Skocz do zawartości

Zdjęcie

pomocy awaria dojarki alfa laval

15 odpowiedzi na ten temat

#1 Share sitko

sitko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 09 styczeń 2013 - 22:34

pomocy awaria dojarki alfa laval Witam
Mam problem ze smarowaniem.Dojarka zużywa dużą ilość oleju.Wyrzuca go na ścianę .Przy rozruchu dziwnie warczy.
Moze ktoś coś wie na ten temat?
proszę o pomoc:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
pomocy awaria dojarki alfa laval Dzisiaj, 23:07
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2013 - 22:52

pomocy awaria dojarki alfa laval Jaki masz poziom w zbiorniczku z którego olej jest pobierany?Nie mam na myśli tego zakładanego od góry pojemnika.
Jeszcze jedno, kiedy ostatnio spuszczałeś olej z odstojnika za pompą?

Edytowany przez KRISTOFORn, 09 styczeń 2013 - 22:54.

#3 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 11:29

pomocy awaria dojarki alfa laval remont sie klania -na poczatek sprobuj wymienic lopatki na nowe, a jesli to nic nie da to korpus pompy do wymiany -nie wiem czy to jeszcze mozna kupic,

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#4 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2013 - 12:21

pomocy awaria dojarki alfa laval Jednio z drugim nie ma nic wspólnego, zużycie pompy objawia się nieopowiednim podciśnieniem, a nie wyrzucaniem oleju na zewnątrz w dużych ilościach.

#5 Share jackokun

jackokun

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 12:41

pomocy awaria dojarki alfa laval załóż nowy uszczelniacz od strony koła zamachowego-pewnie to on jest przyczyną-jakie masz ciśnienie na ssaniu?

#6 Share sitko

sitko

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 13:22

pomocy awaria dojarki alfa laval Witam
Dziękuję za zanteresowanie tematem.Nie mam problemów z uzyskaniem podciśnienia.Zadam pewnie głupie pytanie ale jestem tylko kobietą gdzie jest koło zamachowe?
Niestety nikt w sąsiedztwie nie ma takiej dojarki ,żebym mogła cokolwiek skonsultować.

#7 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 15:55

pomocy awaria dojarki alfa laval Od strony silnika jest uszczelniacz i on się zużył a kolega jackokun wprowadził cię w błąd bo w dojarce jest sprzęgło od strony silnika a nie koło zamachowe.

#8 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2013 - 16:15

pomocy awaria dojarki alfa laval Nie ma takiej możliwości by wyrzucało olej przez ten uszczelniacz, on ma za zadanie uszczelnienie osi wirnika aby nie było wciągane "lewe" powietrze i tym samym działał system smarowania po jego stronie .

Koleżanko Sitko, podaj proszę jaki jest stan oleju w korpusie dolnym smarownicy czyli w pojemniku na olej pod zbiorniczkiem oleju.Wygląda na to,że jest dużo ponad stan.
Sprawdziłaś ile jest zużytego oleju i wody w odstojniku w tylnej części pompy? Te płyny należy co jakiś czas usuwać

Edytowany przez KRISTOFORn, 10 styczeń 2013 - 16:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share DamianTrojaski

DamianTrojaski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów
  • Zainteresowania:Informatyka, rolnictwo.

Napisany 21 kwiecień 2013 - 07:42

pomocy awaria dojarki alfa laval Witam mam problem z dojarką dwukoniowa Alfa Lavel ,wyrzuca olej przez tłumik pompy .

Połączone

Edytowany przez razor275, 21 kwiecień 2013 - 09:57.
Dublowanie tematu

#10 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 07:47

pomocy awaria dojarki alfa laval O ile nie jest za bardzo zużyta to może masz zapchany odpływ oleju.Ja w swojej miałem tak samo.Wyczyściłem spływ oleju zmieniłem na dłuższy wąż i powiesiłem butelkę obok dojarki i włożyłem waż i problem ustał.

#11 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2013 - 09:08

pomocy awaria dojarki alfa laval Jeśli wyrzuca olej przez tłumik to oznacza że nie wylałeś oleju z odstojnika w tylnej części pompy.

@Balcerek1 co masz na myśli pisząc o zatkanym odpływie oleju? Takie coś po prostu nie istnieje!
Stopień zużycia nie ma nic do wyrzucania oleju czy też do jego jakiegoś większego zużywania, powinieneś to wiedzieć.

#12 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 11:23

pomocy awaria dojarki alfa laval Rozchodzi się o odstojnik tak jak piszesz wychodzi przezroczysty wąż na którym widać że trzeba spuścić olej i może być zatkany króciec tak jak było to u mnie że olej nie pojawiał się w wężu.Teraz mam założony dłuższy wąż i butelkę poniżej i olej spływa do butelki.

#13 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 kwiecień 2013 - 11:38

pomocy awaria dojarki alfa laval Taki pomysł można nazwać autorskim ;) górny króciec pewnie zaślepiasz.
Bardzo często spotykam się z takimi zachowaniami gdzie jak maszyna działa to nikt nic nie sprawdza i niczego nie pilnuje, a jak coś już się zacznie złego dziać to dopiero sobie o wielu rzeczach przypominają, mam nie tylko dojarki na myśli ale ogólnie sprzęt używany w rolnictwie.

Wszystkich czytających ten temat zachęcam do większej dbałości o sprawność wszelkich swoich maszyn i urządzeń, to jest tańsze od napraw lub koniecznej wymiany spowodowanej licznymi błędami.

#14 Share balcerek1

balcerek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2398 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 12:15

pomocy awaria dojarki alfa laval Amatorki czy nie ale dojarka śmiga z 10 lat i nic się nie dzieje.

#15 Share Risto

Risto

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 21 kwiecień 2013 - 12:17

pomocy awaria dojarki alfa laval To, że przez tłumik wywala olej to prawidłowo bo musi, tylko w większości przypadków w pompie co jest wężyk na zewnątrz na plastikowych drogich kolankach (jedno z różową kostką odpinane) to tam przecieka i w tedy nie wywala tłumikiem a wali po pompie na ziemie. Jedni wywalają jedne kolano i zaślepiają i do wężyka z drugiej strony dają butelkę i tam się olej zbiera. Ja dobrze uszczelniłem kolanka nowe i wali mi przez tłumik tylko dałem teraz wąż od tłumika do beczki plastikowej 60L do połowy w duży otwór a mały otwór wydmuch i mam genialny tłumik i olej zbieram w bańce. Olej w plastikowym naczyniu wkręcanym w pompe na którym jest zbiorniczek z olejem powinien być chyba nieco poniżej środkowej kreski naczynia (u góry są 3 kreski). Ale inaczej pobiera olej oryginał a inaczej każdy inny gęściejszy. Reguluje się to w nakrętce zbiorniczka co jest mosiężny dziobek z nakrętko, którą trzeba wpierw odkręcić. Im czubek dziobka wyżej-dalej od dna naczynia tym więcej pobiera i mamy wyższy poziom oleju. W pompie od strony sprzęgła na wałku jest simering a by go zmienić mus poluzować silnik na śrubach i cofnąć do tyłu go by rozłączyć go z pompą. Ja mam znów problemy z reduktorem ciśnienia (musi on być suchy, nie smarujemy go) jest wysłużony i trudno ciśnienie ustawić czasami. A nowy 250zł. to jakoś na tym dziłam. Swoją drogą to cześci do dojarek De Laval są kosmicznie drogie, nawet głupi wężyk do zbiorniczka

Edytowany przez Risto, 21 kwiecień 2013 - 12:26.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#16 Share marek196749

marek196749

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 sierpień 2015 - 06:09