Zaloguj się, aby obserwować  
zbigi123

Radio w oborze...

Polecane posty

zbigi123    4

Czy to prawda że jeżeli krowy mają muzykę w oborze zwieksza się ich wydajność, albo czy lepiej oddaja mleko? Nie mam radia w oborze, ale jestem ciekaw czy to coś daje, bo słyszałem że tak. B) Jakie sa wasze opinie na ten temat, a może ktoś ma???


 Landini Powerfarm 95, MTZ 82+TUR, Zetor 7745, 3xC-360 i ich 61ha pola do popisu... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy007    0

Mój wujek ma radio w oborze i gra ono 24h na dobe i mówi ze dzięki niemu krowy sa spokojniejsze.


Zetor Proxima 110 Power
New Holland T5.105+TUR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PongO    1

tez o tym slyszalem. ale nie jestem pewny czy dadza wiecej mleka. predzej bym powiedzail ze beda spokojniejsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

ja tez o tym słyszałem,babcia mi gadała ze jak sie spiewało przy dojeniu to krowy lepiej mleko dawały(dojenie reczne B) ) Ja teraz czasami w chlewie puszczam muze z komórki B) jak sie bydło nasłuchuje czasami hehe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miki7211    8

Miałem kiedys radio w oborze i tez grało 24 na dobę raczej mleka więcej nie było ale krowy faktycznie były jak by spokojniejsze nie były tak wrażliwe na hałas i różne dzwięki. jedno radio mi sie przepaliło a drugim sie koty zaopiekowały i jakoś od tego czasu nie zakładałem ponownie B) Ale chyba założę bo oprócz tego ze krowy słuchały to i ja mogłem posłuchać przy pasieniu czy dojeniu B)


Moje Filmiki

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27

Tylko musi być spokojna muzyka, podobno na poważną najlepiej reagują.

 

 

A słyszeliście że jakaś babka dostała kraty bo dawała krowom maryśkę??Podobno potulne jak baranki były jak trochę dostały B) W teleekspresie kiedyś mówili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

kurde. Ja nie mam w ciągniku a bym krowom miał zakładać?? B)

 

zetor ale tym razem zamontuj tak żeby wilgoć nie weszła i koty B)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55

ja mam radio w oboze i gra 24 godiny na dobe niewiem jak krowy ale mi tam sie to podoba a co do zwiekszenia wydajnosci to raczej mit poprostu w takiej oboze lepiej sie pracuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Vektor    9

Ja też mam radyjko w oborze, gra już od ładnych paru lat - ale krowy więcej mlleka nie dadzą B) szkoda. Ale za to sa spokojniejsze i się tak nie boją np. hałasu. A po za tym sie lepiej pracuje przy muzyce


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

wczoraj w programie Brainiac na Discovery Science wlsnie badali czy to jest prawda i jaką muzyke puszczac no i odkryli ze tylko w muzyce klasycznej krowy daly wiecej mleka a przy innyej muzyce dawały mniej badania przeprowadzali na 400 krowach ktore srednio dawały 44 l mleka na dzien


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Znajomy miał nie najspokojniejsze krowy i ktoś polecił mu zamontowanie radia i od tamtego czasu są spokojne.




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol12    0

właśnie ja też słyszałem że krowy lubieją tylko muzyke klasyczna B)

A ja przy takiej muzyce nie lubie pracować...wybaczcie krówki B)


U-R-S-U-S ------> moc i potęga :)

ZAPRASZAM NA MOJE FORUM!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

Moje świnie raz też słuchały radia gdy robiłem remont to wziąłem sobie radio i słuchały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

kolega juz chyba ze 2 lata ma non stop włączone radio w oborze heh B) mówi ze są spokojniejsze krowy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halun20    2

u nas tez mieliśmy radio w oborze i krowy były spokojne i do tego lepiej reagowały na hałas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojt    74

spokojne do czasu B) w wigilejak bedą gadać B) to opierd... tego gospodarza ze im nawet w nocy nie da pospać tylko cały czas musi grać te cholerne radio B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oFsik    138

Ciekawe jak by się zachowywały jak by im puścić radio Maryja ?




 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

Jak?? W stadzie wybuchła by epidemia choroby wściekłych krów!!! B) Albo zarzyczyły by sobie księdza po kolędzie!!! HAHA :lol:

 

Albo puścić "Radio Chlew"...

  • Haha 1

Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Czy to prawda że jeżeli krowy mają muzykę w oborze zwieksza się ich wydajność, albo czy lepiej oddaja mleko? Nie mam radia w oborze, ale jestem ciekaw czy to coś daje, bo słyszałem że tak. :lol: Jakie sa wasze opinie na ten temat, a może ktoś ma???

 

My mamy w oborze radio gra ciągle moze nie zwiększa sie wydajnosć ale krowy są o wiele spokojniejsze ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pati    12

A mnie się przypomniało jak jeden gościu miał syna i on miał karmić krówki i czasem po prostu nie dawał im jeść (!) wolał pójść do kumpli, a ojciec któregoś dnia właśnie rayjko pociągnął w oborze i... synalek zaczął krowy karmić, bo mu się już nie nudziło... :lol: No i wydajność krów diametralnie wzrosła, a stary myślał, że to przez muzę!!! B)


Czy świeci słońce, czy leje deszcz, John Deere 7530 moja maszyną jest. :)
www.tractordata.com____www.konedata.net Ile koni, który rok, prędkości i pojemności.
Nie każda morda pasuje do Forda, nie każda menda pasuje do Fendta, nie każda ździra pasuje do John Deera. :-D
JOHN DEERE 7530 -----> my dream... super maszyna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez Karol12
      Czy zastanawialiście się kiedyś nad hodowlą tego typu zwierząt??
      Ja myśle że może być to nasza przyszłość co wy na to??
      Z moich obliczeń do mojej obory wejdzie taki kózek ok. 25sztuk :rolleyes:
      Co dawać kozom??
      Jak użądzić dla nich obore?? i miejsce do dojenia??
       
       
      Pozdrawiam Karol12!!!
    • Przez LukasSch
      Witam mam pytanie około 5 dni temu kupiłem kury nioski wszystko z nimi ok tylko niechcą wyjść z kurnika na wybieg i tu pytanie czy dać im czas czy wyciągnąć je samemu na zewnątrz ? 
    • Przez Szejmuś
      Ma ktoś namiary na handlarza końmi na mięso?
      I przy okazji ile za kilogram. Ogierki, klacze, ale dorosłe nie źrebaki.
    • Przez Lupek
      Czy ktoś zajmował się tym, co o tym sądzicie?
    • Przez elektrotech
      Ciekawe czy u kogoś pracuje jeszcze koń....tak tak u mnie dziadek ma i śmiga bronami ) takie drobne prace
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj