Skocz do zawartości

Zdjęcie

ODPADY WETERYNARYJNE

6 odpowiedzi na ten temat

#1 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 22:45

ODPADY WETERYNARYJNE Witam mam pytanie , co robicie z pustymi opakowaniami po lekach , strzykawkami , igłami . To są też odpady medyczne , nie powinny trafiać do zwykłego kosza na śmieci . Szczerze mówiąc gdyby INSPEKCJA WET. się mnie o to zapytała to byłabym w kropce . Może mi ktoś podpowie ?

/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ODPADY WETERYNARYJNE Dzisiaj, 01:58
  •  

#2 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 21 marzec 2012 - 23:16

ODPADY WETERYNARYJNE Generalnie to opakowania po lekach powinien zabierać lekarz wet. (zresztą na kartach leczenia wpisuje numer seryjny używanego flakonu), jako hodowca, nie powinnaś w swoim gospodarstwie posiadać żadnych leków nawet oxytocyny, bo nie możesz decydować kiedy i w jakiej dawce je podawać(to jest działka weta- wyjątek to leki do wody, ale i tu wet powinien zostawić tylko tyle ile potrzeba) - teoretycznie wet może tobie zostawiać co najwyżej strzykawkę z odmierzoną dawką leku(co też musi rozpisać, ba powinien nawet pokazać jak prawidłowo wykonać zastrzyk). Podobnie igły, strzykawki, ostrza skalpela też powinien zbierać wet i następnie wysyłać to do utylizacji(generalnie to powinien mieć przy sobie worek na tzw. odpady miękkie - no ok. strzykawka to jeszcze nie taki problem, nie jest ostra i nie ma kontaktu z krwią, na odpady ostre są natomiast specjalne plastikowe, zamykane pojemniki) W praktyce nie zawsze to tak wygląda i te odpady trafiają różnie zaczynając od koszy na śmieci na piecach skończywszy - ale, żeby nie było nie namawiam do tego, tylko opisuje jak wygląda sytuacja.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

#3 Share stachu2005

stachu2005

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 21 marzec 2012 - 23:26

ODPADY WETERYNARYJNE My zbieramy igły i ostrza od skalpela do pojemników. Taki pojemnik ma szczelne zamknięcie, jest z twardego tworzywa.
Wet zabiera takie pojemniki, reszta trafia do normalnych odpadów.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 08:34

ODPADY WETERYNARYJNE Ale czy dostajecie jakieś potwierdzenie , że wet. zabrał takie opakowania . wiem ,że nie mogę podawać sama leków , robić zastrzyków , i posiadać leków do iniekcji , ale sami dobrze wiecie jak jest. Każdy by musiał mieć wet.zatrudnionego na stałe , żeby był na chlewni chociaż 10 godz. dziennie , a tak to nie ma takiej opcji. Oczywiście podczas kontroli , zależy na kogo trafimy , i jak sie będziemy umieli wytłumaczyć.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#5 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 09:40

ODPADY WETERYNARYJNE A po co masz się tłumaczyć, wet ma obowiązek swoje śmieci zabrać ze sobą, a że tego nie robią to inna bajka. Przy kontroli twardo twierdzisz, że lekarz zabiera odpady ze sobą i po sprawie. Przecież weterynarz leczący u Ciebie, sam siebie nie pogrąży, że nie przestrzega przepisów.

Edytowany przez agromatik, 22 marzec 2012 - 09:41.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#6 Share blacha

blacha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:Hobbystycznie weterynaria i różne tematy związane i spokrewnione z trzodą chlewną

Napisany 22 marzec 2012 - 15:28

ODPADY WETERYNARYJNE Generalnie to obowiązuje bodajże taki przepis, że osoba udzielająca świadczeń zdrowotnych w miejscu wezwania pomocy, powinna sama po sobie posprzątać wg obowiązującej procedury(każdy wet - jest zarejestrowany i nawet jak ma założoną prywatną praktykę i dojeżdża do klienta i musi znać procedurę gospodarowania odpadami med. i wet. i ona go obwiązuję, a ty jeśli się uprzesz masz prawo jej wymagać). Po drugie z tych odpadów medycznych wet. muszą się podobno rozliczać oddając je do utylizacji(tak jak rolnik z opakowań po ś.o.r.), tobie wet natomiast zostawia "kartę leczenia"(jej kopię ma wet) - tam wpisane są wszystkie wykonywane czynności oraz użyte leki(jeśli dobrze kojarzę to powinny być wpisane też numery seryjne flakonów) i w razie problemów to inspekcja ściga o to weta czy się z tego rozliczył z odpadów.
Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share iwona

iwona

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 marzec 2012 - 15:32

ODPADY WETERYNARYJNE Wielkie dzięki Panowie , już wszystko jasne !