kowal995

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji

Polecane posty

kowal995    13

Witam. Ma ktoś informacje na temat budynków ze stalowej konstrukcji, chodzi mi o to czy wychodzi to taniej od budynków murowanych i jeśli znalazł by się użytkownik takiego cuda proszę informacje z jakim przeznaczeniem to wykonał cene i firme która się tym zajeła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja jestem w trakcie budowy takiej hali, 15m szeroka, chyba 50 długa,6m wysoka (?) konstrukcja z metalu, reszta z pustaków, od góry chyba będzie płyta, wylewke chcemy zrobic przemysłową a jest ona bardzo droga :) w hali będziemy trzymac zboże, kukurydze, konstrukcja jest używana, od firmy z warszawy, wychodzi o dużo taniej niż mielibysmy robic nową na zamówienie, buduje ekipa z naszej okolicy, a podłoże to już specjalna firma.

Edytowano przez mlodyy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariusz0209    22

Witam :) ja rok temu budowałem garaż na maszyny, początkowo miała to być tylko wiata ale potem zdecydowaliśmy się zabudować ściany. Konstrukcja ma wymiary 16,5x10x4,5. decydując się na budowę oczywiście rozważałem budowę budynku murowanego jednak z racji tego że obiekt miał służyć tylko jako garaż dla maszyn zdecydowałem się na konstrukcję stalową. konstrukcja jest wsparta na słupach wykonanych z rury stalowej fi159 mm, której środek jest uzupełniony betonem. Podłoże dla słupów stanowią stopy betonowe wylewane w ziemi o wymiarach 1,20x1,20m i głębokości 1,60 cm, do tego na wierzchu zostały zabetonowane marki wykonane z płyt stalowych o grubości 15 mm i prętów zbrojeniowych fi16. Dach początkowo miał być wykonany z drewna ale po wycenie przez znajomego cieślę okazało się że sam materiał to koszt 7000 zł + robocizna 3700 zł, jednak po namyśle zdecydowałem się na konstrukcję stalową. Początkowo miałem sam spawać kratownice jednak znalazłem używane za 5000 na całość dachu. Sa to przęsła nitowane i pochodzą z rozbiórki stoczni gdańskiej, jedno przęsło waży ok 650 kg i są one rozmieszczone co 5,5m. Pod blachę poszedł profil stalowy 140x50x5 i na to blacha trapezowa o profilu 35 mm. Wrota są przesówne. poszadzka betonowa z izolacją z foli. Koszt zamkną się w 25 000 zł. Wszystko było wykonywane samodzielnie. Projekt z racji tego że kratownice były gotowe kosztował 1000 zł. Mam nadzieję, że na coś Ci się to przyda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomencki184    13

Kolego też mam stawaić coś w rodzaju wiaty na maszyny.I najtańszym kosztem polece ,czyli słupy z odzysku (po dawnej szklarni) wychodzi coś ok 30zł\mb rury to bodajrze 100.Konstrukcja dachu drewniana(mam własny las)dach z blachy falistej i ściany też i to wszystko i jeszcze jakaś posadzka i gotowe.Ja tak to widze POZDRO!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

witam jestem w trakcie takiej budowy hali na stalowej konstrukcji o wymiarach 14x102x7,5 sciany z pustaka podsufitka z płyty warstwowej i posadzka przemysłowa w środku pomieszczenie socjalne 8x4 koszt takiej inwestycji jest szacowany na 1,200,000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

cos dużo Ci to wyszło :) ja hale 50x15x6 zrobie za 300 może z małym hakiem i również z posadzką przemysłową :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Posadzka to ile teraz 90-100zł/m2? zależy co robisz i jak, jak robi z płyty warstwowej to drogo wychodzi. Też miałem oferty na hale ok 1000m2 za 1 mln złotych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kowal995    13

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i proszę o więcej :D a jeszcze może ktoś robił taki bilans który pokazywał co bardziej sie opłaca hala stalowa czy murowana ? :) bo to interesuje mnie najbardziej :D ale wydaje mi się że jeśli ktoś dobrze poszuka używane elementy konstrukcji to napewno taniej wyjdzie, tylko to raczej wyjdzie tylko i wyłącznie ze średnią budowlą bo na większe to lepiej nowe stawiać :) wszystko zależy od tego jak umie się kombinować a z murowanym to jest ten problem że muru to używanego nikt nie znajdzie buhahahah a konstrukcje to bez większych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ja będe budował niedługo może hale, nie wiem jakie wymiary ale pewnie będe stawiał murowaną bo mam kilka tysięcy pustaków 25x25x12 z rozbiórek placu. Kiedyś takimi układali:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

wiesz jaka jest różnica miedzy halą stalowa a murowana ???

jak ci nie wyjdzie w interesach to hale stalowa rozbierzesz i ją sprzedasz

a murowana już zostaje dla ciebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ale stalową też trzeba czymś obłożyć. zwykła blacha nie starczy bo to hala produkcyjna będzie. Dach pewnie na konstrukcji stalowej będzie, bo musi być świetlik, myślałem o drewnianej konstrukcji ale będą dźwigary słońce zasłaniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bocecek087    14

na bok hali na ściany możesz dać płytę warstwową tak samo i na dach i będziesz miał ładnie szybko i na pewno nie gorzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Tak ale m2 płyty kosztuje ok 70zł, a te pustaki mam prawie za darmo. Już niemam gdzie ich układać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też jestem na etapie budowy takiego magazynu ze stali. Mam pytanie do osób, które takie hale i magazyny mają: jak radzicie sobie z zabezpieczeniem przeciwpożarowym? W takich magazynach często są rzeczy łatwopalne, więc lepiej dmuchać na zimne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyprian80    1

Masz rację, lepiej dmuchać na zimne. Co do samych zabezpieczeń to moim zdaniem jest kilka spraw, o których trzeba pamiętać, a należą do nich: aktywna instalacja przeciwpożarowa, zabezpieczenia przejść instalacyjnych, a także malowanie stali. Przydaje się też jakiś zbiornik na wodę w pobliżu. Wszystko to oczywiście zależy od indywidualnych ustaleń.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, lepiej dmuchać na zimne. Co do samych zabezpieczeń to moim zdaniem jest kilka spraw, o których trzeba pamiętać, a należą do nich: aktywna instalacja przeciwpożarowa, zabezpieczenia przejść instalacyjnych, a także malowanie stali. Przydaje się też jakiś zbiornik na wodę w pobliżu. Wszystko to oczywiście zależy od indywidualnych ustaleń.

 

Takie malowanie robi się przed właściwym malowaniem konstrukcji. To jest farba, która pod wpływem temperatury ulega spienieniu. Zapytaj w gas-poż-bis, oni u nas malowali halę i chyba też robili zabezpieczenia przejść instalacyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel12321    0

Witam!

A jak jest w przypadku gdy ma się konstrukcję stalową z demontażu bez papierów? Z tego co wiem to potrzebny jest architekt z uprawnieniami konstruktora który mierzy elementy konstrukcji i na podstawie tych pomiarów tworzy pod nią projekt tylko że to jest cholernie droga rzecz bo za coś takiego rządają 7tys. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Czy projekt nowej konstrukcji czy starej to ta sama robota a do starej nawet więcej bo pomiary trzeba robić. Ja za projekt hali 22x14x4,5 w okapie w 4 strefie śniegowej zapłaciłem 2,8tys. a słyszałem ceny od 3-9tys. za projekt. Stara konstrukcja nie jest dobrym rozwiązaniem bo już jest skorodowana przeważnie i źle jest ją doczyścić bo przeważnie są to jakieś kątowniki zespawane ze sobą lub ceówki gdzie dojście jest utrudnione. Nowe konstrukcje przeważnie to profil lub dwuteownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

czy na hale namiotowa 10x20 metrow trzeba pozwolenie czy wystarczy zgloszenie?

W najnowszym top agrar sa opisanie ulatwienie w prawie budowlanym i napisane jest tam ze wiata do 50m2 jest tylko na zgloszenie co do namiotowej to < hal namiotowych niezwiazanych trwale z gruntem pod warunkiem, ze pokrycie dachowe jest wykonane jako plandeka> wiec raczej w twoim przypadku zgloszenie

Edytowano przez BENNY82

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy projekt nowej konstrukcji czy starej to ta sama robota a do starej nawet więcej bo pomiary trzeba robić. Ja za projekt hali 22x14x4,5 w okapie w 4 strefie śniegowej zapłaciłem 2,8tys. a słyszałem ceny od 3-9tys. za projekt. Stara konstrukcja nie jest dobrym rozwiązaniem bo już jest skorodowana przeważnie i źle jest ją doczyścić bo przeważnie są to jakieś kątowniki zespawane ze sobą lub ceówki gdzie dojście jest utrudnione. Nowe konstrukcje przeważnie to profil lub dwuteownik

kolego a ten projektant to po znajomości robił czy normalnie bo u mnie niewiedzą ile wołać...

mógłbyś na niego jakiś namiar?? o ile to możliwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K-rol    0

Czy taka hala namiotowa, która się pojawiła wcześniej potrzebuje jakiejś wylewki czy wystarczy utwardzenie gruntu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573
Napisano (edytowany)

kolego a ten projektant to po znajomości robił czy normalnie bo u mnie niewiedzą ile wołać...

mógłbyś na niego jakiś namiar?? o ile to możliwe...

 

Nie wiem z jakiego regionu jesteś jak z moich okolic to myślę że mogę dać namiar bo sam projektant się polecał żeby innym dać znać jak chcą projekt. Ogólnie to sąsiad mojego znajomego to potraktował mnie trochę łagodniej  ale żeby na lokalnym rynku trochę roboty złapać robi taniej,ja jestem zadowolony zgodziłem się odpowiednio zaniżyć rachunek za jego robotę i cena wyszła niska co znaczy satysfakcjonująca. Odezwij się na PW to się dogadamy

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez 5714mf255
      witam wszystkich mam takie pytanie czym ogrzewacie domy zima stoję przed wymiana kotła i szukam wydajnego a zarazem w miarę taniego rozwiązania.
    • Przez Marcin133
      Witam. W związku z bardzo drogim opałem myślę nad ogrzewaniem domu pompa ciepła. Proszę użytkowników którzy już posiadają lub myślą o założeniu o wypowiedzenie się w temacie. Jakie pompy polecacie itd. 
    • Przez Papkin
      Chciałbym (prawdopodobnie dopiero w przyszłym roku) pobudować mały magazyn na zboże. Wymiary budynku mniej więcej 6x14, niestety ilość miejsca mnie ogranicza. 
      Może jest ktoś kto ostatnio coś budował? Jak to wygląda od strony prawnej, wystarczy zgłosić przed budową w gminie?  Jak jest z odległością od sąsiedniej działki? Z tego co wyczytałem to 3m jeśli nie będę miał okien,czy jest możliwość żeby to obejść np. za zgodą sąsiada? 
      Z jakimi wydatkami się liczyć na materiał? 
    • Przez pawelxx
      witam, planuje utwardzi. podworko betonem b25 który będzie zatarty na gładko jak myślicie czy warstwa 15 cm wystarczy?
    • Przez adekbp
      Witam. Mam 21 lat. Zwracam sie do Was drodzy forumowicze z prośbą podsunięcią jakiegoś pomysłu. Mogę przejąć gospodatstwo ogrodnicze niedaleko miasta (około 15km, 65tyś. mieszkańców), województwo Lubelskie. W gospodarstwie znajduje się dom jednorodzinny dość duży, obora oraz stodoła o dość dużej powierzchni, myślę że około 300m2, obora i stodoła murowane. Wokół posiadłości ziemia, w kilku kawałkach, koło 1ha(III-IVklasa), oprócz tego posiadam jeszcze 3ha w jednym kawałku(V-VI klasa), dość ciekawe tereny, rzeczka kilka mostów, las, cisza, spokój, dodatkowo przez wieś przebiega szlak turystyczny. Przy domu duża szklarnia o powierzchni 460m2, parę lat temu była remontowana, kiedyś była ocieplana, no ale wiadomo na dzisiejsze koszty opału po prostu się nie opłaca.
      Opisałem pokrótce co gdzie i jak, teraz pytanie, jaki biznes można rozpocząć? Myślałem nad gospodarstwem agroturystycznym, ale niestety na dzień dzisiejszy Unia Europejska nie przyjmuje wniosków do dofinansowań takich przedsięwzięć. Kapitał który mogę przeznaczyć na przyszłe inwestycje to około 20tyś zł. A może jakieś inne pomysły? Bardzo proszę o podsunięcie jakiegoś dobrego pomysłu. Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj