Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Jestem pewien że zetor 5211 mniej zrobi niż C-360.

Ten zetor nie ma tyle mocy co C-360.

 

Taa jasne i co jeszcze, a jedzie pod okiem mi taczka z gnojem ? <_< Zetor ma nawet ciut więcej mocy niż c-360 C-360 to padło w porównaniu do 5211 Lepszy komfort, cięższy, lepszy uciąg ma. no ale trzeba robić sprzetemżeby co nie co wiedzieć o nim. Ja nim dużo jeździłem. Już z turem wiele lepiej sie sprawował i to bardzo masywnym i przy 2 balotach słomy nic nie czuć żeby go unioslo a c-360? by latała pewnie.

 

hmmm a jaka jest róznica w wygladzie miedzy 72 a 52?? <_< dłuższa maska i to wszystko, inne tylne laczki. To zalęzy od ciebie co cchesz. ale chyba dla ciebie to 7211 bo pomocniczy będziesz mial T25? co nie?

Opublikowano

A widze że ty się znasz, zetory 5211 z rocznika 1984-87 miały 47km. a z rocznika 1987-93 miały 51km. to jest naprawde ciut więcej od c-360, tylko że c-360 ma 52km. <_< Zetorem 2 bele słomy woziłeś ?? nie no rewelacja ja 2 bele słomy też woziłem c-360 bez kabiny i skrzynki i w ogóle nieczuł, weź do tego zetora bele ważącą z 600 kg i dopiero się udzielaj ;) <_<

Gdyby do c-360 założył kabinę od zetora to uciąg by był taki sam, i zetora i c-360

  • Thanks 1
Opublikowano

Zeby nie bylo ja nie przerywam waszych wypowiedzi bo taki temat pewnie przyda sie innym uzytkownikom kiedys ale u mnie bedzie kupowany (jak bedzie kasa) sporo wiekszy ciagnik ok 100km a moze nawet wiecej.

Opublikowano
A widze że ty się znasz, zetory 5211 z rocznika 1984-87 miały 47km. a z rocznika 1987-93 miały 51km. to jest naprawde ciut więcej od c-360, tylko że c-360 ma 52km. ;) Zetorem 2 bele słomy woziłeś ?? nie no rewelacja ja 2 bele słomy też woziłem c-360 bez kabiny i skrzynki i w ogóle nieczuł, weź do tego zetora bele ważącą z 600 kg i dopiero się udzielaj :D:P

Gdyby do c-360 założył kabinę od zetora to uciąg by był taki sam, i zetora i c-360

 

taa napewno C-360 żeby taki uciąg miala to by trzeba jej było pare worow cementu. Chalisz sprzet swoj, rozumie. tylko ja już nigdy bym nie kupił C-360. Coś z serii. C-360 gostka z Anną się drapie a 5211 z tą sama bo na spólke idzie jak kuna i ani ten ani ten nie dobity.

I co że wezme 600 kg ja nim big bagi ładowalem i bylo elegancko. Tylko byście chwalili te C-360 bo Ursus, polski nie wiem co tu chwalić <_< Ani komfortu ani uciągu. Pd gorke mi się drapie w 3 skibowym musze regulwoać non stop a ten Zetor idzie jak kuna. Kazdy wię że Zetor lepszy i cięzszy a ty tutaj jak dzielny patrita URSUS lepszy i ursus lepszy <_< jeżeli gospodarstwo moje by bylo to w pierwszej kolejności Zetorka za c-360 i na takich laczkach jak mój kumpel ma http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-5211-i-...image75232.html

 

EDIT:

Z Anną to chodzi jak gorka jest bo na prostym to nawet postlicencyjny idzie dobrze :D

A tak po za tym cięższy to wiem że Zetorek jest a ile on ma dokładnie masy

Opublikowano
taa napewno C-360 żeby taki uciąg miala to by trzeba jej było pare worow cementu. Chalisz sprzet swoj, rozumie. tylko ja już nigdy bym nie kupił C-360. Coś z serii. C-360 gostka z Anną się drapie a 5211 z tą sama bo na spólke idzie jak kuna i ani ten ani ten nie dobity.

I co że wezme 600 kg ja nim big bagi ładowalem i bylo elegancko. Tylko byście chwalili te C-360 bo Ursus, polski nie wiem co tu chwalić <_< Ani komfortu ani uciągu. Pd gorke mi się drapie w 3 skibowym musze regulwoać non stop a ten Zetor idzie jak kuna. Kazdy wię że Zetor lepszy i cięzszy a ty tutaj jak dzielny patrita URSUS lepszy i ursus lepszy <_< jeżeli gospodarstwo moje by bylo to w pierwszej kolejności Zetorka za c-360 i na takich laczkach jak mój kumpel ma http://www.agrofoto.pl/forum/Zetor-5211-i-...image75232.html

 

EDIT:

Z Anną to chodzi jak gorka jest bo na prostym to nawet postlicencyjny idzie dobrze :P

A tak po za tym cięższy to wiem że Zetorek jest a ile on ma dokładnie masy

 

 

Właśnie widać jaki kierowca skoro c-360 nie daje rady z pługiem 3 skibowym ;)

Opublikowano

360 do 5211 wogule nie ma polotu Zetorem o wiele więcj zobisz; Ja to udowodniłem bo miałem 360 i zmieniem na Zetora i jest to dzień do nocy! i nie zamiłbym już zetorka na 360!

 

Zetor ciągnie 3x35 + kolczatka trzy walce gdzie 360 przy tym zestawie zdychała

Opublikowano

C-360 wywodzi się z zetora 4011, który miał 45km, zaś c 360 ma 52km, ale co z tego, jeżeli jego układ różnicowy przekazuje mniej mocy na koła? Wuja miał 5211 i c 360 jednocześnie, więc miał porównanie. Obydwa orały ok.50ha.

Opublikowano

Trochę to złe porównanie to 5211 od 4011 się nie wywodzi. 40 ma 1 gar więcej i ma 42km. Ursus na opak robił ciągniki. Chociaż z drugiej strony patrząc ja w tym roku zemściłem że 60 jest ciężka jak wpadałem na torfie. Więc ten ciężar to tez wartość względna.

Opublikowano

zetor 3320 waży 3670kg, czyli 5211 powinien ważyć podobnie, zetor lepszy ma uciąg od 360 bo jest cięższy i ma większe opony 16,9 a 360 14,9 felga ta sama tylko balon większy ale daje uciągu, wracając do tematu to kupując szukaj ciągnika w bdb stanie a potem patrz na moc oba obrobią ten areał, 7211 bardziej się opłaca bo 5211 pali prawie tyle samo, pomimo tego, że jest słabszy

Opublikowano

brat mojej żony ma starą 60-tkę .. mój 7711 nie ma polotu..

 

jego ursus ciagnie 3 skiby i w najgorszym wypadku kola sie mieszaja ale jedzie dalej a moj zetor traci na obrotach..

 

 

ma niby te KM ale tylko na dowodzie rejestracyjnym.. w polu ich nie widac.. robię na borowince, glince, kredzie, lekkim piaseczku i po ptrostu na 4 skiby mi zdycha.. pracuje 3 skibowym plugiem .. i jadę jedyneczką.. bo na dwojce traktor mi umiera..

 

 

Zetory są kiepskie..

 

 

mam ursusa-fergusona 3512 i niewiele jest roznicy niedzy nim a zetorem..

Opublikowano

o to kolego coś masz nie tak z tym zetorem w 4 skibach to on powinien śmigać na 2 :D ja sam mam 5245 i próbowałem go w 3 skibach to idzie aż miło a ty masz 4 gary i ci zdycha coś chyba jest z nim nie tak :D

Opublikowano

krzysiek z tego co mi wiadomo to borowiny są to gleby jedne z najcięższych do uprawy , to co ty się dziwisz ze zetor nie chce ci iść do przodu w 4 skibach , ale z drugiej strony z 3 skibach np 3x35 powinien chodzić na 2-3 biegu :D więc zasadniczo chyba będziesz musiał zainwestować w zestaw naprawczy i sprawdzić pompę paliwową :D a sam posiadam zetora 7211 i w tym roku wykonywałem podorywki pługiem 3x30 na 2 biegu wiec szału w polu też nie robił i miał ciężko ciekawe co będzie w orkach siewnych i zimowych

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez cemaxx
      Poszukuję ciągnik z funkcją WOM zależny i możliwością jego włączenia na postoju. Wykorzystuje obecnie takie dobrodziejstwo w c360. Zamierzam jednak odmłodzić nieco sprzęt i zakupić coś o połowę młodszego. Wiem że Zetor przynajmniej w kilku modelach taką opcję posiada. 
      Czy znacie ciągniki oferujące dokładnie taką samą funkcję? WOM zależny musi działać na postoju.
    • Przez Mateusz_105
      Witam stoję przed zakupem ciągnika używanego i mam na oku te New holland td5010 / td80 ,Kubota m6060, farmtrac 675 którego wybrać a może coś innego?
    • Przez Sid1996
      Witam forumowiczów.
      Przymierzam się do zakupu mini traktorka 4x4. Do czego ma mi być potrzebny? W chwili obecnej głównie do ciągnięcia przyczepki max 600 kilo. W późniejszym terminie mam planach używać go do odśnieżenia kawałka podwórka i drogi dojazdowej ok. 30m., uprawy ok. 20 arów lekkiej ziemi. I teraz do sedna, co wybrać? Nowy typu Yato 4×4 YT-85830, CRONA CR254, czy używany japoński (jaki i gdzie - polecani sprzedawcy)? Budżet do 30 tysięcy (im mniej, tym lepiej).
    • Przez Romek112
      Cześć wszystkim!
      Potrzebuję porady od doświadczonych w temacie kukurydzy. Do tej pory u mnie na gospodarstwie (80 ha) królowały głównie ziemniaki, ale w tym sezonie chcę spróbować sił z kukurydzą.
      Mój główny koń roboczy to Zetor 16245 (ok. 160 KM). Maszyna silna i ciężka, więc uciągu mu nie brakuje, ale zastanawiam się, co pod niego najlepiej dokupić, żeby przygotowanie pola pod kukurydzę szło sprawnie i z głową.
      Głównie myślę o agregacie:
      Co polecacie pod taki ciągnik i taki areał? Myślałem o jakimś kompaktorze 4 lub 5 metrów (np. Lemken, Bednar albo nasze polskie typu Agro-Masz). Czy 16245 da radę w 5 metrach na średniej ziemi, czy lepiej zostać przy 4 metrach i mieć zapas mocy?
      Czy lepiej iść w kompaktora, żeby zrobić „lustro”, czy zwykła talerzówka z dobrym wałem wystarczy pod kukurydzę?
      Może macie kogoś konkretnego do polecenia, kto zajmuje się tym tematem, jakaś firma na terenie podkarpackim?
      Druga sprawa to siewnik, celuję w 6 rzędów z podsiewaczem nawozu. Macie jakieś sprawdzone modele, które nie kosztują miliona, a robią dobrą robotę z tym Zetorem?
      Z góry dzięki za każdą podpowiedź! Pozdrawiam!
    • Przez Krzyszt0f
      Witam, ciągnik Massey Ferguson 7s155 jaką skrzynię wybrać dyna 6 czy dyna vt? Jak polecacie? Wiadomo że bezstopniowa wygodniejsza ale czy jest sens? Ciągnik będzie jako główny na gospodarstwo czyli orka uprawa obornik gnojowica prasa itp, najdalej pole jakie mam to 7 km od domu a tak to mniej więcej w okolicy 1/2km. Już byłem zdecydowany na dyna 6 (tym bardziej że obecny ciągnik mam na dyna 4) ale tak widzę że co raz więcej rolników bezstopniowe bierze i coś w nich musi być 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v