Skocz do zawartości

Zdjęcie

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux)

22 odpowiedzi na ten temat

#1 Share cober

cober

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 12:35

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Witam

Potrzebuje informacji gdzie dostać przewod hydrauliczny kompatybilny z zabezpieczeniami hydraulicznymi pługa Agrolux. Wejście i akumulator widoczne na foto.
Pług 4 skibowy. Posiada 4 niezależne zabezpieczenia tzn sa 4 akumulatory pneumatyczne a nie jeden jak to w nowszych overumach. Szukałem dość długo ale nic nie znalazłem.

PS: Jak obchodzić sie z takim rodzajem zabezpieczenia? Jak sprawdzic ewentualnie dobić ciśnienia do akumulatorów? Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie na gleby średnio zakamienione?

Mile widziana instrukcja do obsługi takich zabezpieczeń.

Załączone miniaturki

• 20120909064.jpg

Edytowany przez cober, 09 wrzesień 2012 - 12:39.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Dzisiaj, 04:37
  •  

#2 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 wrzesień 2012 - 12:48

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Zapewne w sklepie tylko trzeba znać typ i wszystko się dostanie oczywiście drogie to bedzie więc racze proponował bym w własnym zakresie coś dorobić.

#3 Share cober

cober

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 13:08

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Nie znam modelu pługa, nie ma tabliczki znamionowej.

Dorobić czemu nie. Ale jaka jest zasada dobijania ciśnienia do akumulatora? Luzuje sie ta nakrętkę na akumulatorze (podczas gdy przewód jest podpięty pod ciągnik) żeby udrożnić przepływ ( cos w deseń odpowietrznika hamulcowego) czy jak?

#4 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 09 wrzesień 2012 - 15:14

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) a moglbys dac zdjecei caleo pluga,
w naszym jest zawor przed silownikiem, zdjecie w galerii, moze uda Ci sie zobaczyc

Polska B

#5 Share cober

cober

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 19:29

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Tu nie ma innego zaworu jak ten na fotce

#6 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 10 wrzesień 2012 - 19:48

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Tu powinni mieć
http://www.tubes-international.pl/
Szukaj oddziału najbliższego sobie.
Patrząc na fotografię, to bardziej mi przypomina zawór pneumatyczny pompowania kół. Rozmiar gwintu, ani powierzchnia styku nie przypominają złącz hydraulicznych

Edytowany przez zorzyk2, 10 wrzesień 2012 - 19:59.

#7 Share cober

cober

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 11 wrzesień 2012 - 20:45

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) No właśnie. Jest ktos kto regulował ciśnienie w takich akumulatorach? żebym nie popsuł nic

Zebym chociaż wiedział jak to jest zbudowane. Wydaje mi się że ciśnienie reguluje się olejem z ciągnika a nie powietrzem. W nowszych Overumach tak jest ale tam jest inne złacze i jeden akumulator

#8 Share cober

cober

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 19:50

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Nie ma tutaj posiadaczy Agroluxów z takim zabezpieczeniem?

#9 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 13 wrzesień 2012 - 20:32

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) W jakimś folderze khuna pisano o regulacji ciśnienia oleju w zakresie 90-150bar. Zależy od gleby, szerokości skiby

#10 Share cober

cober

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 08:05

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) zorzyk2 a wiesz czy tam był jeden akumulator czy pojedyncze po jednym na korpus?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Dzisiaj, 04:37
  •  

#11 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 08:49

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Tam były opisane różne wersje rozwiązań zabezpieczeń. W zasadzie nie ma to znaczenia, bo jeden akumulator musi być większej pojemności. Przykładowo w czeskim PHX jest jeden akumulator, a przed nim manometr i zawór odcinający(taki zakręcany). Tak łatwiej kontrolować, dobierać ciśnienie pracy. W środku takiego akumulatora jest jakby worek, membrana , która powinna być wypełniona azotem(zdarza się powietrzem). Tu znalazłem dość dobry opis budowy i działania akumulatorów
http://www.hektos.eu...PL_2010_net.pdf

Edytowany przez zorzyk2, 14 wrzesień 2012 - 09:05.

#12 Share cober

cober

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 12:38

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Więc ciśnienie regulujemy olejem? Nie powietrzem jak ktos wspominał

#13 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 14 wrzesień 2012 - 12:58

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) sa tez zabezpieczenia pneumatyczne, moze mniej spotylane
wiem ze kiedys ktos na forum mial jakis problem z takim zabezpieczeniem pneumatycznym, chyba chodzilo o silownik

Polska B

#14 Share cober

cober

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 15 wrzesień 2012 - 07:11

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Nie orałem jeszcze tym pługiem wiec nie wiem czy wymagana jest regulacja ale chciałbym go sobie odnowić i dobrze byłoby sprawić żeby jednak ta regulacja działała. Poki co nic nie ruszam jeśli nie trafi się ktoś kto miał doczynienia z takim zabezpieczeniem. ( przypominam wygląd - fotka poniżej )

Załączone miniaturki

• 20120909064.jpg

#15 Share cober

cober

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 20:39

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Nikt nie potrafi mi pomoc?

#16 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 23 wrzesień 2012 - 21:36

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Treść poniżej niżej jest cytatem z instrukcji obsługi tychże pługów, inna firma, zasada działania ta sama..
INSTRUKCJA OBSŁUGI
PŁUGI ZAWIESZANE OBRACALNE
GREGOIRE-BESSON
(3, 4, 5 korpusów)
SERII: RWC4 – RWB4 – RWY4

"CIŚNIENIE W AKUMULATORZE
Ciśnienie azotu jest określone i nie może być modyfikowane. Wybór
funkcji w zależności od warunków pracy pługa:
– Warunki normalne : 100 bar
– Warunki łatwe : 80 bar
– Warunki ciężkie : 150 bar"

Edytowany przez zorzyk2, 23 wrzesień 2012 - 21:40.

#17 Share cober

cober

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 13 listopad 2012 - 18:16

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Ma ktoś na forum Agroluxa?

Pojawił sie problem którego sie spodziewałem prędzej czy później:/ Jeden korpus nie chce powrócić na swoją pozycje ( Ogólnie wyskakiwał na kamieniach i było ok ale 2 razy nie chciał powrócić od razu tylko po chwili) teraz nie chce powrócić dłuższy czas a do orania jeszcze kilka Ha :/ Pukałem gumowym młotkiem w cylinder i akumulator ciśnienia i nic.

Potrafi ktoś pomoc? Możliwe że trzeba sprawdzić ciśnienie w akumulatorze... Jak to jest w agroluxach dobijamy ciśnienia olejem czy jakimś gazem? Bo w Overumach jest jeden wspólny akumulator do którego dobijamy ciśnienie olejem.

Przydatne będa też numery do sklepów z cześciami do Agroluxów..

#18 Share MarcinNH

MarcinNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 13 listopad 2012 - 21:00

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) olejem dobijasz
www.youtube.com/user/MarcinAdamczyk12 Zapraszam na super filmy :)

#19 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1828 postów

Napisany 18 listopad 2012 - 20:20

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) witam
mam na oku overum model BT H 4 skiby non stop hydrauliczny, chciałem zapytać jak to się sprawuje i co sięmoże w tym popsuć ewentulanie. mam kvernelanda non stop resor i jestem zadowolony ale jest on za mały. co myslicie o takim overum cena wysoka dość 9200 do negocjacji wkład to lemiesze i ew. 2 piersi. proszę o pomoc i wypowiedzi
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 257 postów

Napisany 31 sierpień 2013 - 19:39

Ustawienie ciśnienia w zabezpieczeniu hydraulicznym Overum ( Agrolux) Witam,czy w pługu z zabezpieczeniem hydraulicznym stawiając go na jednym z korpusów np. podstawiając pod niego jakiś pieniek to powinien się on ugiąć pod ciężarem własnym pługa, tak jakby trafił na jakąś przeszkodę?