Skocz do zawartości
przemek111447

San Bull koncentrat..potrzebuje porady

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
galeria
bull

Witam.dzis zakupiłem ten koncentrat...nie podawałego nigdy koncentratu bykom ale postanowiłem to zmienic...Mam opasy takie po 300-350kg grupe i nastepne 220-240kg i takie po 450-500kg.Dostaja srut z zyta plus siano i słome teraz.Srutu z zyta na takiego 300kg przypada ok 4kg dziennie.Koncentrat chce dawac razem z srutem z zyta.Prosze doradzcie mi jaka ilosc mam zastosowac na poczatke zeby je oswoic z tym i jaka pozniej powinna byc.Raz dziennie chce dawac koncentrat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    698

Ćwierć litra dziennie dostawały u nas, a teraz nie wiem jaka jest proporcja bo ojciec do mieszalnika wszystko wrzuca, alle z san bulla ostatnio nie byliśmy zadowoleni już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mardzi55    0

Poczytaj, na worku jest wszystko napisane. Obyś tylko nie przesadzał, bo u mnie biegunki dostały byki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość z agroFakt.pl

soltys48    347

Kolego na worku masz tabelkę co i w jakich proporcjach im dawać i nie martw się tym,że się nie przyzwyczają .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku w małych ilosciach beda dostawac zeby sie wprawiły a pozniej zwieksze im dawki.Mam nadzieje ze przyrosty beda zadowalajace jak za ta cene koncentratu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    347

kiedyś stosowaliśmy koncentraty z SANO ale odeszliśmy od nich na rzecz koncentratów z lokalnej mieszalni pasz tylko i wyłącznie ze względów cenowych-przy porównaniu przyrostów po jednym i drugim nie było praktycznie żadnych różnić, a cena robi swoje...

 

Ile kolego płaciłeś za worek SanBulla???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwojtek01    13

U nas cena jest niezbyt zachęcająca 46 zł za worek .

@przemek111447, a czy nie lepiej koledze karmić te opasy samym koncentratem , a żyto sprzedać i za te pieniądze kupić koncentrat .

Edytowano przez dwojtek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yahooo777    698

Nie bardzo, kiedyś widać było różnice w apetycie i w przyroście, byk sie nawet spokojniej zachowywał a teraz... Od siedmiu miesięcy dajemy koncentraty z Koudijs, i jakiś czas kromilk, który cenowo ładnie sie przedstawia i efekty ma zadowalające, a ceny sano niestety w oczy rażą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    347

szklanka?chyba trochę mało z tego co pamiętam powinno się go dawać 10% czyli szklanka to ok 100g więc tyle na 1kg śrutu. Mój koncentrat kosztuje 1600,-/tona to wychodzi 40,-/worek 25kg a san bull 50,-/worek 25kg co daje 2000,-/tona więc zostaje mi 400,- w kieszeni a to w dzisiejszych czasach sporo

 

 

 

a i jeszcze jedno kolego @ przemek111447 nie pisz posta pod swoim postem bo adm wlepi ci %%%% :)

Edytowano przez soltys48

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzel    12

ja kupowałem kiedyś koncentrat z nutreny OPAS i ostatnio efekty były mizerne. teraz daje na tonę śruty zbożowej 100kg śruty sojowej+20kg premiks z firmy DOLFOS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kyllee    14

a mysleliscie o dodawaniu mocznika i zmniejszeniu koncentratu nie wyjdzie taniej a efekty beda lepsze B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    347

Na moim terenie jest tylko jeden punkt dystrybucyjny firmy Sano i taka właśnie cena-bo w moim rejonie panuje przekonanie,że to dobre koncentraty i sprzedawca robi sobie jaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    2

a u mnie 28zł no ale ja biore naraz 2 t to mam taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    2

a u mnie 28zł no ale ja biore naraz 2 t to mam taniej

 

 

28zł z sanbulla???

Ile min trzeba wziąść zeby taka cena byłą i w jakim rejonie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    347

a u mnie 28zł no ale ja biore naraz 2 t to mam taniej

za te pieniądze w moich stronach nawet CJ'tki nie kupisz!!!!

jednorazowo biorę ok 1 tony i czasem uda mi się utargować 50-100,- na tonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jelcz    2

Panowie ja mam taką cenę ponieważ:

 

1.Biorę od tego sprzedawcy już 7 rok paszy itp.

2.Załatwiłem temu dilerowi rolników co biorą na 2 miesiące 5ton jak się nie mylę to było ich 7(rolników)

3.Stary kolega od taty

 

No to już możecie się domyśleć dlaczego taką cenę mam :) znajomości robią swoje :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    347

Szkoda,że dla mnie taka cena jest nieosiągalna nawet w mojej mieszalni pomimo tego,że handlujemy z nimi od trzech pokoleń :wacko:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


  • Podobna zawartość

    • Przez kaczorek
      Ciekawi mnie jakie preparaty mlekozastępcze stosujecie w odchowie cieląt?
       
      Ja stosuje FE-Trank z Josery, bardzo dobre "mleko", cielaki z chęcią piją
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez dcnt
      Czy ktos z was kupuje w jakims sklepie wysylkowym folie do owijania balotow na sianokiszonke ?
       
      Szukam i jakos nie moge trafic, a u mnie w okolicy maja takie folie po ok 250 PLN austriacka , a podobno moznaby taniej kupic i rownie dobra
    • Przez marcincinekk
      Witajcie.
      Mam problem z sianem, otóż bydło nie chce go jeść. Nie ważne czy są to krowy, jałówki czy cielęta.
      Siano jest w belach. Drugi pokos. Mocno zbite. Suszone 3 dni w upały.
      Po rozwinięciu jest trochę wyblakłe, prawie bez zapachu i delikatnie, miejscami posklejane. Nie czuć stęchlizny, lub innych nieprzyjemnych zapachów.
      Jakiś czas po zrolowaniu były ciepłe w środku.
      Tydzień później zbierałem z reszty pola resztę siana i wyszło dobre, pachnące i chętnie jest zjadane. Różnica jest taka, że jest luźniej zrolowane.
      Czy przez to że było zbyt mocno ubite mogło się zagrzać i przez to nie chcą jeść?
      Czy jest jakiś sposób by zachęcić do zjadania tego siana? Słyszałem że można polać słoną wodą. Może jakoś wymieszać z dobrym sianem lub sianokiszonką?
    • Przez marekfarmer
      Z jakich zbóż robicie pasze treściwa dla byczków. Jakie proporcje ustalacie. Ja stosuje:
      Śruta jęczmienna 40% Śruta Pszenżytnia 40% i 20% Koncentratu Farmer.
×