Skocz do zawartości

Zdjęcie

problem w farmtracu 80 4wd

17 odpowiedzi na ten temat

#1 Share PONIDZIE22

PONIDZIE22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:36

problem w farmtracu 80 4wd wyrzuca olej ze zbiorniczka wyrównawczego do wspomagania ukladu kierowniczego, stan już grubo poniżej minimum, w czym problem?? wzywać serwis????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
problem w farmtracu 80 4wd Dzisiaj, 08:15
  •  

#2 Share piotrb14

piotrb14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2160 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 20:38

problem w farmtracu 80 4wd jak jest gwarancja to po co się męczyć samemu...

>> Zapraszam na fanpage<<
https://www.facebook.com/psrka710

#3 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 21:54

problem w farmtracu 80 4wd wyrzucanie oleju ze zbiorniczka(wspomagani)najczęściej powodowane jest zapowietrzeniem(pieni się-zwiększa objętość).może miałeś za niski poziom i przy przechyle zaciągnął powietrze.przed uruchomieniem dolej oleju,uruchom i skręcaj kołami w prawo i w lewo do oporu-powinno się odpowietrzyć-po postoju(jak powietrze z oleju ustąpi)powtórz czynność-przy okazji sprawdź filtr w zbiorniczku.

#4 Share Daniel89

Daniel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 26 czerwiec 2011 - 22:30

problem w farmtracu 80 4wd a to z korka wyrzuca?

#5 Share PONIDZIE22

PONIDZIE22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 20:35

problem w farmtracu 80 4wd tak dokładnie to przez korek wyrzuca

jutro spróbuje zrobić mu ten zabieg z odpowietrzaniem a do filtra to nie wiem jak się zabrać...

#6 Share Daniel89

Daniel89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 27 czerwiec 2011 - 21:25

problem w farmtracu 80 4wd 1.wymontuj zbiorniczek.

2. rozbierz go na dwie częsci.

3. i dojdziesz do filtra jak on jest w tym zbiorniczku juz nie pamiętam.

jak byś nie wiedział dalej to napisz na pw . podam ci muj nummer i wytłumacze tobie to na spokojnie.

Edytowany przez milanreal1, 27 czerwiec 2011 - 21:31.
cytowanie poprzedniego posta

#7 Share pawelwlosty

pawelwlosty

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 266 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 10:43

problem w farmtracu 80 4wd U mnie jest to samo olej się pieni i wywala przez korek i już wymieniany był cały zbiornik i dalej jest to samo :mellow:
Sprzedam oponę do beczkowozu !!!

#8 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 11:05

problem w farmtracu 80 4wd sprawne wspomaganie nie ma prawa pienić oleju-pompa gdzieś zasysa powietrze-spróbujcie bez filtra.

#9 Share PONIDZIE22

PONIDZIE22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 18:23

problem w farmtracu 80 4wd FT jest na gwarancji to można tam grzebać w tym zbiorniczku?? nie będą się czepiać że nie ma filtra???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#10 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 28 czerwiec 2011 - 20:10

problem w farmtracu 80 4wd to zazwyczaj jest wkład który można wyjąć i założyć z powrotem bez uszczerbku.

jak bez filtra będzie OK?-to dwa warianty mi chodzą po głowie:nieszczelny dopływ do pompy,za mała przepustowość filtra.

są wspomagania co chodzą bez filtrów(sam.os.,niektóre ciężarówki)i robią niesamowite przebiegi,i chodzi bez problemów.

wyrzuca olej-wyrzuć filtr-po co filtr do wyrzuconego oleju.

jak masz ten wynalazek na gwarancji to reklamuj.

#11 Share FERDEK612LIFT

FERDEK612LIFT

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 01 lipiec 2011 - 21:44

problem w farmtracu 80 4wd [quote name='PONIDZIE22' timestamp='1309117014' post='743820']
wyrzuca olej ze zbiorniczka wyrównawczego do wspomagania ukladu kierowniczego, stan już grubo poniżej minimum, w czym problem?? wzywać serwis?witam cie serdecznie jesli masz problem z wyrzucaniem oleju ze zbiorniczka to sprawdz uklad ssacy mysle ze masz pekniety lacznik ktory laczy wie metalowe rurki na ssaniu i ssie ci powietrze jeszcze jak chcesz to mozesz przy wymianie tego lacznika wynienic oryng przy pompie.bedzie cie to kosztowalo jakies 30min.15cm gumowego przedodu litr oleju i oryng.a jesli bedzie ci sie to dalej dzialo to pisz do mnie udziele ci innych porad.pozdrawiam

[quote name='PONIDZIE22' timestamp='1309117014' post='743820']
wyrzuca olej ze zbiorniczka wyrównawczego do wspomagania ukladu kierowniczego, stan już grubo poniżej minimum, w czym problem?? wzywać serwis?witam cie serdecznie jesli masz problem z wyrzucaniem oleju ze zbiorniczka to sprawdz uklad ssacy mysle ze masz pekniety lacznik ktory laczy wie metalowe rurki na ssaniu i ssie ci powietrze jeszcze jak chcesz to mozesz przy wymianie tego lacznika wynienic oryng przy pompie.bedzie cie to kosztowalo jakies 30min.15cm gumowego przedodu litr oleju i oryng.a jesli bedzie ci sie to dalej dzialo to pisz do mnie udziele ci innych porad.pozdrawiam

#12 Share PONIDZIE22

PONIDZIE22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 06 lipiec 2011 - 11:23

problem w farmtracu 80 4wd problem wyjaśniony;
-wyrzucony filter
-zmniejszone ciśnienie ze 120 na 90
-wymieniony korek, tamten był niekompletny

#13 Share farmtrac675

farmtrac675

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 34 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 21:24

problem w farmtracu 80 4wd Gdzie mogę kupić ten korek od zbiorniczka i jak zmniejszyć ciśnienie?

#14 Share PONIDZIE22

PONIDZIE22

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 07 październik 2012 - 20:38

problem w farmtracu 80 4wd Witam mi to zrobili Panowie z serwisu, samemu raczej nie ustawisz tego ciśnienia. pozdrawiam

#15 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 08 październik 2012 - 17:20

problem w farmtracu 80 4wd Przy zbiorniczku jest zawor przelewowy i tam sie reguluje cisnienie ale do tego jest potrzebny zegar do mierzenia cisnienia. Wiem ze fabrycznie cisnienie ustawione powinno byc na 115 atm.

#16 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 21 październik 2012 - 19:38

problem w farmtracu 80 4wd Witam
Podepnę się pod temat, żeby nie tworzyć nowych.
Przestała trzymać mi wajcha od hydrauliki w położeniu do przodu w 80 4WD. Czy ktoś miał już taką awarię i wie co jest przyczyną i czy da się łatwo naprawić? Zdjąłem tą gumę i tam są tylko takie małe cięgna, a mechanizm blokady musi być zamontowany wewnątrz rozdzielacz bo przy tych cięgnach nie widać niczego co by mogło za to odpowiadać.
Będe wdzięczny za wszelkie odpowiedzi. Przy pracy z turem blokada jest mi potrzebna, więc muszę to w miarę szybko naprawić.
Pzdr

#17 Share NhBartek

NhBartek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 22 październik 2012 - 17:13

problem w farmtracu 80 4wd Słuchaj na spodzie rozdzielacza patrzac od tylu ciagnika jest taka tulejka jakby skierowana na doł przykrecona do rozdzielacza na 2 imbusy male. Trzeba je odkrecic i popuscic ta tulejke na dol zeby byla mozliwosc zeby wtrysnac tam wd 40 albo cos podobnego.W tej calej zapadce sa male kuleczki ktore blokuja dzwignie pewnie sie zapiekly i nie trzymaja. trzeba posmarowac. Od razu mowie ze jakbycs chcial calkiem wyciagnac ta tulejke trzeba poluzowac caly rozdzielacz i odsunac go troszeczke od podstawy bo inaczej nie da sie jej wyjac ale mysle ze wtrysniecie spreya przy pomocy rureczki powinno wystarczyc w zupelnosci.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#18 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 22 październik 2012 - 19:09

problem w farmtracu 80 4wd Dzięki za pomoc, zadziałało tak jak pisałeś. Troche ciężko się ostatnio wyłącza tą blokadę, więc przy rozbiórce warto wstrzyknąć jeszcze trochę oleju,bo WD-40 ma raczej słabe właściwości smarujące.

Edytowany przez tompil, 04 listopad 2012 - 19:25.