pablo21

7211 czy 5211?

Polecane posty

Dawid777    0

7711 nie idzie 4 skibach :D U mnie 7211 w gruberze pługu 3x45 aż fruwa :D We wszystkim jeżdże na 2 biegu 1 nie włączałem nigdy :D Musisz miec coś popsute w tym zetorze :( Spalanie w gruberze 2.2m 9łap podwójny wał kolczasty 2 bieg, wydajnośc 1ha na godzine 6 do 6.5l na mth :)


“Sukces, to robienie tego, co chcesz robić, kiedy chcesz, gdzie chcesz, z kim chcesz, tak długo, jak tylko chcesz.” Anthony Robbins
Sprzedam: rozsiewacz rauch zs(a) komet, rozsiewacz kuhn zsa 450 hydr, rozrzutnik czarna białostocka, przyczepę 3.5t niską wywrotkę zarejestrowaną, agregat ścierniskowy kongskilde vibro-flex 9 łap, Prasę z224/1, alufelgi 18" BMW m3 styling 72

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

krzysiek ty lepiej sprawdź co jest z tym zetorem nie tak i nie porównuj mi tutaj go do c360 bo to przestarzały złom i tyle nie wiem ja bym chyba padł jakbym miał robić cokolwiek bez wspomagania radia nawiewów i szczelnej w miare cichej kabinie :D U mnie C330 przestoi więcej niż przerobi bo ja czy ojciec wolimy zetora .... I nie wiem ale ja sobie poorywkę 7211 robiłem pługiem 4 skibowym a orze na zimę 3 x 35 ziemia klasa od 2 do 5 i idzie dwójką a w najgorszym przypadku jedynką :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Czy da radę do zetora 7211/7245 bez rewersu zamontować rewers?Jaki był by tego koszt? Czy warto? Co trzeba było by zmienić aby móc zamontować rewers?


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

A ja powiem krótko....kupuj zetora 7711 nie zadnego 7211 ani 5211 tylko kup takiego jak ja mam czyli 7711 mam go juz 6 lat i pracuje na 45 ha ziemie mam 3 klasa... fakt dostaje ostro bardzo ostro po d*pie bo ciagam nim pług 4 skibowy na podorywke i na zagon czasami tez na razówe pod rzepak oram ale ciagnik jest super.. a kiedys nawet podczepiłem do czterech skib kolczatke ale za szkoda mi go było bo w 4 skibach i kolczatce był jednym słowem katowany ale dawał rade i sie nie poddał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

NIE promuje zetora, bo go nie miałem i nie chce mieć, ale w znajomy miał zetora 7711, z turem, ciągnik ten żeby prowadzić prosto to albo trzeba było być mistrzem kierownicy albo dobrze pijanym, przód był tak rozbity ze nie szło nim jeździć, na miejscu szło skręcać tylko jak przód podniósł turem, ale silnik i hydraulika(nie wspomaganie) było nie do zajechania, jesienią 2 przyczepy 6t burty 2x500mm z marchwią luzem (ziemi nie liczę ciągnął), góry u nas są ale nigdy poniżej 3 nie zszedł, orka w 4 skibach cały dzień bez ustanku i spoko. Spalanie miał zabójcze bo na dzień około 12godzin roboty to spalał 150 litrów i więcej, ale silnik nie do zajechania, natomiast sąsiad ma 7245 i to w 4 skibach boi się głębszej orki, a nie jest tak katowany jak to 7711.

7711 maszyna spoko ale cysterna musi jeździć za nim po polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil02052    0

jak wy sie wszyscy boicie tego paliwa nie wydawajcie pieniedzy na glupoty i drogie ciagniki tylko kupciue dobre oryginalne paliwo nie opał i jazda....a tak apropo przód to miał rozklekotany z powodu tego tura mój nie jest pod turem i przód jest super....a tura mam pod ursusem 914 ale nim nie orze wogóle bo silnik jest tak zajezdzony ze jak go odpale i czasami jade na pusto to nie ma siły.....jest tak zajezdzony przez to ze kiedys orałem 4 lata pod rzad facetowi wiekszemu gospodarzowi na zarobek kupe hektarów i byłem głupi ze podczepiałem wtedy 4 skibowy z wielkimi odkładniami bo teraz własnie straciłem ciagnik który by mi sie przydał..... :)

 

 

 

pomózcie mi cos bo pomimo tego ze zetor jest sztywny on nie da rady obrobic wszystkiego u mnie...potrzebuje cos jak najtanszego a jak najwiekszego....co mi zaporponujecie

 

czekam na porpozycje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

kris19911 podaj coś przeciw temu zetorowi bo to że pali dużo nienowina skoro gaz do końca i przeciążenie żaden ciągnik przy takim czymś nie będzie oszczędny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

to jasne że zetor ma lepszy uciąg w końcu waży 700 kg wiecej jak c 360

oba obciążone i z kabinami

ale dwa baloty na turze no to fakt nawet 5211 nie uniesie


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arturmen4    0

witam, Mam pytanie do właścicieli zetora 5211, wiem że sa na mniejszych i większych kołach z tyłu... Ten na mniejszych ile może miec wysokości??? Szukam ciągnika aby szło wjechac do budynku gosp. wjazd ma 252 cm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukeClaas    424

Zetor 7211 daje sobie rade z 4x35 oraz 3x45 nawet pod góre

 

Zależy gdzie. Jak pole będzie gliniaste i mokre to w 3x30 będzie miał co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

Jak wychodzi spalanie Zetora 5211/6211 z pługu 3skibowym w porównaniu do ursusa c360 z tym samym sprzętem??


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radki1    0

ja zwykle orze 2 skibowym na 3 to max 4-5l/h wydajność to 1ha w 2,5godz, ale bywało i 3 skibowym orać na 3 ma ciężko na 2 wolno ale zbiornika na cały dzień zawsze wystarczył tj jakieś 50l tylko ja mam chyba pompe przykręconą. Max obrotów mu wchodi 2300 to chyba mało???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojcik1207    16

panowie może jeszcze jakieś konkrety dotyczace spalania 5211? I powiedzcie mi jak to mozliwe ze jest on silniejszy skoro ma mniej km?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiekfrt    0

Witam, mój ojciec posiada c360, kilka lat temu kupil zetora 7211, moge więc porówmnać te traktory.

Po pierwsze Zetor 7211 to dobry ciągnik, wyciszona kabina na poduszkach, miekki przód, wspomaganie, ogolnie bardzo wysoki komfort pracy.

Ojciec posiada pługi Niemayer (czy jakoś tak) z regulowaną szerokością orki 3x30 lub 3x35 lub 3x40, ustawione na szerokość 3x35 i jest ona idealna do zetora (orka oczywiście na 2 biegu) przy 3x40 Zetor się grzebał (wina słabych opon ale i braku przednigo napędu)

c360 kiedys przestawiałem te pługi na podwórku, jak już udało mi się je podnieść to miałem jedno przednie koło w powietrzu.

Zetor ma dużo mocniejszy podnośnik i wydajniejszą pompę, jest też dużo cięższy od c360,

Zetor ciąga agregat ok 2,3m (jest on troszkę za mały bo kupiony był jeszcze do c360) ale obrabia nim 1ha w godzine przy spalaniu 5-6l na godzinę

wadą zetora jest ograniczona widoczność do tyłu jednak pomimo tego i większego spalania niż w c360 ojciec woli siać zboże zetorem (jak mówi po całym dniu pracy w c360 jeszcze 2 godziny po wyjściu z traktora huczy mu w głowie). Myślę więc że to że Zetor spali litr więcej nie ma znaczenia w porównaniu do tego jaki komfort pracy zapewnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

Myślę teraz nad zakupem zetorka  i nie wiem co robic mam 3p i c 330 , chyba 7211 3 tłokowca już mam ,prosze o porady , czy 7211 da rade w pługu 4 x 35?


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1111    27

Zamiast takiego Zetorka lepiej w podobnej cenie kupić jakiegoś MTZ.

Będzie i 4x4 i większa moc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1457

Nie da rady w takim pługu. Chyba że chcesz robić tylko podorywkę w piasku na 15 cm. Pewnie zaraz odezwą się obrońcy legendarnej mocy zetora, którzy ciągają takimi 3 metrowe agregaty uprawowo-siewne i "dają radę", ale takie są fakty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

U mnie 7011 że zwykła 3ka grudziądzka, nowe opony, ciężka glina, górki = praca na 2 biegu. Niby na yt różne sprzęty targaja, ale chyba lepiej mieć zapas niż męczyć maszyne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidastra    0

U mnie są różne ziemie a orze się nie za strasznie głęboko bo pod spodem jest ił i łupek ,3p z trójkami dużymi radzi sobie w miarę dobrze  wiec byłem ciekaw czy 7211 da rade w 4 w końcu to 19 km więcej no i cięższy sporo.A co do mtz to może i dobry ale jak patrze na niego to zamykają mi się oczy jest po prostu ohydny z wyglądu .Moim zdanie przodek jest do ratowania się w awaryjnych sytuacjach a w polu jak 2x4 nie pójdzie spokojnie to niema co szukać bo jest za mokro , ile razy widziałem na internecie orkę po kolana w wodzie , lub siew w błocie nie tędy droga takie jest moje zdanie.Ja po prostu lubię klank zetora , to taka choroba jak ryk leylanda w bizonie , no i komfort nawet jak na nasze czasy dosyć wysoki.


Ursus c 330 1982r.

Ursus c 360 3P 1987r.

Zetor 7211 1989r.

Bizon ZO56/6 1988r.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mój znajomy orze 6211 pługiem UG 4 na 2 biegu . Nawet ładnie mu to idzie i nie jest to podorywka . Wiele zależy od struktury gleby .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Maksol
      Witam mam do wyboru trzy ciągniki:
      -Fabrycznie nowy MTZ 892.2 
      -Lub John Deere 6330 z 2008 z przebiegiem prawie 10tys 
      -Oraz John Deere 6310 z 1998 roku z przebiegiem prawie 10 tys godzin (obstawiam że więcej). Jaka jest w ogóle dostępność części do tego ciągnika?
      Cena między 6330 a mtz mniej więcej to samo, a 6310 około 40 tys taniej.
    • Przez Patryszka
      Witam ma ktoś z was forda 6610? 
      Chciałbym coś kupić do 35k z napędem. I właśnie zastanawiam się nad tym fordem 80km turbo. 
      Ma ktoś z was ? Jakieś opinie ?
      Dzięki 
    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj