lanzer25

ursus 3514

Polecane posty

lanzer25    2

witam wszystkich na forum i chciałbym zapytać o ten ciągnik ursus 3514. ponieważ nie wiem za dużo o nim a w okolicy nikt nie ma takiego modelu. mam pewien problem bo zakupiłem sprzęt na program,, modernizacja gosp rolnych " i mój mf 255 nie bardzo radzi sobie z 3 metrowym siewnikiem zbożowym opryskiwaczem1215l i rozsiewaczem nawozów o poj 1200 kg na równinach jeszcze ciągnie ale na górkach to trzeba zmieniać biegi do terenowych ciągnąc siewnik czy opryskiwacz. Drążąc temat dalej przy rozsiewaczu to ma lekki przód mały mf . a oglądać niedawno ogłoszenia wpadł mi w oko właśnie ten model ursusa 3514 i ursus c385 ale jakoś nie widzi mi się ursus c385. koledzy podpowiedzcie coś nie coś o tym ursusie3514 bo za bardzo nie wiem o nim ale na pierwszy rzut oka wygląda na ciągnik dobry do tych maszyn co pisałem. Pisać i nie żałować wypowiedzi:) pozdrawiam:)

Edytowano przez milanreal1
orty i literówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Za cenę 3514 kupisz 4514, prawie 20km więcej i też małe spalanie, zetor 52XX furory nie zrobi skoro Twoje 47km zdycha w tych maszynach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

dokładnie używane 3514 są w tych samych cenach co 4514 do tych maszyn to zdecydowanie za mały 3514 heh mi by się przydał przerzucił bym na niego tura 3b ale z pompą do zewnętrznej hydrauliki pompą do układu kierowniczego hydrostatycznego żeby coś przepchnąć turem już brakuje mocy to tylko 47km jak jeszcze miałby pchac przed sobą przednią oś to na te kręcenie tymi wałkami zwolnicami i większymi kołami z przodu te kilka km też ucieknie, z kolei jeśli już masz upatrzonego 3514 to z napędem nawet na tych terenowych biegach będzie szedł tak jak ma isc a nie się ślizgał heh musiał bys przetestowac ale polecam coś wiekszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

no mi bardziej do miedzyrzedowych upRAW JEST POTRZEBNY ALE DO 4514 PEWNIE CIEKO O waskie kola chyba ze felgi szukac z mniejszego modelu. w 4514 jest silnik perkinsa czy co tam jest??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Kolego takie rzeczy to tylko w Erze :P Maszyny ma obsługiwać na min 60KM a Ty chcesz wąskie koła. To się wzajemnie wyklucza.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

no mi bardziej do miedzyrzedowych upRAW JEST POTRZEBNY ALE DO 4514 PEWNIE CIEKO O waskie kola chyba ze felgi szukac z mniejszego modelu. w 4514 jest silnik perkinsa czy co tam jest??

Jest dużo 4514 z kołami 13,6/36 to już mozna uznać za wąskie heh zawsze możesz założyć 12,4/36

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

4514 to ma tylko silnik 4 cylindry. Mocniejszy podnośnik, większy udźwig. Ale jak się popatrzysz od silnika do tyłu to wygląda tak samo jak 3514.

Jak byś do niego założył jakieś wąższe koła to i cały rok można jeździć na nich.Znajomy ma 4512 i mówi że w pługu jak mocniej grzebie to zaraz siada na moście i wolał by mieć szersze koła be te są za wąskie do niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

to tak się zapytam, szanownego kolegę @lanzer25 to jak MF255 ma ciężko w siewniku 3m to czym ty wykonujesz orkę? i co to za teren? albo co to za siewnik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lanzer25    2

orkka jest wykonywana ciagnikiem mf6475 z 4 skibowym plugiem obrotowym . powiem tak siewnik kongskilde ecoline 300

skrzynia nasienna ma pojemnoscponad 500kg plus ciezar siewewnika to masz blisko tone na podnosniku tylnim a jak ci przyjdzie pod wzniesieniem podniesc siewnik to przod w gore ci idzie . a jestem z podkarpacia okolice jaroslawia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterxxx    3

Nie słuchaj opowieści bajkopisarzy !!! Zamontowałem przedni napęd do 3512 i mam porównanie. Z napędem to jest nie ten ciągnik, zupełnie inna jazda. Przednie koła mam 8,3/24 więc do upraw międzyrzędowych super, wprawdzie chciałem mieć szersze opony bo tylne też są szerokie ale nie mogłem dostać takich felg a takie też były orginalnie zakładane do 3514

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piterxxx    3

Wyjście napędu jest pomiędzy skrzynią a tylnym mostem w tym dystansie. Założyłem go od 4514, dwa wałki nie pasowały bo miały inne uzębienie ale bez problemu dostałem je od 3514, przedni most jest od MF 355 to praktycznie identyczny ciągnik co 3514, ma inną maskę, błotniki, koła, fajną kabinę ale "kręgosłup" taki sam a no i jest nieco mocniejszy bo ma turbo co daje mu 55kM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez emtecc
      Witam
      Użytkuje ktoś siewnik stopkowy Agro Masz 2.5m z ursusem 3512. Ma to sens czy tylko męczenie się? Sama waga (590kg) siewnika nie napawa optymizmem 
    • Przez TomaszN
      Witam czy może ktoś posiada komplety przedni napęd od ursusa 5314 ?
    • Przez Bandziornoo
      Witam wszystkich jestem nowym posiadaczem ursusa 3512  97r  nieznam się zbytnio na tych traktorach  ale podczas jazdy z górki jest cichutki jak chybryda ale już pod górkę  coś wyje tak jakby Między silnikiem a skrzynią biegów  mam tylko nadzieję że to nie będzie skrzynią biegów  a zwolnic tam nie ma  ?? Z góry dziękuję za pomoc 
    • Przez Piotr5314
      Witam posiadam 5314 z 96r i prosze abyście napisali coś na jego temat tylko obiektywnie <_<
    • Przez Jamalek
      Witam,
      Zwracam się z prośbą o podpowiedź w dwóch tematach
      1) Nasz ursus zaczął w ostatnim sezonie dość mocno kopcić na czarno szczegolnie podczas pracy pod obciążeniem. Od czego może to być. Oleju nie bierze, słaby nie jest, czy pali więcej nie wiem nie sprawdzaliśmy leję się i jedzie. Może trochę ciężej pali na zimnym silniku szczególnie teraz w zimę- one ogólnie ciężko pala zimą ale teraz jakby trochę bardziej. Dwa sezony temu miał robione wtryski, ale czy sa ok to nie wiem. Wyciągać je do sprawdzenia czy szukać gdzieś indziej.
      2) Co się dzieje jak linka od ssania na ciepłym silniku nie chce się wcisnąć, na zimnym wciska się bez problemu. 
       
      Dziękuję za wszystkie podpowiedzi 🙂
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj