Skocz do zawartości

Zdjęcie

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6?

33 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Rolnex

Rolnex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 12:45

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? Witam.Chcę zakupic pług firmy Lemken 4-skibowy. Zastanawiam się nad dwoma modelami pługa które napisałem w temacie.Może ktoś podzielic się uwagami na temat tych dwóch modeli? interesują mnie szczere opinie.Czy ten pług VariOpal 6 jest wytrzymały?Posiada on cieńszą ramę ale nie zawsze cieńsze jest gorsze.Pług będzie chodził na podłożu kamienistym. Interesują mnie również ceny tych dwóch modeli a także cena wału fixpack z wałem gwiaździstym o szerokości roboczej 2m.Wał miałby chodzic nierozłącznie z pługiem.Proszę pomóżcie!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? Dzisiaj, 04:44
  •  

#2 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 14:10

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? A dla czego nie zainteresowałeś się marką Kverneland. Wydaje mi się że one są o wiele lepsze od lemkena. Dlaczego właśnie Lemken.

Edytowany przez danielo324, 16 listopad 2011 - 19:26.

#3 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    sporty walki MMA

Napisany 13 listopad 2011 - 14:16

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? Koleś to pojechałeś,raczej kverni jest tańszy od lemkena. :lol:
sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

#4 Share Arek3125

Arek3125

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • Zainteresowania:Moje zainteresowania to maszyny rolnicze, gospodarstwo, tworzenie i obrobka filmow.

Napisany 13 listopad 2011 - 14:35

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? W jakim sensie kverni jest lepszy od lemkena.?
Chyba ze chodzi ci oto ze nie razłaczny wał " packomat"
To sie zgodze, ale ogólnie firma lemken jest lepsza..

#5 Share Rolnex

Rolnex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 15:06

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? Tak też mi się zdaję że lemken wśród pługów to niekwestionowany nr 1.Cena idzie za jakością;D Kverneland też jest dobry chwalą sobie ale jakoś nie jestem do niego zdecydowany,może przekonacie kmnie jakimiś sesnownymi argumentami?;D

#6 Share danielo324

danielo324

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 17:43

W jakim sensie kverni jest lepszy od lemkena.?
Chyba ze chodzi ci oto ze nie razłaczny wał " packomat"
To sie zgodze, ale ogólnie firma lemken jest lepsza..

To powiedz mi czym lemken góróje nad kvernelandem?

#7 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 18:37

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? Rolnex --> jak szaleć to na całego. Bierz Juwela.

#8 Share Masseyy

Masseyy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 18:49

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? A ja ci polecę Ibisa z UG. Jak za takie pieniądze to naprawdę warto. Orka niczym się nie różni od orki pługów zachodnich. I części są tańsze. Ale wiadomo awaryjność też jest większa. Ale ja i tak ci go polecam.
MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

#9 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 18:54

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? Masseyy --> różni się kryciem i oporami. Czyli wszystkim. Zobacz jaki jest kąt lemiesza i piersi w kvernelandzie i uni.

#10 Share bartek26

bartek26

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team
    sporty walki MMA

Napisany 13 listopad 2011 - 19:15

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? @Marekgizio ,Tylko ze nowe Ibisy XLS I XXLS maja odkładnie typu ZX czyli takie jak w kvernelandzie :P
sprzedam 5 działek budowlanych po 7a każda. tel 509983145

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 19:46

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? Teściu ma Lemkena opal 5 ja KV vario LB. Oba kupiliśmy używane.

On go kupił do remontu, pękniętego na pól a taki powyrabiany że jak napawał korpusy to jeden dziennie i cała paczka elektrod na jeden korpus. orze z 1634 na 5x45. No daje rady nie źle. Ja kupiłem KV spawany przy wieżyce rama nic. Dostał mocno ale korpusy nic nie wyrobione.

Czyli porządnie orał i nie ściągał. Ja orze case MX 150 [czyli słabszy od 1634] i 5x55. Przeważnie 7-10 ale przeważnie 8-9.

Teściu Lemkenem jak orał bez przedpłużków to orka wyglądała jak po gruberze. A po KV troszkę nie przykrywa.

Ale w stosunku do L to rewelacja.

Czego jeszcze nie mogę zrozumieć, bo nie raz widziałem że jak orze to że koła przednie w ciągniku ma skręcone mocno na ściernie, a ja przy KV kierownicy to niekiedy wcale nie trzymam.

Następna rzecz on kompaktorem uprawia 3-4 razy ja 2-niekiedy 3 razy. W tamtym roku przeorał mi w środku pola kawałek ja resztę. I po jego orce musiałem 2 razy więcej uprawiać.

Lenken jest minimalnie droższy od KV ale nie zawsze droższy znaczy lepszy.Przeważnie prestiż firmy się liczy. Tak jak z ciągnikami.

Ja ten pług kupiłem dlatego bo mi handlarz polecił który ma pole i miał lemkena a teraz takiego KV a L nie chce widzieć. I też powiedział że jak zapiął KV to jakby ciągnik dostał kopa po Lemkienie.

Ja nie chwalę bo mam z ale to co mam dobrego to chwalę i polecam. A jak coś złego top mówię że by tego nikt nie kupował bo jest taka i taka wada maszyny.

#12 Share Masseyy

Masseyy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 20:05

Masseyy --> różni się kryciem i oporami. Czyli wszystkim. Zobacz jaki jest kąt lemiesza i piersi w kvernelandzie i uni.

Ja jak swoim Ibisem przejade to jak byś zabronował. A kuzyn Kvernelandem to wygląda jakby kartofle sadził. :D
MF 5470, Pronar 82SA, Ursus 3512, Weidemann 3006 i Bizonek Z056 xD Macie pytania w sprawie trzody?? Pisać!! Pomogę.

#13 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 20:45

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? Dla jednych liczy się pole wyrównane [np. do siewu] a dla innych zależy na "ostrej skibie"-jak to nazywasz- po sadzeniu kartofli [zalecane na zimię]

#14 Share Rolnex

Rolnex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 20:54

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? Posiadam osobiście IBISA 4skibowego odkładnie XXL i nie jestem z niego za bardzo zadowolony dlatego chcę go zmienic.nie mam zarzutów co do zakrywania ale bardzo często urywają mi się przy nim "widełki".Ten pług na gleby mocno zakamienione się nie nadaje...

#15 Share Masseyy

Masseyy

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 21:06

Dla jednych liczy się pole wyrównane [np. do siewu] a dla innych zależy na "ostrej skibie"-jak to nazywasz- po sadzeniu kartofli [zalecane na zimię]

Tak tylko że on orze nawet tak do siewu i na zimę tak samo a wody z tego śniegu to jest tyle "co kot napłakał".

#16 Share marekgizio

marekgizio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 694 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 21:39

On go kupił do remontu, pękniętego na pól a taki powyrabiany że jak napawał korpusy to jeden dziennie i cała paczka elektrod na jeden korpus.

Wyrabiasz innym opinię złego Lemkena na podstawie szrotu który powinien trafić na złom zamiast na pole. Zastanów sie sam czy taki pług może dobrze orać.
Pług pęknięty na pół i myślisz że można cokolwiek powiedzieć o orce na podstawie tego jak on orze?
Już to widzę jak on po tej garażowej naprawie trzyma geometrię.
Druga sprawa to twierdzisz że na każdy korpus szła paczka elektrod czyli chyba 200 (nie wiem ile jest w paczce).
Co tam można wyspawać żeby poszła cała paczka elektrod? Albo był w 1000kawałków i wcale czegoś takiego nie powinno się naprawiać albo taki mechanik to robił że pług po jego naprawach powinien gorzej orać niż przed. Albo co najbardziej prawdopodobne fantazjujesz co czyni cię całkowicie niewiarygodnym bo jak raz przykolorowałeś to prawdopodobnie kłamiesz gdzie się da.

Czego jeszcze nie mogę zrozumieć, bo nie raz widziałem że jak orze to że koła przednie w ciągniku ma skręcone mocno na ściernie,

Zabawię się w wróżkę i spróbuję to zrozumieć za ciebie.
1) nie potrafi ustawić pługa
2) pług był pęknięty na pół.

A jak coś złego top mówię że by tego nikt nie kupował bo jest taka i taka wada maszyny.

Dzięki. Zapamiętam sobie żeby nie kupować pługów w dwóch częściach.
A ty zapamiętaj sobie że wyrabianie jakiejkolwiek opinii sobie i innym na podstawie takiej maszyny jest g. warte.

#17 Share Atsihosam

Atsihosam

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 118 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 22:11

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? Posiadam lemkena europal 5 i nie mam się do czego przyczepić. Jeszcze dzisiaj orałem i pole wygląda jak stół. Co do wyboru pomiędzy 6 a 8 to różnica między nimi to grubość ramy co za tym idzie większa masa pługu. Moim zdaniem jeżeli chodzi Tobie tylko o to czy on wytrzyma na podłożu kamienistym to bierz 6. Jeżeli masz ciężkie ziemie i będzie trzeba orać jak będzie sucho to być może lepszy wybór to 8. Pług łatwiej wtedy wchodzi w ziemie( u mnie ostatnio na kawałku pola jakieś 20m miałem suchą gline to pług brał tylko na 10cm... bo jest niestety za lekki). Teraz właśnie mam zamiar wymienić swój pług na kolejnego lemkena tyle że Variopal 5hydrix(trochę dużo kamieni mam i czasami wnerwia jak zrywa te śruby i trzeba stać na polu.. ;p). Sprawdzona maszyna. Polecam.

#18 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 13 listopad 2011 - 22:42

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? Teściu z szwagrem ten pług robili 2 miesiące non stop i jest zrobiony IDEALNIE!! Jakby pojechał na wystawę to nikt by nie powiedział że co kolwiek było przy nim robione Nawet byś nie zgadł że był malowany.W ramę jest włożony kwadraciak który jest idealnie zrobiony To co trzeba powiedzieć o teściu to jak coś zrobi to jak z fabryki.To co a robię w dzień to oni w tydzień albo dłużej. Mają fantazję i się nie spieszą.Co do "geometrii" to ma na pewno bo widziałem jak go mierzyli.Fabryczne nie są tak zrobione jak ten.

Co do napawania korpusów to jest pytanie dlaczego one były tak wyrobione.przede wszystkim nad płozami a płozy były.

W tym roku sprzedał Rekorda z 87 roku którego miał 7 lat i też go kupił nie zbyt ciekawego . Gość dał mu 48 tyś bez żadnego targowania.

Co do ustawienia to masz pewnie rację bo już im to mówiłem, i podejrzewam że to jest dlatego że niekiedy zmieniają szerokość orki siłownikiem centrującym.

A to że był pęknięty to ma g..no do tego.Bo nawet rysy po naprawię na nim nie znajdziesz.

Pług bardzo ładnie orze ale dlaczego po nim muszę więcej uprawiać a bez przedpłużków to ściernia na wierzchu jest i pole jak po gruberze wygląda.

Mój KV jest powyrabiany bo to jest Vario, jak się popatrzy od góry na dłuta to nie są idealnie, mają różnicę i to nawet nie małą ale też super orze.Nawet się nie spodziewałem że tak będzie orał.

Moja opinia to taka że, Lemkel super orze,pole idealnie wygląda po nim, ale nie tak lekko jak KV i więcej trzeba po nim uprawiać.

Edytowany przez tomek73, 13 listopad 2011 - 23:06.

#19 Share Rolnex

Rolnex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 127 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 16:57

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? Atsihosam a powiedz mi jak z wymianą lemieszy i tych wszystkich czubów? Szybko się ścierają są mocne, z dobrej stali wykonane? Mój pług będzie chodził na ziemiach raczej lekkich od klasy trzeciej do szóstej, ale czasami jest tak twardo że Ibis nawet nie wchodzi a sam waży 1500kg...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share pawel6485

pawel6485

gospodar18

• V.I.P.
  • rank
  • 614 postów

Napisany 14 listopad 2011 - 17:23

LEMKEN VariOpal 8 CZY variOpal 6? Jeśli chodzi o lemiesze i dłuta u mnie na glebach 1-3 wytrzymały plus minus 800ha teraz założyłem nie orginalne zamienniki i po ok 150 ha sa do wymiany.....