Revers680

Maszyna do zbierania kamieni.

Polecane posty

pawelec    89

a grimme? mają maszynki do zbierania kamieni. nie wiem jak duze masz na polu, ale do ziemniaka grimme robi świetnie!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Ten Grimme się nie nadaje bo to maszynka raczej do zbierania kamieni w uprawie ziemniaków. kosz na kamienie to mieści chyba ze dwie taczki.

 

do autora tego filmu by trzeba dotrzeć. Pozatym w Kongskilde jak będą dobrzy to powinni powiedzieć komu takie maszyny sprzedali. A wtedy można u źródła spytać co i jak Edytowano przez dawidg2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

to nie chodzi o zbiornik. nie poradzisz sobie jak nie bedzie zbiornika? :lol: ta maszynka zbiera w zagonie, wiec od razu wyrzuca na nastepny zagon. a moze tez od razu na przyczepe wyrzucac. nie wiem jak w uprawie zbóż to sie sprawdza.


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

wiecie chłopaki ja mam do sprzedania zestaw tych z linku allegro, maszyny wyglądają jak nowe, stoją pod dachem,

maszyny naprawdę się sprawdzały odeszliśmy od ich użytkowania ze względy na zbyt wielki areał do uprawy,

jeśli ktoś chce mogę podesłać fotki lub zapraszam do obejrzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolstudent    182

zmieniliśmy trochę technologie uprawy i zbieramy tylko duże kamienie, reszta albo jest zbierana ręcznie albo zostaje na polu,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Przepraszam że post pod postem ale inaczej się nie odświeży. Ktoś się dorobił w ostatnim czasie jakiejś maszynki do kamienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas mieli kamienie na polu kopać ale zrezygnowali bo po wykopaniu ponad 1 m było za miękko i by utoneli zaraz. To gości mówił, że chce przyjechać jakąś dużą maszyną do zbierania kamieni niby min. 250km potrzebuje i nią pozbierać, bo u nas na jednym polu jest jeden obszar około 2 ha gdzie kamień na kamieniu jest -.-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Czy ktoś może napisać, jak się sprawuje zestaw z Agrometu do zbierania kamieni, tzn. zgarniacz i zbieracz? Mam już dość kamieni na polu, ludzi do zbierania brakuje. Proszę o opinie użytkowników. Pola zakamienionego mam 14 ha ok póki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Agrometem pewnie zbierzesz z wierzchu i co roku będziesz miał to samo a nawet po przejechaniu agregatem.

najlepiej tak, robią usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

No tak by bylo najlepiej, ale trzeba liczyc sily na zamiary. Po stonebear tez trzeba co roku zbierac, a kosztuje min. 120 tys netto

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Zamów usługę koszt od 800 do 2 tys za ha, to Cię wyjdzie 1/3 maszyny i jeszcze będziesz mieć hałde kamienia. Mam w głowie zrobienie takiej maszyny ale szerszej, jakieś 2,4m roboczej. Tyko trzeba dobrego konia pociągowego i 2-3 zestawy do odwozu. ALe u mnie nie ma tyle kamienia na polach co u was. Bardziej by się opłacało zaraz ten kamień przerabiać na jakieś kruszywo na drogi. Wtedy kamienie byłyby moje za usługę a zarobił bym ze sprzedaży kruszywa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

ale to mowisz o zbieraniu takim glebokim? A co wtedy z glebą? U mnie jes 5 i 6 klasa.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

tak o głębokim na 30 cm, nie wiem na ile uprawiasz. Glebe masz taką jakbyś glebogryzarką przejechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

no moje kilkanaście hektarów to nie wiem, czy by ktoś chciał przyjechać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidg2    31

Oni robią max 2ha dziennie więc wiesz. Podzwoń popytaj, nie wiem czy w tym czy w innym temacie o kamieniach były wymieniane firmy co robią takie usługi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moja firma zajmuje się sprzedażą zbieraczy kamieni marki Gallenberg. Świadczymy też usługi w tym zakresie na terenie całego kraju.

Więcej szczegółów odnośnie maszyn na naszej stronie www.skladkamienia.com.

Cena usługi wynosi 1000 zł. netto za ha. Paliwo po stronie wynajmującego. Zużycie około 200 l/ha.

Zainteresowanych proszę o kontakt.

Obecnie pracujemy w okolicach Płońska. Można podjechać, zobaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez luki987654321
      witam, stoje przed zakupem wycinaka piłowego do kiszonek na tylny tuz, jaką markę wybrać strautmann, triolet, bvl czy inny? na co zwracać uwagę przy zakupie i jak z ceną i dostępnością części zamiennych
    • Przez SeverusSnape
      Dzień dobry,
      Szanowni forumowicze, posiadam przyczepę Autosan D-45. Niestety, przedni siłownik strasznie leci. Przymierzam się do remontu tej przyczepy i myślę nad wymianą siłownika, jednak niestety nie umiem go nigdzie znaleźć. Czy posiada ktoś może katalog do tej przyczepy? Ewentualnie mógłby pomóc w zlokalizowaniu takiego siłownika? 
      Z góry dziękuję za pomoc
    • Przez Dominikw52
      Witam,
      mam problem z uruchomieniem silnika w  ładowarce Manitou MLT 634 LSU Turbo rok 2003. Myślę ze pompa hydrauliczna przestawiona jest na pełna moc, co wytworzyło bardzo duże ciśnienie w instalacji hydraulicznej. Ładowarka ta nie posiada potencjometru przy pompie wtryskowej. Co może być przyczyną tak wysokiego ciśnienia w instalacji hydraulicznej ? Dodam że silnik jest w 100% sprawny. Proszę o rady. Z góry dziękuje.
    • Przez dominikl95
      czy ktoś posiada tego typu kosiarkę czy jest ona czegoś warta i czy nadaje się na łąki torfowe?
    • Przez Macieks
      Witam was mam do was jedno pytanie ktoś może wie co to za marka obsypnika ? niestety nie posiadam tabliczki znamino wej 


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj