Skocz do zawartości

Zdjęcie

Złapany przez policje, co dalej?

133 odpowiedzi na ten temat

#41 Share piotrek100dt

piotrek100dt

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co się kręci.

Napisany 10 marzec 2012 - 22:29

Złapany przez policje, co dalej? zgodnie z kodeksem karnym tobie nie grozi odroczka żadnego prawka ponieważ masz ukończony minimalny wiek aby posiadać kategorię T czyli 16 lat. możesz dostać jedynie mandat w wysokości do 1000zł za brak uprawnień do kierowania pojazdem mechanicznym. taki mandat policja powinna ci wypisać na miejscu i cię oddać w ręce rodziców ponieważ nie masz 18 lat . jeśli ciągnik nie posiadał ważnego OC to już sprawa się bardziej komplikuje ponieważ policjant może skierować sprawę do sądu. tak jak koledzy wyżej wspomnieli to jest mandat w wysokości 3600zł. jest to prawnie ustalona kwota za brak ważnego OC. a w sprawie brata to musisz już się skontaktować z jakimś prawnikiem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Złapany przez policje, co dalej? Dzisiaj, 19:25
  •  

#42 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:konflikty zbrojne i uzbrojenie, maszyny rolnicze, atronomia

Napisany 10 marzec 2012 - 22:32

Złapany przez policje, co dalej? Po pierwsze to nic tylko podpisać się rękoma i nogami pod postem milanreal 1.
Niestety stało się i się nie odstanie. Może na przyszłość zmądrzejecie trochę. Tak jak już pisali wyżej, obowiązkowo musicie wynająć papugę. Co do tych zeznań, jak że to jest najbliższa rodzina to powinni Cię poinformować o możliwości nieskładania zeznań (dotyczą najbliższej rodziny, a donosić na najbliższą rodzinę nie musisz). Ponadto zeznania można zmienić (papuga wyjaśni co i jak). Po wtóre spytaj się prawnika na jakiej podstawie prawnej policja przesłuchiwała nieletniego bez prawnego opiekuna. Nie ciśnijcie chłopakowi, bo młody, a policjanci u nas to niestety tylko swoje prawa dobrze znają, ale z obowiązkami to już bywa różnie. Poszperaj sobie chłopak na ifp, tylko jak tam się zarejestrujesz to pisz po ludzku, bo Cię wywalą z prędkością światła. To sąd, a nie policja decyduje o tym, czy wyrok się odwiesza. Tylko coś kręcisz. Pisałeś, że brat ma sanki za alimenty, a później pisałeś o zakazie prowadzenia pojazdów. Od nowego roku za brak OC miało być 3,600, więc nie wiem skąd oni mówili o 10 tysiącach.

#43 Share krzysiu15

krzysiu15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 22:33

Złapany przez policje, co dalej? Tak mi powiedzieli że dostane 350 zł do zapłaty ale nic mi nie dali żadnych kartem sprawa ma isc przez sąd a czy prawnik może bronic brata tak że może mu załatwić np. kase zamiast pierdla?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 10 marzec 2012 - 22:35

Złapany przez policje, co dalej? No u nas jak ci mówiłem ten gość musiał sprzedać 3ha pierwszej klasy w jednym kawałku, za podobną sprawę też jechał nie sprawnym ciągnikiem bez papierów z tą różnicą że był deczko wczorajszy ale nie uciekał. Co chwilę musiał ponosić jakieś koszty opłacać jakieś fundusze sieroty i cholera wie co jeszcze z ciągnikiem zaczęli drążyć czy aby nie jest kradziony (ty też się tego spodziewaj). Także nie straszę cię ale tak ze dwa następne lata to z panami policjantami się będziesz często widział

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#45 Share krzysiu15

krzysiu15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 22:41

Po pierwsze to nic tylko podpisać się rękoma i nogami pod postem milanreal 1.
Niestety stało się i się nie odstanie. Może na przyszłość zmądrzejecie trochę. Tak jak już pisali wyżej, obowiązkowo musicie wynająć papugę. Co do tych zeznań, jak że to jest najbliższa rodzina to powinni Cię poinformować o możliwości nieskładania zeznań (dotyczą najbliższej rodziny, a donosić na najbliższą rodzinę nie musisz). Ponadto zeznania można zmienić (papuga wyjaśni co i jak). Po wtóre spytaj się prawnika na jakiej podstawie prawnej policja przesłuchiwała nieletniego bez prawnego opiekuna. Nie ciśnijcie chłopakowi, bo młody, a policjanci u nas to niestety tylko swoje prawa dobrze znają, ale z obowiązkami to już bywa różnie. Poszperaj sobie chłopak na ifp, tylko jak tam się zarejestrujesz to pisz po ludzku, bo Cię wywalą z prędkością światła. To sąd, a nie policja decyduje o tym, czy wyrok się odwiesza. Tylko coś kręcisz. Pisałeś, że brat ma sanki za alimenty, a później pisałeś o zakazie prowadzenia pojazdów. Od nowego roku za brak OC miało być 3,600, więc nie wiem skąd oni mówili o 10 tysiącach.

bo to było tak złapali go 2 razy pod wpływem % i miał w zawieszeniu potem doszły alimenty i zato go posadzili bo mu odroczyli ale dalej miał w zawiasach i dzisiaj jak złapali to ten koleś mówi albo powiecie jak sie nazywa ten co zwiał albo was tak załatwimy tak jak takiego z waszej miejscowosci że dostał za oc 10tyś i nam naliczył 11tyś tak mówił a mi powiedział że ja dostane 350zł mandatu ale nic nie dostałem i jak pisał zeznania policjant to sie wszystko o brata wypytał a jak mu powiedziałem że pózniej ja uciekałem to 2 policjant podeszedł do niego i powiedział żeby tego nie pisał

No u nas jak ci mówiłem ten gość musiał sprzedać 3ha pierwszej klasy w jednym kawałku, za podobną sprawę też jechał nie sprawnym ciągnikiem bez papierów z tą różnicą że był deczko wczorajszy ale nie uciekał. Co chwilę musiał ponosić jakieś koszty opłacać jakieś fundusze sieroty i cholera wie co jeszcze z ciągnikiem zaczęli drążyć czy aby nie jest kradziony (ty też się tego spodziewaj). Także nie straszę cię ale tak ze dwa następne lata to z panami policjantami się będziesz często widział

Ale dlaczego kradziony skoro mam umowe?? kupna i sprzedaży nie rozumiem

Edytowany przez milanreal1, 10 marzec 2012 - 23:01.
analfabetyzm

#46 Share CaptOOrniC

CaptOOrniC

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów
  • Zainteresowania:Nowinki techniczne :)

Napisany 10 marzec 2012 - 22:42

Złapany przez policje, co dalej? A ja myślę ,że rozwiązanie tej sprawy może być ciekawe :
1 . 500 zł mandatu dla ciebie + pewnie zakaz robienia prawka na 2 lata (ale nie koniecznie)
2. Fundusz gwarancyjny zgarnie coś koło 4 koła , cieszyć się ,że nie ściągneli ciągnika na lawetę, bo były by dodatkowe koszty)
3. Co do brata , to jeśli było to jego pierwsze przewinienie podczas zawiasów , to też nie powinno być większych problemów , nasze więzienia są przepełnione , więc myślę ,że może zostać ukarany mandatem ewentualnie zostanie mu przedłużony okres próby 9słyszałem gdzieś ,że można popełnić do 3 wykroczeń podczas zawiasów , ale nie gwarantuję ) , myślę ,że cała sprawa będzie kosztować w granicach 6 tysi ( nie mało ale do wytrzymania)
Sprzedam Ursusa 912

#47 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 10 marzec 2012 - 22:44

Złapany przez policje, co dalej? Ale zarejestrowany nie jest, a powinien być chyba do 14 dni od zakupu jak dobrze pamiętam, a biorąc pod uwagę to co macie już za uszami to daje im pole do popisu...

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#48 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 22:45

a czy prawnik może bronic brata tak że może mu załatwić np. kase zamiast pierdla?

Po to są prawnicy. Na samą grzywnę bym nie liczył. Przynajmniej jakieś prace społeczne w wymiarze kilkuset godzin do odrobieni.Wszystko zależy na jakiego sędziego trafisz. Sam dostaniesz pewnie kuratora. Nie za takie rzeczy ludzie w Twoim wieku poważniejszych kar nie mieli. Generalnie w poniedziałek do adwokata i nie ma się co teraz strasznie przejmować, bo zdrowia szkoda i tak czasu nie cofniesz. Tylko pamiętaj na przyszłość, że myślimy przed, a nie po.

#49 Share krzysiu15

krzysiu15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 22:46

Złapany przez policje, co dalej? lepiej zapłaci za niego nawet 10tys niż ma isc siedziec tak a od czasu jak wylazł z pierdla to było jego 1 wykroczenie wyszedł dokładnie 18miesiecy temu był na 3miechy zamkniety

#50 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 marzec 2012 - 22:46

tak ale to nie byli normalni ludzie bo z nimi już tyle koleśi gadało których zatrzymali to nikogo nie puscili

Sorry ale policjanci zrobili to co należało do ich obowiązku, to nie jest normalne że 16 latek chodzący do szkoły specjalnej prowadzi ciągnik bez OC, albo że zamiast Ciebie prowadzi brat który ma wyrok w zawiasach. Pretensje możecie mieć tylko do siebie, a dokładniej najwięcej winy ma Twój ojciec bo zachował się zupełnie nieodpowiedzialnie, podobnie Twój brat. Naważyliście piwa to teraz musicie je wypić. I może na przyszłość czegoś was to nauczy że w takim kraju są pewne prawa i powinno się je przestrzegać.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share Karol445

Karol445

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 856 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 22:48

Złapany przez policje, co dalej? A ty dziecko rodziców nie masz żeby się tą sprawą zajęli tylko ty się tym zajmujesz? Za zeszyty się weź a nie się w sprawy dorosłych pchasz!
Popieram @Milanreal w całej rozciągłości

Edytowany przez Karol445, 10 marzec 2012 - 22:52.

#52 Share krzysiu15

krzysiu15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 22:49

Złapany przez policje, co dalej? to ja sie pytałem tego gliniarza i mu mówie że ma taką sprawe i czy pójdzie siedziec to mi powiedział że nie końecznie może zostac ukarany mandatem

Edytowany przez milanreal1, 10 marzec 2012 - 23:04.
analfabetyzm

#53 Share PROXIMAMICHAL

PROXIMAMICHAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 368 postów
  • Zainteresowania:KPK Komurun Team

Napisany 10 marzec 2012 - 22:50

Złapany przez policje, co dalej? FG będzie ścigał za wszystkie lata w których nie było ważnej polisy OC wiec jak piszecie ze od tego roku stawka jest 3600 to proszę sobie to pomnożyć przez kilka lat do momentu ostatniej ważnej polisy

#54 Share krzysiu15

krzysiu15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 22:53

A ty dziecko rodziców nie masz żeby się tą sprawą zajęli tylko ty się tym zajmujesz? Za zeszyty się weź a nie się w sprawy dorosłych pchasz!

YYY książke piszesz??? ospusc ten rozdział ok

A czemu nie dostaliśmy żadnego mandatu zaraz ??? ani mi nic nie dali że mam zapłaci?

#55 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 22:54

bo to było tak złapali go 2 razy pod wpływem % i miał w zawieszeniu potem doszły alimenty i zato go posadzili bo mu odroczyli ale dalej miał w zawiasach i dzisiaj naz jak złapali to ten koleś muwi albo powiecie jak sie nazywa ten co zwiał albo was tak załatwimy tak jak takiego z waszej miejscowosci że dostał za oc 10tyś i nam naliczył 11tyś tak muwił a mi powiedział że ja dostane 350zł mandatu ale nic nie dostałem i jak pisał zeznańa policjant to sie wszystko o brata wypytał a jak mu powiedziałem że puzniej ja uciekałem to 2 policjant podeszedł do niego i powiedział żeby tego nie pisał

Generalnie to odwiesza się sanki za drugie przestępstwo z tego samego paragrafu, więc pewnie będzie grzywna, prace społeczne, może jeszcze bratu wydłużą okres zakazu prowadzenia pojazdów. Jeszcze raz się pytam, czy przesłuchiwali Cię przy Twoim prawnym opiekunie? Poza tym podpisywałeś coś? No to masz szczęście, że ten drugi nie był taki surowy.

Edycja dopisanie poniżej

ProximaMichal

W poprzednich latach stawka była 1800, ale pierwsze słyszę, że naliczają do tyłu. Może masz rację.

Krzysiu 15
Nie wiem, może przepisy się zmieniły, ale policja nie może przesłuchiwać nieletniego bez obecności dorosłego opiekuna. Zresztą dopytacie się prawnika. Ponadto powinien dać Ci Twoje zeznania do przeczytania przed ich podpisaniem

Edytowany przez Mazur87, 10 marzec 2012 - 23:04.

#56 Share krzysiu15

krzysiu15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 22:59

Złapany przez policje, co dalej? Było to tak bo brat nim uciekł i zabrali mnie i starego na komisariat wylazł 1 koleś zabrał ojca ja czekałem dalej po 10min przylazł 2 koleś wziął mnie stary podpisał swoje zeznańa i kazali mu wyjsc i czekał na poczekalni na mnie ja zeznawałem sam co i jak podpisałem też kartke co tam były zeznania ale o mnie nie ma nic opisane że też uciekałem i pisze jest ze raz byłe przesłuchiwany tylko przy glińarzu i po tym przyjechał mój brat bo kazali mu i też zeznawał jak i co ale policjant mu zaraz powiedział tak dobrze biegasz jesteś w jakiejś straży brat mówi że nie a on do niego no bo przeje**bałes z 10 płotów w powietrzu a my zmienkliśmy i zobaczysz w pierdlu sobie nie pobiegasz tak bo nie ma takich płotków i masz to gwarantowane że pójdziesz siedzieć i zaczął mor*e dżec że będzie mu prać gaćie bo ma brudne w jakiś gó*wnach i brat zeznał podpisał i do domu pojechaliśmy znajomy scholował nam starem ciągnik i tyle a o mnie nie ma nic pisane tyle że jestem świadek

Edytowany przez milanreal1, 10 marzec 2012 - 23:07.
analfabetyzm

#57 Share razor275

razor275

CBŚ

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 2171 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , myślistwo , motoryzacja

Napisany 10 marzec 2012 - 23:03

Złapany przez policje, co dalej? Ale powiedz mi jedno , byleś przesłuchiwany jako świadek czy sprawca ? Bo tak piszesz że sam już nie wiem :)

Edit
No to tobie nic nie grozi....

Edytowany przez razor275, 10 marzec 2012 - 23:05.

Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

#58 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 marzec 2012 - 23:06

Złapany przez policje, co dalej? Jak nie ma ktoś uprawnień do kierowania pojazdami i ma nie sprawny pojazd, to powinien siedzieć na du....ie w domu i nie stwarzać zagrożenia dla innych użytkowników , dzisiaj wszystko przywiozą na miejsce - tylko żal zapłacić parę groszy, a później wielki lament.

#59 Share krzysiu15

krzysiu15

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 52 postów

Napisany 10 marzec 2012 - 23:09

Ale powiedz mi jedno , byleś przesłuchiwany jako świadek czy sprawca ? Bo tak piszesz że sam już nie wiem :)

Edit
No to tobie nic nie grozi....

no chyba jako świadek bo sie tylko pytali czemu brat zwiał gdzie jechliśmy po co czy był pijany w którym kierunku uciekł czym kierował (marka ciągnika) i tam jest ze dużo dupereli ale o mnie nic

Jak nie ma ktoś uprawnień do kierowania pojazdami i ma nie sprawny pojazd, to powinien siedzieć na du....ie w domu i nie stwarzać zagrożenia dla innych użytkowników , dzisiaj wszystko przywiozą na miejsce - tylko żal zapłacić parę groszy, a później wielki lament.

Nie rozumiem przywiozą nam to do domu ?? tak ale chyba nie dzisiaj a tak bez urazy to ciągnik jest 100%sprawyny tyle że brak dokumentów ja sprawnośc rozumiem inaczej że jest dobry jezdzi i wszystko

Edytowany przez milanreal1, 10 marzec 2012 - 23:08.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 marzec 2012 - 23:10

Złapany przez policje, co dalej? Czyli Tobie nic nie grozi, może poza tym że zaraz wylatujesz z forum, jesteś prawie analfabetą i wszystkie moje ostrzeżenie olewasz.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)