Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jęczmień ozimy i jary

6114 odpowiedzi na ten temat

#2961 Share marcin2057

marcin2057

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 893 postów

Napisany 08 maj 2014 - 16:06

Jęczmień ozimy i jary Eunove zasiałem 180kg/ha wg normy i wg wzoru z MTZ tyle wyszło, a teraz jest bardzo gęsty, dziś zastosowałem Duet Star 1l i zobzczymy czy te ciemnobrązowe plamki zniką, w tej chwili ma ok 35 cm wysokości

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Jęczmień ozimy i jary Dzisiaj, 07:03
  •  

#2962 Share seremiak

seremiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 08 maj 2014 - 16:58

Jęczmień ozimy i jary A ja wysiałem 140kg/ha olofa i myślałem że za gęsto a wy tu po 200kg walicie!! niezle.

#2963 Share mati15196

mati15196

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 96 postów

Napisany 08 maj 2014 - 19:09

Jęczmień ozimy i jary u mnie w jeczmieniu robia sie jakies brązowe przebarwienie i nie wiem co to jest grzyb jakis? patrzylem troche w internecie i to chyba plamistosc siatkowa.odmiana pribina ,jary

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#2964 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 08 maj 2014 - 19:20

Jęczmień ozimy i jary No choroby się pokazują wcześnie w tym roku ale ja jeszcze poczekam z opryskiem bo nie ma tego dużo a były przymrozki spore więc może to od mrozu

#2965 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4013 postów

Napisany 08 maj 2014 - 19:43

Jęczmień ozimy i jary Chorób jęczmienia będzie coraz więcej,po niedzieli ma być znów zimno i mokro.
http://www.rmf24.pl/...kow,nId,1422267

Edytowany przez asharot, 08 maj 2014 - 20:04.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#2966 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 08 maj 2014 - 20:00

Jęczmień ozimy i jary

No choroby się pokazują wcześnie w tym roku ale ja jeszcze poczekam z opryskiem bo nie ma tego dużo a były przymrozki spore więc może to od mrozu

plamistosc siatkowa atakuje we wczesnych fazach rozwojowych jeczmienia,wiec przymrozek nic nie ma tutaj do rzeczy

#2967 Share thug

thug

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3210 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo sport

Napisany 08 maj 2014 - 20:09

Jęczmień ozimy i jary

też mam eunowe po kukurydzy i jest pierwszy i chyba ostatni rok .. szału nie robi

pytanie jakie masz ph na tym polu bo kuku znosi dużo lepiej zakwszenie gleby a jęczmień wogóle nie toleruje kwaśniej gleby

Thug

#2968 Share jogi123

jogi123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 14 postów

Napisany 08 maj 2014 - 20:55

Jęczmień ozimy i jary Panowie chciałem zapytac jeczmien jary pryskalem dzis pumą na pszyszly tydzien planowałem dac moddusa a tu zapowiadaja deszcze jak go prysne po dwuch dniach modduesm to czy mu niezaszkodze ? i czy moddusa mozna mieszac z fungicydami za porady dziekuje.

#2969 Share tomi1349

tomi1349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 291 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanizacja rolnictwa , wystawy rolnicze itp.

Napisany 08 maj 2014 - 21:00

Jęczmień ozimy i jary Po jakim czasie po mudusie można jechać odżywką i fungicydem?

#2970 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 08 maj 2014 - 23:43

Jęczmień ozimy i jary

doradzi ktoś? Dodam ze dostał na start 1 marca 200 saletry, 150 kg korn cali, na początku kwietnia 120 kg mocznika, 0,5 litra modusa dość późno bo nie było warunków, ochrona grzybowa i odżywki . Stanowisko po życie hybrydowym na jesień 200 soli i 100 polidapu. Odmiana Sandra, oczekiwany plon 8 ton. Klasa ziemi od 2 do 4.

Ta saletra na kłos wpływie tylko na wyższe MTZ, czyli plon wzrośnie, ale nieznacznie. 8t to już bardzo ambitnie podchodzisz.

Panowie chciałem zapytac jeczmien jary pryskalem dzis pumą na pszyszly tydzien planowałem dac moddusa a tu zapowiadaja deszcze jak go prysne po dwuch dniach modduesm to czy mu niezaszkodze ? i czy moddusa mozna mieszac z fungicydami za porady dziekuje.

Moddus 2 dni po herbicydzie to trochę mało, w krótkim odstępie czasu jęczmień dostnie 2 razy po 'głowie'. Jak musisz to 2 dni później, choć lepiej byłoby poczekać. Moddus można mieszać z fungicydami, czasem mooga wystąpić przypalenia. Zależy to od triazola jaki jest w fungicydzie. Np taki tebukonazol szybko przemieszcza się w roślinie, z kolei np. propikonazol przemieszcza się wolno. Jeżeli takie zbieg przeprowadzisz w dzien pochmurny, lub późnym wieczorem to nie powinno sie nic stać, choć czasem trafić w dobrą fazę to loteria.

Po jakim czasie po mudusie można jechać odżywką i fungicydem?

Przy dobrych wiatrach możesz dać wszystko w 1 zabiegu. A jak chcesz podzielić to wystarczy 1 dzień przerwy. Tzn np jutro moddus w dzień, na słońce. Pojutrze fungi z odżywką późnym wieczorem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2971 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 09 maj 2014 - 06:47

Jęczmień ozimy i jary a jak się ma sprawa, gdy chce zrobić zabieg propiconazolem + tebukonazolem + ccc w jęczmieniu z wsiewką koniczyny ??? można czy uszkodzi koniczynę ????

#2972 Share Mirasgn

Mirasgn

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 09 maj 2014 - 08:15

Jęczmień ozimy i jary Panowie, czy można zastosować cerone między pierwszym a drugim kolankiem w jęczmieniu jarym? A tak wogóle, to widoczne kolanko ponad 5 cm nad ziemią to jest to pierwsze czy już drugie? Sorki za moje niedoświadczenie, bo może to głupie pytanie :-)

#2973 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 09 maj 2014 - 08:23

Jęczmień ozimy i jary ja nie występuje więcej kolanek to pierwsze . cerone można od pierwszego kolanka chodź później lepiej dziala

#2974 Share rolnikursusc3603p

rolnikursusc3603p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 189 postów

Napisany 09 maj 2014 - 13:40

Jęczmień ozimy i jary We wtorek pryskałem jęczmień jary na chwasty : Mustang Forte 0,9l/ha+ Puma Uniwersal 0,9l/ha , dziś będąc na polu zobaczyłem że górne liście jęczmienia są przepalone, być moze jest to wina że ten zabieg wykonywałem jak już jęczmień był w fazie 1 kolanka ,(wcześniej nie dało rady , gdyż nie miałem środka). Dziś zamierzam dać jęczmieniowi 150kg/ha saletry. A jutro Wirtuoz w dawce 0,9l/ha+ Bumper 250sc 0,5l/ha+ Moddus 0,3l/ha. Czy taka mieszanka nie zaszkodzi i czy 1 dzień odstępu to troszeczkę nie zamało? :rolleyes:

#2975 Share Michalmeer

Michalmeer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2728 postów
  • Zainteresowania:Wszystko związane z ziemią i jej uprawą

Napisany 09 maj 2014 - 13:49

Jęczmień ozimy i jary teraz sie troche ruszył jak byłem na polu .. moze troche sucho bylo już
Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

#2976 Share ahten

ahten

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 251 postów

Napisany 09 maj 2014 - 17:41

Jęczmień ozimy i jary W jeczmieniu jarym zaczyna pokazywać mi się owies głuchy oraz sporo chwastów. Czy można mieszać axial 100 EC razem z chwastoxem turbo? Jeśli tak to w jaki sposób, żeby było optymalnie?

#2977 Share Rolnik1973

Rolnik1973

Polska w naszych rękach

• Members
  • PipPipPip
  • 2887 postów
  • Zainteresowania:Pamiętaj! Kupując zagraniczne produkty wspierasz konkurencję która wykańcza nasz kraj.

Napisany 09 maj 2014 - 17:54

Jęczmień ozimy i jary Axial z linturem to sprawdzone, bo sam tak pryskam i wszystko bierze to co umnie występuje. Nawet owies ginie i jęczmień czyściutki.

#2978 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:28

Jęczmień ozimy i jary U mnie dziś wiało znowu, po południu nawet pokropiło. Pojechałem przed 20 pryskać jęczmień jary Mustangiem Forte z adjuwantem Faster. Zajeżdżam, a na liściach widzę krople rosy. Miałem się wrócić do domu, ale lepiej cieczy nie trzymać w zbiorniku. W każdym razie obawiam się, że pewnie szkoda kasy i czasu było, bo nic z zabiegu nie będzie. Mam rację? Czy zadziała?
Dodam, że dwa lata temu pryskałem rano zboże chwastoxem trio, też krople rosy były na roślinach i zadziałało wszystko. A nie wiem jak teraz będzie? Proszę o opinie.

Edytowany przez lukaszm, 09 maj 2014 - 20:29.

#2979 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:31

Jęczmień ozimy i jary zadziała .Nie ma czym się martwić że rosa zaczeła się robic

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2980 Share lukaszm

lukaszm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 431 postów

Napisany 09 maj 2014 - 20:37

Jęczmień ozimy i jary Oczywiście koła mokre były, bo wiadome, ale krople rosy na jęczmieniu się znajdowały. Muszę przyznać, że jęczmień pięknie rośnie. Jedynie w dwóch miejscach jest trochę przyżółknięty, ale się poprawia jego kolor. A po ilu godzinach widać pierwsze efekty działania Mustagu Forte na chwastach? Pytam jak jest w praktyce, a nie na etykiecie. Czy np. komosa biała może być po 12 godzinach od zabiegu "zwinięta"?

Edytowany przez lukaszm, 09 maj 2014 - 20:38.