Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case 956 XL - problem z podnośnikiem

4 odpowiedzi na ten temat

#1 Share shovon

shovon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 24 marzec 2012 - 19:24

Case 956 XL - problem z podnośnikiem Witam. Zakupiłem sobie ciągnik Case IH 956xl i nom obsługa mi sprawia trochę problemu :)

Chodzi mi o to jak korzystać z podnośnika. Potrafię podnieść i opuścić ale nie umiem ustawić podnośnika w wybranym przeze mnie położenie.

Wklejam zdjęcia z ciągnika
Dodany obrazek
Dodany obrazek

Dodam że gdy to pokrętło z tyłu ciągnika "zakręcę" to cała hydraulika podnośnika nie działa w ciągniku. Nic nie mogę zrobić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case 956 XL - problem z podnośnikiem Dzisiaj, 15:19
  •  

#2 Share shovon

shovon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 14:02

Case 956 XL - problem z podnośnikiem refresh

#3 Share macin87

macin87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1231 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:08

Case 956 XL - problem z podnośnikiem Może na sam początek opisze dźwignie
1. pozycyja
2. do szybkiego sterowania
3. pokrętło funkcji pływanie/pozycja lub mieszane (ku przodowi mamy pływanie, ku tyłowi pozycje, a pomiędzy mieszana- ale ta trzecia to nie wiem po co ona bo jakoś dziwnie to u mnie działa :o :lol: )
4 pokrętło z tył ciągnika to regulacja wysokości podnośnika zewnątrz ( u mnie jest zgubione pokrętło więc nie powiem ci jaka jest neutralna pozycja jego ale mam ustawione tak aby podnośnik był opuszczony)

Aby używać pozycji musisz pokrętło ustawić w pozycje 3B i dźwignie 2 w pozycje 2B, a następnie dźwignią 1 wybrać pozycje jaką chcesz. I teraz tak: jeżeli wybrałeś daną pozycję na dźwigni 1 a nie chcesz jej przesuwać by szybko unieść podnośnik i wrócić z powrotem do danej pozycji wystarczy że będziesz tylko używał dźwigni 2 przesuwając w pozycje 2c.
Tak w skrócie to dźwignia 2 ma takie funkcje:2a-opuszczone na max; 2b-zależne od położenia dźwigni 1; 2c- podniesione na max

Edytowany przez macin87, 27 marzec 2012 - 20:09.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4 Share shovon

shovon

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 10:35

Case 956 XL - problem z podnośnikiem A jeszcze się zapytam czy ktoś wie... dźwignia 1 nie reaguje wcale(czyli nie mogę ustawić podnośnika w wybranej pozycji). Mechanik powiedział że jest to mozliwe uszkodzenie jakiegoś sterownika w skrzyni. Czy orientuje się ktoś czy jest to duża cena naprawy i co moze być jeszcze ewentualną przyczyną nie działania tej dźwigni?

Edytowany przez shovon, 31 marzec 2012 - 10:40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share BoRssak

BoRssak

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 07 kwiecień 2012 - 21:42

Case 956 XL - problem z podnośnikiem ktoś mi mówił ze może być to elektro-hydrauliczny zawór, czy coś takiego ale nie jestem pewien i nie wiem co mam robić bo u mnie jest to samo co u Ciebie :mellow:

Dodaj odpowiedź