Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pronar Żubroń 2048A problem z przednim napędem

10 odpowiedzi na ten temat

#1 Share lookash

lookash

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 luty 2012 - 13:45

Pronar Żubroń 2048A problem z przednim napędem Witam, niedawno kupiłem ciągnik Pronar Żubroń 2048a z 2005r i pojawił się problem, że nie załącza się przedni napęd za każdym razem. Ktoś mi mówił że w tym ciągniku są jakieś zapadki, które pod wpływem poślizgu tylnich kół zablokowywują się i przód zaczyna ciągnąć. Orientuje się ktoś co może być przyczyną tego problemu, czy rzeczywiście są tam jakieś zapadki?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pronar Żubroń 2048A problem z przednim napędem Dzisiaj, 21:48
  •  

#2 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 14 luty 2012 - 16:06

Pronar Żubroń 2048A problem z przednim napędem W tym ciągniku napęd załącza się automatycznie - jest to całkiem beznadziejne ;)
Czytałeś opinie o tym ciągniku ? Jak w ogóle to coś można kupić :wacko:

#3 Share noimage777

noimage777

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 luty 2012 - 16:42

Pronar Żubroń 2048A problem z przednim napędem Z tego co wiem są jakieś tarczki które się ścierają koszt około 400 złotych. Ja mam Pronara TSA 82 i tam jest taki problem że zaczynają się ślizgać pod dużym obciążeniem i kola przednie nie ciągną. :P

#4 Share lookash

lookash

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 14 luty 2012 - 18:17

Pronar Żubroń 2048A problem z przednim napędem

Z tego co wiem są jakieś tarczki które się ścierają koszt około 400 złotych. Ja mam Pronara TSA 82 i tam jest taki problem że zaczynają się ślizgać pod dużym obciążeniem i kola przednie nie ciągną. :P

Mógłbyś sprecyzować gdzie znajdują się te tarczki, w skrzynii, przednim moście?

#5 Share kamil5

kamil5

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów

Napisany 16 luty 2012 - 09:56

Pronar Żubroń 2048A problem z przednim napędem tarczki znajduja sie w tym serwie co jest pod skrzynią pośrednią tez mam z tym problem gdyz nie zawsze naped ciagnie ale jak zaciagne na wyzszy zabek to wszystko dziala jak nalezy

#6 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów
  • Zainteresowania:hodowla i szkolenie psów pasterskich
    http://piesfarmerski.pl/

Napisany 16 luty 2012 - 17:53

Pronar Żubroń 2048A problem z przednim napędem nie ma żadnych tarczek, są zapadki jak w kopaczce ziemniaków konnej- mam kilka lat ten ciągnik, jako jedyny(pracuje na kilkudziesięciu ha i daje radę) i byłby to zupełnie fajny tani sprzęt gdyby nie psuł się- napęd kilka razy robiony był i powiem tak, jeśli zupełnie się nie załącza lub zgrzyta to poszły w środku pewnie koła zębate-jeśli załącza się tylko nie zawsze to wszystko gra- niestety to tak działa, jak koła wpadają w poślisk, wtedy przekładnia od tyłu niejako zaczyna chodzić szybciej niż przedniej osi i zapadki zazębiają o koło zębate przodu i pchają- działa napęd, ale niestety to często jest nieskuteczne i czasem trzeba kilka razy wcisnąć sprzęgło i ruszyć aż złapie, szczególnie do tyłu, szczególnie w oborniku z turem.
Jeśli nie załapie nie zwiększaj obrotów, tylko jeszcze raz spróbuj- jak dasz gazu, owszem załapie ale ten moment będzie tak silnym szarpnięciem,że potrafi zerwać mechanizm(sprawdzone w praktyce).
Nie słuchaj tych bzdur o tym sprzęcie- ma wady ale za te pieniądze trudno o coś innego- jeśli ktoś porównuje z 60 nie wie co mówi, a MF się nie kupi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7 Share lookash

lookash

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 luty 2012 - 18:20

Pronar Żubroń 2048A problem z przednim napędem dzięki kolego za odpowiedź bo właśnie u mnie tak jest, że ten przedni napęd raz się załącza, a raz nie, więc z tego co piszesz to wszystko gra. A mógłbyś napisać gdzie te koła zębate się znajdują i czy nie da się coś zrobić z tym żeby ten przód się zawsze załączał?

Edytowany przez lookash, 16 luty 2012 - 18:23.

#8 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 16 luty 2012 - 18:39

Pronar Żubroń 2048A problem z przednim napędem Mechanizm jest w lewej przedniej półosi, - mi się nie udało do tego stanu doprowadzić by było zawsze dobrze- ale przyzwyczaiłem się, gdyby Ci się udało daj znać

#9 Share lookash

lookash

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 16 luty 2012 - 21:21

Pronar Żubroń 2048A problem z przednim napędem Dzięki wielkie, jak coś poradze to dam Ci znać :) .

#10 Share Marcinpoo7

Marcinpoo7

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 26 luty 2012 - 19:22

Pronar Żubroń 2048A problem z przednim napędem Witam zakupiłem niedawno żubronia 2048. fajny sprzęt w dobrej cenie, Mam jednak pewien problem z nim, mianowicie: Ciagnik cały czas pracuje tylko na przednim napędzie, oraz dzwignia od zmiany kirunku jazdy przód Tył ma spory luz, jakby ktoś mógł cos podpowiedzieć w tej spawie????.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share krzysztofk9

krzysztofk9

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 28 luty 2012 - 09:25

Pronar Żubroń 2048A problem z przednim napędem napisałem w drugim temacie, takim samym

Dodaj odpowiedź