Pavel

Pszenżyto ozime i jare

Polecane posty

U mnie pszenżyto Transfer jeszcze zielone... tzn. kolor ma ale łodygi zielonkawe jeszcze i ziarno w palcach zgniote więc trzeba czekać. Co innego pszenice... 

 

Transfer czeka.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Thorod    23
10 godzin temu, Szczerbatek902 napisał:

Bardzo ładne to Gringo,jaka klasa ziemii,ph i agrotechnika??

Ziemia głównie 4a/4b troszke 3 tam gdzie zielone widac ;) . W zeszlym roku wapnowane ale nie jestem w stanie powiedziec jakie ph. Agrotechnika stabowisko po Gringo dwie sciezki od lewej reszta po pszenicy, siane ok 180kg/ha, 

Jesien: oprysk herbicydem Bizon

Wiosna: saletrosan 160-200kg/ na calosci bo mi nie starczylo 😄 2 dawka canwil 220kg i 3 dawka mocznik bodajze 100kg/ha 

T1 kendo 50ew + topsin m 500sc + medax max (0,15+1l+0,5kg)

Bodajze 3 opryski dolistne mocznik + siaczan magnezu + 2x odzywki mikromakro 

Poprawka na wiosne Lancet plus

T2 artea 330ec 0,4 l + azoksystrobina 0,5l 

I to wszystko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

ja bizonkiem mam ciezko ładnie wymłucic przenzyto albo rozkrusze albo niewymłuce  .Są ruznice odmianowe jesli chodzi o omłot co sie lepiej wymłacają . A w tym roku drobne ziarno to pewnie sporo w kłosie zostawie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darus2    0

W piątek pszenżyto zostało wykoszone - suche


TS100
7211, C360, C360 3p
Bizon Super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Ja jeszcze minimum tydzień poczekam, pod lasem jeszcze zielonkawe jest, reszto dochodzi ładnie, jakie ceny pszenżyta w lubelskim na skupach orientował się ktoś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pszenżyta niedługo pod kosę ale z plonowaniem to będzie tragedia max 3-4 tony bo ziarno strasznie chude,woj.lubelskie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
11 godzin temu, Szczerbatek902 napisał:

U mnie też pszenżyta niedługo pod kosę ale z plonowaniem to będzie tragedia max 3-4 tony bo ziarno strasznie chude,woj.lubelskie.

Ja też lubelskie i dziś byłem na polach to słoma jest jako tako ale ziarno tragedia, takich chudzin jeszcze nie miałem 70% kłosów jest prostych jakby ziarn nie miały, kombajn chyba będę ustawiał jak do owsa bo wygoni wiatr te ziarenka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysztofsb    22

Ja widze duzo zalezalo od odmiany Gringo, Todan, Tomko, Panteon calkiem niezle wyglad ale Meloman to niestety porazka wysechl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980

Mam posiane trochę starego Fredra i ziarno ładniej wygląda niż Trapero czy Meloman po centrali, chyba wrócę do tej odmiany jak będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

Oby Gringo się spisało bo mam w tym roku. Na 3 klasie jest zarąbiste , a na gorszej klasie nie mam czasu obejrzeć, choć ostatnio jak byłem to kłosy były powalające ale ziarno bida -pewnie się nie poprawiło. Myślę że brakło azotu na kłos. Bo wówczas popadało, a zajety czym innym olałem sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

U mnie najsłabsze klosy  ma Gringo z centrali,  potem Gringo swoje 2 lata po centrali,  najlepsze ma nieznana odmiana wzięta od lokalnego obszarnika, ale do koszenia to jeszcze kawał czasu.  U mnie dopiero rzepaki pryskaja, a jak jechaliśmy do Krynicy do pierwsze kombajny w polu widziałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Sąsiad dziś Twingo zaczął kosić, słomy mało O.o nie skracane , uprawa intensywna.  Moje Tomko jeszczee miękkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroSzymi99    13

U mnie w okolicy przedwczoraj zaczęli pszenżyta kosić u mnie jak na razie Twingo miękkie.Wczoraj i dzisiaj sporo deszczu także żniwa odłożone w terminie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2

Panowie powiedzcie mi co zj**..... w uprawie Pszenżyta Rotonda pod korzeń 300kg/ha Polifoska 6 siew 160 kg/ha 300szt/m2  może trochę za gęsto, oprysk na chwasty jesienią (brak chwastów to plus) + jedno dokarmianie jesienią, wiosna rsm 32  w dawce 200l /ha druga dawka 250kg/ ha saletrzak calvin, skracanie 1l ccc + 0.3 Ridik czy jakoś tak nie pamiętam nazwy 1-2 kolanko oczywiście 2 fungicydy ,oprysk  miedzią  w dawce 2l/ha, 4  razy Kristalon zielony 25KG 18-18-18+mikro w dawce po 5 kg/ha oraz raz  10kg/ha moczniki i 3kg /ha yara zielony z 2 fungicydem.  Pszenżyto wyglądało pięknie czarne zdrowe klasa ziemi 3b klos długi 12-14 pięter tylko kos nie wypełniony tylko 4-15 ziarenek obok pszenica 39-42 ziaren w  kłosie, coś  zj***ł,,,,, tylko nie wiem co, może i trochę susza ale pszenice też powinno tak potraktować a nie tylko pszenżyto.

Edytowano przez m3tysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19712

ja stawiam na oprysk, po ty co napisał czego nawalił więc chyba z czymś przedobrzył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
m3tysek    2
1 godzinę temu, KlimekPL napisał:

Oprysk lub silny opad w trakcie kwitnienia.

 

57 minut temu, soltys48 napisał:

ja stawiam na oprysk, po ty co napisał czego nawalił więc chyba z czymś przedobrzył

no dobra ale dlaczego pszenicy nie zaszkodziło?? jednego oprysku nie zrobiłem na skrzypionke ;/ i nie wiem czy to nie jest tego wina ostatni oprysk poszedł z t2 11.05  jak powoli pojawiały się kłosy i poszło 5kg/ha yary zielonej

Edytowano przez m3tysek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19712

pszenica kwitnie w innym terminie

ale jak piszesz,ze ostatni zabieg był 11 maja więc oprysk odpada bo wtedy pszenżyto jeszce nie było wykłoszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pawel101210
      hej ...... na wiosne z wujkiem mamy plany zasiać PSZENŻYTO JARE .... będziemy siać około 0,5 ha .... jaką poradzicie odmiane zasiać ja bym radził MATEJKO .... ile trzeba siać Kg na ha ... a jaką zaprawke pod zboże i oprysk ...
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez hazel
      Witam szanownych forumowiczów  W tym roku postanowiłem obsiać 6 ha pszenżytem. Po siewie wykonałem oprysk preparatem Glean 75wg na chwasty dwuliscienne lecz gdy byłem dziś na polu obejrzec uprawe zauważyłem że jest też trochę chwastów i do was kieruje tutaj pytanie jakim srodkiem wykoncać poprawkę na wiosne i czy jest wg sens robienia poprawki a jak tak to jaki srodek byscie zastosowali 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj