Skocz do zawartości

Zdjęcie

Case IH CX80A

9 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 15 grudzień 2011 - 21:52

Case IH CX80A Witam.
Kupiłem niedawno Case CX80A z 99r. Zrobiłem mu wymiany serwisowe. Oleje filtry, wszystko było ok aż do wczoraj.
Pojechał trochę na pole ugnieść hałdę obornika wywiezionego. Wróciłem nim wstawiłem do garażu i dzisiaj poszedłem po coś do garażu a tam kałuża oleju. W pierwszej chwili myślałem że to z przedniego mostu ale stan był ok. Wyciągnąłem bagnet z bloku a tam tylko końcówka bagnetu łapie. Trochę ciemno teraz ale położyłem się pod nim i olej kapie tak jakby z miejsca gdzie blok łączy się z przednim mostem. Możliwe że gdzieś wyżej ale teraz nie miałem jak sprawdzić. Na pewno jest to olej z silnika. Dodatkowo na korku od wlewu oleju i głębiej gdzie sięgnąłem palcem jest biała maź.
Jak myslicie co to może być. Jutro jak za dnia zajrzę może zobaczę coś więcej, ale może ktos ma jakieś sugestie.
z góry dzięki za pomoc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Case IH CX80A Dzisiaj, 09:21
  •  

#2 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 08:14

Case IH CX80A Przypadkiem nie pomieszałeś oleju wygląda na zburzenie (mleko w silniku ) WYPŁUCZ SILNIK olejem napędowym zalej stan i pokręć rozrusznikiem na zgaszonym silniku potem spuść i zostaw na parę godzin

#3 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 08:30

Case IH CX80A No własnie nie. Zalałem silnikowy 15W40 zalałem mineralny z tego względu że nie wiadomo co było w środku. Czyli lepiej było tak zrobić bo jesliby poprzedni właściciel zalewał mineralny a ja bym zalał półsyntetyk to wtedy mógłbym tez narobic problemów. Zrobię tak jak mówisz, zastanawia mnie jeszcze ten wyciek w jaki sposób mógł wylecieć prawie cały olej.

#4 Share pitru

pitru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Mechanika Komputery

Napisany 16 grudzień 2011 - 09:06

Case IH CX80A Prawdopodobnie olej leci z uszczelniacza na wale korbowym. Świeży olej wypłukał trochę silnik i poleciało.... Nie płucz niczym silnika!!! Piana na korku często się zdaża, jeżeli silnik często pracuje przez krótki czas nie zdąży się porządnie rozgrzać, a śladowe ilości wody z paliwa nie zdążą odparować i mieszają się z olejem.
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych
McCormick Case Steyr Jcb Caterpillar itp

#5 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 09:20

Case IH CX80A Dużo jest roboty z wymianą takiego uszczelniacza?? Da radę to zrobić w warunkach garażowych (mowa o kimś kto się zna na tym) czy raczej trzeba gdzies do mechanika zeby rozpołowić czy coś

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share plastik

plastik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 43 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 17:35

Case IH CX80A szybko ci sie popsuło to gówno case cx ja mam takie same case cx tylko że ja zrobiłem gruberem 15 ha i dopiero sie popsuł to można rozebrać w warunkach domowych to proste jak budowa cepa

Edytowany przez plastik, 16 grudzień 2011 - 17:35.

#7 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 16 grudzień 2011 - 17:50

Case IH CX80A a to uważałeś że kupisz 12 letni ciągnik i 10 lar złotówki nie dołożysz?? Ja liczyłem się z tym że kupując używany ciągnik trzeba mieć w zanadrzu kilka zł żeby dołożyć nikt nie sprzedaje sprzetu w idealnym stanie. A jak chciałes mieć idealny mogłeś kupić nowy, a i tak czytając forum widać że z nowymi też różnie bywa bo serwisy mają co robić na gwarancji. Swoją drogą wycieku oleju nie nazwałbym jeszcze popsuciem.

#8 Share pitru

pitru

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 47 postów
  • Zainteresowania:Mechanika Komputery

Napisany 17 grudzień 2011 - 09:10

Case IH CX80A Pracy nie ma dużo. Zwalasz paski, koło pasowe walu i już widzisz uszczelniacz. Więcej zachodu jest z wyjęciem i włożeniem, ale to już zależy od zręczności bo trochę ciasno...
Naprawa maszyn rolniczych i budowlanych
McCormick Case Steyr Jcb Caterpillar itp

#9 Share JANCZAK1176

JANCZAK1176

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 679 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 17:11

Case IH CX80A Musisz wbić tak głęboko i miarę równo, żeby koło pasowe nie dotykało uszczelniacza posmaruj śruby klejem na gwinty aby się nie odkręciły

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share Geronimo

Geronimo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 115 postów

Napisany 17 grudzień 2011 - 17:19

Case IH CX80A Ogarnięte, w trakcie wyszla jeszcze jedna wada ale to już w poniedziałek, jest jakieś 2-3mm luzu na łozysku w przednim napędzie.

Dodaj odpowiedź