sprinter33

fendt 412 vario wymiana oleju w skrzyni

Polecane posty

sprinter33    5

Witam mam zamiar wymienic wszystkie oleje w moim fendzie 412 z 2005 roku. Ciągnik kupiłem 2 miesące temu i mam problem z wymiana oleju. Chodzi mi o to gdzie sie wlewa olej do skrzyni??? czy jest to ten sam olej co w hydraulice bo sam juz nie wiem sciagłem sobie instrukcje ale tam jest tylko o wymianie oleju hydraulicznego a nic o skrzyni vario prosze o pomoc jesli ktos juz to robił pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w skrzyni jest inny olej niż w hydraulice.Przed spuszczeniem musisz się dobrze dowiedzieć który korek odkręcić bo jest ich kilka a ja nie pamiętam. wlew znajduje się z tyłu w okolicy górnego zaczepu(korek można odkręcić ręką )Ja lałem chyba olej 10w-40 i poszło go ok 35l.Koniecznie wymień filtr skrzyni, znajduje się on od spodu po prawej stronie skrzyni. Jest tam metalowa obudowa a wymienia się wkład.cena orginału ok 450zł, zamiennik 250 zł.Jak pozmieniasz oleje to po odpaleniu pewnie będą zapalać się różne komunikaty i kody błędów to nie panikuj tylko poczekaj niech troche popracuje a później ponownie odpal i pokasuj kody błędów.Jak będziesz miał jakieś pytania co do 412 to pisz na priv. Fendta mam już 6 lat więc wiem o co chodzi.

Edytowano przez fendt412vario

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PALAX    32

Ja w F 716 wymieniam olej w skrzyni i hydraulice co 2000h oraz dwa filtry, ssący i ciśnieniowy. Olej jaki zalewam to AGRIFARM STOU 10W-40 MC PRO dawniej nazywał się TITAN HYDRAMOT 10W-40 MC. Od 11 lat na tym samym oleju i zawsze orginalne filtry silnik i skrzynia, wyjątek to filtry od klimatyzacji . ;)

post-22783-0-91143700-1366831044_thumb.jpg


Z góry przepraszam za błędy ortograficzne i literowe. Nigdy nie bylem w tym mistrzem. Jeśli pomogłem - Wciśnij zieloną strzałkę widoczną na moim poście po prawej stronie.

POZDRAWIAM PALAX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Witam koledzy , potrzebował bym nr do filtrów skrzyni fendt 716 Vario z 2010?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez kamil8352
      Witam. Fendt 716 vario 2002r. Po nacisnieciu przycisku nie zmienia zakresu predkości I/II. Po zmianie zakresu mechanicznie kluczem na ciagnik jeździ tak jak powinien. Nie wyswietla zadnych błędów.
    • Przez Traktorzysta_25
      Witam, czy ma ktoś może instrukcję do ciągnika Fendt 722 Vario Profi Plus z 2012 roku? Mam problem z obsługą przedniego podnośnika. Pozdrawiam
    • Przez Dominik4321
      Witam mam fendta 920 vario 2002r. i mam problem z terminalem. Jest cały czas ciemny i gdy próbuje go ściemniać to nie widać różnicy a gdy jest jasność na 100% to też jest ciemny. Oczywiście widać coś tylko gdy jest słońce to nic nie widać. Proszę o pomoc.
    • Przez lukasz248
      Jaki olej lać do hydrauliki w koparce zbudowanej na jumz? Gdzieś wyczytałem, że w przednie pompy powinny być zasilane olejem silnikowym.? I jeszcze jedno pytanie, gdzie w skrzyni znajduje się korek kontrolny poziomu oleju? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj