Polecane posty

Pawel20    49

Kiedy kosiłeś? To silos czy pryzma? Też w tym roku zastosowalismy tą folię podkładową, ale jak na zime to chyba zbędna robota przy odkrywaniu, ale latem mysle ze da to dobre efekty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Touran wiecej za bardzo ci nie da kukurydza była ładna siana koniec kwietnia 80tys/ha gleby 3-4klasa. Silos. A co niby wiecej da ci latem folia podkładowa??? Stosuje się ja głownie zeby ograniczyć ilość powietrza na pryzmie i wykluczyć jego ruchy , kładziesz taka folie na pryzme i wprost sie do niej przykleja pod wpływem pary z kiszonki zakrywajac kazda szczeline i ocinajac dostep powietrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Latem przy wysokich temperaturach, pomimo mnijeszej węższej letniej przyzmy często na górną warstwę kiszonki siadał taki jakby korzuch, poprostu sie zagrzewała. Znajomy nam doradził, żeby spróbowac tej foli właśnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Hehe bo jak wybierasz kiszonke i ja odkryjesz to nie zaciaga sie ponownie na nia foli odkrywaj po miej i nie okrywaj jej ponownie a problemu nie bedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel20    49

Tylko zimą jak mocno sypie folie spowrotem sie zaciąga. Zobaczymy czy ta podkładowa w czymś pomoże.

Edytowano przez Pawel20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

koledzy a jaką odmianę byście polecali na kiszonkę dla opasów?? może byc odmiana zagraniczna myślałem nad Subito ale tak czytam że licho ze strawnością i ogólnie wartością.... więc reasumując: co posiać?? ziemia IV-VI?? może jednak Subito??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9

Last_Scan2.jpg

 

Last_Scan_4.jpg

 

To jest wynik analizy z kiszonki LG 32.52 (Animal Nutrition). Była posiana na ziemi klasy V i VI.

Co o niej sądzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

Co sądzicie o Subito zastanawiam się nad tą odmianą i Sumaris taką mieszankę zrobić siał ktoś z was subito i sumaris

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

jesli chcesz ilosci i zeby była najwieksza w okolicy to oki :) możesz jeszce ułana dorzucic :) Ale na jakosc to nie licz.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Opinie o Subito były tu poruszane co najmniej kilkanaście razy. Wystarczy wrócić 3-4 wstecz, żeby wiedzieć czym charakteryzuje się ta odmiana. Ciekaw jestem ile osób jeszcze zapyta czy siać Subito?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lamboEVO100    520

A jak jakościowo wypada ułan ? Podobno dobrze rośnie na piaskach, przez duże FAO radzi obie z niedoborami wody i wysoki plon daje ?

Jak to wygląda w praktyce ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotrek1975    1396

Oj plon to daje bardzo duży ale z jakością w tym roku jest kiepsko ,kolby były małe bo gdy się kształtowały to były duże braki wody. na 5 i 6 kl miała ok 4 m, ja podobnie na przyszły rok ją .posieję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja na przyszly sezon zamawiam 3jednostki Laurinio na wczesniejsza kiszonke bo moze mi zabraknąć 4 jednostki KWS 5133 eco na CCM, 4j.s. Amadeo , 12j.s. Touran i 2j.s. Cassilas na kiszonke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mammut1    20

Subito można siać tylko jak komuś paszy brakuje wartości to ona za dużych niema i strawność też niska miałem ją na 4a to wyrosła jak las

Edytowano przez mammut1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

JA ułana to nazwałem polskim subito :) Jak wjeżdzałem gdzies kosic to od razu widac co to za odmiana :) Ma charkterystyczne liscie i łodyge jak w subito. Mysle ze ta odmiana to jakas kopia subito lekko zmodyfikowana przez polska hodowle. Jest popyt na takie odmiany ze wzgledy na ilosc masy i niewiedze hodowców bo wygflad i ilosc to nie wszystko. Ja zasiałem tylko raz 1 jednostke subito na próbe w siewie przemiennym z blaskiem i powiedziałem nigdy wiecej bo paszy to mi nie brakuje. W kisoznce liczy sie udził % kolby w masie Im wiecej kolby tym wartosc wieksza.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam18212    9

Macie cenniki nasion kukurydzy LG, Syngenta lub Saaten union?

Z LG gównie interesuje mnie 32.52, 30.238, 32.58, Alvito

z Saaten union: Susann,

z Syngenty: Ravello, Cooky, Magitop,

Jeszcze z KWSu: 5133Eco jakby ktoś znał cenę to fajnie by było

Edytowano przez adam18212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

KWS EKO 310zl netto 50tys. nasion z terminem platnosci 20.04.2014 jak zamowisz do 15.02.2014 10zl taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

A wiecie ile kosztuje Subito lub kosztowało w tym roku. Ja myślę posiać cześć subito i część jakieś jakościowej odmiany zastanawiam się nad Suanito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Gość filmownik
      Przez Gość filmownik
      Jak długo można przechowywać kiszonkę z kukurydzy na pryźmie ?
       
    • Przez kamil18fmr
      Proszę o jakieś informacje i opinie odnośnie siewników w/w producentów. Chodzi mi szczególnie o użytkowników.
      Siewnik sprzedawane głownie w Podlaskim. Wszyscy sprzedawcy tych marek dobrze się znają.
      Cena bardzo atrakcyjna, wykonanie też nie najgorsze. Sekcje wysiewające ponoć skopiowane są z Gaspardo starszych generacji.
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj