sylweks44

6ha na początek

Polecane posty

Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

a dokladnie co Ty bys chciał uprawiac?zboża,inne rosliny bo od tego zalezy wyskosc dopłat, wazne jeszcze czy masz te ziemie na obszarach o niekorzystnych warunkach gospodarowania{ONW}a wiec zalozmy ze to bedzie uprawa zboza:jednolita płatnosc obszarowa wynosi 710,57zl,do tego dochodzi płatnośc uzupelniajaca w wysokosci 274,23zł.WIec z sumujac to w jedno 984zł do ha.Wiec przeliczajac te 10ha co piszesz obsianych zbozem,to mamy sume 9,849zł doplat unijnych z 10ha

Edytowano przez ania25

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

musialabym zajrzec do dokumentow jak to jest z roslinami straczkowymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciejo    33

przysługuje specjalna płatność obszarowa do powierzchni upraw roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych uprawianych w plonie głównym. Dodatkowo dostaniesz coś koło 65 euro/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

ze moja babcia zadna nie ma takiej iosci ziemi i to jeszcze takiej klasy.. a moze pomyslec o produkcji zwierzecej a dokladniej np mlecznej? fakt wtedy o stalej prawcy mozna zapomniec bo to od rana do wieczora ale o miesiac jest dochod staly to raz. a dwa przy tak dobrej ziemi to wydaje mi sie ze moglbys wystarczajaca ilosc krow trzymac by utrzymac siebie i swoja rodzine a dotego kilka opasow zeby co jakis czas wieksza sumka wpadla na konto? co myslicie o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

A siałeś kiedyś strączkowe? Niby czarnoziemy masz a chcesz łubin siać? Na serio jesteś jeszcze młody i wydaje Ci się, że to takie proste, chyba kazdy tak kiedyś miał, ale potem rzeczywistość jest inna, szczególnie w tym przypadku nie licz na utrzymanie się z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

zgadzam sie z kolega wyzej zwlaszcza ze na poczatek musisz miec z 5 tys ok to taka minimalna stawka zeby to zasiac obrobic sypnac nawoz opryski no i sprzatnac bo bizon za darmo tez nie skosi.a przy dzisiejszej cenie ropy i nawozu to nawet nie starczy ci 5 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylweks44    1

dokładnie to w moim woj występują takie ziemie bielicowe i pseudobielicowe , gleby brunatne , czarnoziemy , mady rzeczne , rędziny , gleby glejowe na necie znalazłem takie alu u mnie te 2 przeważnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

tak jak pisalem wyzej ja bym zastanowil sie nad produkcja mleczna zasial bym QQ zboze troche rzepaku przy tej ziemi moze w okolicy sa laki a jak nie to zasiac z 3ha i myslec o produkcji mlecznej ale to spore koszty bo trzeba kupic zwierzeta basen do mleka dojarki itd itd takze jak ktos ma kapital moze cos kombinowac a tak to jest tylko takie myslenie a moze to a moze tamto a na koncu i tak na nic nie bedzie kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Myslisz,ze to takie proste zalozyc hodowle mleczna,zaczynajac od zera?to sa naprawde duze koszty,ten kto juz prowadzi krowy na mleko,to moze sie w to pobawic ciagnac dalej i zwiekszajac produkcje.Ale zaczynac od poczatku,to trza duza walute wylozyc.To nie takie proste jest niestety!POmyslec zawsze mozna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

startować z 6 ha bez szczególnego pomysłu, doświadczenia, zaplecza podstawowych maszyn, kapitału i możliwości łatwego dobierania dzierżaw??? sory kolrgo za kolokwializm ale to tak jakby spłodzić dziecko i dokonać aborcji-twój pomysł też umrze nim zdąży się na dobre rozwinąć, a przy okazji zmarnuje klika lat twego życia, kapitał zdrowie i nerwy które możesz "zainwestować" w coś co choć daje nadzieje na utrzymanie rodziny.


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Z 10-15 lat temu to można byłoby jeszcze pomyśleć. Wiadomo, że zrobisz jak zechcesz, ale teraz przy takim areale bez dużego kapitału na start to większego sensu nie widzę. To już chyba prędzej by z opasami człowiek wystartował niż z krowami mlecznymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko ile jest roboty i obowiązków przy Bydle mlecznym to już lepiej byki albo bydło mięsna,najlepiej zasiać pszenice rzepak (wiadomo raz się straci raz zyskasz taka jest gospodarka nie ma roku żeby każdy zarobił i jeszcze było towaru,bo są lata też wydajności nie ma a cena jest albo na odwrót wiec zawsze są jakieś "+" i "-" tego wszystkiego) ja bym się ustawił tylko na pole lub jak zwierzęta to kury nioski.A tak to warzywa itp rośliny tego typu (marchew pietruszka rzepak pszenica brokuł kalafior itp)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ahme999    116

na 6 ha specjaliwzowac sie w uprawie jednocześnie pszenicy i rzepaku...ambitnie:) nie wiem jak wyglądają wasze przemyślenia na ten temat, ale coś mi sie widzi ze nie licząc dopłat to dochodu z ha w cylku powiedzmy kilkuletnim żeby przeszedł caly plodozmian przez pole to raczej nie zostaje więcej jak 500zł...


-----PRODUKCJA MASZYN ROLNICZYCH NA ZAMÓWIENIE-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rami    18

wiesz te 6ha to można potraktować jako odskocznia od właściwej pracy wiesz pszenica i rzepak to można tak tylko zrobić 2razy po sobie a potem 4lata przerwy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Najrozsądniej, najbezpieczniej ogólnie rzecz biorąc nalepiej będzie jeśli kolega skończy szkołę która zapewni pracę, taką pracę żeby dało radę utrzymać rodzinę. Jeśli kolega dostanie te 10ha ziemi to proponuję zająć się produkcją roślinną: rzepak, pszenica, żyto hybrydowe, jęczmień ozimy, jęczmień jary, do tego poplony. Po jakimś czasie z ziemi zostanie troche kasy na np zakup kolejnej ziemi.

Co do dofinansowania z UE to aby dostać te 75 tys trzeba było rok płacić krus - nie można być zatrudnionym czyli zostaje tylko kasa na życie z gospodarstwa. Marna perspektywa.

Proponuję koledze policzyć ile zostaje kasy z 1ha i potem wyliczyć ile trzeba na życie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@rami : no nie sama pszenica i rzepak bo nie ma zmianowania jeszcze jak napisałem warzywa jakieś (wszystko trzeba rozłożyć w odpowiedniej ilości),zawsze z czasem można wprowadzić jakoś nowa uprawę za stara a on by miał 10ha przeczytaj posty wcześniej 6ha lub 10ha jeszcze sam nie wiem chłopak:)

Edytowano przez BarrtosieczkaAF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cycek933   
Gość cycek933

tylko pamietaj ze przy wazywach to jest tyle pracy ze cieszko jest samemu ogarnac prace w jakiejs firmie cdo tego zbior warzyw sam mam ogorki i marchew i to nie duze ilosci i musze conajmniej 4 osoby zatrudniac do tego ja tata i mama takze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Narazie sam nie wiesz co chcialbys robic!Skoncz szkole,to wtedy zastanowisz sie co dalej. ;) Jeszcze moze ci sie odmienic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszT    16

Bo młodzi uważają, że wszystko jest łatwe i w życiu samo przychodzi.


Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez samia
      Cześć! Ktoś zapisany na egzamin w czerwcu w Radomsku? Słyszeliście jak taki praktyczny wgląda? Ile pytań, poziom trudności? Da się zdać? Pozdrawiam! 
    • Przez PeppeRoni
      Witam, widzę często posty z pytaniami o praktyki i staże. Jeśli ktoś ma taki problem, to pamiętajcie, że takie oferty są dostępne też na stronie serwisu pracy gowork.pl. Warto zaglądać, bo naprawdę sporo ciekawych propozycji można znaleźć.
    • Przez sandrii
      jakie są roserzenia w technikum rolniczym w naklu śląskim?
    • Przez Kondrado18
      Kat-T mam pytanie jezeli chodzi o egzamin czy znacie przypadki wsrod osob przystepujacych do egzaminu bo mam stres przed egzaminem zalozmy ze jakis starszy pan ma jazdy na ciagniku ktory zapala sie inaczej a zdaje na takim ktory zapala sie inaczej i do tego dochodzi stres wiec stad moje pytanie myslicie ze na egzaminach zdarzaly sie przypadki ze ktos nie byl w stanie uruchomic ciagnika z gory przepraszam za bledy w pisowni ale na klawiaturze nie moge zrobic polskich znakow
    • Przez Koralina
      Czym trzeba rozpocząć uprawki przedsiewne?
      Orką siewną czy talerzowaniem?
      A może bronowaniem czy włókowaniem?
      Choć te 2 z dołu odrzucam. Potrzebuję wiedzieć tego na jutro do szkoły. Jestem nowa w rolnictwie a sprawy orek mi nie specjalnie wchodzą do głowy. Tata mi tłumaczył ale on by postawił na talerzowanie, a ja wyczytałam na już kilku forach, że to orka. Sama już nie wiem.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj