edward

CLAAS DOMINATOR 78

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
edward    0

Interesuje mnie kombajn Claas Dominator 78 i może wypowiedzą się użytkownicy jak słyszałem tego wspaniałego kombajnu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Mam Do 78 Classic, 1992 r. 1700mtg, klima, 3,6m, sieczkarnia, Perkins 129 KM. Po kilku sezonach sprawuje się super, duży zbiornik ziarna, rura otwierana hydr, jest cicho, chłodno, czysto. Spalanie 10-12l/mtg. Jednak jak polecę szybciej to wykazuje straty na czujnikach, zboża z tyłu nie widać. Sprubuję w tym sezonie założyć nowe listwy domłacające, zobaczymy.

Pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor5321    1

znam gościa który ma 76 ale powiedział

że tego claasa to ze świecą nie znajdzie

 

ile ma claas 78 km (sinik) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz345    0

claasy dominatory szybko młócą dobrze czyszczą ziarno. W tamtym roku taki kosił obok mojego pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skrzypek    3

Mam znajomego co ma Dominatora 98SL MAXI.Teraz będzie trzynasty sezon,kosi średnio 300h rocznie.Przez tyle lat jedna awaria,którą sami naprawiliśmy.Przy silniku jest wielorowkowe koło pasowe i te koło poprzez sprzęgło elastyczne połączone jest z wałem silnika.Poleciało to sprzęgło ale miało prawo.Bardzo dobry kombajn kupiony w Niemczech.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rataj    3
Mam znajomego co ma Dominatora 98SL MAXI.Teraz będzie trzynasty sezon,kosi średnio 300h rocznie.Przez tyle lat jedna awaria,którą sami naprawiliśmy.Przy silniku jest wielorowkowe koło pasowe i te koło poprzez sprzęgło elastyczne połączone jest z wałem silnika.Poleciało to sprzęgło ale miało prawo.Bardzo dobry kombajn kupiony w Niemczech.

troche nie na temat chyba :D


Claas Dominator 98sl classic, Zetor Forterra 12441, Zetor Proxima 85 plus, Zetor 7211, Ursus c330


AgroFoto -----> najlepsza stronka w sieci;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aadamm153    2

ogólnie bardzo dobry kombajn tak jak poprzednik pisał ze świecą takiego szukać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886
Mam Do 78 Classic, 1992 r. 1700mtg, klima, 3,6m, sieczkarnia, Perkins 129 KM. Po kilku sezonach sprawuje się super, duży zbiornik ziarna, rura otwierana hydr, jest cicho, chłodno, czysto. Spalanie 10-12l/mtg. Jednak jak polecę szybciej to wykazuje straty na czujnikach, zboża z tyłu nie widać. Sprubuję w tym sezonie założyć nowe listwy domłacające, zobaczymy.

Pozdr

a ile ha wymlucisz na 1mtg? najlepiej jakbys napisal w tonach pszenicy, lub ha przy zalozeniu plonu 7-8t/ha


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Pszenice to u nas kosi się od przypadku do prrzypadku. Pszenżyto 1,2 ha/h przy plonie 6 t/ha jeśli stojące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3886

czyli mozna powiedziec 10-12l ropy na ok 8ton zboza?

kupiłbyś taki kombajn jeszcze raz? jakie masz odniesienie? kosiles czyms wczesniej?


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek29    24

Witam. W tym roku kupiłem claasa dominatora 78(rok 1991, 1495mth, heder 3,9) i oczywiście wyszły już pierwsze wady po koszeniu jęczmienia. Po pierwsze pękł przewód od hydrauliki i wyciekł cały olej, lecz po wymianie przewodu i filtrów w zbiorniczku oleju cały czas słychać jakiś stukot/warkot np. przy kręceniu kierownicą. Po drugie przy włączeniu bębna młócącego cały czas kombajn wydaje dziwne odgłosy. Dochodzą one z (postaram się to dokładniej wyjaśnić): w zbiorniku w środku jest taka kwadratowa klapa i to właśnie stamtąd dochodzą te dziwne dźwięki(spod tej klapy- to chyba są wytrząsacze). Proszę o pomoc gdyż nie znam się na tym kombajnie bo claasa mam dopiero pierwszy rok. Jeśli ktoś wie jak pozbyć się tych usterek to proszę o pomoc, bo niedługo żniwa a kombajn nie gotowy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kravter    39

ja nie mam 78 ale mam 96 i 1 ha kosi w okolo 30 min ;p moze 40 jak ladne zboze dziennie okolo 20 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj