Polecane posty

Makq    1

Co myślicie,  sądzicie o środkach grzybobojczych  z Ciecha  ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Manolas7    2

Witam. W ubiegłym roku na T1 w pszenicy stosowałem 300g tiofanatu metylowego + 160g tebukonazolu i zabieg ten był bardzo dobry żarówno jeśli chodzi o cenę oraz jakość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Co polecacie na t2 na 1.5ha pszenica ksw emil wieloletnia monokultura?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Jechać w piątek i sobotę z opryskami topsin+corbel jeżeli z niedzieli na poniedziałek i z poniedziałku na wtorek znowu przymrozki po -3/-4?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Ja bym się wstrzymał, żeby 1 dzień był bez przymrozku przed zabiegiem i niby conajmniej 1 dzień po zabiegu, ale im więcej tym lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Też bym się wstrzymał tylko presja chorób duża a odpowiednie warunki nie wiem kiedy będą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Sam musisz zweryfikować czy bardziej zaszkodzisz roślinom ty przez stres, czy choroby zniszczone kilka dni przesuniętym zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
14 godzin temu, hardkor113 napisał:

A cos innego? W tamtym roku dobrze mi sie sprawdzil azoksystrobina

To dodaj to azoksystrobiny, epoksykonazol albo protiokonazol. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychuuuuu    46

T1 w pszenicy JUWEL TT 483 SE w ilości 1L/ha i do tego chce dodać TOPSIN. Czy 0.5L topsinu będzie dobrze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Elatus era+ metkonazol na t2? Czy polecaciecoś innego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Wiem, w zeszłym roku dałem falcon i byłem bardzo zadowolony. Myślę jeszcze nad azoksy + metkonazol albo epoksy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240
1 godzinę temu, Mecha napisał:

Elatus era+ metkonazol na t2? Czy polecaciecoś innego?

To 150g protiokonazolu to za mało, żeby dokładać metkonazol? Jaka aktualnie obsada pszenicy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 godzin temu, Makq napisał:

Co myślicie,  sądzicie o środkach grzybobojczych  z Ciecha  ??

Ale mają coś ? Bo tylko tebukonazol czyli tarcze łan kojarze , często stosuje to normalny środek i mogę polecić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemo188    23

Również zastanawiam się nad T1 i regulacja w piątek /sobota ale od poniedziałku znowu nadają zimno w dzień i w nocy przymrozki więc to wszytko takie na granice a kolejne okno ma być dopiero na przyszly weekend 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3526

I co ci da oprysk jak po niedzieli mrozy,dobre warunki będą przd 20 kwietnia ,moja pszenica nie jest mocno porażona ,bo siew nie za gęsty 115 kg/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    213

Panowie który wariant będzie lepszy na pszenicę,pszenżyto z mocnym porażeniem septoriozy i lekkim nalotem mączniaka?

duett star 0,8l + Prochloraz 0,8l

Artemis 450 ec 1.5l

Delaro 0,85l

Topsin m 1l + 300g Fenpropidyny +165g Tebukonazolu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

czemu na etykiecie mirage 450 nie ma podanego pszenżyta jako uprawy na której można stosować ww środek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

bo nie zapłacili za rejestrację. ale stosować możesz, tylko w książkę nie wpisuj. Albo wpisz np mondatak- ta sama substancja, a ma już rejestracje


Manolas7 napisał:

Witam. W ubiegłym roku na T1 w pszenicy stosowałem 300g tiofanatu metylowego + 160g tebukonazolu i zabieg ten był bardzo dobry żarówno jeśli chodzi o cenę oraz jakość. 

nie wiem jakim cudem oceniasz to jako dobry zabieg, skoro w tej mieszance nie ma nic na podstawę źdźbła ani na mączniaka. to jest mocno średnia mieszanka na T2 lub T3, ale na t1 nie nadaje się wcale.


Ogolnie tiofanat metylu to jest wywalanie pieniędzy w błoto, bo wg badań to praktycznie na nic nie jest skuteczne. jedynie trochę na fuzariozy. wbrew temu co piszą na etykiecie nie ma skuteczności ani na podstawę, ani na mączniaka, ani na rdze, ani na brunatna plamistość, ani na septoriozy. Nie ma gorszej substancji od tego. dosłownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Krzychuu19
      Witam. Pszenica ozima arkadia żółknie ginie. Po zimie była posiana saletra w dawce 170kg. Mogę prosić o jakieś rady z góry dziękuję 
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj