Skocz do zawartości

Zdjęcie

Pastuch- ogrodzenie pastwiska

281 odpowiedzi na ten temat

#61 Share FarmerEU

FarmerEU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 09:42

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Witam wszystkich. Godnymi polecenia są urządzenia z tej firmy . Elektryzatory posiadają bardzo dobre parametry pracy i wystarczają na duże areały. Sam używam horiSMART N140 i jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Pastuch- ogrodzenie pastwiska Dzisiaj, 18:10
  •  

#62 Share atakwares

atakwares

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, sporty , no i kobiety

Napisany 11 sierpień 2010 - 16:12

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Coś mi tu śmierdzi reklamą firmy horizont
.........Są dni kiedy mówie dość,
żyję chyba sobie sam na złość
Wciąż gram śpiewam jem i śpię
Tak naprawde jednak niema mnie...........

#63 Share pooch

pooch

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 744 postów

Napisany 11 sierpień 2010 - 16:37

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Jezeli sieciowe to zdecydowanie polecam Pomelac.
Dla przykładu - posiadam

TAKI

i jestem bardzo zadowolony.
W rolnictwie siła!!! :)

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 12 sierpień 2010 - 09:00

Pastuch- ogrodzenie pastwiska

Witam wszystkich. Godnymi polecenia są urządzenia z tej firmy . Elektryzatory posiadają bardzo dobre parametry pracy i wystarczają na duże areały. Sam używam horiSMART N140 i jestem bardzo zadowolony. Pozdrawiam

Skąd wiesz, że mają dobre parametry pracy? Badałeś laboratoryjnie ten elektryzator? Oni podają maksymalną długość ogrodzenia 200 km. Dla mnie to jest po prostu śmieszne, bo ten parametr nic nie mówi. Chciałbym wiedzieć jakiej pojemności kondensator montują, bo myślę że energia impulsu nie wynosi nawet połowy zadeklarowanej przez nich.

#65 Share FarmerEU

FarmerEU

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 7 postów

Napisany 16 sierpień 2010 - 06:40

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Witam ponownie. Do Kolegi "atakwares": nie jest to żadna reklama firmy horizont. Używam już tak naprawdę drugiego urządzenia od tego producenta i jestem bardzo zadowolony. Aktualnie posiadam ogrodzenie o obwodzie kilkunastu kilometrów i elektryzator, który mam w zupełności mi wystarcza. Dodam jeszcze, że grodzę bydło mleczne. Z własnego doświadczenia wiem, że podstawą jest prawidłowa budowa ogrodzenia oraz dodatkowe linie uziemienia. Do Kolegi "Elektrotechnik": nie mam możliwości aby zbadać laboratoryjnie to urządzenie. Nie chcę odkręcać obudowy aby nie stracić gwarancji (zerkając przez plexi koło wskaźnika napięcia widać chyba dwa kondensatory ale nie jestem pewien). Pozdrawiam

#66 Share mikcom20

mikcom20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 412 postów

Napisany 16 październik 2010 - 20:15

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Mam pastucha, który zasilany jest z sieci ale przez zasilacz. Na obudowie pisze także: zasilanie baterią, ale po podłączeniu baterii pastuch nie działa. Nie działa także po podłączeniu akumulatora. Co może być przyczyną że nie działa z bateria a przez zasilacz działa.

#67 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4177 postów

Napisany 16 październik 2010 - 21:03

Pastuch- ogrodzenie pastwiska A zasilacz na jakie napięcie podaje, jeżeli takie same jak ma akumulator to podłącz przez gniazdo zasilacza ( jak podłączasz akumulator to odłączasz zasilacz ?).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#68 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9425 postów

Napisany 17 październik 2010 - 06:54

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Baterie i akumulator podłączasz bez zasilacz w osobne miejsce. Jaki mas ten pastuch??

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#69 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4177 postów

Napisany 17 październik 2010 - 07:17

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Zgadza się w oddzielne miejsce ale jeżeli zasilenie bateryjne nie działa to można sprawdzić poprzez złącze zasilacza (jeżeli napięcia zasilania są takie same).

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#70 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 17 maj 2011 - 21:59

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Mam pożyczony zajeb... elektryzator http://www.sklep-gre...roducts_id/7653
Lecz muszę go oddać, szukałem po necie identyczny i nigdzie nie mogę znaleźć. Potrzebuje elektryzatora na kilka kilometrów drutu, staramy się aby trawa nie dotykała druta. Bydło w miarę spokojne i za często to one nie ucieka.
Jaki kupić, czym się kierować?
Podajcie jakieś konkretne przykłady

Co sądzicie o takim ? http://allegro.pl/pa...1606984804.html
Wieczny kawaler ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1376 postów

Napisany 18 maj 2011 - 08:28

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Zwracasz uwagę na:
-energię wyładowania
-max prąd pod obciążeniem
-długość linii ogrodzenia
Zwykle e. sieciowe są zdecydowanie mocniejsze, może coś z tego http://www.pastuchy....y_sieciowe.html . U mnie pracuje podobny do tego http://allegro.pl/sh...item=1619348630, a że mam pola blisko miasta, to po zastosowaniu tego elektryzatora ruch przez pola drastycznie się zmniejszył B) :lol:

Edytowany przez agromatik, 18 maj 2011 - 08:34.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#72 Share mercedes250d

mercedes250d

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów
  • Zainteresowania:wszechstronne

Napisany 18 maj 2011 - 10:37

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Wejdż na www.horizont.com posiadam elektryzator N50 jest dosyć drogi ale wart tych pieniędzy zasila około 10km lini nie stosuje izolatorów mocuję bezpośrednio na drewniane paliki nie wymaga koszenia pod linią bo sam niszczy jak ktoś nie wierzy to zapraszam na testy.

#73 Share przemek0909

przemek0909

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 74 postów

Napisany 30 maj 2011 - 12:34

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Mam zamiar kupić pastuch, do ogrodzenia pastwiska gdzieś 1 km.Co muszę kupić , ile palików , jakiej firmy?Jak przesuwacie ogrodzenie żeby krowy nie chodziły po całym/

#74 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1832 postów

Napisany 30 maj 2011 - 14:00

Pastuch- ogrodzenie pastwiska ja paliki daję co 15 metrów i linkę plecionkę dookoła i w poprzek do przegrodzenia co 10 metrów paliki i przesuwam co 1 - 3 mtery jak wyjedza zależnie jaka trwa jakie pole i ile krów, wszytskie paliki różnych firm są dobre wystarcza takie 100 cm
wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy
jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

#75 Share Skamp

Skamp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów
  • Zainteresowania:Komputery, Motoryzacja, Maszyny rolnicze, Konie, i wiele rzeczy drugoplanowych.

Napisany 30 maj 2011 - 14:08

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Ja dla koni paliki daje co 10m. robię je sam.. zwykłe cienkie kołeczki..
Natomiast mój pastuch w instrukcji ma: min. zagroda 100x200 czyli 2h.
Myślenie Nie Boli!!!
Najpierw pomyśl... Potem dopiero pisz posta lub zakładaj nowy temat.

KPK Kumurun Team

#76 Share zetores

zetores

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 503 postów

Napisany 30 maj 2011 - 16:13

Pastuch- ogrodzenie pastwiska u mnie kołki idą tak gdzies co 20 kroków, i drut jest zawijany co 2 kołek,
u mnie całe jest ogrodzone, i prześ srodek łąki idą kołki z drutem które ją przepoławiają, i sobie mam przecięty drut i przestawiam jak to wyjedzą w inne miejsce(z przedstawiem, góra 15 minut roboty na wolno)
Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

#77 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1832 postów

Napisany 30 maj 2011 - 17:04

Pastuch- ogrodzenie pastwiska drut jest sztwyny i nadaje się ogrodzić raz ale kołkami drewnianymi,, do palików platikowych i mobilnych ogrodzeń 100 razy lepsza jest linka plecionka nawija się dwa razy na kołek i trzyma że hej, a u krów mam juz tylko plecionkę cena jest nawet niższa tylko trzseba zainwestować w lepszą plecionkę dłużej posłuży
dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

#78 Share samczyk1991

samczyk1991

Technik mechanik

• Members
  • PipPipPip
  • 1058 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,a w szczególności jej mechanizacja.

Napisany 30 maj 2011 - 21:27

Pastuch- ogrodzenie pastwiska Ja używam słupków drewnianych przeważnie z leszczyny (wersja dla leniwych) lub świerka, słupki co 10-15 kroków (krok ma ok 1m) w zależności od ukształtowania terenu. Kupuje najtańszy drut, tylko sprawdzam przed kupnem czy nie sztywny bo z takim więcej problemów niż pożytku. W tym roku zainwestuje w izolatory bo kupiłem mocny pastuch i na obecnie stosowanych (u nas stosowany przez wszystkich patent) foliach z worków po nawozach jest przebicie, trzeba dawać podwójną warstwę żeby nie było przebicia ale to za długo się ją wtedy nawija na słupek i grodzenie pola zajmuje więcej czasu, a 100 izolatorów można mieć już za 35zł więc nie majątek ;)
Pola dzielę na kilka części, jedną otwieram, jak zjedzą krowy trawę to ją zamykam i wpuszczam na drugą, jutro zrobię foto ;)

Edytowany przez samczyk1991, 30 maj 2011 - 21:29.

Wieczny kawaler ;)

#79 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6929 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 30 maj 2011 - 21:35

Pastuch- ogrodzenie pastwiska U mnie co ok. 12 metrów są paliki sosnowe z wkręconymi izolatorkami a tylko w poprzek plastikowe do odgrodzenia trawy. Ogrodzone jest drutem ale to jest chyba pół-stalowy :blink: Wystarczy że tylko raz rozerwany kawałek złączysz i już cię palce bolą

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share atomik

atomik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1832 postów

Napisany 30 maj 2011 - 22:37

Pastuch- ogrodzenie pastwiska izolatory w paliki inaczej nie ma mowy, drut mam tylko na dziki założony 1,2 mm i 2,0 w tym roku kupiłem dotej pory nie przerwały bo poprzednio cieńszy to czesto zrywany był