Skocz do zawartości

Zdjęcie

San Bull koncentrat..potrzebuje porady

87 odpowiedzi na ten temat

#1 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów
  • Zainteresowania:wszystkim;p

Napisany 21 styczeń 2012 - 13:15

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Witam.dzis zakupiłem ten koncentrat...nie podawałego nigdy koncentratu bykom ale postanowiłem to zmienic...Mam opasy takie po 300-350kg grupe i nastepne 220-240kg i takie po 450-500kg.Dostaja srut z zyta plus siano i słome teraz.Srutu z zyta na takiego 300kg przypada ok 4kg dziennie.Koncentrat chce dawac razem z srutem z zyta.Prosze doradzcie mi jaka ilosc mam zastosowac na poczatke zeby je oswoic z tym i jaka pozniej powinna byc.Raz dziennie chce dawac koncentrat.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
San Bull koncentrat..potrzebuje porady Dzisiaj, 17:48
  •  

#2 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 21 styczeń 2012 - 14:53

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Ćwierć litra dziennie dostawały u nas, a teraz nie wiem jaka jest proporcja bo ojciec do mieszalnika wszystko wrzuca, alle z san bulla ostatnio nie byliśmy zadowoleni już
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

#3 Share Mardzi55

Mardzi55

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 75 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 14:55

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Poczytaj, na worku jest wszystko napisane. Obyś tylko nie przesadzał, bo u mnie biegunki dostały byki.

#4 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 21 styczeń 2012 - 14:56

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Kolego na worku masz tabelkę co i w jakich proporcjach im dawać i nie martw się tym,że się nie przyzwyczają .....

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#5 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 15:02

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Na poczatku w małych ilosciach beda dostawac zeby sie wprawiły a pozniej zwieksze im dawki.Mam nadzieje ze przyrosty beda zadowalajace jak za ta cene koncentratu.

#6 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 15:22

San Bull koncentrat..potrzebuje porady kiedyś stosowaliśmy koncentraty z SANO ale odeszliśmy od nich na rzecz koncentratów z lokalnej mieszalni pasz tylko i wyłącznie ze względów cenowych-przy porównaniu przyrostów po jednym i drugim nie było praktycznie żadnych różnić, a cena robi swoje...

Ile kolego płaciłeś za worek SanBulla???

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

#7 Share dwojtek01

dwojtek01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:07

San Bull koncentrat..potrzebuje porady U nas cena jest niezbyt zachęcająca 46 zł za worek .
@przemek111447, a czy nie lepiej koledze karmić te opasy samym koncentratem , a żyto sprzedać i za te pieniądze kupić koncentrat .

Edytowany przez dwojtek01, 21 styczeń 2012 - 17:18.

#8 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:05

San Bull koncentrat..potrzebuje porady 48 zł ale zastanawiam sie nad Bono O i on kosztuje 35zł

#9 Share mario3004

mario3004

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 367 postów
  • Zainteresowania:Uprawa roślin, hodowla zwierząt.

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:48

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Zauważyliście jakieś rezultaty w stosowaniu sannbull'a?

#10 Share yahooo777

yahooo777

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 857 postów
  • Zainteresowania:Kompleksowe usługi dekarskie- wykonawstwo konstrukcji i pokryć dachowych, podbitki, mycie dachów, renowacje, przebudowy, odbudowy-potrzebujesz porady bądź wykonawcy?Zapraszam;)

Napisany 21 styczeń 2012 - 18:59

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Nie bardzo, kiedyś widać było różnice w apetycie i w przyroście, byk sie nawet spokojniej zachowywał a teraz... Od siedmiu miesięcy dajemy koncentraty z Koudijs, i jakiś czas kromilk, który cenowo ładnie sie przedstawia i efekty ma zadowalające, a ceny sano niestety w oczy rażą ;)
KPK Kumurun Team. Jeżeli podoba Ci się mój post, był w czymś pomocny-możesz to nagrodzić punktem reputacji, nie obrażę się xP

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 22:21

San Bull koncentrat..potrzebuje porady no ja skarmie to sano i zobacze jak bedezie...efekty po jakim czasie powinno byc widac?

#12 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 12:13

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Myslicie ze jak dam czła szklanke koncentratu na dobe bykowi w wadze 450-500kg to wystarczy?

#13 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów

Napisany 22 styczeń 2012 - 14:09

San Bull koncentrat..potrzebuje porady szklanka?chyba trochę mało z tego co pamiętam powinno się go dawać 10% czyli szklanka to ok 100g więc tyle na 1kg śrutu. Mój koncentrat kosztuje 1600,-/tona to wychodzi 40,-/worek 25kg a san bull 50,-/worek 25kg co daje 2000,-/tona więc zostaje mi 400,- w kieszeni a to w dzisiejszych czasach sporo

a i jeszcze jedno kolego @ przemek111447 nie pisz posta pod swoim postem bo adm wlepi ci %%%% :)

Edytowany przez soltys48, 22 styczeń 2012 - 14:11.

3000 postów

#14 Share przemek111447

przemek111447

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 455 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 11:57

San Bull koncentrat..potrzebuje porady soltys48 a jaki koncentrat stosujesz?

#15 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów

Napisany 23 styczeń 2012 - 19:26

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Kupuje koncentrat ze Złotowskiej Spółdzielni o nazwie "Superkoncentrat opas"

3000 postów

#16 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 24 styczeń 2012 - 21:52

San Bull koncentrat..potrzebuje porady ja kupowałem kiedyś koncentrat z nutreny OPAS i ostatnio efekty były mizerne. teraz daje na tonę śruty zbożowej 100kg śruty sojowej+20kg premiks z firmy DOLFOS

#17 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 12:08

San Bull koncentrat..potrzebuje porady 50zł sanbull? u nas jest po 41.50zł za 25kg

#18 Share kyllee

kyllee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 607 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 12:52

San Bull koncentrat..potrzebuje porady a mysleliscie o dodawaniu mocznika i zmniejszeniu koncentratu nie wyjdzie taniej a efekty beda lepsze B)

#19 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3385 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 12:52

San Bull koncentrat..potrzebuje porady Na moim terenie jest tylko jeden punkt dystrybucyjny firmy Sano i taka właśnie cena-bo w moim rejonie panuje przekonanie,że to dobre koncentraty i sprzedawca robi sobie jaja

3000 postów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share komodo

komodo

Hala Madrid :-)

• Members
  • PipPipPip
  • 1264 postów

Napisany 25 styczeń 2012 - 16:43

San Bull koncentrat..potrzebuje porady u mnie w poblizu sa 3 punkty najdrozej to 44zl