Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wybrane dla Ciebie
Opublikowano

Jestem za 7211!!! Mam ten ciągnik już od 18 lat i wiem że pali bardzo mało w stosunku do swojej mocy. Przez 8 lat sam obrabiał 60ha teraz głównie chodzi z opryskiwaczem i rozsiewaczem(dodam że przez te wszystkie lata nic w nim nie było naprawiane) poprostu super ciągniczek. Obecne zetory są bardzo awaryjne robione na szybkiego i nie dopracowane.

Opublikowano

To już nie jest kwestia czy lepszy jest 5211 czy 7211 ale dobór mocy do sprzętu/powierzchni gospodarstwa. Tak, zdecydowanie 5211 jest słabszy od 7211, to oczywiste, problem to odpowiednie dopasowanie sprzętu do swoich potrzeb... Stwierdzenie 'mocy nigdy za wiele' wkładam między bajki, może do razu wszyscy kupmy ciągniki 250KM...

Opublikowano

Ale 6211 do pługa 4x30 za słabe a do 3x30 za mocne zaś pługi zachodnie o innych szerokościach sa troche drogie. Mam jeszcze pytanie czy 7211 pociągnie i podniesie jakiś agregat uprawowo-siewny np. 2.5 metra?

Opublikowano
Ale 6211 do pługa 4x30 za słabe a do 3x30 za mocne zaś pługi zachodnie o innych szerokościach sa troche drogie. Mam jeszcze pytanie czy 7211 pociągnie i podniesie jakiś agregat uprawowo-siewny np. 2.5 metra?

Nie doczytałem czy zostawiasz tą c330 czy sprzedajesz i na to miejsce zetor, jeśli ciapka sprzedajesz to bierz 5211, bo dużo i tak pewnie będziesz miał lekkich prac a oranie to nie wszystko i jedna skiba cię nie zbawi, kumpel miał c330 i kupił 5211 to mówi że niebo a ziemia i więcej zrobi od c360 jego brata i wydaje się nawet silniejsze no ale jak dobrze mu powciskać to spali nawet wiecej od c360 B) , średnio 5211 pali około 4 -4,5 l w lekkiej robocie do 6 - 7 w orce itp a 7211 żebyś zszedl poniżej 6l/godz to podobno cieżko,

Jak byś miał zostawić c330 to pomyśl o 7711 lub 912 wtedy i o agregatach mozesz myśleć i o 4x35 lub 5x30 jak masz elkkie ziemie

Opublikowano
Nie doczytałem czy zostawiasz tą c330 czy sprzedajesz i na to miejsce zetor, jeśli ciapka sprzedajesz to bierz 5211, bo dużo i tak pewnie będziesz miał lekkich prac a oranie to nie wszystko i jedna skiba cię nie zbawi, kumpel miał c330 i kupił 5211 to mówi że niebo a ziemia i więcej zrobi od c360 jego brata i wydaje się nawet silniejsze no ale jak dobrze mu powciskać to spali nawet wiecej od c360 B) , średnio 5211 pali około 4 -4,5 l w lekkiej robocie do 6 - 7 w orce itp a 7211 żebyś zszedl poniżej 6l/godz to podobno cieżko,

Jak byś miał zostawić c330 to pomyśl o 7711 lub 912 wtedy i o agregatach mozesz myśleć i o 4x35 lub 5x30 jak masz elkkie ziemie

 

Może i moc 912 i 7711 jest podobna...Ale inne gabaryty.....Może na 6 klasie ziemi 912 da rade z 5x30 tak samo jak i 7711 ale to z trudem....A na 2-3 klasie to 912 radzi sobie z 4x35 przy czym 7711 idzie elegancko w 4x30....Ja ciągam 7011 4x30 na 2-3 klasie ziemi.....Wuja ma 1-2 klase i 7711 ciąga też 4x30.....No ale mój na jego ziemi idzie tak samo bo ja mam 2-3 klase ale straszne sapy....Jak 7011,7211 maja sprawny motor to śpiewają w 4x30...Ale jak sie już silnik sypie tak kaplica.....

Opublikowano

Ciapka sprzedam. A z tymi lekkimi pracami to jest tak że raczej bedzie ich mało nie mam łak ani chodowli tylko ziemia orna. Tak więc zetor pracowałby raczej tylko z pługiem, agregatem, talerzówką, siewnikiem lub zestawem uprawowo-siewnym( jeśli dałby rade, zrobiłbym coś sam ok 2.5 metra) no i od czasu do czasu gdzieś pojechać.

Opublikowano
to teraz ja sie wypowiem.mam zetorka 7211 i wiem ze on duzo pali jak na swoja moc,na 20ha spokojnie starczy 5211 i o wiele mniej spali.po co kupowac 7211 i orac pługiem cztero skibowym bedzie miał ciezko,5211 w trojce spokojnie bedzie smigał.a wiec podsumowanie tansze maszyny do 5211 i mniej spali paliwka !!!!wniosek jest jeden 5211!!!!!!!!

W takiej sytuacji to tylko 7211 albo coś większego, zastanów się nad ciężkimi zetorami, kolega miał 902 i do orki i ogólnie do pola był super ale w łąki to jak kamień w wode B) , jak masz lżejsze ziemie to i 7211 lub 7711, ale jak chcesz bawić się w zestawy to może lepiej 4x4 tylko że przód 4x4 w zetorach jest delikatny a jak chcesz dalej jeździć to ten miękki przód bez napędu jest super komfortowy

Opublikowano
W takiej sytuacji to tylko 7211 albo coś większego, zastanów się nad ciężkimi zetorami, kolega miał 902 i do orki i ogólnie do pola był super ale w łąki to jak kamień w wode B) , jak masz lżejsze ziemie to i 7211 lub 7711, ale jak chcesz bawić się w zestawy to może lepiej 4x4 tylko że przód 4x4 w zetorach jest delikatny a jak chcesz dalej jeździć to ten miękki przód bez napędu jest super komfortowy

Dlaczego uważasz ze 7211 na lżejsze ziemie.??....U mnie są bardzo ciężkie ziemie i nie narzekam...

Opublikowano
7711 prześcignie 912/902 pod każdym względem prócz ceny i kosztów eksploatacji.

Jakto kosztów eksploatacji to moze 7711 więcej chla od osiemdziesiątki? B)

Opublikowano
c 360 niema szans do 5211 ma lepszy uciąg od c 360

 

Uciąg to jedno, a komfort pracy to drugie... ;)

 

Jeśli miałbym wybierać między ZETOREM 5211 a ZETOREM 7211 zdecydowanie wybrałbym 7211...choć jeszcze zależy do jakich prac ma być ten ciągnik itd... :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez cemaxx
      Poszukuję ciągnik z funkcją WOM zależny i możliwością jego włączenia na postoju. Wykorzystuje obecnie takie dobrodziejstwo w c360. Zamierzam jednak odmłodzić nieco sprzęt i zakupić coś o połowę młodszego. Wiem że Zetor przynajmniej w kilku modelach taką opcję posiada. 
      Czy znacie ciągniki oferujące dokładnie taką samą funkcję? WOM zależny musi działać na postoju.
    • Przez Mateusz_105
      Witam stoję przed zakupem ciągnika używanego i mam na oku te New holland td5010 / td80 ,Kubota m6060, farmtrac 675 którego wybrać a może coś innego?
    • Przez Sid1996
      Witam forumowiczów.
      Przymierzam się do zakupu mini traktorka 4x4. Do czego ma mi być potrzebny? W chwili obecnej głównie do ciągnięcia przyczepki max 600 kilo. W późniejszym terminie mam planach używać go do odśnieżenia kawałka podwórka i drogi dojazdowej ok. 30m., uprawy ok. 20 arów lekkiej ziemi. I teraz do sedna, co wybrać? Nowy typu Yato 4×4 YT-85830, CRONA CR254, czy używany japoński (jaki i gdzie - polecani sprzedawcy)? Budżet do 30 tysięcy (im mniej, tym lepiej).
    • Przez Romek112
      Cześć wszystkim!
      Potrzebuję porady od doświadczonych w temacie kukurydzy. Do tej pory u mnie na gospodarstwie (80 ha) królowały głównie ziemniaki, ale w tym sezonie chcę spróbować sił z kukurydzą.
      Mój główny koń roboczy to Zetor 16245 (ok. 160 KM). Maszyna silna i ciężka, więc uciągu mu nie brakuje, ale zastanawiam się, co pod niego najlepiej dokupić, żeby przygotowanie pola pod kukurydzę szło sprawnie i z głową.
      Głównie myślę o agregacie:
      Co polecacie pod taki ciągnik i taki areał? Myślałem o jakimś kompaktorze 4 lub 5 metrów (np. Lemken, Bednar albo nasze polskie typu Agro-Masz). Czy 16245 da radę w 5 metrach na średniej ziemi, czy lepiej zostać przy 4 metrach i mieć zapas mocy?
      Czy lepiej iść w kompaktora, żeby zrobić „lustro”, czy zwykła talerzówka z dobrym wałem wystarczy pod kukurydzę?
      Może macie kogoś konkretnego do polecenia, kto zajmuje się tym tematem, jakaś firma na terenie podkarpackim?
      Druga sprawa to siewnik, celuję w 6 rzędów z podsiewaczem nawozu. Macie jakieś sprawdzone modele, które nie kosztują miliona, a robią dobrą robotę z tym Zetorem?
      Z góry dzięki za każdą podpowiedź! Pozdrawiam!
    • Przez Krzyszt0f
      Witam, ciągnik Massey Ferguson 7s155 jaką skrzynię wybrać dyna 6 czy dyna vt? Jak polecacie? Wiadomo że bezstopniowa wygodniejsza ale czy jest sens? Ciągnik będzie jako główny na gospodarstwo czyli orka uprawa obornik gnojowica prasa itp, najdalej pole jakie mam to 7 km od domu a tak to mniej więcej w okolicy 1/2km. Już byłem zdecydowany na dyna 6 (tym bardziej że obecny ciągnik mam na dyna 4) ale tak widzę że co raz więcej rolników bezstopniowe bierze i coś w nich musi być 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v