Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zakup kombajnu

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share konrad1166

konrad1166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 08:58

Zakup kombajnu Witam chciałem sie was poradzic a mianowicie chodzi mi po głowie zakup kombajnu tylko jest taka sprawa ze nie mialem doczynienia z kombajnem wczesniej i pytanie do was czy bym sobie poradził na pierwszych zniwach?

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Bizon Super Z056

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 60000.00 PLN
  • 20 maj 2017
Kombajn Bizon Super zo56 KLIMATYZACJA

Zobacz ogłoszenia w kategorii Maszyny do zbioru: Kombajny zbożowe: Kombajny Bizon
  • 55000.00 PLN
  • 07 maj 2017
Bizon z50

• 6700.00 PLN
  • 22 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Zakup kombajnu Dzisiaj, 03:56
  •  

#2 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów
  • Zainteresowania:Różne różniste

Napisany 06 sierpień 2012 - 10:36

Zakup kombajnu jeśli chodzi o to czy byś sobie poradził to dlaczego nie.Ja również się trochę obawiałem gdy kupiłem bizona ( chociaż wcześniej miałem 2 kombajny).Pierwszy sezon przechodził bezawaryjnie drugi również.W tym czasie zapoznałem się trochę z budową tego kombajnu.Teraz trochę zaczął się psuć, ale nie z mojej winy tylko mechaników. Planujemy się rozstać w zimę, ale zobaczymy.

#3 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 06 sierpień 2012 - 10:43

Zakup kombajnu Ja miałem 18 lat jak kupiliśmy kombajn wcześniej nigdy nie kosiłem zboża. Kupiliśmy go na początku sierpnia i za 3 dni w pole zboże było dosłownie przyklepane tego roku a ja ładnie wszystko wykosiłem i bez żadnych problemów także sobie poradzisz bo co to jest za skomplikowana sprawa pole zaorasz to i zboże skosisz :D

#4 Share konrad1166

konrad1166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 10:53

Zakup kombajnu Wiecie bardziej mi chodzi strone mechaniczną bo jak sie coś zepsuje w moim przypadku to złożyć ręce do boga mi zostanie :D

#5 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 11:01

Zakup kombajnu no nie mów że nie będziesz w stanie wymienić np. paska lub łożyska.A po za tym chcesz kupić sobie kombajn to kup sobie instrukcję napraw i katalog części tam wszystko jest jasno wyjaśnione.Możesz cały kombajn rozebrać i złożyć go bez problemu.

#6 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 12:04

Zakup kombajnu Najlepiej to kup sobie coś do remont, przez zimę rozbierz całego w garażu, części do BIZONA w porównaniu do zachodnich są za grosze, a przy okazji nauczysz się budowy itp jak to wszystko działa. Zrobisz wszystko pod siebie jak Ci będzie odpowiadało. Nie sugeruj się rokiem budowy,tabliczka młucić nie bedzie ! A co do tego czy sobie poradzisz to raczej na pewno tak. Najtrudnieszy wiadomo bedzie pierwszy sezon, bedziesz musiał się w czuć maszynę, w to jak się ją prowadzi, jak skreca itp. Najtrudniej bedzie Ci się pewnie nauczyć poruszać po drogach z hederem, mijać z samochodami, autobusami cięzarówkami, ale to kwestia paru kilometrów zanim nabierzesz wprawy:). polecam kupić sobie kamerę za pare złotych naprawde ułatwia pracę :) No i oczywiscie kabinę bo bez kabiny to nie jazda/młocka:) :D pozdrawiam
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share konrad1166

konrad1166

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 12:19

Zakup kombajnu Dzięki za odpowiedzi a mam jeszcze jedno pytanie to ma znaczenie jaki kombajn kupie? chodzi mi o porównanie z z056 a mniejszymi kombajnami typu volvo czy coś co byście doradzili na początek

Edytowany przez Marcin91, 09 sierpień 2012 - 21:49.
ortografia

#8 Share LsGelu

LsGelu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 13:07

Zakup kombajnu Nie moge się wypowiadać jako doświadczony ale w tym roku kupiliśmy kombajn Volvo aktiv 1130. Heder 3m sieczkarnia kabina. ten sezon przechodził praktycznie bezawaryjnie. Jest sporo mniejszy od bizona ale jest bardzo sprytny nie ma z nim problemu przy garażowaniu lub jeździe p drogach publicznych. Moim zdaniem kwestia zakupu kombajnu to kwestia funduszy jakie mamy zamiar na to poświęcić. Bo jeśli mamy do dyspozycji przykładowo 20tyś to (moim zdaniem) sto razy lepiej kupić mniejszy kombajn niż złachanego Bizona, który ledwo się trzyma :) pozdrawiam

#9 Share Michal97rolnik

Michal97rolnik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 227 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 21:42

Zakup kombajnu Oczywiście że to ma znaczenie bo nie do każdego kombajnu z zachodu itp. możesz dostać części w agromie.Ja z czystym sumieniem mogę CI poradzić kombajn Fahr a model np.M1000 lub M1200.Sam miałem M1202 kombajn bardzo prosty w obsłudze.Szkoda że go sprzedałem.

#10 Share damian95

damian95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 337 postów

Napisany 06 sierpień 2012 - 22:03

Zakup kombajnu haha bez problemu się nauczysz jeden dzień pojeździsz z kombajnistą i potem już spokojnie wszystko leci samo. Ja mialem tak hardcore że w wieku 16 lat wsiadlem za kierownice piewszy raz ruszylem do przodu 20 metrow do tylu 20 metrów i od razu musialem na drogę wyjechać gdzie jest dużo samochodów fakt szerokość tylko 3,5 m ale zawsze coś. :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share grabarz

grabarz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 06 sierpień 2012 - 22:40

Zakup kombajnu Witam poradzisz poradzisz sobie to nie jest skompilowane ja przy swoim bizonie siedziałem już od końca marca remontowałem czyściłem i poprawiałem, pierwszy wyjazd w pole mnie przeraził ale z minuty na minute było coraz lepiej musisz się wczuć i wsłuchać jak kombajn pracuje i jak coś zacznie walić pukać wibrować to zatrzymaj się wyjdź i zobacz gdzie puka itp. żeby w miarę szybko zareagować musisz się wczuć w prace kombajnu ja miałem kilka poważnych awarii i dzięki słuchu zapobiegłem większym uszkodzeniom najpierw urwało mi się jedno mocowanie blachy pod klepiskami od rotorów naprawiłem to i za chwile urwał się podsiewacz jak to zrobiłem to po kilku godzinach w silniku zaczęło mi coś pukać no i koniec koszenia dzięki słuchu udało mi się w porę zjechać do domu i silnik nie rozleciał się do końca

Dodaj odpowiedź