Skocz do zawartości

Zdjęcie

MF 3060 - nie działa hydraulika!!! Pomocy!!!

27 odpowiedzi na ten temat

#21 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 09:18

MF 3060 - nie działa hydraulika!!! Pomocy!!! podaj jaki prad pobiera jak go podłączycz pod 12v

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
MF 3060 - nie działa hydraulika!!! Pomocy!!! Dzisiaj, 17:52
  •  

#22 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 11:50

MF 3060 - nie działa hydraulika!!! Pomocy!!! jestem po pierwszych pomiarach, po podłączeniu obu gniazd wyszło około 2 omów oporu oraz 6,5 A na opuszczaniu i 6,7 A na podnoszeniu, po podłączeniu napięcia słychać wyraźnie delikatne stuknięcie, dodam tylko że używałem jako źródło prądu prostownik ( nie jakiś elektroniczny tylko tradycyjny ), jeśli to może wpłynąc na zakłamanie pomiarów mogę powtórzy z akumulatora lecz mam nadzieję że to wystarczy,

#23 Share Agroelektronix

Agroelektronix

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 13:45

MF 3060 - nie działa hydraulika!!! Pomocy!!! jezeli caly czas jest taki pobór to elektrozawory w srodku sa zastale, nie przesowaja sie

#24 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 13:57

MF 3060 - nie działa hydraulika!!! Pomocy!!! po naciśnięciu przycisków na elektrozaworach podnośnik podnosi i opuszcza ale faktycznie opór przycisków jest spory, co radzicie, zdemontować cały elektrozawór i przejrzeć, czy same cewki, czy wg was wymaga to spuszczenia oleju, sytuacja jest o tyle dziwna że ciągnik działał normalnie, po kilku minutach pracy przy talerzowaniu przestał działac

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#25 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 15:55

MF 3060 - nie działa hydraulika!!! Pomocy!!! wykonałek jeszcze jedną próbę, która jak sądzę dużo wyjaśnia, uruchomiłem ciągnik a napięcie na elektrozawór podałem z zewnątrz tj z prostownika i podnośnik zarówno podnosi jak i opuszcza, stąd wniosek - elektronika - nadal czekam na wszelkie sugestie
jestem blisko usunięcia usterki, jak podałem prąd z ehr a masę ze śrubki ciągnika podnośnik działa, pozostaje tylko ustalic dlaczego właściwy "-" nie trafia do elektrozaworu, jeśli ktoś ma wiedzę jak trafia "-" na ehr to proszę o info

Edytowany przez armo, 28 lipiec 2013 - 16:30.

#26 Share mirro

mirro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 17:05

MF 3060 - nie działa hydraulika!!! Pomocy!!! Podaj maila wyślę schematy

#27 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 17:10

MF 3060 - nie działa hydraulika!!! Pomocy!!! artur.mos@interia.pl
dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#28 Share armo

armo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 20:11

MF 3060 - nie działa hydraulika!!! Pomocy!!! udało się, działa, winny był słaby lub też brak "-" na EHR, mój błąd że mierzyłem często prąd biorąc "-" z masy zamiast odpowiedniego pina, mam wrażenie że jeszcze muszę coś podregulować bo np jak daję podnoszenie do samej góry to dochodzi do końca i aż obroty silnika spadają taki robi się opór a powinien się chyba zatrzymać wcześniej, wykręcałem czujnik poziomu ramion i teraz chyba muszę go wyregulować, zazwyczaj czujniki wkręca się do końca i odkręca o 3/4 obrotu, może ktoś podpowie jak to jest z tym czujnikiem, będę wdzięczny za tą podpowiedź