Skocz do zawartości

Zdjęcie

Oszczędność spalania paliwa

56 odpowiedzi na ten temat

#41 Share daizor

daizor

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 131 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 02:47

Oszczędność spalania paliwa Jak by tak podliczyć te wszystkie cuda:
Air-tec system - 15% oszczędności
elektroliza i wodór/tlen - gdzie niegdzie i podają, że 50% oszczędności

to mamy już 75% :D
trzeba jesio pare wynalzaków znaleśc na necie i do stówy dociągniemy, a może i przekroczymy 100% i wtedy jesio będziemy z baków rope wytankowywać regularnie :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Oszczędność spalania paliwa Dzisiaj, 10:18
  •  

#42 Share kartofelz

kartofelz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 138 postów

Napisany 15 styczeń 2012 - 15:37

Oszczędność spalania paliwa Jeśli chodzi o zasilanie parą, to może łatwiej/efektywniej byłoby pobierać ją z tłumika - coś na zasadzie recyrkulacji spalin. Do kolektora dolotowego wtrysk wody powiedzmy 1 raz na x sekund, a z tłumika bierzemy parę.

A wiecie może co bardziej się rozpręży/zwiększy swoją objętość w komorze spalania:
1. 2 ml wody, czy
2. para wodna, która powstała z tych 2 ml wody?

Może nie w temacie zasilania wodą, ale....
http://styl-zycia.ek...-mocz,9620.html

Edytowany przez kartofelz, 15 styczeń 2012 - 17:08.

#43 Share Ginterpol

Ginterpol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 388 postów

Napisany 21 styczeń 2012 - 17:56

Oszczędność spalania paliwa jaka temperatura musi być aby para wodna zamieniła się w wodę?? chyba odpowiedziałeś sobie na pytanie..

#44 Share Erving

Erving

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 24 luty 2012 - 12:40

Oszczędność spalania paliwa Witam
Ten Pan był na tvn turbo
on ma prosty sposob na oszczednosc

#45 Share dawid3p

dawid3p

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 654 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 17 listopad 2013 - 21:20

Oszczędność spalania paliwa Mocno odkopie temat, :ph34r:głównie zwracam się Ginterpol, przez te lata doszliście do jakiegoś wniosku? warto się tego podejmować? Jak z żywotnością silników? Od jakiegoś czasu bardzo myślę o tej instalacji do 360 3p żeby podawać skroploną wodę, :)

#46 Share EmdexEconokit

EmdexEconokit

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 06 grudzień 2015 - 21:13

Witam jeżeli ktoś jest zainteresowany opatentowanym urządzeniem Econokit i oszczędnością w maszynach rolniczych,samochodach cięzarowych od 5% do 27% paliwa zapraszam do kontaktu z z nami econokit@op.pl

#47 Share katter

katter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 11 wrzesień 2016 - 09:46

Z moich obserwacji wynika, że kierowcy w PL nie potrafią jeździć ekonomicznie. Gazują, dochamowują - przest to auta spalają masakrycznie dużo paliwa.

#48 Share bronson

bronson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 06:10

Niestety to prawda, ale wynika to też trochę z jakości polskich dróg, które w większości przypadków mają po 1 pasie w każdym kierunku. Wystarczy 1 lub 2 zawalidrogi na danej drodze, aby skutecznie utrudniły jazdę, zmuszały do wyprzedzania.

Kolejna sprawa, to takie detale jak np opony. Wbrew pozorom one też wpływają zużycie paliwa. Dlatego warto przy ich zakupie patrzeć na wpływ zużycia paliwa. A prezentuje się on w poszczególnych modela, tak jak tutaj na stronie: http://www.oponeo.pl...c-opon-zimowych

#49 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 07:09

Najpierw puknij się dobrze w czoło idioto, zmuszać do wyprzedzania.

A co jak ktoś jeździ przepisowo to zawali droga.

Mieszkam przy głównej drodze i tyle co widziałem wypadków w tym śmiertelnych to  też jestem zawali drogą bo staram się przepisowo jeździć.

A spróbuj skręcić w lewa na krzyżówce i nie 'wymusić' osobówce  jak cię wyprzedza bo kawałem prostej zobaczył.

Dlaczego podają że teraz jak jest ciepło i ładnie to wypadków jest z 50% więcej, bo idioci po drogach jeżdżą którzy myślą że jak mają parę koni pod maską to mogą wyprzedzać na krzyżówkach  i wcale z ciągnikami i innymi uczestnikami  nie liczą.

Mi 20 lipca busem idiota wjechał w  kombajn. W wózek w heder. Wózek wyrwał  zaczep w kombajnie rozerwał oponę a tyłu, heder  z wózka wyrwało walnął w kombajn  wpadł do rowu. Uszkodzony cały tył w kombajnie heder w pałąku  do wymiany. Koszt z 80 tyś a wózek z hedera wbił się 1,5 metra w  busa między silnik i doszedł do nóg kierowcy.

Wypadek na prościutkiej drodzę o 22  wieczorem, kierowca widział światła i koguty bardzo dobrze, CZEMU WJECHAŁ, nie ma pojęcia, więc ty może za niego odpowiesz bardzo szybki człowieku ?  Zmuszany do wyprzedzania przez zawali drogę.

Dla mnie już jesteś IDIOTĄ. I samobójcą.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#50 Share bronson

bronson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 07:50

Stary, wrzuć na luz. Coś żeś się tak zdenerwował. Czy ja powiedziałem, że zawalidroga, to ktoś kto jedzie zgodnie z przepisami? Mam na myśli osoby, które na 90tce, jadą 60 lub 70 km na godzinę. Albo zaczynają zwalniać na 2 km przed manewrem skrętu. na skrzyżowanie. Albo ruszają 2-3 sekudny po tym, jak zmieni się światło na zielone. Jeździłem we Włoszech i jeżdżę w Polsce i widzę doskonale różnice. Podczas jednego cyklu świateł, który trwa tyle samo co w PL, we Włoszech przejeżdża 30% aut więcej. Mają większą werwę. Przez to mniejsze korki. Rozumiesz o co mi chodzi czy nadal będziesz wyzywał od idiotów?

#51 Share pawel885

pawel885

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2727 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 07:56

Na 90-tce jedzie 70km/h i przez 10 km ma włączony lewy kierunek.... Mało to razy się za takim głąbem jechało.... 

#52 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7798 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 19:22

Wczoraj wracałem z Karpacza po 18 godzinie w kolumnie z 30 samochodów na 30 km to 3 nas wyprzedziły, audi B4  Passat B5 1,8 i coś tam jeszcze.  i na styk prawie na trzeciego. Ciekawe te lepsze samochody spokojnie jechały.

#53 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3929 postów

Napisany 12 wrzesień 2016 - 21:10

Kuzyn ma transport i kierowców i jeden z nich ma nawet niższe spalanie od szefa jeździ szybko ale z głową na karku.

Tak z wyprzedzaniem jest tak wyprzedza samochód czy ciągnik i zaraz zaczyna hamować bo będzie skręcał (nie mówię że wyhamuje też ten wyprzedzony pojazd). Część sytuacji jest z tego że jesteśmy zadufani w sobie i uważamy że to co robimy to robimy dobrze i nie zamierzamy tego zmienić, jeżeli nie zmienimy podejścia do drugiego człowieka jak i toku rozumowania to do niczego nie dojdziemy.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#54 Share bronson

bronson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 13 wrzesień 2016 - 05:46

Sadek - świetnie t określiłeś.

#55 Share bronson

bronson

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 32 postów

Napisany 15 wrzesień 2016 - 09:55

Dodam jeszcze od siebie, że wielu pożytecznych nawyków za kierownicą, panowania nad autem, jazdy ekonomicznej, jazdy sportowej, technik trzymania kierownicy itd można nauczyć się również z SJSów. Tutaj wrzucam linka jak coś: http://szkolajazdysu...ci-indywidualni

#56 Share katter

katter

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 16 wrzesień 2016 - 06:43

Dodam jeszcze od siebie, że wielu pożytecznych nawyków za kierownicą, panowania nad autem, jazdy ekonomicznej, jazdy sportowej, technik trzymania kierownicy itd można nauczyć się również z SJSów. Tutaj wrzucam linka jak coś: http://szkolajazdysu...ci-indywidualni

Byłem - dobra opcja.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#57 Share jopek91

jopek91

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 0 postów

Napisany 04 październik 2016 - 19:35

Kursy techniki jazdy są ok, ale nie na torze. Takie kursy najlepiej przechodzić w miescie - w ruchu miejskim, w korkach. Wtedy sie nauczymy naprawde oszczednosci paliwa. Ja na czyms takim bylem i polecam.