Banan115

Czym mogę zastąpić Ursusa 914 ?

Polecane posty

Banan115    0

Więc tak. Chciałbym wreszcie zakupić ciągnik który zastąpił by Ursusa 914. Kwota jaką mogę przeznaczyć to maksymalnie 110,000tys. zł. Najlepiej jakby było minimum 90km. Będzie pracował z pługiem 4 skibowym, talerzowka, bronami i siewnikiem. Myślałem nad markami: Valtra, Zetor, Deutz-Fahr, Same lub John Deere.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WujekWaa    12

Popatrz w innych tematach to coś znajdziesz na pewno.

A tak to bym polecił Deuz-Fahr i John Deere

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1166    10

Moim zdaniem to tym 914 tę proxime to w pole byś wyciągnął i nawet byś napędu załączać nie musiał. Mój sąsiad ma taką 90-kę to jak ją w polu widze i wiem ile za nią dał to poprostu śmiać mi się chce. Oboje pożyczaliśmy od innego sąsiada głębosza proxima ledwo dyszała a to jednak 4x4 A ja nie zmieniając głębokości, na tej samej klasie ziemi (pola obok siebie) zapiąłem tego głębosza do mojego ursusa 912 to jedynką szosową szedł jak burza. Owszem dym był ale szedł a proxima cały czas na pompie trzymała głębosza bo jak opuścił na głębokość na jaką były kółka ustawione to stała w miejscu i kołami mieliła dodam że ma ona tura i komplet obciążników a ja tylko obciążniki na tylnych kołach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John6930    45

kolego za takie pięniądze to możesz poszukać dobrego JD 4 cylindry ja np. mam 6420 i nie raz dostał w ostro kopa na dodatek leżał na boku ale już 10 lat chodzi bezawaryjnie tak więc naprawdę polecam to jest 110 KM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
criskp86    30

ja zastąpiłem 914 nowym new hollandem td95d pod koniec 2004 roku i jestem zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Młodyoporowiec
      .
    • Przez Tomtu
      Na początek pragnę się przywitać z forumowiczami.
      Ale do rzeczy interesuje mnie wasza opinia jaki ciągnik może chociaż na początek ile koni powinien mieć waszym zdaniem główny ciągnik na 150 ha:
      Będzie współpracował z: pługiem obrotowym (ma być dobrany do ciągnika 4 lub 5 skib + wał)
      agregat siewny Amazone RPD 301
      duże przyczepy 10t 14t
       
      wydaje mi się ze coś w granicach 160KM tylko czy tyle wystarczy na pług 5 skib plus wał na przedni tuz a może odpuścić sobie 5 skib i skupić się na porządnej 4
    • Przez massey12
      chce nowy ciągnik jakis lepszy niz 1614 najlepiej jakis zachodni
    • Przez Insens88
      Witam wszystkich!
      Odziedziczyłem małe gospodarstwo sadownicze z sprzętem. Sprzęty stare tj. Ursus C360, opryskiwacz sadowniczy na kołach, opryskiwacz sadowniczy zawieszany, rozrzutnik nawozów, rozdrabniacz (rotosan), platformę sadowniczą hydrauliczną.
      Jako, że ciągnik jest już bardzo stary - chyba 1968 rok - chciałbym zakupić dodatkowy ciągnik, który podoła wyżej wymienionym sprzętom i da radę to zrobić na 2 ha sadów.
      Polecacie coś konkretnego?
      Pozdrawiam.
       
    • Przez Sebastian
      Jaki ciagnik na 20-26ha nie zwracajac na cenne (no moze nie wiecej jak 180tys)?? I jakie maszynny do niego??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj