Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rodziny wielodzietne?

92 odpowiedzi na ten temat

#81 Share Szymi40

Szymi40

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1287 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 19:55

Rodziny wielodzietne? U nas jak dawali paczki żywnościowe to co niektórzy zamieniali je na napoje wyskokowe.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Rodziny wielodzietne? Dzisiaj, 18:33
  •  

#82 Share Bogdan-BP

Bogdan-BP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, majsterkowanie

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:03

Rodziny wielodzietne? zdolni sa po prostu tylko do pracy nie

#83 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:04

Rodziny wielodzietne? też u nas tak było że paczki świąteczne oddawali za jakiegoś szatode jabol rocznik bieżący i paczke fajek , a prawdziwie potrzebujący nie pudzie po zapomogę czy paczki tylko ci co kombinują ... :/
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#84 Share Bogdan-BP

Bogdan-BP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:10

Rodziny wielodzietne? i to jest zastanawiajace

#85 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1348 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:35

Rodziny wielodzietne?

Uważam ,że rodzina wielodzietna to super sprawa.Nas było pięcioro 4 dziewczyny i chłopak.Mama miała ciężko bo 5 dzieci każdego oprać ,ubrać ,wykształcić (cała nasza 5 ma wyższe wykształcenie ) budowa domu, budynków inwentarskich...potem sprzęty.Nie było łatwo ale miałam szczęśliwe dzieciństwo do dziś wspominamy pasienie krów przez całe wakacje,buraki przerywki,okrążki inne dzieciaki z bloku biegały bawiły się a my w upał nie upał na pole.
Jesteśmy zgodnym rodzeństwem kochamy się i szanujemy.Wszystko zależy od RODZICÓW oni nas dobrze wychowali:)
Jeśli kiedyś uda mi się założyć rodzinę to też chcę mieć "gromadkę" dzieci...

@Malgo piękna laurka dla Twoich Rodziców. Szczęściarze, ale widać zapracowali na to :).

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#86 Share Malgo35

Malgo35

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:49

Rodziny wielodzietne? Szczęściarą to ja jestem bo mam takich rodziców:)

#87 Share GoRAL1

GoRAL1

mlody rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 2478 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 20:55

Rodziny wielodzietne? Właśnie nikt tu nie pisze o normalnych rodzinach wielodzietnych to jest krzywdzące załóżcie sobie temat
Rodziny patologiczne i tam na pewno znajda się wszystkie od 1 dziecka po 16

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#88 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 13 lipiec 2014 - 21:57

Rodziny wielodzietne? do nas gość stale przychodzi żeby coś odkupić z darów bo na picie potrzebuje. A przychodzi tego do gminy mnóstwo całe ciężarówki. strasznie psuje to ludzi bo nie martwią się o jedzenie bo wszystko gotowe dostają rachunki im opłacają i jeszcze kasa na konto.

#89 Share Bogdan-BP

Bogdan-BP

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 14 lipiec 2014 - 05:50

Rodziny wielodzietne? normalne wielodzietne to najwiecej 5 dzieciakow, innych nie znam i staraja sie zwiazac koniec z koncem, lekko nie jest

#90 Share jaroWM

jaroWM

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 10:24

Rodziny wielodzietne?

Do nas do słomy przychodził kiedyś chłopak i wszystko co zarobił musiał oddawać rodzicom na takie właśnie picie :/

u nas w ogóle problem jest, aby ktoś do pomocy przyszedł - wolą wystawać pod sklepem z browarem lub "winem".

gdy w opiece w gminie zgłosiliśmy chęć zatrudnienia pomagiera na stałe - pies z kulawą nogą się nie zainteresował, a po świadczenia stado ludzi łapska wyciąga.

trzeba było ludzi z Polski ściągać...

#91 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1761 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 18:13

Rodziny wielodzietne? To jest niestety problem w całym kraju. Moim zdaniem, aby skorzystac z opieki w gminie, należałoby przepracować w ramach "prac interwencyjnych" conajmniej 8h tygodniowo. Nie byłoby problemu zarośniętych chodników, nie sprzątnietych psich kup, zarośniętych chaszczami skwerków itp. Ale ja chyba tego nie doczekam za życia :/
To nie musiałyby być jakieś bardzo skomplikowane i ciężkie prace. Zwykłe zrywanie ulotek z płotów po wyborach to już byłoby coś.

#92 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 lipiec 2014 - 18:24

Rodziny wielodzietne? u nas jest coś takiego ale gmina ma z tym więcej kłopotu jak pożytku. Cały czas musi ktoś z nimi być bo jak tylko jest okazja to do sklepu i picie. A jak na ulicy pracują i coś się stanie to afera bo ktoś nie przypilnował.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#93 Share wdaniel

wdaniel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 580 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, transport, motoryzacja, bhp, ppoż

Napisany 17 lipiec 2014 - 08:27

Rodziny wielodzietne?

normalne wielodzietne to najwiecej 5 dzieciakow, innych nie znam i staraja sie zwiazac koniec z koncem, lekko nie jest

A ja znam.

Moim zdaniem, aby skorzystac z opieki w gminie, należałoby przepracować w ramach "prac interwencyjnych" conajmniej 8h tygodniowo. Nie byłoby problemu zarośniętych chodników, nie sprzątnietych psich kup, zarośniętych chaszczami skwerków itp. Ale ja chyba tego nie doczekam za życia :/

Gmina Gogolin w Opolskim - mają wyznaczone rejony, gdzie ma być czysto, a więc: liście pozgrabiane, skoszona trawa, chodnik zimą odśnieżony. Powie nie, to złamanego grosza nie dostanie i jaki skutek - idziesz o 7-mej rano w szczerym polu, gdzie przez całą noc śnieg sypał, a chodnik odśnieżony itp.

U nas jak dawali paczki żywnościowe to co niektórzy zamieniali je na napoje wyskokowe.

U nas po dary chodzą ci, co tak naprawdę wszystko mają łącznie z dobrą księgową, która potrafi tak kosztami manipulować, by ich "firma" wykazywała przychód zbliżony do "0". Jak dary przyjechały, to ktoś powiedział, by przekazać o tym informację pewnej rodzinie mającej 8 dzieci. Jaka była odpowiedź? - oni mają gospodarstwo, to im się nie należy. Dodam, że to gospodarstwo to 7ha z którego się cała rodzina utrzymywała nie mając innych środków do życia. Nieoficjalnie dowiedziałem się też, że dochodzi również do takich incydentów, że jedna "Pani" drugiej na głowie rozbiła serek topiony z hasłem: "masz, nażryj się!".
Patologia trafi się wszędzie, w tej rodzinie, gdzie jest 16 dzieci jak i w tej, gdzie za dziecko robi pies. Wszystko zależy od wychowania. Tu by się musiały wypowiedzieć osoby, które pochodzą z rodzin wielodzietnych. Nie jeden czytając te wasze wywody o złodziejach, mordercach itp. modlił by się, by tylko w życiu was nie spotkać, bo nie ręczył by za siebie za te oskarżenia.