Skocz do zawartości

Zdjęcie

Najlepsza rasa świń na maciory

348 odpowiedzi na ten temat

#301 Share henio2

henio2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 502 postów

Napisany 17 luty 2014 - 20:11

Najlepsza rasa świń na maciory Ja od 3 pierwiastek Pbz mam 41 sztuk urodzonych mają już dwa tygodnie to myślę że nic już nie odejdzie ^^

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Najlepsza rasa świń na maciory Dzisiaj, 17:10
  •  

#302 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 18 luty 2014 - 11:20

Najlepsza rasa świń na maciory musze pomyśleć nad tą wagą bedą wtedy bardziej widoczne wyniki. pasze lochą podaje 2 razy po 4-5 kg. teraz dopiero formuje grupy więc jedne były odsadzane w 20 dniu jedne w 30, ale zero porównania do polskich pbz. w ruje właściwą gdzie je kryje wchodzą w 4-5 dniu po odsadeniu , jak dla mnie rewelacja, jestem bardzo zadowolony ze współpracy z firmą agro-sokołów. mamy teraz problem jedną z młodych loszek od nich , nasz lekarz swierdził ze to zapalenie mięśnia sercowego, lub jakaś wada serca, od razu został wykonany do nich telefon do naszych dostawców , i jestesmy umówieni z głównym lekarzem z agro-sokołowa. mam wielką nadzieje ze moje wyniki jestem w stanie poprawic

#303 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 06 kwiecień 2014 - 22:44

Najlepsza rasa świń na maciory Zdaję sobie sprawę że hybrydy danbred są aktualnie prawdopodobnie najlepsze na świecie i sam chciałbym takie hodować ale jest kilka minusów. Pierwszy to koszt pozyskania bo choć dobre krajowej rasy sztuki są niewiele tańsze to nasze można z wykorzystaniem dobrego nasienia samemu namnażać. Ktoś powie że hodowla też nie jest za darmo i tu się zgadzam, ale rytmiczne dostawy sztuk remontowych mimo kwarantanny rodzi duże ryzyko. Może i zakupione są na prawie 100% zdrowe ale czy nasze stado podklinicznie jest? Czy czegoś nie złapało? Proszę o opinie tych co już remontowali, jak im to się sprawdza? NHTC56 gratuluję wyników. Powiedz na czym polega twoja zmiana żywienia bo u mnie też osiągnąłem poprawę po zmianach ilościowych i jakościowych. Może twoje niepowodzenia przy odchowie to efekt mniejszych miotów w pierwszej laktacji kiedy to udrażniają się kanały mleczne?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 07:24

Najlepsza rasa świń na maciory u mnie troche za późno zrobiliśmy badanie wszystkich loch chodzi o wyniki krwi wymazy, odchody. i wyszła jedna choroba ale nic poważnego, i teraz każda młoda partia loszek która przyjedzie do nas bedzie na nią szczepiona, razem z tata rozmawialiśmy z doktorem januszem wojciechowskim, głównym lekarzem sokołowa doradził jak szczepić, kiedy je szczepić i teraz wszystko pięknie idzie, a dodam to ze u nas nie ma typowej kwarantanny bo nie ma miejsca, chcemy rozbujać te 60-70 loch i wtedy zainwestowac w nową chlewnie..a co z tym namnażaniem samemu to powiem ci agronim, ze to większa zabawa i naszym zdaniem nieopłaca sie.sokołów chce 1200zł tak +/- to nie jest aż tak dużo za ten towar, a nasze polskie pbz nigdy nie osiągną tych wyników co hybrydy, to jest moje skromne zdanie.

#305 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 07 kwiecień 2014 - 21:52

Najlepsza rasa świń na maciory
janekbender6930P mam do ciebie kilka pytań. Czy wcześniej utrzymywałeś lochy (PBZ, WBP)? Jeśli tak, to czy coś się zmieniło w technologii. Czy doradcy z Sokołowa pomogli ci coś zmienić w postępowaniu z samicami, w programie szczepień, no i wreszcie w żywieniu? Wiem że danbred jest najlepszy ale chcę wiedzieć ile w tym jest genetyki i selekcji, a ile zmiany podejścia do tematu rozrodu.Na hybrydach pracują najlepsi, tacy, którzy nie boją się innowacji.

#306 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 08 kwiecień 2014 - 08:22

Najlepsza rasa świń na maciory tak wcześniej utrzymywaliśmy lochy pbz,wbp, nie jesteśmy najlepsi, nie mamy super chlewni o super warunkach, utrzymujemy tylko około 60 macior , co do postepowania z samicami to powiem tak, doradca z sokołowa pomógł mi to i bardzo bo wytłumaczył wszystko od a do zet, zawsze z kazdym zapytaniem prosił o telefon, z jakim kolwiek problemem, wytłumaczył dosłownie wszystko, o programie szczepień rozmawialiśmy jak wscześniej wspominałem z doktorem sokołowa panem Januszem Wojciechowskim i teraz najlepszy temat zywienie, od początku danbredy żywimy tak jak pbz no i sie okazało ze to całkiem inna bajka, bo polska nie ma takich zapotrzebowan itd itp, zaczęło brakować w paszy witamin. ale już doszliśmy do ładu .u nas dopiero tworzymy grupy, uczymy sie tych loch i wgl. w sumie ja mam dopiero 21 lat i jestem amatorem. a co do loch genetyka bajka, lochy plenne, równe prosięta, zdrowe żywe, odchowuja spokojnie 16 prosiąt.zawsze myślałem ze pierwiastka podczas porodu jest agresywna i wgl a tu okazało sie odwrotnie, zero problemów,mam nadzieje ze ci choć troche wytłumaczyłem, jak by co śmiało pisz na priv, postaram sie odpowiedzieć; )

Edytowany przez janekbender6930P, 08 kwiecień 2014 - 08:22.

#307 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 11 kwiecień 2014 - 21:28

Najlepsza rasa świń na maciory Dzięki janekbender6930P. Z tego co piszesz to w waszej technologii zmieniło się wiele i bez tego nie było by wyników. Pewnie nie osiągnę waszego pułapu ale na razie będę pracował na PBZ X WBP. Boję się ciągłego napływu loch remontowych. Podobno w Danii brakowanie to 40-50%. Napisz od kogo bierzesz nasienie i czy jest to duroc czy pietrain?

#308 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 12 kwiecień 2014 - 19:26

Najlepsza rasa świń na maciory co do tego remontu loch, to powiem ci szczerze ze boje sie tego, ale mojego taty znajomy, ma naime, i od nich zostawia sobie loszki, i mówi ze rewelacja, w tym tyg, bede z nim rozmawiał na czym to polega i spróbuje u siebie to zrobic, bede coś wiedzial to czywiście sie podziele,. u nas zmiana rasy dodała takiego' powiewu świerzości' jak już kiedyś pisałem, kupiłem 35 loch pbzxwbp, u 12 z nich pojawiły sie brązowo czarne plamy, chodzi o pigmentacje, jak dla mnie masakra, jakim cudem czysta rasa może kolorów nabierać.nasienie kiedyś braliśmy z schiuzu pisze jak sie czyta;) z poznania, wiele powtórzen i brałem od pewnego wet, teraz biore od mojej dokturki, z schuizu z bydg, o wiele lepiej z wynikama. przeważnie nasienie to dxp, nekar, p76.u nas jest jeszczze wiele do poprawy, mam nadzieje ze kiedyś to sie poprawi. ;p
a mógłbyś agronim powiedzieć ile loch utrzymujesz? cykl otwarty, zamknięty?

Edytowany przez janekbender6930P, 12 kwiecień 2014 - 19:31.

#309 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 16 kwiecień 2014 - 22:06

Najlepsza rasa świń na maciory Cykl zamknięty. Mogę utrzymywać do 28 loch ale i to z problemami zwłaszcza po zmianach przepisów. Po ostatnim kryzysie nie osiągnąłem jeszcze max.obłożenia. Miałem w planach zwielokrotnienie hodowli ale jeszcze się zastanowię. Na danbreda zalecają duroca lub pietraina, dlaczego ich nie stosujesz, nie masz dostępu? Czy Sokołów nie oferuje nasienia?

#310 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 17:05

Najlepsza rasa świń na maciory dostęp mam, ale po prosiakach widać ze to nie ma sensu; ) po nekarze albo picu są większe szybciej rosną i bardziej mięsne. gdy trzymałem 50 loch pbz mieściłem sie w cyklu zamkniętym w moich budynkach. teraz zostalem zmuszony wynająć tuczarnie; )

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share Agronim

Agronim

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 kwiecień 2014 - 21:11

Najlepsza rasa świń na maciory Duński duroc ma gorsze przyrosty, a duński pietrain ma gorszą mięsność niż PIC czy Neckar. Dobrze to zmierzyłeś, w porównywalnych warunkach? Do kogo trzeba się zgłosić aby kupić nasienie duńskiej linii męskiej. Chciałbym spróbować legendy. Z mojego doświadczenia wynika że jak jest za ciasno to jest katastrofa i nic dobrze nie idzie. Dobrze że wynająłeś.

#312 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 19 kwiecień 2014 - 23:24

Najlepsza rasa świń na maciory Witam
Ma takie pytanie a zarazem problem gdzie kupić stado podstawowe świń chodzi oczywiście o maciorki z przeznaczenie na lochy. problem rozbija się o ich zdrowotność. Może macie jakieś pewne miejsca.
Pozdrawiam.

#313 Share Kogut

Kogut

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 01:51

Najlepsza rasa świń na maciory Agro sokołów sprzedaje loszki hodowlane.

#314 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 06:45

Najlepsza rasa świń na maciory jak kolega wyzej pisze agro-sokołów.bardzo dobry materiał sprzedają.

#315 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 20 kwiecień 2014 - 20:32

Najlepsza rasa świń na maciory ok Dzięki za info sprawdzę

#316 Share eryk94

eryk94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 13:00

Najlepsza rasa świń na maciory panowie a co powiecie na inseminacje loch wbp pbz jakimiś hybrydami ??? pic , neckar p76 ?? bawił się ktoś kiedyś w takie coś

#317 Share szopen

szopen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 513 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 18:19

Najlepsza rasa świń na maciory Dobre pbz*wbp inseminuje necarem. Nasienie z Żelkowa koło Siedlec. Mięsność średnia 57,5-58%.

#318 Share eryk94

eryk94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 51 postów

Napisany 27 czerwiec 2014 - 21:52

Najlepsza rasa świń na maciory czyli nie narzekasz na tą krzyżówkę ??? a co jeśli się młodą loszkę 1 raz inseminuje neckarem ??? też wszystko ok

#319 Share janekbender6930P

janekbender6930P

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 29 czerwiec 2014 - 08:26

Najlepsza rasa świń na maciory po nekarze prosiaki rodzą sie bardzo duże, ja pierwiastki duroco-pietrenem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share Tomek1215

Tomek1215

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów

Napisany 07 sierpień 2014 - 08:24

Najlepsza rasa świń na maciory Witam.
Mam problem.....
Mam 2 świnki w wadze ok.110-120kg......chce je 2 dopuścić na maciory a one jak na złość nie mają Rui.
Weterynarz przepisał "SEDIN"i po 3 dniach miały dostać Ruję nic z tego.....lałem też piwo i też nic z tego.A może sprzedać w wadze ok.120kg jak nie będą miały Rui żeby później nie dostać 2 klasy???
Co radzicie????