Skocz do zawartości

Zdjęcie

Agrofarm 100 czy case 1100?

29 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 14 wrzesień 2007 - 20:26

Agrofarm 100 czy case 1100? chcę kupię nowy ciągnik. wpadły mi w oko dwa powyższe. ciągnik ten byłby najmocniejszy w gospodarstwie, więc przeznaczony do ciężkich prac. który wg. Was jest lepszy? agrofarm waży 3800 kg. ale jest to jego waga z obciążnikami przednimi, czy bez? bo nigdzie nie mogę tego znależć. dodam, że case wg producenta waży z przednimi obciążnikami 4200.
z góry dzięki za wszystkie sensowne uwagi
chodzi o case JX1100U oczywiście

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Agrofarm 100 czy case 1100? Dzisiaj, 16:13
  •  

#2 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 15 wrzesień 2007 - 09:15

Agrofarm 100 czy case 1100? myślę że case będzie lepszy, bo jest cięższy od agrofarma i jak będzie pracował z pługiem to ciężar się przyda. Case mi się wydaje że jest lepiej wyposarzony <_<
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#3 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 15 wrzesień 2007 - 10:11

Agrofarm 100 czy case 1100? ciekawy temat mi tez wpadly w oko te dwa ciagniki waga DF pewnie jest z obciaznikami to fajny sprzet i dobrze wykonany ale case tez jest bardzo dobry i ma bardzo bogate wyposazenie a na dodatek sa na niego super promocje case jx1100u jeden diler hcial mi opchnac za 150 brutto

#4 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 15 wrzesień 2007 - 10:31

Agrofarm 100 czy case 1100? ja bym wybrał agrofarma choć i case fajny ale mi bardziej podoba się agrofarm
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#5 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 15 wrzesień 2007 - 14:19

Agrofarm 100 czy case 1100? wiecie może czy w agrofarmie dostępny jest EHR??????? Bo moc ciągników uwzględniając różne normy pomiaru mocy stosowane przez ich producentów pewnie jest prawie taka sama....? co o tym myślicie?
i jeszcze jedno pytanko dla zorientowanych: w przekładni case'a powershift 24/24 są półbiegi, czy wzmacniacz momentu?

#6 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 15 wrzesień 2007 - 14:53

wiecie może czy w agrofarmie dostępny jest EHR??????? Bo moc ciągników uwzględniając różne normy pomiaru mocy stosowane przez ich producentów pewnie jest prawie taka sama....? co o tym myślicie?
i jeszcze jedno pytanko dla zorientowanych: w przekładni case'a powershift 24/24 są półbiegi, czy wzmacniacz momentu?

A wg jakich norm podają tą moc? Jaki silnik jest w Case? Jeśli power-shift to jest to wzmacniacz (półbiegi pod obciążeniem - super sprawa)

#7 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 15 wrzesień 2007 - 17:45

Agrofarm 100 czy case 1100? super to są gdy jest ich przynajmniej 4 i przełączane lewą ręką np. Dyna-4 <_< a jednostopniowy Powershift to juz obowiązek-musi byc...

jeżeli juz wybrałeś dwa modele to jedź do dealerów i targuj jak najkorzystniejsza ofertę dla Ciebie.nie tylko cena jest ważna ale jeszcze serwis, podejście do klienta...

wybrałbym tego który wypada bardziej korzystnie dla Ciebie...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#8 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 01:51

super to są gdy jest ich przynajmniej 4 i przełączane lewą ręką np. Dyna-4 <_< a jednostopniowy Powershift to juz obowiązek-musi byc...

Mało który ciągnik tej mocy ma w standardzie choćby dwustopniowy. A dlaczego lewą ręką? Ja zdecydowanie wole ją mieć na kierownicy a przełączać prawą.

#9 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 10:49

Agrofarm 100 czy case 1100? case podaje moc wg normy ISO TR 14369. mierzonej na silniku bez takiego wyposażenia jak wentylator, czy pompa wodna, uwzględnia tylko straty mocy na filtrze powietrza i tłumiku. deutz fahr podaje moc mierzoną na w pełni wyposażonym silniku...
a co z EHR w agrofarmie? wie ktoś?

#10 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 11:02

Agrofarm 100 czy case 1100? Więc realnie DF ma nieco większą moc maksymalną od Case ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Na pokazach widziałem dwa DF Agrofarm 100, jeden w podstawowej kompletacji, drugi w lepszej (eh-rewers, biegi pod obciążeniem, klima) i w obydwu podnośnik był mechaniczny <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 19:30

Agrofarm 100 czy case 1100? a ja wole (a raczej wolałbym ) prawej ręki nie odrywac od EHR a lewą zmieniac półbiegi, lub przy ładowaczu-jedna ręka biegi, druga ładowacz-dla mnie bajka...

a dlatego tak bym wolał bo jeździłem nie dawno 5455 Dyna-4 i nie mogo przezyc że mam u siebie speedshift-a... ale chociaż jest rewers...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#12 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 16 wrzesień 2007 - 19:42

Agrofarm 100 czy case 1100? mi tez bardziej sie podobają Agrofarm ja bym go wybrał <_<
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#13 Share Kulka

Kulka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 20:53

Agrofarm 100 czy case 1100? Przekeeek mam kolege który użytkuje na owym case wiem ze ma skrzynie 24/24 przepracowane coś ok 1500 mtg więc popytam jak mu sie sprawuje. Agrofarm w skrzyni 40/40 ma dwa przełożenia pod obciązeniem i Powershift
w case podejżewam ze bedzie podobnie ale to popytam jak bedziesz chciał . <_<

#14 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 16 wrzesień 2007 - 22:56

Agrofarm 100 czy case 1100? Kulka jak byś mógł się wypytać to będę bardzo wdzięczny.... ;) po takim przebiegu Twój znajomy na pewno zna go na wylot....
pozdrawiam <_<

#15 Share Chota

Chota

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1049 postów

Napisany 17 wrzesień 2007 - 13:15

Kulka jak byś mógł się wypytać to będę bardzo wdzięczny.... ;) po takim przebiegu Twój znajomy na pewno zna go na wylot....
pozdrawiam <_<

1500 mtg to nie tak duzo jak ktoś ma z 8000 mtg to wtedy moze powiedzieć ze zna traktor ale tesz nie do konca
URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

#16 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 17 wrzesień 2007 - 14:31

Agrofarm 100 czy case 1100? Nie wiem czy znajdziesz kogoś kto zrobił 8000mth Agrofarmem albo JXU, to nowe modele <_< Dla mnie wystarczy jeden rok pracy aby wiedzieć co ciągnik jest warty, oczywiście pod względem użytkowym.

#17 Share grzesio31

grzesio31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 17 wrzesień 2007 - 15:14

Agrofarm 100 czy case 1100? z tego co wiem to w agrofarmie i pochodnych nie ma ehr nawet w opcji <_<

#18 Share Kulka

Kulka

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 19 wrzesień 2007 - 16:00

Agrofarm 100 czy case 1100? Przemku , popytałem co kolwiek na temat tej maszyny. Case jest z 2004 roku i przez
ten czas urzytkowania wystopiła awaria jaką było zatarcie pompy paliwowej poprzez wlanie ON , na którym podobno chodziły auta ciężarowe. Wymieniono usterke i ciągnik miał o 12 KM więcej jednak emisja spalin uległa zmianie . Nie wiem w jaki sposób zwiększono moc bo gostek nie wie i ja tęż się na tym nie znam Jak ktoś wie prosze napisać. JXU pracuje z 4 skibowym pługiem obracanym Kverneland .agregatem uprawowo siewnym itd . Skrzynia jak napisałem 24/24 4 biegi główne w 3 zakresach i 2 pod obciązeniem max prędkość 39.9km/h .Opny 380/R24 480/R34 w opcji mówił ,ze mozna
zamówić 440/R24 540/R34.
Ciągnik bardzo zgrabny chodż niekiedy opwiadł ze przód zrywało do góry po założeniu zestawu siewnego. Usterką jeszcze był przerywacz od kierunkowskazów .Ciągnik pracuje
u niego 2 lata, pierwszy rok pracował u wójka i własnie u niego były te cyry z paliwem .
Ogólnie zadowolony poleca jak najbardziej . Case pracuje na 90 ha .

#19 Share timasz

timasz

jakos to bedzie -czyli nadzwyczaj nieprecyzyjny plan hehe

• Members
  • PipPipPip
  • 1482 postów
  • Zainteresowania:Prawo, Historia, Architektura użytkowa, Technika rolnicza, Panny :) i wiele innych ciekawych rzeczy które mogą interesowaćtak młodego człowieka ;) hehe

Napisany 19 wrzesień 2007 - 18:09

Agrofarm 100 czy case 1100? a nie mowil jak jest z zuzyciem paliwa

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share Przekeeeek

Przekeeeek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 143 postów

Napisany 20 wrzesień 2007 - 21:11

Agrofarm 100 czy case 1100? wielkie dzięki Kulka za tak konkretną odpowiedż. wiszę Ci browarka. wiesz może jaką szerokość roboczą ma ten pług kvernelanda? i czy przed tym "dodaniem" 12 KM ciągnik też z nim pracował? bo chcę kupić ciągnik, a do niego głębosza i właśnie pług obracalny. i zastanawiem się czy kupić 3, czy 4 skibowy..... ziemie mam średnie, pola raczej płaskie...
pozdrawiam

Dodaj odpowiedź