Skocz do zawartości

Zdjęcie

Silnik MMZ D-243

14 odpowiedzi na ten temat

#1 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 2601 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 27 kwiecień 2011 - 20:36

Silnik MMZ D-243 witam
mam maly problem z w.w silnikiem a mianowicie chodzi o to ze z srub mocujacych kolektor wydechowy do glowicy wydobywa sie niewielka ilosc oleju (tylko z tych 4 srub na dole ) czy jest jakas mozliwosc uszczelnienia tego jesli tak to czym i czy to nie bedzie mialo zadnych skutkow ubocznych i czy pomoze
prosze o porady i wskazowki
z gory dziekuje i pozdrawiam :rolleyes:

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Silnik MMZ D-243 Dzisiaj, 03:07
  •  

#2 Share zbych

zbych

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 458 postów
  • Zainteresowania:Pszczelarstwo, maszyny rolnicze, budowlane, drogowe... i po prostu wieś... ;-)

Napisany 27 kwiecień 2011 - 20:45

Silnik MMZ D-243 Bardzo dobrym ale również drogim środkiem do uszczelniania połączeń gwintowych jest Loctite
http://www.loctite.p...sl/homepage.htm

#3 Share masiew

masiew

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 477 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 08:03

Silnik MMZ D-243 kolega ma racje. jesli chcesz zebyto bylo dobrze i szczelnie umocowane, to kup dobry klej do śrób
wiem co czynię i moje czyny określają to, kim jestem

#4 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2245 postów

Napisany 28 kwiecień 2011 - 19:32

Silnik MMZ D-243 możesz kupić ten lac... ok 40 zł za małą tubkę :blink: ale najpierw spróbuj silikonem posmaruj po gwincie u mnie dał radę ;)

tam sączy się olej bo śrubki sa wkręcone w kanały z laskami :D a skutki uboczne to po uszczelnieniu zanik wycieku :P

#5 Share rino

rino

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 770 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Maszyny rolnicze

Napisany 28 kwiecień 2011 - 21:14

Silnik MMZ D-243 ja tez wkrecilem na silikon te sruby i jest sucho :)

#6 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 2601 postów
  • Zainteresowania:Żona, rolnictwo, motoryzacja - piękne, szybkie auta i te wolniejsze też :) , mechanikowanie i loty w kosmos :D

Napisany 29 kwiecień 2011 - 19:01

Silnik MMZ D-243 dzis wlasnie kupilem silikon w sklepie wytrzymalosc do 350 *C lepszych nie mieli no i odkrecilem sruby i upackalem pozadnie silikonem ze po zakreceniu az wyszedl na wierzch i wydaje mi sie ze ladnie uszczelnil no ale zobaczymy ;) a przez te otwory tez mi sie wydaje ze widzialem popychacze ale moge sie mylic
pozdrawiam i dzieki za info :rolleyes:

Edytowany przez Uziu92, 29 kwiecień 2011 - 19:02.

Mocy, wrażeń i emocji dostarczają: Ursus  C-360, Massey Ferguson 6475, Claas Dominator 96

#7 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2768 postów

Napisany 30 kwiecień 2011 - 21:07

Silnik MMZ D-243 Uff to pocieszenie :D Bo też z jednej śróby wilgoć wychodzi u mnie.
Mój Wladimirec podbija świat

#8 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 2601 postów

Napisany 01 maj 2011 - 08:21

Silnik MMZ D-243 te sruby byly fabrycznie czyms uszczelnione ale niestety ten uszczelniacz juz sie rozlozyl i trzymalo tylko gwintem sruby jak ciagnik pójdzie w ciezka prace to dam znac co i jak :rolleyes:
pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 2601 postów

Napisany 03 maj 2011 - 16:23

Silnik MMZ D-243 chcialbym odświeżyć temat zanim zaloze nowy poniewarz mam problem z zapowietrzaniem sie silnika w pronarze 82sa czy ktos ma podobne problemy czy da sie to wyeliminować a dodam jeszcze ze filtry nowe polaczenia szczelne
prosze o pomoc
pozdrawiam

#10 Share Bartek19992

Bartek19992

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 04 maj 2011 - 22:51

Silnik MMZ D-243 'Uziu92' sprawdz czy nie masz czegos w zbiorniku co mogłoby zatykać rurke przez ktora zasysane jest paliwo... u mnie wlasnie tak bylo. Odkrecasz fotel i dekiel znajdujacy sie pod nim i masz dobry dostęp do zbiornika. Może coś zatykać rurke. Czuć to na recznej pompce bo jak silnik sam gaśnie to po wyciagnieciu tłoczka sam wraca na dół tak jakby go zasysało a prawidłowo powinno go wypychac. Jesli to nie to to może jakiś węzyk sie przetarł pod kabina np.
Sprzedam cyklopa UNHZ-500
i Pług 2 skibowy info na PW

#11 Share seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 8891 postów

Napisany 05 maj 2011 - 06:24

Silnik MMZ D-243 Dokładnie jak pisze Bartek. Żeby upewnić się bez rozbierania to przedmuchaj przewody w stronę baku sprężonym powietrzem. Jeśli się poprawi wyczyść zbiorniki i po sprawie.
KPK Kumurun Team

#12 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 2601 postów

Napisany 17 maj 2011 - 20:41

Silnik MMZ D-243 witam chcialbym odswiezyc temat zeby nie zakladac nowego i dowiedziec sie od posiadaczy pronarow 82 SA i nie tylko czy korek wlewu paliwa posiada odpowietrzenie (nakretka ta nakrecana na wlew ) czy ma jakas dziurke czy cos w tym stylu ??

#13 Share Mucha

Mucha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 226 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 22:22

Silnik MMZ D-243 Miałem identyczną sytuację co mówi Bartek19992 a dokładnie zaczął gasnąc i po ciągnięciu pompką zasilającą sama wracała i okazało się że kolanko łączące przewody od zbiorników było zapchane brudem i ani z jednego ani z drugiego paliwo nie dochodziło ;)

#14 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 03 sierpień 2011 - 21:46

Silnik MMZ D-243 Króciec na zbiorniku na rurce... Moja zmora... zbiornik czyszczony 3 razy a i tak co trzy tygodnie muszę ściągać siedzenie...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#15 Share Uziu92

Uziu92

Uziu92

• Members
  • PipPipPip
  • 2601 postów

Napisany 03 sierpień 2011 - 23:02

Silnik MMZ D-243 da sie cos z tym zrobic?? ja siedzenia nie sciagam przedmuchalem powietrzem sprezonym i narazie chodzi ale jak dlugo to zobacze bo dopiero robota w polu sie zaczyna

Dodaj odpowiedź