abuk14

Claas Consul zamiast Bizona-Opinie

Polecane posty

wojtus    2

A czy ,którys z panów powie mi jak wygląda sprawa z koszeniem rzepaku tymi claasikami??? B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
collin999    0

nie jeszcze nim nie kosielm kupile go dopiero 2 miesiace temu wiec nie wiem . ja przy swoim klasie mam dwa dodoatkowe sita do rzepaku i do grochy i tez siejmy rzepak ale nie bedzimy kosic bo bez stolu to nie robota wiec jeszcze jedn rok poczekamy i na nastepny rok moze stol kosimy . z tego co przegladlaem swojego klasa to dobrze wyglada wszytsko tylko jedno lozysko musimy wymienic kolo tego kola napinajacego pas na mlucarnie ale wymienimy i bedzie lajt ale podobno czesto tam wysiada lozyszko;( jak wsatwie zjdjeci to pogladacie claasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
collin999    0

nie kupile go do takiego kolesia ktoru u nas z wioski sciga maszyny z niemiec i on tak taniej przywozi i dla tego i m naprawde przystepne ceny i wgole jak przywozi sprzet to nie jest to jakis bubel

 

Ps: wystrczy collin999 albo Pietren;d pozdrowienia:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Troszke nie na temat-moze wiesz w jakiej cenie chodza claas'y cosmosy? chce wiedziec tak orientacyjnie ile taki zabytek jest wart :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255

Cosmosa mam-a sprzedac?hmm nie ode mnie to zalezy ale na razie raczej nie bo ladnie chodzi i wystarcza wiec nie ma sensu sprzedawac-chce wiedziec tak orientacyjnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Powiem ci tylko, że z rok czy dwa wstecz w jednym komisie koło mnie stał Cosmos ze wspomaganiem, ale strasznie pordzewiały i poobijany za 7 tyś. czy coś koło tego.


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

collin999 ile waży consul? muszę to wiedzieć bo będę musiał przewieść a znajomy ma naczepę do 7 ton. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebciu    3

ja mam consula od roku i nie maialem ani jednej awari jest bardzo wydajny silnik mam mercedesa 4 cylindry. dalem za niego 20 tys. jak na tyle hektarow to jest w sam raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

Sebciu napisz coś więcej o swoim consulu, ile nim kosisz? jestem zainteresowany bo teraz będę raczej kupować consula i każde info sie przyda,

powiedzcie na co zwracać uwagę przy kupnie consula? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebciu    3

ja mam 30ha. naprawde warto kupic ten kombajn w 1 godz. pokosilem 1ha zboza. zwroc uwage na wytrzasacze najlepiej jak by mnial 4 i na silnik mniejszy ja 4 cylindry sie nie oplaci bo nie bedzie dawal sobie rady. i jak bedziesz kupowal to kup z sieczkarnia. ja jestem bardzo z tego kombajnu zadowolony:) pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja również posiadam ten kombajn tylko że z silnkiem perkinsa. Super maszyna.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebciu    3

a nie wiecie moze czy mozna do consula dokupic przystawke do zbioru kukurydzy??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Czy kupić taką typowa do niego to nie wiem ale zapewne można było by od czegoś dopasować.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2
ja mam 30ha. naprawde warto kupic ten kombajn w 1 godz. pokosilem 1ha zboza. zwroc uwage na wytrzasacze najlepiej jak by mnial 4 i na silnik mniejszy ja 4 cylindry sie nie oplaci bo nie bedzie dawal sobie rady. i jak bedziesz kupowal to kup z sieczkarnia. ja jestem bardzo z tego kombajnu zadowolony:) pozdro

sory ale nie wiem o co chodzi ci z tym silnikiem, ja wiem tyle ze każdy consul ma 4 cylindrowy silnik, przeważnie perkinsy i mercedesy, napisz coś więcej, ma co patrzeć przy kupnie consula? bo nie chcę sie władować w kombajn z jakąś wadą ukrytą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebciu    3

moim zdaniem nie ma on ukrytych wad. kombajn jest bardzo dobry i daje sobie rade wszedzie i ze wszystkim. kosilem nim bobik i zboza teraz kupuje do niego przystawke do kukurydzy:)) i heder dobrze jak by mial 3 m a nie 2.50m. nie zastanawiaj sie tylko kupuj jak masz jakiegos na oku a nie pozalujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

nie zrozumiałeś o co mi chodzi,chodzi mi o to na co mam zwracać uwagę przy kupnie consula, na jakie podzespoły koniecznie popatrzeć ? z którego roku jest twój consul? bo z tego co wiem to te starsze mają mniejsze chedery a te nowsze już 3 metry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja mam Consulka z 1991r sam w to nie mogłem uwierzyć mam na nie go od poprzedniego właściciela z niemec papiery kupna w których jest wbita data zakupu. Mój ma cheder a dokładnie kosę 3m. Jak będziesz kupował to na pewno zwróć uwagę na stan pasków a w szczególności takiego grubego od przyspieszacza i od młocarni obydwa są takie same grube. Sprawdź czy nie jest cos gdześ urwane i czy z siłowników nie cieknie.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
helus89    9

wiec tak rocznik kombajnu nie ma nic do szer. roboczej a watro zwrucic uwage na lewatory powinny miec luz bo jak sa na sztywno to sa odrazu klocki do wymiany oraz taka szuflade co masz pod lewatorami czy jest sztywno i czy nie sa pospawane te trzymaki na ktorych jest umocowana bo jeden trzymak kosztuje 200zl a lozysko do niego 250 to musi byc dobrze wywaznoe bo trzyma sie tylko na 2 tych trzymakach i na kilki takich cienkich paskach blachy aluminiowej. Jeden taki pasek kosztuje od 25 do 40 zl zalezy gdzie ;] warto tez zajrzec do mlocarni czy nie jest tam nic pokrzywione i urwane ;] i na regulacje od szybkosci obrotow mlocarni bo przewaznie wszedzie sa zapieczone ;]]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Szymi195
      Mam pytanie do posiadaczy megi, ile realnie hektarow w godzine wykosi zakladajac plon ok 6-9t
      Rozgladam sie za takim kombajnem i zalezy mi na rzetelnych informacjach
    • Przez romanwiatr
      Chcę przesiąść się BIZONA na CLASSA w cenie do 130 tys. Pracował będzie na około 100 ha na na ziemi z wydajnością pszenicy 6 t/ha oraz na słabych.
      Rozważam Dominatora 98 sl heder 4,5m, ale znalazłem też 108 sl z hederem 4,5m z takim hederem ponieważ mam dużo przejazdów (jeżdżę droga z hedrem), a następnie dokupić sam heder 6m i na większe kawałki.
      Biorę pod uwagę też Commandera 114 CS ale on ma heder 5,1m  i obawiam się czy dam rade poruszać się nim po drodze, czy będę musiał za każdym razem zdejmować heder i zastanawia mnie jego dość duża pojemność .
      Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.
       
    • Przez m_i_c_h_a_l
      Cześć,
      Czy ma ktoś jakiś patent na wyjęcie łożyska z rozdrabniacza słomy?
      Nie da rady podejśc ściągaczem a od środka jest zbyt mało miejsca aby czymkolwiek je wybić.
       
       


    • Przez adiksutil16
      Witam. Parę dni temu kupiłem Dominatora(jak w temacie) Jest to mój pierwszy Claas i nie wiem za bardzo co do czego służy. Mam prośbę, prześlę zdjęcia i jakby ktoś z was mógłby mi napisać co do czego służy.
       


       
      Jakbyście mogli pisać np.
      1. wajha od tego i tego
      2....
       
      A tak samo z kontrolkami np.
      L1 kontrolka od tego i tego
       
      Z góry dzięki za pomoc!
    • Przez krowazie
      Wkupię heder do kombajnu class dominator 88 sl o szerokości 3.90 lub 4.5 metra. Wesołych świąt 
      I jeszcze jedno pytanie czy to jest prawda że dominatory miały różne szerokości gardzieli ? Gadałem z mechanikiem i tak powiedział 
      nowy nabytek 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj