Skocz do zawartości

Zdjęcie

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 20:59

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde Jaki nowy 3m siewnik wybrać. W grę wchodzą:
- poznaniak - redlice talerzowe
- pottinger vitasem - redlice stopkowe,
- kongskilde NCS 1100 - redlice stopkowe.
Siewnik będzie pracował na hydropaku przy agregacie uprawowym Ares L/Z. Siewnik nie będzie posiadał żadnego komputera. Rocznie będzie obsiewał około 20ha. Za talerzowym przemawia to, że nie będzie "ciągnęło się" za nim i możliwość podsiewania TUZ-u - przynajmniej mam taka nadzieję.
Co sadzicie na ten temat. Szczególnie liczę na opinie posiadaczy w/w sprzętu. A może inne propozycje - mając na uwadze, że kwota 15k jest nieprzekraczalna i sprzęt musi być nowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde Dzisiaj, 18:06
  •  

#2 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 21:07

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde za tom cenę to tylko poznaniak no i jeszcze zapomni o talerzach no chyba że masz takie upusty

#3 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 14 styczeń 2012 - 21:30

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde no tak ja się zgadzam z @ysy, cen tych maszyn nie znam ale za 15k to zapomnij o siewniku poettingera i kongskilde, poznaniak jest bardziej w zasięgu ale tak jak @ysy napisał nie na redlicach talerzowych. a dodając do tego że będziesz tym siewnikiem obsiewał 20 ha to wystarczy ci poznaniaka

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 14 styczeń 2012 - 21:44

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde sorry, mała pomyłka = oczywiście chodzi o 25000 brutto i wszystkie te siewniki są w tej cenie dostępne.

#5 Share michaldeutz

michaldeutz

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 70 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, maszyny i ciągniki rolnicze.

Napisany 14 styczeń 2012 - 21:45

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde Ja też bym wybrał poznaniaka w końcu będziesz obsiewał tylko 20 ha to spokojnie wystarczy ;)

#6 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 08:52

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde Tak czy inaczej, niezależnie jaki siewnik kupie, będę obsiewał ten sam areał. Zastanawiam się jedynie który siewnik będzie lepszy - jak pisałem wcześniej pieniądze, za każdego z nich, są porównywalne.

#7 Share janusz20

janusz20

<<<<<<<<<<<<<<<<

• Members
  • PipPipPip
  • 2001 postów
  • Zainteresowania:Wszystko co związane z rolnictwem. Budownictwo, Historia

Napisany 15 styczeń 2012 - 11:40

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde Mi za kongskilde w grudniu proponowano 20 tyś netto redlice stopkowe pomost hydrauliczny znacznik. poznaniak za 18.500 tyś elektroniczne scieżki hydrauliczny znacznik no i pomost w tym poznaniaku taki że strach na niego wejść w kongskilde to pomost jest konkretny.

#8 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:09

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde Zdaje sobie sprawę, że jakość wykonania poznaniaka będzie gorsza -jednak mam nadzieję, że niewiele. Gorsza jakość rekompensowana jest przez redlice talerzowe, lepszą dostępnością i tańszymi częściami zamiennymi. Chciałbym jednak dowiedzieć sie jak jest z tym naprawdę - diler kongskilde mówił mi, że jeden użytkownik poznaniaka narzekał, że po roku rama w poznaniaku zaczęła pękać, farba schodziła płatami, redlice wyginały się (nie trzymały odpowiedniego odstępu między sobą), wysiewał ile chciał (niezależnie od ustawień). Niestety była to opinia dilera konkurencji - ile w tym prawdy trudno powiedzieć. Proszę więc o opinie użytkowników.
Podkreślam, że ceny tych siewników są bardzo porównywalne i praktycznie nie mają znaczenia przy wyborze.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share ysy

ysy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 530 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 12:16

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde porównaj wyposażenie co majom i decyzja należy do ciebie bo ja mam kongskilde i jestem zadowolony tylko iny model

kongskilde i ponttinger to jedna półka

#10 Share zaba20

zaba20

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 13:23

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde posiadam siewnik pottinger vitasem 300 od 3 lat i od momentu kiedy pierwszy raz wjechalem nim na pole moja opinia na jego temat jabrdzo dobra. dodam ze sieje nim co sezon prawie 100ha pszenicy i rzepaku. w tym czasie mialem tylko jedna awarie i to tylko i wylacznie z mojej winy. nie orientuje sie jaka jest obecnie cena tego siewnika ale wiem ze jest juz nowsza jego wersja od mojej. po doswiadczeniach z poprzednimi maszynami do wysiewu tzn poznaniak, hassia oraz starym accordzie szczerze go polecam :D

#11 Share Grzesiek10314

Grzesiek10314

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 145 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Napisany 15 styczeń 2012 - 15:35

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde że z poznaniaka farba schodzi i wysiewa ile chce to z tym się spotkałem. jeśli wszystkie te siewniki mieszczą się w przedziale takim jak napisałeś to ja osobiście bym wybrał poettingera, może byłby on w trochę słabszym wyposażeniu ale na te 20 ha bez problemu wystarczy. nie mówię że kongskilde jest gorsze, ale jednak wolałbym poettingera. decyzja należy do ciebie

#12 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 15 luty 2012 - 10:26

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde Właśnie mam podobny dylemat co wybrać :

- pottingera vitasema 302 clasic ( hyd. przerzutnik, podest i zagarniacz) 24 tyś
czy
- kongskilde NCS 1130 (hydr. znaczniki, ścieżki elektryczne, podest i zagarniacz) 22 tys

ceny netto już po negocjacji do zapłacenia.
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

#13 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 15 luty 2012 - 11:13

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde Nie wiem czy wszystkie Poettingery mają niedzielony zagarniacz (takie oglądałem)-ale Kongskilde (ja mam co prawda Demeter) ma dzielony-i różnica w pracy będzie moim zdaniem spora.

#14 Share limousine

limousine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 219 postów

Napisany 24 luty 2012 - 15:19

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde Wybór padł na vitasema clasica bez ścieżek i znaczników za 21500 zł
Case 5140, NH T5060+MX T8, Zetor 7011, C330, Kramer 412

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share szczurek05w

szczurek05w

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 80 postów

Napisany 24 luty 2012 - 22:12

Poznaniak vs pottinger vs Kongskilde Witam właśnie ja chciałem kupić nowego poznaniaka 2,5m ponieważ opsiewam rocznie ok 12h i większy jest mi niepotrzebny jakie macie opinie na temat nowych poznaniaków są wytrzymałe i solidnie wykonane ?? Pozdrawiam

Dodaj odpowiedź