Skocz do zawartości

Zdjęcie

Szukam pomocy

8 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Kmaro270

Kmaro270

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 27 maj 2011 - 19:46

Szukam pomocy Witam wszystkich mam pytanie. Posiadam urządzenie GPS i potrzebuje żeby mi automatycznie wytyczało i pokazywało granice mojego gruntu lub gruntów. Chodzi mi o to że, gdy idę po polu to chciałbym , aby pokazywało mi gdzie przebiega i dokąd biegnie moja granica działki czy pola. Może ktoś pomoże mi . Podpowie coś jaki program , czy jakie urządzenie powinienem kupić, czy pozsiadać pozdrawiam...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Szukam pomocy Dzisiaj, 22:05
  •  

#2 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:lotnictwo UL, rolnictwo precyzyjne, integrowane metody ochrony roślin itp.

Napisany 01 czerwiec 2011 - 22:42

Szukam pomocy Kosztowna sprawa....
Ile chcesz na to wydać?
Bo aby mieć odpowiednią dokładność to chyba coś koło nastu tysięcy złotych będzie kosztowało.
Jeżeli mówimy o precyzyjnym szukaniu granic a nie +/- 3-5m.

#3 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 07:26

Szukam pomocy Skontaktuj się z tą firmą wydaje mi się, że miała coś takiego w ofercie https://www.agropower.pl/

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#4 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 05 czerwiec 2011 - 18:13

Szukam pomocy do wszystkich z agrofoto mam mega problem z Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa nie zgadzają mi sie ortomapa i wyliczyli ze mam w jednym polu mam za mało ziemi i na drugim ze mam za mało kto mi powie jak tu zrobić 4 lata temu była kontrola i było dobrze a teraz jest źle kto wie jak to zwalczyć

Edytowany przez tomacha001, 06 czerwiec 2011 - 22:06.

#5 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1345 postów

Napisany 06 czerwiec 2011 - 07:00

Szukam pomocy Wystarczy oficjalny pomiar wykonany przez geodetę i przez niego podpisany.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#6 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów
  • Zainteresowania:lotnictwo UL, rolnictwo precyzyjne, integrowane metody ochrony roślin itp.

Napisany 06 czerwiec 2011 - 17:35

Szukam pomocy Ale trochę więcej detali napisz bo jak to się stało, że ci przybyło i ubyło? :wacko:
Geodeta to kosztowna sprawa i lepiej w ostateczności wołać.
A czy jesteś na 100% pewny granic które masz na polu?

#7 Share tomacha001

tomacha001

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 428 postów
  • Zainteresowania:interesuje się rolnictwem i co z nim związane

Napisany 06 czerwiec 2011 - 22:09

Szukam pomocy przyciesz 4 lata remu była u mnie kontrola z agencji i się zgadzało a teraz nagle się nie zgadza granice są dobrze zrobione bo są słupki w ja mam pola takie trochę takie małe górka i mały spadek i teraz nie wiem co ja mam z tym zrobić na polu gdzie jest dwa hektary zginęło mi 30 arów gdzieś a na drugim gdzie jest prawie 18 hektarów znikło mi 25 arów i jak tu rozegrać to

#8 Share bamse

bamse

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 157 postów

Napisany 07 czerwiec 2011 - 09:43

Szukam pomocy No to idź do ARIMR i niech ci pokażą na komputerze gdzie cie brakuje tych arów.
Mają dostęp do ortofotomap bo je nawet sami obrabiają w oddziałach powiatowych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share green

green

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 09 czerwiec 2011 - 22:32

Szukam pomocy

przyciesz 4 lata remu była u mnie kontrola z agencji i się zgadzało a teraz nagle się nie zgadza granice są dobrze zrobione bo są słupki w ja mam pola takie trochę takie małe górka i mały spadek i teraz nie wiem co ja mam z tym zrobić na polu gdzie jest dwa hektary zginęło mi 30 arów gdzieś a na drugim gdzie jest prawie 18 hektarów znikło mi 25 arów i jak tu rozegrać to

trzeba zgłosić pisemne zastrzeżenia do raportu z kontroli, w której wyszły im takie wyniki. Na pismo z zastrzeżeniami powinni odpowiedzieć podając jakieś szczegóły - gdzie im zginęło i dlaczego. A może nie chodziło o to, że stwierdzili mniej gruntu, tylko jakąś część pominęli bo uznali że nie spełnia wymagań (jakieś krzaki, kamienie, coś?)

ogólnie, jeśli jesteś pewien, że poprzednia kontrola dała prawdziwe wyniki, a obecnie się pomylili, to trzeba się odwoływać jak dostaniesz decyzje z dopłatami.

gdybyś potrzebował szczegółowej porady jak pisać odwołanie, co w nim poruszyć itp. zajrzyj tu:
www.greenconsult.com.pl

GreenConsult - Doradztwo Prawne w sektorze rolnym