Skocz do zawartości

Zdjęcie

Comfort a Premium- różnice

144 odpowiedzi na ten temat

#121 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 16:44

Comfort a Premium- różnice Nie jestem chory.

Ziemia ziemi nie równa więc się nie kłócę, ale jednak nie widzę logiki w tym wszystkim.
Z tego co piszesz to kverneland ma mniej wytrzymałe odkładnie od starych pługów grudziądzkich, wystarczy przeliczyć to na ha/korpus, lub ha/cm szerokości roboczej (przykładowy czteroskibowy KV 45 cm x 8 korpusów, czyli 360 cm, a UG 105 cm, czyli 3 x35).
Według tego co piszesz to 1 odkładnia w KV wytrzymuje 37,5 ha, czyli przypada 0,83 ha na 1 cm szerokości roboczej przy założeniu że korpus ma 45 cm, natomiast według ciebie odkładnia w starej UG wytrzymuje 33 ha, czyli 0,94 ha na 1 cm szerokości roboczej , jeżeli korpus ma 35 cm.
Jakoś nie chce mi się w to wierzyć.

Mam Ibisa 4 x 48 cm, który zrobił już jakieś 600-700 ha, a odkładnie ma prawie wcale nie zużyte, tyle że ja orzę głównie gleby piaszczyste więc trochę inaczej się wszystko zużywa.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Comfort a Premium- różnice Dzisiaj, 23:46
  •  

#122 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 18:03

Comfort a Premium- różnice To gratuluję ziemi i pługa. Jak miałeś przeorane z 300ha to pewnie nawet się farba nie starła?

#123 Share MichalR

MichalR

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 22:20

Comfort a Premium- różnice Nie ma czego gratulować, nie każdy urodził się na Żuławach, czy innych super urodzajnych terenach.
Przynajmniej nie muszę wydawać co 3 lata 10000 zł albo więcej na parę kawałków stali.

Jeżeli pomogłem, kliknij zieloną strzałkę ------->

#124 Share bratgarka

bratgarka

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 81 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 17:38

Comfort a Premium- różnice

2400ha na 4 obracanej? Czy ty jesteś chory? Będę się cieszył jak małe dziecko jak ja zrobię 1500ha na Dura Maxxach.
A 4obracane KV na okolicy bo pełno jest takich pługów na orginalnych odkładnicach lecą po 300ha no może jak są dobre warunki to ostatkiem sił dociągną do 400.
Nie wspominając o starych pługach 2-3skibowych gdzie odkładnie spawają blachami po 100ha
Może u mnie jest ciężka ziemia na pługi ale tak właśnie jest.

Maruś wiem że ty musisz mieć wszystko naj naj. Ale ja mam kverdzia i zrobiłe na nich minimum 1000 ha. Ale Ciebie nikt do niczego nie przekona bo masz swoje naj naj naj

#125 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2011 - 10:53

Comfort a Premium- różnice @marekgizio Ojca pług zaorał w komplementacji 4sk. koło 1200ha, no i w tym roku 130ha jako 5 sk. Póki co odkładnice jeszcze spokojnie zaorzą kilka lat.

Odnośnie tematu to polecam na chłodno posiedzieć i pomyśleć o wyposażeniu.

Do tych co mają HMS, korzystaliście tego? Ja zacząłem się w to bawić i stwierdzam, że takie coś ma sens z GPS i z autonawrotami. Bardziej cieszy mnie elektrosterowanie wyjść hydraulicznych z zarządzaniem czasem i wydajnością. Z automatu w AQ+ korzystam praktycznie tylko w przejazdach drogowych w zdaję się na własne wyczucie. Za ogromny plus uważam amortyzację osi i fotel ten najwyższy bez CommandArm i skóry, do pełni szczęścia brakuje amortyzacji kabiny.

#126 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 15:55

Comfort a Premium- różnice Bobek --> w takim razie u mnie jest niezła ściernica. Bo uważałem że 1000ha na 4skibowca obracanego to abstrakcja.
Dodam że w moich stronach to lemiesze z rzemiosła po 35zł to starczają na 10ha. A dłuta w KV to się obraca po 20ha.

Zapytam tak z ciekawości, czym się różni ten twój ,,najwyższy fotel'' z premium do mojego?
Bo mój to buja się pneumatycznie w trzech płaszczyznach, i grzeje d*pę. Bo o tym jak się reguluje to chyba nie ma co mówić.

#127 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2011 - 18:34

Comfort a Premium- różnice To u Ojca jest taki sam. Przeczuwam, że zaraz wyjedziesz z tym ze po brać premium. Skupiałem się na elementach wyposażenia, nie na pakiecie Premium, co więcej nikogo nie namawiam, ani nie zniechęcam.

#128 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 18:44

Comfort a Premium- różnice spokojnie spokojnie, jeszcze nic nie powiedziałem więc nie zakładaj co miałbym mówić.
Tak z ciekawości zapytałem, bo myślałem ze coś więcej będzie miał.
Nie jestem jakimś wrogiem premium, może i to super traktor ale na mnie nie robi wrażenia i tyle.

#129 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2011 - 18:52

Comfort a Premium- różnice U mnie czy to Kver 4 skiby czy Kver PS 100 6skib roznicy nie ma....jak jest sucho to ledwie do 500ha odkladnice dojdą...

#130 Share Heniekii

Heniekii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 355 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:11

Comfort a Premium- różnice ja mam plug vogla zagonowy i lemiesze zaoraly 1000 hektarow i do zmiany a odkladnice jak nowe,plug niema lekkiego zycia bo ora na zulawach,maszyny predzej zuzywaja sie na lzejszysz piaszczystych ziemiach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:17

Comfort a Premium- różnice Chyba raczej ma lekkie życie skoro lemiesze w (4-5?) zagonowej starczają na 1000ha. :lol:

#132 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:18

Comfort a Premium- różnice 1000 ha ?-były z węglika boru ?

#133 Share SOKAN

SOKAN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 577 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:23

Comfort a Premium- różnice Ja przerabiałem dokładnie tan sam temat 6330 comfort czy 6230 P. Zdecydowałem się na comforta + przedni tuz + tls kosztem premiumki. Jedynie czego mi brakuje to dodatkowego oświetlenia na tyle i ekonomicznych obrotów w transporcie.

#134 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:24

Comfort a Premium- różnice jaro --> to nic. Jego dziadek jedno-skibowcem wyorał 500ha, ale lemiesz miał z porządnej dębiny i to bez sęków.

#135 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:24

Comfort a Premium- różnice Marek musisz miec bardzo slabe gleby.
Z jaka predkoscia orzesz?
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

#136 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:28

Comfort a Premium- różnice xsc --> Sam piasek leśny - w tym roku tak 16-18km/ha szybciej nie dałem razy bo sucho.

#137 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:31

Comfort a Premium- różnice Tym bardziej hestem podziwu ze kupiles azur ktory juz sam z siebie sie szybciej wyciera. Dodany obrazek

#138 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:32

Comfort a Premium- różnice Masz oczywiście te nakładki na odkładnie-wiesz te co powyżej 15 km/h firma zaleca ?Bo inaczej za dużo leci na pole sąsiada .

#139 Share xsc

xsc

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 826 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:32

Comfort a Premium- różnice wspolczuje... teraz wiem, dlaczego kupiles jelenia- dobrze czuje sie wsrod innych jeleni, lasy rowniez sa mu bliskie.
BOB- przeciwnikami premiumek sa ludzie, ktorych na nie nie stac. Co? Jeszcze ma azuru... to ja rozumiem skad ta szybka orka, jakby wolniej jechal, to by sie ten piach przesypywal pomiedzy listwami
Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 19 grudzień 2011 - 19:44

Comfort a Premium- różnice jaro --> lemken ma taki patent że w tych nowych ażurach raz na 50ha się je naciera takim specjalnym smarem. Jakiś tam patent gestapo opracowało, podobno dużo tego na kręcili i teraz nowe zastosowanie wymyślili.
Dużo lżej pług idzie.

Mam mam te nakładki - to się limiter nazywa, coś jak w rozsiewaczach. :D

Edytowany przez marekgizio, 19 grudzień 2011 - 19:46.