Grzesiek10314

Members
 • Ilość treści

  937
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

196 Excellent

O Grzesiek10314

 • Ranga
  Zaawansowany
 • Urodziny 07/01/1991

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Podlasie, okolie Bielska Podlaskiego
 • Zainteresowania
  Ciągniki i maszyny rolnicze(ogólnie mechanizacja rolnictwa), produkcja roślinna

Ostatnio na profilu byli

14498 wyświetleń profilu
 1. Coś z 3 pokosu. Najlepsza robota w sezonie👍
 2. jaka moc w Pumie? jak sobie radzi przy zbiorze traw w Carexie?
 3. Jeśli chodzi o kabinę to może i lepsze wykonanie bo w Claas w kabinie nie ma nic innego poza tandetnym plastikiem, który ciężko wyczyść. Co do komfortu. MF na dynashift, a Claas na Hexashift także tutaj Claas poziom wyżej. I tu i tu wszystko pod ręką bo to nie już nie ursus, także nie wiem gdzie widzisz taką wyższość czerwonego nad zielonym. A jeśli chodzi o sprawy serwisowe to nie wiem jak w Aresie 4 cyl, ale w moim 6 cyl bez żadnych adaptacji od ładowacza dostęp do filtrów, korków spustowych i chłodnic jest wręcz nienaganny. Wszędzie dobry dostęp i miejsca też bardzo dużo. Ja tam nie widzę jakiejś różnicy poziomów między tymi ciągnikami, rzekł bym nawet że ten 4 cyl Claas podobnej mocy po dociążeniu w polu nie będzie w żadnym stopniu ustępował MF.
 4. Możesz sobie robić bez, jak Ci taka robota odpowiada. Dla mnie rozgarniacz na pryzmie to podstawa, bez różnicy na ile przejazdów rozsypana przyczepa. Jak byś się nie starał przy wyładunku i tak i tak zawsze będzie coś do rozgarnięcia. Ja sobie nie wyobrażam sprawnej pracy i dobrej jakości paszy bez rozgarniacza.
 5. Bez rozgarniacza na pryzmie nigdy nie będzie równo i dobrze ugniecione, no chyba że gnieciesz to czymś co waży z 20 ton. Ostatnie foto najlepszy wg mnie. Bez różnicy na ilość materiału i długość pryzmy przepchnie i wyrówna wszystko. Ze swojego doświadczenia wiem że po wale najlepiej się ugniata.
 6. a jak na dwa przejazdy to rozgarniacz nie potrzebny??
 7. 08.07.2023 Zbiór drugiego pokosu
 8. Grzesiek10314

  Kukurydza

  50mm spadło napewno i nie ruszyła jak widać
 9. Grzesiek10314

  Kukurydza

  Chyba bym jednak wolał żeby ten perz sobie rósł. Chciał człowiek polepszyć, a wyszło gorzej i praktycznie pół areału w pizdu.
 10. Grzesiek10314

  Kukurydza

  Ale ja się z Tobą kolego zgadzam w 100%. Jest podejrzenie że wapno mogło być czymś zanieczyszczone. Na drugiej działce, którą będę likwidował nawet perz zginął. Tutaj są place takiej kukurydzy, a druga działka 2 ha jest cała taka jak na zdjęciu oprócz poprzeczniaków gdzie wapno nie było bo pryzma leżała. Wychodzi na to że wapno było czymś zanieczyszczone skoro tylko tam gdzie było wysiane wapno tak jest, z tymi chwastami to bzdura, trzy lata tamu u znajomego kukurydza była tak zarośnięta chwastem i samosiewami pszenicy że ledwie rządki było widać i była normalnie ciemnozielona a na jesieni dała ok 15 ton z ha mokrej. Właśnie zanieczyszczenie to była pierwsza myśl. Też możliwe. Tyle co ja już dałem tutaj odżywek i innych specyfików to ją powinno ruszyć a to nic kompletnie. Wczoraj wypryskałem ostatnie i niech się dzieje co chce. Ja sieję tylko kukurydzę i trawy także nie ma opcji.
 11. Grzesiek10314

  Kukurydza

  Tutaj ewidentnie wydarzyło się coś po zastosowaniu wapna. Tylko co nikt nie potrafi wyjaśnić, a pytałem różnych ludzi w różnych miejscach. Tamizan+ Mustang Dajcie spokój już z tymi chwastami.
 12. Grzesiek10314

  Kukurydza

  Jak masz pisać bzdury to nie pisz wcale. Faza 3-4 liści to za późno na oprysk herbicydem wg Ciebie?
 13. Grzesiek10314

  Kukurydza

  Akurat te działki po orce jeśli o to chodzi. Powiedziałbym że nawet lekko przy sucho było.
×
×
 • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj