Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prow i vat a praca poza gospodarstwem

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 21:34

Prow i vat a praca poza gospodarstwem czy jak wziąłem premię dla mlodych rolników 3 lata temu a w tym roku przeszedłem na vat oraz wziąłem maszyny na modernizację i jestem od 2009r na krusie to moge podjąć legalna prace poza gospodarstwem lub wyjechać na jakis czas do pracy za granicę?bo jak jedzie się za granice to na czas pracy oni chcą aby zawiesić opłacanie krusu i ubezpieczają sami.
pytam bo mam trochę nieciekawa sytuację i chciałbym podjąć pracę dodatkową tylko nie wiem czy moge i zaczynać czegos szukać,czy też nic z tego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Prow i vat a praca poza gospodarstwem Dzisiaj, 09:48
  •  

#2 Share fergusonki

fergusonki

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 462 postów

Napisany 26 sierpień 2012 - 23:41

Prow i vat a praca poza gospodarstwem jak dostales premie to przez pare lat musisz byc rolnikiem ale nie wiem ile :D
Massey Ferguson podbija swiat :D

Moje Stado Ferdków : Massey Ferguson 6480, Massey Ferguson 5475, Massey Ferguson 3125...

#3 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 27 sierpień 2012 - 07:09

Prow i vat a praca poza gospodarstwem Teraz legalnie nie możesz pracować przecież przez 5 lat musisz utrzymać gosp. . 5 lat od daty skorzystania z PROW. Chyba że chcesz na lewo to tak ale to na własna odpowiedzialność

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 08:33

Prow i vat a praca poza gospodarstwem Teraz przy MR tylko rok trzeba być na krus-ie

#5 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 08:34

Prow i vat a praca poza gospodarstwem zobowiązanie dotyczące podlegania ubezpieczeniu społecznemu w KRUS w ramach działania ułatwianie startu młodym rolnikom trwa 12 miesięcy, 5 letni okres dotyczy prowadzenia działalności rolniczej a dodatkowa praca nie ma z tym nic wspólnego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share lucek279 lucek279

lucek279
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 sierpień 2012 - 08:54

Prow i vat a praca poza gospodarstwem Legalnie nie możesz podjąć pracy ponieważ jesteś na vacie. <_<
Mój kolega wzioł premię na młodego i przeszedł na vat no i został zwolniony :(

#7 Share DarekD

DarekD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 658 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 10:16

Prow i vat a praca poza gospodarstwem Lucek co ty wypisujesz !!! Nawet za komuny byli chłoporobotnicy ! Mój kolega jest właścicielem gospodarstwa ,korzysta z PROW i legalnie pracuje w banku .

nowy

#8 Share Madzia20

Madzia20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 366 postów

Napisany 27 sierpień 2012 - 10:51

Prow i vat a praca poza gospodarstwem Ludzie, jak nie wiecie to nie piszcie!

Z mojej wiedzy to wygląda to tak że w tym momencie MR musi tylko rok być na KRUS - po roku powinno jakies tam dokumenty zawieźć do agencji i już.
Kolega jeżeli wziął premię w 2009 to jak się nie mylę po zmianie przepisów poszły pisma do wszystkich o tym aby zanieść zaświadczenia z KRUS o podleganiu rok lub więcej czasu ubezpieczeniu do ARiMR. A bycie na VAT nic nie ma do tego aby pójść do pracy.

Najlepiej dokładnie porszę zadzwonić do ARiMR jeżeli jeszcze nie składałeś zaświadczenia o podleganiu składkom w KRUS.
A 5 lat tak jak ktoś wcześniej napisał nie ma nic do pracy poza rolnictwem, tam chodzi o to że samodzielnie się prowadzi a nic nie stoi aby i pracować gdzieś i na gospodarstwie samodzielnie.

Oczywiście jak się nie mylę :)

Edytowany przez Madzia20, 27 sierpień 2012 - 10:52.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share danielek24

danielek24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 31 sierpień 2012 - 20:18

Prow i vat a praca poza gospodarstwem tak właśnie jak koleżanka pisze-tylko Młody rolnik zobowiązuje do prowadzenia gospodarstwa przez rok a modernizacja nic nie wiąże a z vatem tak samo