Skocz do zawartości

Zdjęcie

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji

31 odpowiedzi na ten temat

#1 Share kowal995

kowal995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/channel/UCRqsl0YfKFfL_g_wLFqDO4A zapraszam na mój kanał yt

Napisany 15 październik 2012 - 16:34

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji Witam. Ma ktoś informacje na temat budynków ze stalowej konstrukcji, chodzi mi o to czy wychodzi to taniej od budynków murowanych i jeśli znalazł by się użytkownik takiego cuda proszę informacje z jakim przeznaczeniem to wykonał cene i firme która się tym zajeła

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji Dzisiaj, 05:27
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 15 październik 2012 - 17:23

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji Ja jestem w trakcie budowy takiej hali, 15m szeroka, chyba 50 długa,6m wysoka (?) konstrukcja z metalu, reszta z pustaków, od góry chyba będzie płyta, wylewke chcemy zrobic przemysłową a jest ona bardzo droga :) w hali będziemy trzymac zboże, kukurydze, konstrukcja jest używana, od firmy z warszawy, wychodzi o dużo taniej niż mielibysmy robic nową na zamówienie, buduje ekipa z naszej okolicy, a podłoże to już specjalna firma.

Edytowany przez mlodyy, 15 październik 2012 - 19:07.

#3 Share mariusz0209

mariusz0209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 15 październik 2012 - 18:30

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji Witam :) ja rok temu budowałem garaż na maszyny, początkowo miała to być tylko wiata ale potem zdecydowaliśmy się zabudować ściany. Konstrukcja ma wymiary 16,5x10x4,5. decydując się na budowę oczywiście rozważałem budowę budynku murowanego jednak z racji tego że obiekt miał służyć tylko jako garaż dla maszyn zdecydowałem się na konstrukcję stalową. konstrukcja jest wsparta na słupach wykonanych z rury stalowej fi159 mm, której środek jest uzupełniony betonem. Podłoże dla słupów stanowią stopy betonowe wylewane w ziemi o wymiarach 1,20x1,20m i głębokości 1,60 cm, do tego na wierzchu zostały zabetonowane marki wykonane z płyt stalowych o grubości 15 mm i prętów zbrojeniowych fi16. Dach początkowo miał być wykonany z drewna ale po wycenie przez znajomego cieślę okazało się że sam materiał to koszt 7000 zł + robocizna 3700 zł, jednak po namyśle zdecydowałem się na konstrukcję stalową. Początkowo miałem sam spawać kratownice jednak znalazłem używane za 5000 na całość dachu. Sa to przęsła nitowane i pochodzą z rozbiórki stoczni gdańskiej, jedno przęsło waży ok 650 kg i są one rozmieszczone co 5,5m. Pod blachę poszedł profil stalowy 140x50x5 i na to blacha trapezowa o profilu 35 mm. Wrota są przesówne. poszadzka betonowa z izolacją z foli. Koszt zamkną się w 25 000 zł. Wszystko było wykonywane samodzielnie. Projekt z racji tego że kratownice były gotowe kosztował 1000 zł. Mam nadzieję, że na coś Ci się to przyda :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share uss1002

uss1002

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 30 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja.Maszyny rolnicze,Technika rolnictwa,Obróbka drewna

Napisany 15 październik 2012 - 19:23

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji Kolego czy chodzi ci o takie hale http://www.haltec.pl...CFUxY3godbx0Aqg jeśli tak to w mojej okolicy jest tego bardzo dużo postawione ludzie są bardzo zadowoleni i jest jeden plus nie trzeba pozwolenia na budowę

#5 Share Tomencki184

Tomencki184

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja Dziewczyny Rolnictwo :)))

Napisany 15 październik 2012 - 19:35

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji Kolego też mam stawaić coś w rodzaju wiaty na maszyny.I najtańszym kosztem polece ,czyli słupy z odzysku (po dawnej szklarni) wychodzi coś ok 30zł\mb rury to bodajrze 100.Konstrukcja dachu drewniana(mam własny las)dach z blachy falistej i ściany też i to wszystko i jeszcze jakaś posadzka i gotowe.Ja tak to widze POZDRO!!

#6 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 15 październik 2012 - 20:06

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji witam jestem w trakcie takiej budowy hali na stalowej konstrukcji o wymiarach 14x102x7,5 sciany z pustaka podsufitka z płyty warstwowej i posadzka przemysłowa w środku pomieszczenie socjalne 8x4 koszt takiej inwestycji jest szacowany na 1,200,000

#7 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 16 październik 2012 - 17:56

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji cos dużo Ci to wyszło :) ja hale 50x15x6 zrobie za 300 może z małym hakiem i również z posadzką przemysłową :)

#8 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 październik 2012 - 18:02

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji Posadzka to ile teraz 90-100zł/m2? zależy co robisz i jak, jak robi z płyty warstwowej to drogo wychodzi. Też miałem oferty na hale ok 1000m2 za 1 mln złotych.

#9 Share kowal995

kowal995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:https://www.youtube.com/channel/UCRqsl0YfKFfL_g_wLFqDO4A zapraszam na mój kanał yt

Napisany 16 październik 2012 - 18:13

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji Dziękuje wszystkim za odpowiedzi i proszę o więcej :D a jeszcze może ktoś robił taki bilans który pokazywał co bardziej sie opłaca hala stalowa czy murowana ? :) bo to interesuje mnie najbardziej :D ale wydaje mi się że jeśli ktoś dobrze poszuka używane elementy konstrukcji to napewno taniej wyjdzie, tylko to raczej wyjdzie tylko i wyłącznie ze średnią budowlą bo na większe to lepiej nowe stawiać :) wszystko zależy od tego jak umie się kombinować a z murowanym to jest ten problem że muru to używanego nikt nie znajdzie buhahahah a konstrukcje to bez większych problemów

#10 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 październik 2012 - 18:17

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji Ja będe budował niedługo może hale, nie wiem jakie wymiary ale pewnie będe stawiał murowaną bo mam kilka tysięcy pustaków 25x25x12 z rozbiórek placu. Kiedyś takimi układali:)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 16 październik 2012 - 19:01

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji wiesz jaka jest różnica miedzy halą stalowa a murowana ???
jak ci nie wyjdzie w interesach to hale stalowa rozbierzesz i ją sprzedasz
a murowana już zostaje dla ciebie

#12 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 16 październik 2012 - 19:04

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji Ale stalową też trzeba czymś obłożyć. zwykła blacha nie starczy bo to hala produkcyjna będzie. Dach pewnie na konstrukcji stalowej będzie, bo musi być świetlik, myślałem o drewnianej konstrukcji ale będą dźwigary słońce zasłaniać.

#13 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 486 postów

Napisany 17 październik 2012 - 19:36

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji na bok hali na ściany możesz dać płytę warstwową tak samo i na dach i będziesz miał ładnie szybko i na pewno nie gorzej

#14 Share dawidg2

dawidg2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2807 postów

Napisany 17 październik 2012 - 19:38

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji Tak ale m2 płyty kosztuje ok 70zł, a te pustaki mam prawie za darmo. Już niemam gdzie ich układać :D

#15 Share TelefonyRadom

TelefonyRadom

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 322 postów

Napisany 14 lipiec 2015 - 21:04

hale, magazyny obory na stalowej konstrukcji Ma ktoś zaufana firmę w mazowieckim

#16 Share stachurowski

stachurowski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 01 październik 2015 - 22:42

Ja właśnie też jestem na etapie budowy takiego magazynu ze stali. Mam pytanie do osób, które takie hale i magazyny mają: jak radzicie sobie z zabezpieczeniem przeciwpożarowym? W takich magazynach często są rzeczy łatwopalne, więc lepiej dmuchać na zimne.

#17 Share cyprian80

cyprian80

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 04 październik 2015 - 12:40

Masz rację, lepiej dmuchać na zimne. Co do samych zabezpieczeń to moim zdaniem jest kilka spraw, o których trzeba pamiętać, a należą do nich: aktywna instalacja przeciwpożarowa, zabezpieczenia przejść instalacyjnych, a także malowanie stali. Przydaje się też jakiś zbiornik na wodę w pobliżu. Wszystko to oczywiście zależy od indywidualnych ustaleń.

#18 Share kalinoszczak85

kalinoszczak85

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 04 październik 2015 - 16:57

Masz rację, lepiej dmuchać na zimne. Co do samych zabezpieczeń to moim zdaniem jest kilka spraw, o których trzeba pamiętać, a należą do nich: aktywna instalacja przeciwpożarowa, zabezpieczenia przejść instalacyjnych, a także malowanie stali. Przydaje się też jakiś zbiornik na wodę w pobliżu. Wszystko to oczywiście zależy od indywidualnych ustaleń.

Takie malowanie robi się przed właściwym malowaniem konstrukcji. To jest farba, która pod wpływem temperatury ulega spienieniu. Zapytaj w gas-poż-bis, oni u nas malowali halę i chyba też robili zabezpieczenia przejść instalacyjnych.

#19 Share pawel12321

pawel12321

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 październik 2015 - 09:29

Witam!

A jak jest w przypadku gdy ma się konstrukcję stalową z demontażu bez papierów? Z tego co wiem to potrzebny jest architekt z uprawnieniami konstruktora który mierzy elementy konstrukcji i na podstawie tych pomiarów tworzy pod nią projekt tylko że to jest cholernie droga rzecz bo za coś takiego rządają 7tys. 

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share sznajdik

sznajdik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 944 postów
  • Zainteresowania:mechanika konstruowanie rolnictwo

Napisany 13 październik 2015 - 18:47

Czy projekt nowej konstrukcji czy starej to ta sama robota a do starej nawet więcej bo pomiary trzeba robić. Ja za projekt hali 22x14x4,5 w okapie w 4 strefie śniegowej zapłaciłem 2,8tys. a słyszałem ceny od 3-9tys. za projekt. Stara konstrukcja nie jest dobrym rozwiązaniem bo już jest skorodowana przeważnie i źle jest ją doczyścić bo przeważnie są to jakieś kątowniki zespawane ze sobą lub ceówki gdzie dojście jest utrudnione. Nowe konstrukcje przeważnie to profil lub dwuteownik