Skocz do zawartości

Zdjęcie

Opryskiwacz -ale jaki?

1696 odpowiedzi na ten temat

#1621 Share onetwo

onetwo

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 19 maj 2017 - 07:50

Opryskiwacz -ale jaki?

Rozkręć pompę jeszcze raz, jedną ręką trzymaj wodzik a drugą pokręć wałkiem i sprawdź czy wałek nie ma ruchu "jałowego". W pompach biardzkiego często się zdarza, że wodzik jest wytarty tym samym spada wydajność i wydaje podobne odgłosy... 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Opryskiwacz -ale jaki? Dzisiaj, 13:07
  •  

#1622 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 19 maj 2017 - 20:36

Opryskiwacz -ale jaki?

Jak trzeba to trzeba, zrobie to oczywiście przy najbliższej chwili wolnego.

Jednak zauważyłem pewną zależność - im mniej cieczy w zbiorniku tym szybciej jej ubywa. Dzisiaj ponownie byłem na jednym polu z 4 ścieżkami na które powinno wyjść po 100 litrów. Po pierwszych dwóch przejazdach ubyło równo połowę, a na trzeciej ścieżce poszło 150 litrów. Na ostatniej ścieżce jechałem bieg wyżej (o połowę szybciej) a tych 50 litrów nie starczyło mi nawet do połowy przejazdu.

Strasznie kapryśny mam opryskiwacz. I sam nie wiem, czy to ja coś zepsułem czy to po prostu takie rzemiosło. Dodam jednak, że gdy był świeży to pracował bez zarzutów, ile go wykalibrowałem tyle wypryskał co do litra (prawie). A stuknie mu dopiero 3 rok, dużo nie pryska, na zimę konserwowany i garażowany a pompa zimuje osobno w temperaturze pokojowej B)

#1623 Share cichy5540

cichy5540

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 168 postów

Napisany 05 czerwiec 2017 - 10:14

Opryskiwacz -ale jaki?

Panowie. chciałbym dołączyć do tematu z nowym zapytaniem. Mianowicie, czy któryś z kolegów ma jakąś wiedzę na temat temat tego oto handlarza ? https://phuagriadamski.otomoto.pl/  . Interesuje mnie opryskiwacz który ma na sprzedaż,dokładnie ten    https://www.otomoto.pl/oferta/evrard-ah-4004-a-28m-4000l-zadbany-opryskiwacz-samojezdny-ID6yNQ11.html  . Niby wszystko wygląda ok, stan bdb itd, jest jedno ale, brakuje czujnika skrętu na jednej z osi przez co jest rozłączony kręt na 4-koła, który kosztuje około 1000-1200zł,. Niepokoi mnie  czemu facet go nie wstawi skoro jest dostępny i zaraz by inaczej to do wizerunku i sprzedaży wyglądało. Cena opryskiwacza nie jest mała jak na taki model więc prosił bym o rade.

Handlarze jak to większość z nich często kombinują ale zdarzają sie wyjątki dlatego jeżeli jest ktoś z tych okolic może by mi coś podpowiedział. dzięki z góry za pomoc 

Edytowany przez cichy5540, 05 czerwiec 2017 - 10:43.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#1624 Share toperz

toperz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 czerwiec 2017 - 09:39

Opryskiwacz -ale jaki?

dowiedziałem się że agrio wycofuję sie z amortyzowanego zaczepu  ..............??

ktoś się odniesie do tematu ??? ponoć źle wpływa na trwałość elementów belki 

#1625 Share Kula07

Kula07

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2526 postów
  • Zainteresowania:Motocykle

Napisany 15 czerwiec 2017 - 09:46

Opryskiwacz -ale jaki? Wycofują się, bo idą tylko w stronę amortyzacji osi.

Zapraszam na mój Vlog ;)

www.youtube.com/user/KulaXT/feed

#1626 Share GR_Wieckowski

GR_Wieckowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 15 czerwiec 2017 - 12:27

Opryskiwacz -ale jaki? Witam
Jestem zainteresowany kupnem opryskiwacza zawieszanego, największy możliwy zbiornik,belka 27 metrów oraz łącznie ze zbiornikiem czołowym..
Mam ofertę na Hardi Mega 2200l, Amazone UF 18001, Lemken Primus 1900
Ceny są praktycznie podobne, zbliżone wahają się +/- 500 euro
Kupuje również rozsiewacz 3 tony, napęd hydrauliczny ogólnie zestaw pod nawigację, ochrony i nawożenie
Podpowiedzcie co wybrać
Z góry dziękuje, pozdrawiam

#1627 Share alvaroalvaro78

alvaroalvaro78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 667 postów

Napisany 15 czerwiec 2017 - 19:51

Opryskiwacz -ale jaki? To bież wszystko z Amazonki na Amatronie 3 bądź Amapadzie ewentualnie na CCI terminalu choć o nim są różne opinie (występuje też w Lemkenie i niby różnie bywa z jego kompatybilnością). Jeśli nie ma dwóch operatorów/ciągników (inny do rozsiewacza inny do opryskiwacza) u Ciebie to wystarczy jeden sterownik a to już oszczędność rzędu conajmniej 1000€...

#1628 Share woytek

woytek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów

Napisany 15 czerwiec 2017 - 21:54

Opryskiwacz -ale jaki?

Lemken według mnie wypada lepiej od Amazonki, ze względu na aluminiową belkę. Mnie akurat ograniczał budżet i dlatego wybrałem Amazone (Lemken był sporo droższy), oraz to że Lemken jest około 300kg cięższy, co w moim przypadku też robiło różnicę ze względu, że nie chciałem podpinać największego ciągnika który mam do opryskiwacza.

#1629 Share GR_Wieckowski

GR_Wieckowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 09:51

Opryskiwacz -ale jaki?

Lemken według mnie wypada lepiej od Amazonki, ze względu na aluminiową belkę. Mnie akurat ograniczał budżet i dlatego wybrałem Amazone (Lemken był sporo droższy), oraz to że Lemken jest około 300kg cięższy, co w moim przypadku też robiło różnicę ze względu, że nie chciałem podpinać największego ciągnika który mam do opryskiwacza.

Widziałem UF’a w akcji nie daleko Bierutowa, pole nie było zbyt płaskie, belka świetnie pracowała, za Amazone przemawia jeden komputer,

a cene za Lemkena mam mniej więcej +/- 1500 euro tańszą niż za Amazone, u mnie ten opryskiwacz będzie współpracował z ciągnikiem 150 konnym, a Ty do jakiego ciągnika zakładasz Amazonke ? Mam pare pytań może napisze na prive

#1630 Share Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4354 postów

Napisany 16 czerwiec 2017 - 18:36

Opryskiwacz -ale jaki?

Pisz kolego tutaj, przyda się potem komuś innemu. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1631 Share jakub2812

jakub2812

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 24 czerwiec 2017 - 23:16

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam. Ostatnio ciągle mam problemy ze swoim opryskiwaczem ma swoje lata i zainteresowałem sie Hardi'm czy ktos sie orientuje czy wystepują wersje 600 litrów z hydrauliczną belką 12 metrów??

#1632 Share Kalka

Kalka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 121 postów

Napisany 26 czerwiec 2017 - 11:53

Opryskiwacz -ale jaki?

https://www.mascus.p...m/jirngqph.html

jak kiedyś były to i teraz pewnie są

#1633 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1190 postów

Napisany 28 czerwiec 2017 - 01:15

Opryskiwacz -ale jaki? Witam. Szukam opryskiwacza do Ursusa c360. Myśle nad zbiornikiem 400 lub 600l i nie chciałbym żeby to były wynalazki takie jak Biardzki, Tad Len itp. Wolałbym nowy, ale jeżeli warto to mogę też rozważyć zakup używanego. Proszę o wskazanie firm, którymi produktami warto się zainteresować.

#1634 Share Jarek1893

Jarek1893

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Historia, motoryzacja, no i jakże i rolnictwo ☺ Ciągniki Ursus<3

Napisany 28 czerwiec 2017 - 04:29

Opryskiwacz -ale jaki? Z rodzimych to chyba najlepsze są Pilmet i Krukowiak. Chyba że koledzy są bardziej w temacie. Z używek to coś zachodniego pewnie, choć nasze też nie są takie złe☺

#1635 Share KlimekPL

KlimekPL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1087 postów

Napisany 28 czerwiec 2017 - 04:58

Opryskiwacz -ale jaki?

Dokładnie, polskie nie są złe a jak nie wystarczy ci prosty Biardzki to zainteresuj się też firmą Bury i modelem Perkoz mi osobiście bardzo przypadł do gustu.

#1636 Share KRISS75

KRISS75

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1036 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja

Napisany 28 czerwiec 2017 - 09:27

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam. Szukam opryskiwacza do Ursusa c360. Myśle nad zbiornikiem 400 lub 600l i nie chciałbym żeby to były wynalazki takie jak Biardzki, Tad Len itp. Wolałbym nowy, ale jeżeli warto to mogę też rozważyć zakup używanego. Proszę o wskazanie firm, którymi produktami warto się zainteresować.

Dlaczego twierdzisz że Biardzki,Tadlen to wynalazki?

Ja mam już 10 lat Tadlen-a 600l z dość bogatym wyposażeniem i nie narzekam,Dopiero w tym roku wymieniłem membrany i zaworki i działa dalej a różnica w cenie między Burym i Krukowiakiem była spora.

#1637 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 946 postów

Napisany 28 czerwiec 2017 - 22:25

Opryskiwacz -ale jaki?

Jak ktoś nie szuka nie wiadomo czego i ma być sprzęt prosty Biardzki jest w sam raz. Nie mówię ,że jest to byle jaki opryskiwacz ale są naprawdę fajne sprzęty. Awaryjne to już zależy od użytkownika

#1638 Share poprostumateo

poprostumateo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1190 postów

Napisany 28 czerwiec 2017 - 23:47

Opryskiwacz -ale jaki? Sąsiad ma biardzkiego i od samego początku problemy, juz nie wspomne, ze problemy z reklamacją miał. Inny z kolei sobie chwali ten opryskiwacz. Wszystko zależy jaki dostaniesz model. Tam też pracują ludzie i składają to z czesci, ktore niekoniecznie musza byc dobre bo ktos z kontroli jakosci dopuscil to. Co do tadlena to stary model mialem kilkanascie lat i nic nie bylo robione, poprostu rdza zaczela go zjadać. W nowym tandlenie po 2 latach wymienilem membrany, teraz mam go 3 rok i dalej są z nim problemy bo raz podają taka ilosc cieczy jaka chce, a czasem znacznie za mało.

#1639 Share Jarek1893

Jarek1893

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 16 postów
  • Zainteresowania:Historia, motoryzacja, no i jakże i rolnictwo ☺ Ciągniki Ursus<3

Napisany 29 czerwiec 2017 - 09:16

Opryskiwacz -ale jaki? I weź tu być mądry i kup dobry opryskiwacz. Trzeba albo wyłożyć więcej na lepszą markę albo po prostu trafić dobry egzemplarz

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1640 Share Kowal148

Kowal148

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 02 lipiec 2017 - 08:43

Opryskiwacz -ale jaki?

Witam, szukam instrukcji do opryskiwacza Tecnoma Fortis Może ktoś posiada? w Agromixie w Rojęczynie niestety nie mają i już sam nie wiem gdzie szukać

Dodaj odpowiedź