sylweks44

6ha na początek

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
sylweks44    1

witam. dziś zwracam się do was o pomoc mianowicie w tym roku kończę gimnazjum i chcę się wybrac do technikum rolniczego. moja babcia ma ok. 6ha a druga ok.4ha i mogła by to na mnie przepisac a pewnie tak będzie bo moi rodzice nie są zainteresowani i nieprowadzą gospodarstwa natomiast ja bym chciał i to bardzo i gdybym dostał te 6 lub 10 ha czy na początek to wystarczyłoby mi to?? proszę o szczere wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ramzes009    3

to wszystko zależy od tego jaki rodzaj chcesz prowadzić tego gospodarstwa (hodowlę czy produkcje zbóż/warzyw) i czy masz czym to obrobić bo jeżeli masz wszystek sprzęt najmować to nie ma mowy żeby to się opłacało


"Tylko dwie rzeczy są nieskończone, wszechświat i głupota ludzka... choć mam wątpliwości co do tej pierwszej"
A.Einstein
-------------------------------------
Ursus C360 3P fan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Na początku to się lepiej upewnij czy tylko Ty jesteś do tego majątku czy może ktoś jeszcze ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Jaka klasa ziemi? Prod roślinna? Zboża i tylko zboża? To za mało, sam siebie może byś utrzymał przy dobrych wiatrach ale za jakiś czas rodzina się pojawi i będzie razem z Tobą biede klepała ...


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweks44    1

rędzina i czarnoziemy ale nie same zboża też jakaś melisa czy mięta , buraki takie żeby był duży zysk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

To powiedz czy masz jakiś sprzęt. Lepsze to niż 20 ha piasku.


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweks44    1

no pewnie że mam c-360 , wóz , wózek , rozrzutnik , rozsiewacz , siewnik , opryskiwacz , 2pługi 2skibowe , 2kultywatory , brony , zabudowa jest i takie tam drobne jeszczę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
armi95    0

A do siana coś masz?


<<SPRZEDAM>> Taśmociąg do kostek siana lub słomy w bdb stanie z zaczepem do ciągnika. Jest on na kołach gumowych. Mało używany. Tanio. Okolice Węgrowa, Korytnicy. W razie pytań pisać na PW. <<SPRZEDAM>>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sony5    46

no jak masz sprzęt to może coś tam zdziałasz a teraz ktoś się tym zajmuje

i czy te dwie gospodarki są od siebie daleko oddalone czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweks44    1

teraz jak wujek przyjedzie to coś w polu zrobi 2 wujek . tata też no i ja jak zajade to poadrabiam . a oddalone są od siebie o 5km a i babcia mieszka tam więc jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 km to tak naparwdę zerowa odległość,więc myślę że pod tym względem nie masz sie czego obawiać. Tym bardziej jeżeli pracują 3 osoby,bo piszesz ze tata i wujek pomagaja.


www.sklep.mizar.pl - Nasz asortyment kierujemy przede wszystkim do szeroko rozumianej branży rolniczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweks44    1

średnia mojego województwa to 5,59 więc w pełni nie skorzystam z dopłat . myślę że będzie możliwość kupna ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można wiedzieć to z jakiego woj. jesteś z tego co widać z statystyk to świętokrzyskie?.Jeśli byś miał te 10ha pola to można się ustawić na warzywa zboża to tylko pszenica i dodatkowo rzepak lub QQ na ziarno.Zależy to od klas dużo i budynki gospodarcze posiadasz jakieś czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Chyba nie chcesz z tego żyć? Proponuję Ci wybrać dobrą szkołę i się dobrze wyuczyć w innym zawodzie. W Twoim przypadku musiałoby się wszystko układać jak w bajce, aby się udało. Nie zamydlajmy koledze oczu.... dokupisz ziemi, jak to ładnie się mówi. Zasiejesz pszenice i da Ci 10 ton z ha po 1000zł tona i.t.d.

cyt: jakaś melisa czy mięta ... a uprawiałeś kiedyś? gdyby to było takie łatwe to by każdy tak robił, ceny tych roślinek są stale na wysokim poziomie? czy tak jak z innymi warzywami w tym roku, że ludzie zostawiali na polu. Musisz wiedzieć, że aby coś zarobić musisz duże pieniądze zainwestować i jesli nie będziesz miał stałego zaplecza z innych żródeł.... ale proponuję już zacząć coś w tym kierunku robić i sprawdzić samemu jak to łatwo uprawić i zarobić ;) póki jeszcze nie jest za pózno ;)

Edytowano przez Darekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak hobby tylko zazwyczaj jest z z hobby to nie utrzyma.Jeśli nie masz doświadczenia dobrego to nie nawet co startować z gospodarka lepiej skacz inną szkolę z zawodem który jest teraz poszukiwany na rynku.. a gospodarzyć do 15ha można zawsze i pracować.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Witaj!lepiej skoncz dobra szkole,znajdz dobra prace a te 10ha dodatkowo mozesz w nich pracowac,bo zaczynac w dzisiejszych czasach z 10 ha,troszke malo i ciezko jak tylko na to jestes nastawiony,bez zadnej chodowli :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

z tych paru ha na pewno się nie utrzymasz. Radzę Ci skończyć jakąś szkołę i znaleźć dobrą pracę. takie małe gospodarstwo potraktuj jako hobby, albo dodatkowy dochód ( jeśli bedzie jakiś zysk )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweks44    1

ale np gdybym dostał dotacje i znalazł robote co wy na to?? w jakiej wysokości mogę dostac tą dopłate

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

słuchaj założymy że ze znajdziesz dobra prace,dopłaty unijne dostaniesz jesli bedziesz włascicielem gruntow,lub ich dzierzawcą,jak sie zgodza wlasciciele.Ale doplaty to nie wszystko,musisz liczyc sie z tym ze nie raz bedziedz musial dolozyc do interesu.Same nawozy,srodki ochrony roslin,to jest duzy koszt,co moze doplaty Ci pokryja,w zaleznosci dawkowania nawozow na pole.A reszta gdzie?olej napendowy, obrobka.Decyzja nalezy do Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj