iwona

ODPADY WETERYNARYJNE

Polecane posty

iwona    0

Witam mam pytanie , co robicie z pustymi opakowaniami po lekach , strzykawkami , igłami . To są też odpady medyczne , nie powinny trafiać do zwykłego kosza na śmieci . Szczerze mówiąc gdyby INSPEKCJA WET. się mnie o to zapytała to byłabym w kropce . Może mi ktoś podpowie ?

/

blacha    26

Generalnie to opakowania po lekach powinien zabierać lekarz wet. (zresztą na kartach leczenia wpisuje numer seryjny używanego flakonu), jako hodowca, nie powinnaś w swoim gospodarstwie posiadać żadnych leków nawet oxytocyny, bo nie możesz decydować kiedy i w jakiej dawce je podawać(to jest działka weta- wyjątek to leki do wody, ale i tu wet powinien zostawić tylko tyle ile potrzeba) - teoretycznie wet może tobie zostawiać co najwyżej strzykawkę z odmierzoną dawką leku(co też musi rozpisać, ba powinien nawet pokazać jak prawidłowo wykonać zastrzyk). Podobnie igły, strzykawki, ostrza skalpela też powinien zbierać wet i następnie wysyłać to do utylizacji(generalnie to powinien mieć przy sobie worek na tzw. odpady miękkie - no ok. strzykawka to jeszcze nie taki problem, nie jest ostra i nie ma kontaktu z krwią, na odpady ostre są natomiast specjalne plastikowe, zamykane pojemniki) W praktyce nie zawsze to tak wygląda i te odpady trafiają różnie zaczynając od koszy na śmieci na piecach skończywszy - ale, żeby nie było nie namawiam do tego, tylko opisuje jak wygląda sytuacja.

Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

stachu2005    5

My zbieramy igły i ostrza od skalpela do pojemników. Taki pojemnik ma szczelne zamknięcie, jest z twardego tworzywa.

Wet zabiera takie pojemniki, reszta trafia do normalnych odpadów.

Wiadomość z agroFakt.pl

iwona    0

Ale czy dostajecie jakieś potwierdzenie , że wet. zabrał takie opakowania . wiem ,że nie mogę podawać sama leków , robić zastrzyków , i posiadać leków do iniekcji , ale sami dobrze wiecie jak jest. Każdy by musiał mieć wet.zatrudnionego na stałe , żeby był na chlewni chociaż 10 godz. dziennie , a tak to nie ma takiej opcji. Oczywiście podczas kontroli , zależy na kogo trafimy , i jak sie będziemy umieli wytłumaczyć.

agromatik    620

A po co masz się tłumaczyć, wet ma obowiązek swoje śmieci zabrać ze sobą, a że tego nie robią to inna bajka. Przy kontroli twardo twierdzisz, że lekarz zabiera odpady ze sobą i po sprawie. Przecież weterynarz leczący u Ciebie, sam siebie nie pogrąży, że nie przestrzega przepisów.

Edytowano przez agromatik

"

EDYTORIAL

blacha    26

Generalnie to obowiązuje bodajże taki przepis, że osoba udzielająca świadczeń zdrowotnych w miejscu wezwania pomocy, powinna sama po sobie posprzątać wg obowiązującej procedury(każdy wet - jest zarejestrowany i nawet jak ma założoną prywatną praktykę i dojeżdża do klienta i musi znać procedurę gospodarowania odpadami med. i wet. i ona go obwiązuję, a ty jeśli się uprzesz masz prawo jej wymagać). Po drugie z tych odpadów medycznych wet. muszą się podobno rozliczać oddając je do utylizacji(tak jak rolnik z opakowań po ś.o.r.), tobie wet natomiast zostawia "kartę leczenia"(jej kopię ma wet) - tam wpisane są wszystkie wykonywane czynności oraz użyte leki(jeśli dobrze kojarzę to powinny być wpisane też numery seryjne flakonów) i w razie problemów to inspekcja ściga o to weta czy się z tego rozliczył z odpadów.

Pomogę tyle co mogę - dalej się zobaczy

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez ZELKOW
      Witam, potrzebuję informacji na temat stosowanej przez was gnojowicy, w jakich ilościach stosujecie, w jakich terminach, pod jakie rośliny, czy ograniczacie nawożenie wiosenne po zastosowaniu gnojowicy jesienią? na jakie gleby stosujecie i czy pogłownie na rośliny też lejecie. Pomoże to w zaplanowaniu dawki gnojowicy na hektar jesienią czy wiosną i dostosowanie uzupełnienia nawozami sztucznymi żeby rośliny nie głodowały
    • Przez Emcze
      Mam problem z prosięta mi po odsączeniu od maciory a mianowicie każdy kolejny miot od jakiegoś roku po odsadzenie ok .tygodnia od maciory zaczyna chorować, kilka sztuk zaczyna mało wstawać jeść i z dnia na dzień sinieją i padają, przyjeżdża weterynarz Daje leki i zdrowieją ale że dwie sztuki zawsze padną.Nie jest to na pewno wina.paszy, dbam o czystość w oborze i dobrostan ale im więcej się staram tym gorzej. Kiedyś tak nie było i każdy miot wychowywał się w 100% a teraz od roku każdy choruje. Zastanawiam się czy to nie wina jakiejś bakterii w oborze.Moze ktoś miał podobny problem i pomoże
    • Przez ahme999
      Ostatnio borykamy się w gospodarstwie z okropną biegunką-podajemy tylbian, oksytetracyklinę w znacznie zawyżonych dawkach i za nic nie pomaga! prosięta chudną i leje się z nich jak z kaczej D... macie może jakieś sprawdzone sposoby na biegunki, bo bo dwukrotne szczepienia każdego dnia po kilkadziesiąt prosiąt wykańczają i mnie i zwierzaki....
    • Przez gruchmen
      Witam. Chciałem się dowiedzieć jak wygląda u was program szczepienia loch. Aktualnie wykonuje szczepienie jedynie przeciw różycy i parwowirozie. Ciekawi mnie skuteczność szczepienia przeciw colibakteriozie, czy ma to ekonomiczny sens? Pozdrawiam.
    • Przez mrlighter99
      Dzień dobry, czy montował ktoś podobny paszociąg z czujnikiem indukcyjnym i klapkowym. Trudno jest mi powiedzieć jak zamontować te czujniki. Do zestawu jest skrzynka taka jak na zdjęciu.

• Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj