Skocz do zawartości

Zdjęcie

Lampa ostrzegawcza.

466 odpowiedzi na ten temat

#281 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 19 styczeń 2010 - 22:10

Lampa ostrzegawcza. dokładnie koguty powinny być obowiązkowe, niedawno był wypadek z udziałem ciągnika i tira, niestety po zmroku we mgle ciężko odróżnić czy jedzie to ciągnik czy inny pojazd zwłaszcza na ruchliwej drodze, a z kogutem byłoby wiadomo że trzeba uważać na niego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Lampa ostrzegawcza. Dzisiaj, 01:43
  •  

#282 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 15 luty 2010 - 18:27

Lampa ostrzegawcza. Ja też jestem za kogutami obowiązkowymi. Zaraz na drodze widać że kierowcy bardziej uwarzaja czy to pług czy kosiarka rotacyjna (raz ojciec jechał a ja jako pasażer a babka pod mate wjechała sa różne elementy) W nocy gdy ktoś komuś wbije sie pod wały agregatu będzie za późno a tak człowiek jest widoczny z daleka ja jak jadę praktycznie z każda maszyną mam koguta czasami nawet z przyczepą. Mieszkam w mieście i wydaje mi sie ze jest tak bezpieczniej. Raz mnie celni zatrzymali myslałem ze za koguta bo jechałem tylko z prasa rolująca a oni tylko z baku pociągli i nic nie mówili. A co do kogutów to ja tez zapoczątkowałem koguty. W okolicy wszyscy sie śmiali " jadą służby miejskie" a jak raz kumpel jechał moim ciągnikiem na kogucie i zauważył ze ludzie są bardziej "przytomni" to sam kupił sobie koguta do 3 ciągników i już sie nie śmieje tylko sam jeździ nawet pustym ciągnikiem.

#283 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 27 luty 2010 - 20:02

Lampa ostrzegawcza. W mojej okolicy tak samo :P mało kto używa koguta tzn. montuje go na swoim starym ciągniku , co innego nowe ciagniki lub sprowadzone - te mają koguty i widać ze używają na bardziej ruchliwych szosach . Ja do ciągnika zalożyłem najpierw takiego byle jakiego za 25 zł :D przekonałem się że inni uczestnicy ruchu zwalniają, uważaja bardziej dlatego teraz do drugiego ciągnika kupiłem lepszy kogut i będę go używał zawsze gdy stwarzam niebezpieczeństwo bo w glowie mam tekst " koguta powinny miec pojazdy które ze względu na swoją budowę lub sposób jazdy wyrózniają się z pośród innych pojazdów samochodowych" i tego się trzymam ;)

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#284 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 27 luty 2010 - 20:15

Lampa ostrzegawcza. U nas w gospodarstwie żaden ciągnik nie ma koguta, jedynie kombajn. U nas na wsi mało kto ma kogut przy ciągniku. A co do policji to w żniwa mało kiedy ich widzę. Jedynie na głównej przejadą raz na dzień. Może martwią się że zakurzy im się radiowóz ;). Kiedyś sąsiad mnie przestraszył bo sobie do samochodu niebieski kogut i syrenę policyjną kupił :P

#285 Share emillo1212

emillo1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 284 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 27 luty 2010 - 20:20

Lampa ostrzegawcza. U mnie na wsi też bardzo rzadko spotkać żeby ktoś miał przy ciągniku koguta, a jak już go ma to nie używa, tak samo jest z kombajnami mają ale nie używają ;)
Deutz is Power!

#286 Share WAL

WAL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 27 luty 2010 - 20:25

Lampa ostrzegawcza. U nas we wsi jest tak że kto ma koguta ten jest gość ;) Ja osobiście jak z kogutem jadę czuje się bezpieczniej, można kupić takiego koguta z magnesem na dach i pod zapalniczke, my mamy takiego dobrze go widać jest ok, można go przełożyć w każdej chwili do innego traktora którym musimy jechać np. po drodze.
A tak naprawdę jak to jest w przepisach? czy używanie koguta jest obowiązkowe, jeśli pojazd przekracza ileś tam metrów??

#287 Share petes

petes

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 27 luty 2010 - 20:50

Lampa ostrzegawcza. Ja dziś pytałem instruktora prowadzącego na prawku i mowie mu jak to jest. Powiedział tak koguta powinno się używać gdy maszyna wystaje poza obrys ciągnika czyli agregaty itp, lub też w przypadku osób wykonujących jakieś prace na drodze. A obrys ciągnika to macie to co wystaje po za koła czyli jeśli poruszamy się z turem to on wystaje poza obrys i trzeba (można) mieć kogut. ;)

#288 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9407 postów

Napisany 27 luty 2010 - 21:17

Lampa ostrzegawcza. W przepisach jest jasno napisane ze szerokość to 2,55m

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#289 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 27 luty 2010 - 21:31

Lampa ostrzegawcza. u nas też mało kto ma koguta , ja zamontowalem dzisiaj , kosztował mnie 87zł jest z tych modeli wysokich jak ktoś chce zobaczyć to w mojej galerii jest już zamontowany , 3 godz roboty , 1 klawisz od włanczania świateł 2 długie kable - jazda bezcenna a zarazem bezpieczniejsza , kolega kiedyć jechał ciągnikiem z przyczepą 2 osiową 11 ton i miał koguta to jak przejeżdzał przez wąski zakręt to miał włączonego koguta to samochodzy się zatrzymywały i udzielały pierwszeństwa , ja też jestem za kogutami obowiązkowo przy ciągnikach , wiadomo jakie są drogi w polach - błoto ,kurz itp więc czasami nawet świateł nie widać ale kirowca widząc koguta ostrożniej jedzie
www.agromarchobrzany.pl.tl

#290 Share krzysiek55577

krzysiek55577

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 56 postów
  • Zainteresowania:Maszyny rolnicze

Napisany 28 luty 2010 - 10:43

Lampa ostrzegawcza. Ja tam przy ciągnikach nie mam kogutów "stare ciągniki" ale przy kombajnie mam i używam no to prawda ze jeżeli kierowcy widza koguta jada ostrożniej.
U nas w okolicy gdy ktos jedzie droga asfaltowa i ma koguta to włącza "jeżeli nie zapomni" ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share jarek007

jarek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 20:50

Lampa ostrzegawcza. Czy kupili byście tą lampe ?? :) http://moto.allegro...._niemiecka.html A może ktoś mogłby mi polecić tanią i solidną lampe ostrzegawcza??? :)

#292 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 21:02

Lampa ostrzegawcza. Ta lampa jest ok, taniej kupisz tylko badziewia na żarówki 21w, które widać tylko w nocy. Kogut żeby był dobrze widoczny również w dzień musi mieć żarówkę h1.

#293 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 marzec 2010 - 21:21

Lampa ostrzegawcza. ja kupiłem w grene za 115 i sa ok

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#294 Share ursus3502PL

ursus3502PL

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 289 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo i wszystkie nowości z tej dziedziny

Napisany 02 marzec 2010 - 21:31

Lampa ostrzegawcza. ja właśnie kupiłem taki sam jak na obrazku i za tą cenę nie kupisz dobrego ten jest nawet ok , dobrze bije itp polecam go tani a zarazem bardzo dobry
www.agromarchobrzany.pl.tl

#295 Share stas

stas

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 21:56

Lampa ostrzegawcza. Ja mam taką zamontowaną fabrycznie w MF, a świeci lepiej niż stroboskopowa w bizonie. Poza tym łatwo ją zdemontować jak jedziesz po gałęziach.
,, Bo ja się czuję .......... maleńki jak robak, ......... ale króla nie widzę większym od siebie. " - jak mawiał Pan Franciszek.

#296 Share jarek007

jarek007

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów

Napisany 02 marzec 2010 - 22:24

Lampa ostrzegawcza. Yacenty a ta Twoja lempa była z wtyczka pod napiecie od razu??? :)

#297 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9690 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 02 marzec 2010 - 22:26

Lampa ostrzegawcza. nie, moja jest na to złącze standardowe, zadnego kableka czy nic z tych rzeczy nie ma.
Jak nie masz nic w ciagniku to musisz kupić uchwyt z kabelkiem - koszt ok 15-30zł zalezy jaki gdzie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#298 Share Stachux

Stachux

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Produkcja roślinna i zwierzęca nowinki techniczne i praca w gospodarstwie...

Napisany 02 marzec 2010 - 22:51

Lampa ostrzegawcza. ja mam przy wszystkich koguta i jak jade z czymś szerszym to włącze nie raz mijałem niebieskich raz zapomniałem to mnie zatrzymali i kazali wrzucić na dach albo ta przygoda będzie kosztować 300zł
KPK Kumurun Team...

#299 Share kamil555

kamil555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 198 postów

Napisany 10 marzec 2010 - 20:49

Lampa ostrzegawcza. Ja też twierdze, że koguty powinny być obowiązkowe. Ja koguty mam na T-25 i Belarusie i jak jadę z czymś szerokim albo w nocy to włączam bo ludzie bardziej uważają jak widzą koguta...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share GABBER85

GABBER85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki rolnicze, muzyka, bud, dziewczyny z fajnymi tyłkami...

Napisany 16 marzec 2010 - 20:42

Lampa ostrzegawcza. Mam pytanie, czy np.jadąc ciagnikiem z opryskiwaczem zawieszonym lub agregatem upr. o szerokosci wiekszej niż 2,55m trzeba uzywac koguta?
bo pisze ze pojazd ciagnący przyczepe:
"...ciągnik balastowy ciągnący przyczepę o szerokości przekraczającej 2,55 m..."

>>>>>> 

Dodaj odpowiedź