Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyje szkrzynia biegów Mtz 82

70 odpowiedzi na ten temat

#21 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 07 wrzesień 2014 - 04:52

Wyje szkrzynia biegów Mtz 82 Mam pytanie odnośnie skrzyni. Wyje niemiłośiernie. Przy obciążeniu wyskakują biegi ale nie za każdym razem. I jak jadę to słychać stuk zębów. Czy rozbierając skrzynię i wymienijąc łożyska i zużyte czy wałki czy koła zębate skrzynia ucichnie??? I przy okazji rozbioru skrzyni brać się za tylny most i wymianę łożysk???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Wyje szkrzynia biegów Mtz 82 Dzisiaj, 21:08
  •  

#22 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 07 wrzesień 2014 - 21:28

Wyje szkrzynia biegów Mtz 82 Na pewno masz wsystkie lozyska do wymiany, cichsza bedzie na pewno.
Czytajac to co napisales, to ciagnik raczej mocno wyjezdzony, czyli w moscie i reduktorze lozyska tez beda do wymiany. W moscie jest ok 13 lozysk, w skrzyni 15, a w reduktorze 7 sztuk.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#23 Share wojtf23

wojtf23

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Zainteresowania:wszystko po trochu :D

Napisany 08 wrzesień 2014 - 08:04

Wyje szkrzynia biegów Mtz 82 Na pewno wyjeżdżony bo kupiliśmy go niby po remoncie skrzyni ale nam się w to nie chce wierzyć. A traktor jak na razie chyba lepiej u nas niż gdzie kolwiek. ma prawie 3900MTG

#24 Share new_profil_luki21

new_profil_luki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1236 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, elektronika, metaloplastyka

Napisany 08 wrzesień 2014 - 21:08

Wyje szkrzynia biegów Mtz 82 Czyżby sprzedawca powiedział Ci że wyje bo jest po remoncie i musi się jeszcze dotrzeć? U mnie kiedyś wyła ale były satelity za ciasno spasowane.

KPK KUMURUN TEAM

#25 Share Macin2

Macin2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 18 listopad 2014 - 21:07

Wyje szkrzynia biegów Mtz 82 Koledzy czy aby wymienić łożyska.na kole pośrednim tym co daje napęd skrzyni rozdzielczej przedniego napędu to muszę skrzynię biegów rozmontowac z obu stron?czy wystarczy tylko demontaż skrzyni od tylnego mostu

#26 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 29 grudzień 2014 - 00:55

Witam spróbuje obszernie opisać problem dla lepszego zrozumienia. W 2011 roku kupiłem mtz 82 z 93 roku który przy zakupie miał jeden problem - wyła skrzynia przy włączonym reduktorze biegów. Problem zignorowałem i starałem się go wcale nie używać. 

Teraz latem - czyli po 3 latach podczas talerzowania ścierniska coś jakby (huknęło, strzeliło) w skrzyni i zaczęła wyć( reduktor nie był włączony). Pracowalem biegiem nr 6. O dziwo na biegach po lewej stronie czyli 4,5,7,8 skrzynia nie wyła, a po biegi z prawej strony wyły (najgorzej na wstecznym). Dokończyłem pracę na biegu nr 5 bo wiadomo czas goni a to jedyny ciągnik w gospodarstwie i podczas wykonywania orki zimowej wycie stało się jeszcze głośniejsze i podczas cofania słychać było straszne zgrzytanie. Traktor przestał ciągnąć do tyłu pod obciążeniem (nie mógl wyjechać z bruzdy) bo po prostym terenie jeszcze jako tako szedł. Teraz nawet na prostym terenie cięzko ujechać do tyłu gdyż okropnie zgrzyta. 

Czy jest ktoś może w stanie powiedzieć mi, oszacować co jest do wymiany, i orientacyjny koszt robocizny? Chcialbym sprzedać ten traktor i naprawić skrzynie jak najmniejszym kosztem, gdyż sprzedawanie z zepsuta skrzynia raczej dużo obniży wartość ciągnika. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi 

#27 Share SHREKnew

SHREKnew

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 01 styczeń 2015 - 10:44

Witam. Tydzień temu przeprowadziłem remont szkrzyni biegów w swoim Mtz 82. Zostało wymienione koło tzreciego biegu, i wałek głowny wraz z zebatka atakujaca ta mała. Reszta wszystko zostało stare. Po złożeniu i napełnieniu skrzyni olejem okazało sie że na maksymalnej predkosci tak wyje ze uszy bola :((( . Można coś z tym zrobić?? pytam ponieważ mam długa trase nim do zrobienia. Prosze o pomoc.Z góry dziękuje:))

możesz składać skrzynie na  tzw. punkty, na kratki i książkowo jak podaje instrukcja, ale po złożeniu w 99% będzie CI wyła. (tzn. nie będzie tak cicha jak oryginalnie złożona). Już taki urok mtz-ow i Belarusow. 

Ale wycie nie może być tak mocne, że cie uszy bolą chyba, że wyolbrzymiasz.

#28 Share zbyszekbrzuze

zbyszekbrzuze

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1369 postów
  • Zainteresowania:radzieckie ciągniki, mechanika, elektryka

Napisany 04 styczeń 2015 - 00:31

Witam spróbuje obszernie opisać problem dla lepszego zrozumienia. W 2011 roku kupiłem mtz 82 z 93 roku który przy zakupie miał jeden problem - wyła skrzynia przy włączonym reduktorze biegów. Problem zignorowałem i starałem się go wcale nie używać. 

Teraz latem - czyli po 3 latach podczas talerzowania ścierniska coś jakby (huknęło, strzeliło) w skrzyni i zaczęła wyć( reduktor nie był włączony). Pracowalem biegiem nr 6. O dziwo na biegach po lewej stronie czyli 4,5,7,8 skrzynia nie wyła, a po biegi z prawej strony wyły (najgorzej na wstecznym). Dokończyłem pracę na biegu nr 5 bo wiadomo czas goni a to jedyny ciągnik w gospodarstwie i podczas wykonywania orki zimowej wycie stało się jeszcze głośniejsze i podczas cofania słychać było straszne zgrzytanie. Traktor przestał ciągnąć do tyłu pod obciążeniem (nie mógl wyjechać z bruzdy) bo po prostym terenie jeszcze jako tako szedł. Teraz nawet na prostym terenie cięzko ujechać do tyłu gdyż okropnie zgrzyta. 

Czy jest ktoś może w stanie powiedzieć mi, oszacować co jest do wymiany, i orientacyjny koszt robocizny? Chcialbym sprzedać ten traktor i naprawić skrzynie jak najmniejszym kosztem, gdyż sprzedawanie z zepsuta skrzynia raczej dużo obniży wartość ciągnika. Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi 

Łożyska Ci poleciały jedno po drugim, na koniec wysiadło co najmniej jedno koło zębate i tulejka wstecznego, która pracuje na dnie skrzyni w oleju z opiłkami. Jeździłeś tak katując ciągnik bez remontu. Nie spodziewaj się, że zmienisz tryb, łożysko i będzie git.

KPK Kumurun Team
Olej Turdus SHPD do silnika, Lux 10 do hydrauliki
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki, kontakt na PW

Ważne sprawy GG: 33264431 t:724772311

#29 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 kwiecień 2015 - 12:49

new_profil_luki21

3 lata temu zablokowało mi skrzynie biegów w MTZ (brak wstecznego etc) oddałem do zakładu żeby wyremontowali mi skrzynie zimom 

Po wyjeździe z zakładu wył na 9 jak cholera i do teraz, biegi mi wyskakiwały 7,8 i pochodne, to mi powiedział że musi się dotrzeć skrzynia i mam trzymać nogą dźwignie i też tak się stało biegi przestały wyskakiwać ale ruski wył na 9, nieważne, założyłem słuchawki niech sobie wyje, ale od jakiegoś czasu przy hamowaniu silnikiem i na wstecznym, normalnie turbulencje i wycie jak w Tupolewie,  aż mi koła zablokowało i koniec.. ale pomieszałem w skrzyni i wróciłem do chaty, nawet nie chce mi się jechać do tego zakładu bo oni wymienili jeden tryb pewnie i łożyska i złożyli skrzynie, wtedy decyzja o remoncie nie zależała ode mnie,  więdz jeśli robić skrzynie w MTZ to wyje*bać wszystko bo dla mnie jest logiczne że jak się zakłada nowy tryb na stary wałek to nie może chodzić,... MTZ ma obecnie 4800 mtg  rok 1993

więdz powiedzieli mi w sklepie że wszystkie tryby, łożyska jak skompletuję wyjdzie mi 3,5 tys zł, + pokrywa biegi z boku 900zł, a ja sobie patrzę stoi ładna czerwoni utka skrzynia gotowa, 6000tys  tylko nie zapytałem się czy jest synchronizowana, w sklepie mi powiedział jeszcze że jak sam to zrobisz, jesteś mechanikiem, to ją remontuj, a jak masz nająć mechanika to bierz kompletną.. 

Co wy na to? skrzynie pośrednią sobie wyremontuję, a główną sobie bym założył kompletną, w sumie skrzynia oryginalna ruska złożona w fabryce zawsze będzie lepiej chodzić niż składana samemu, tym bardziej że mechanikowi zajmie to pewnie 3 dni złożenie tego,

Niecierpliwie czekam na odpowiedź jakiegoś Kaszpirowskiego wśród MTZ  :lol:  :lol:  :lol:  B)

Edytowany przez dawid3p, 20 kwiecień 2015 - 12:52.

#30 Share NewBravo82

NewBravo82

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 13:04

Nasz mechanik ,co zajmuje się naprawami MTZ-ów za naprawę skrzyni wołał sobie ok 2tyś, ale naprawa tzn. pozostaje tylko obudowa. Wszystko wywala i zakłada nowe, składa i daje gwarancje na kilka lat.

Skrzyni jeszcze nie robiłem, ale niedługo będzie do roboty. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 18:57

U mnie ludzie , którzy mają kasę na porządny remont, to kupują nowe skrzynie. Jak jeździsz długo na luźnych łożyskach, rozbijają się gniazda w skrzyni i nie da się już tego idealnie zrobić bez luzów.  Można skrzynię zrobić, ale w porównaniu do tej nowej ze sklepu, to ciężko tak poskładać , żeby była cicha i precyzyjnie działała. Trzeba robić remont w czas, a nie gdy skrzynia się rozpadnie. Porównując skrzynię u mnie do skrzyni mojego wuja (po remoncie) to moja chodzi jak mercedes w porównaniu do kieratu. Cicha już nie jest, bo to w końcu 40 lat ciagnikowi stuka, ale chodzi bez problemów. Czas w zimie zaglądnąć do niej i sprawdzić łożyska.

#32 Share damianraki3

damianraki3

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 139 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 19:00

Jeśli chcesz ją dobrze zrobić ważne jest żeby wszystko wyjąc z niej i wymyć najlepiej gorącą wodą żeby opiłki nie zostały bo efekt remontu jest krótki. Koła zawsze wymienia się tymi co ze sobą współpracują, nie wolno stare z nowym bo wycie. A decyzja zależy zawsze od zasobności portfela. Można jeszcze poszukać w sklepach wysyłkowych całej skrzyni.

#33 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 21:00

dziś jak wyjąłem miarkę od oleju, przejechałem po niej opuszkiem palca wyczuwalne są opiłki naprawdę nie jest dobrze, wywalę ją i kupię gotową wcale więcej nie wyjdzie, a pojeżdżę z 2tys mtg,zaleję ją jakimś najlepszym olejem, 

Idąc dalej jak zwalę kabinę to co byście polecali robić? Chcę zalożyć taśmy od WOM od TSa bo ktoś gadał, że są bardziej wytrzymałe, przystawkę do napędu zrobię, reduktor remont kapitalny, łożyska na półosi, bo na lewym kole mi się olej pokazuję, co jeszcze zajrzeć w dyfrze? Jak robicie remonty to co tam jeszcze zaraz zrobić? Sprzęgło mam od nowości czyli 4800 mtg jestem w ciężkim szoku że tak dobrze się trzyma, tym bardziej że ja tam go nie oszczędzam, ruski chyba mają najlepsze sprzęgła suche, ale jego nie będe ruszał, jak sprzęgło siądzie to kabiny zwalać nie trzeba także tyle roboty aż nie ma

Dzięki za pomoc :D

a wiecie może czy nowa skrzynia jest synchronizowana? I myślę kupić przez Kanie Wałcz ją,  bo nigdzie nie mogę zleźć jakiegoś sklepu wysyłkowego 

#34 Share hemi

hemi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów
  • Zainteresowania:Mechanika, Elektromechanika

Napisany 20 kwiecień 2015 - 21:46

Z którego roku masz MTZta, bo pewnie do synchro będziesz musiał dać nowego typu pół bieg i docisk sprzęgła. Choć i te nowsze zwykłe się różnią.  Wymień wszystkie łożyska i książkowo ustaw luzy, ale do tego musowo mechanik z doświadczeniem.

#35 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 20 kwiecień 2015 - 21:47

Jak go rozciągniesz, to zajrzyj wszędzie, bo będzie dostęp. Dyfer, skrzynia pośrednia, przystawka od napędu, WOM, hamulce, blokada. To wszystko warto posprawdzać. Nie ciekną ci uszczelniacze na półosiach (nie ma tłustego kurzu na osi ??) Też łatwiej to zrobić ze zdjętym deklem z góry. Sprawdź reduktor, jak masz.  Warto wymyć cały korpus porządnie myjką, żeby usunąć opiłki i cały syf, który później bedzie robił robotę z nowym olejem.

#36 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 07:48

Wyje szkrzynia biegów Mtz 82 jahooo

kupuję nową skrzynie, bo nie mam zaufania do żadnego mechanika, bo u nas tylko ursusy, a MTZa mam z 1993 roku,  to co skrzynia synchronizowana mi nie będzie pasować? jakoś nie jestem w temacie na czym polega synchronizacja etc

#37 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 13:53

Nie wypowiadam się, czy skrzynia synchronizowana jest zamienna ze zwykłą, poza wymianą 1:1 nie eksperymentowałem

#38 Share kukum

kukum

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 278 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 18:26

Heh całe szczesie ze u mnie bez zagładania tylko blokady wodzikow robiłem a rusin ma juz 7 tys mtg najechane i nie grzebe nic dopuki nie zblokuje albo nie rozleci sie w pył tam nie ma co robic nawet olej mozna zmieniac kiedy sie przypomni ja pierwszy raz olej zmienialem po 10 latach uzytkowania a czy wczesniejszy własciciel zmienial to nie wiem ale jak zjałem pokrywe to trybiki jak nówka.

Kolega z Ukrainy mówił ze w rusku nie zaleca sie czesto zmieniac oleju w skrzyni, bo cos tam, cos tam :D

#39 Share jahooo

jahooo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1752 postów

Napisany 21 kwiecień 2015 - 20:32

W instrukcjach do wszystkich ciągników pisze, że olej w skrzyni się wymienia co parę tysięcy mth, nawet, jeśli skrzynia ma filtr. Olej w skrzyni też się grzeje i utlenia, a w końcu starzeje. Poza tym warto pozbyć się opiłków ze zużytych mechanizmów.

Właśnie przez takie podejście (jeżdżę, aż się rozpadnie) potem remont jest drogi i nie daje pozytywnych efektów. Bo obudowa skrzyni się wybija, często pęka i potem nowe łożyska mają luz w obudowie i wszystko wyje . Ale każdy robi jak uważa.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share robi57362

robi57362

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 523 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo

Napisany 21 kwiecień 2015 - 20:33

Wyje szkrzynia biegów Mtz 82 jednemu skrzynia chodzi kupę lat a jednemu trafi się złom i po tysiącu moto godzin rozleci się albo wyje jakby zaraz miały tryby wyskoczyć
jesli pomoglem kliknij fajne

Dodaj odpowiedź