Skocz do zawartości

Zdjęcie

ziemniak

171 odpowiedzi na ten temat

#21 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 09 kwiecień 2011 - 22:03

ziemniak Pawelec ja na giełdzie nie sprzedaje bo za 22 zł za 15 kg to smiech na sali.Ja wstawiam do barów , pabów , resteuracji i do szpitala i wiedz że i tak mam się ciężko wyrobić , czasem jest tak że na wiosne już mi moich ziemniaków brakuje , więc dokupuje od kolegów tak by był ten sam ziemniak a i dokupujac wychodze na swoim.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
ziemniak Dzisiaj, 17:15
  •  

#22 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 09 kwiecień 2011 - 23:07

ziemniak 22zł za 15kg to wg ciebie mało czy dużo? bo nie rozumiem. Za wszelka cenę wszystkich uświadomić jaki ty jesteś wielki rolnik. Nie musisz tego robić ;) teraz już wszyscy wiedza ze zaopatrujesz bary restauracje knajpy i szpitale i ze wychodzisz na tym dobrze. Zdradz jeszcze ile sadzisz to będę prawie w niebie!
Musze ci coś wyznać. Mam uczulenie na takich ludzi.
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#23 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6745 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 09 kwiecień 2011 - 23:18

ziemniak

nie chce zakladac nowego tematu wiec pisze tutaj:
zwiekszyliscie areal ziemniaka w tym roku? i jak w waszych okolicach jest z nasadzeniami?

My zwiększamy o całe 4 rządki :lol: Z 71 na 75-76 arów

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#24 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 00:56

ziemniak

Pawelec ja na giełdzie nie sprzedaje bo za 22 zł za 15 kg to smiech na sali.Ja wstawiam do barów , pabów , resteuracji i do szpitala i wiedz że i tak mam się ciężko wyrobić , czasem jest tak że na wiosne już mi moich ziemniaków brakuje , więc dokupuje od kolegów tak by był ten sam ziemniak a i dokupujac wychodze na swoim.

Hahahah śmiech na sali? A pamietasz jak jeszcze pare lat temu nie można było sprzedać ziemniaka? Za rok bedziesz prosił żeby kupili chociaż za te 6zł. Wielki Famfaramfa :D Tak jak pawelec mowi od szpitali, supermarketów i innych tego typu odbiorców to z daleka bo na prawde dużo można stracić. Jak jesteś takim bambrem ziemniaczanym to co Ci szkodzi przyznać sie ile sadzisz? Cieżko wymyleć ile powiedziec żeby sie nie czepiali? :D pozdro 600 :)

@Przemol co do zwiekszania areału to sieradz i okolice ZAJE**NE w ziemniaku :P Ogólnie to przydałaby sie powódz, choć szkoda tych co ich zalewa :D

#25 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów
  • Zainteresowania:robota,robota,robota. Od świtu do zmierzchu

Napisany 10 kwiecień 2011 - 06:52

ziemniak lepiej susza. Każdemu coś tam urośnie.
mnie tam nie interesuje ile zonk sadzi
Ja powiększam z prawie 7 na 13. Ale u mnie w okolicy ziemniaków raczej mało (rolników też). Ziemniaki z kalisza albo wrocławia przywożą. I dlatego ja zwiększam bo wiem że to sprzedam zimą

#26 Share przemol87

przemol87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2031 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 08:49

ziemniak @saszeta,ja tez jak ty licze na to ze biedzie susza.

@limusine ja mysle ze błaszki,wroblew itp nie zwiekszą areału bo nie maja jak,tam od lat nasadzen jest na maksa a pietrowo sie nie da :D

ja zwiekszam z 13 na 15 ha nie dlatego ze ziemniak drogi ale powiekszyłem gospodarstwo...

Edytowany przez przemol87, 10 kwiecień 2011 - 09:17.

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

#27 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów
  • Zainteresowania:Strzelectwo ( HW 80k , HW 90k kal.--5.5mm ) , wędkarstwo , silniki TDI

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:25

ziemniak limusine sadze 1 ar pasuje taka odpowiedż , a jak chcesz wiedzieć ile sadzę to idz na księdza wtedy ci w konfesjonale powiem , tak w skrócie to napewno wiecej jak ty sadzę i pawelec.Wiem że was to boli , no ale cóż takie życie........do wszystkiego trzeba dojść samemu a wam pozostaje sprzedawać na giełdach za parę groszy.

Edytowany przez zonk28, 10 kwiecień 2011 - 09:27.

#28 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:30

ziemniak

lepiej susza. Każdemu coś tam urośnie.
mnie tam nie interesuje ile zonk sadzi
Ja powiększam z prawie 7 na 13. Ale u mnie w okolicy ziemniaków raczej mało (rolników też). Ziemniaki z kalisza albo wrocławia przywożą. I dlatego ja zwiększam bo wiem że to sprzedam zimą

Powódz lepsza. Bo bardziej sprawiedliwa bo pola nie osuszysz a jak jest susza to nawodnić możesz :D i tu jest ten plus dla tych co mają studnie ja takowej nie posiadam więc wole powódz :P

@Przemol mówie Ci że jeszcze teraz oziminy orali i sadzili na tym ziemniaka :D doje*ane max ziemniaka.
@Zonk a skad ty mozesz wiedziec czy sadzisz wiecej czy mniej niż ja i pawelec? może jeszcze razem wzięci :D ? Wydaje mi sie że nie musze sadzic tyle co ty, zeby miec tyle samo ton kartofli. tylko mniej :)

#29 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:39

ziemniak ja podlać mogę :) . A susza bardziej sprawiedliwa bo każdy na chleb zarobi a przy powodzi jedni zarobią sporo a drudzy płaczą.
Popatrzcie na tematy związane z ziemniakiem z poprzednich lat nawet na innych forach. W tym okresie wszyscy płaczą że duże nasadzenia. Ja też nastawiam się na tylko ziemniaka dlatego tyle sadzę. Po to będzie robiona przechowalnia i pod to maszyny kupuję czy robię.

#30 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:43

ziemniak Może poczekaj do jesieni z budowa przechowalni, bo jak zobaczysz cene to Ci sie kopać nie bedzie chciało :D hhehe oby nie.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 09:50

ziemniak ale jak przyjdą śniegi i mrozy jak przez 2 ostatnie lata to z przechowalni szybciej sprzedam. U siebie to zauważyłem że wtedy ludzie dzwonią o ziemniaka

#32 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 10:15

ziemniak Moim zdaniem teraz cena będzie bardzo niska za ziemniaka , bo mase ludzi się rzuciło z myślą że cena będzie taka jak w tym roku........a to błąd.Ja sadze 6 ha więcej bo dostałem dzierżawe.Ale już takiej ceny jak w tym roku była to raczej nie dożyjemy , takiej ceny za ziemniaka jeszcze nigdy nie było.

#33 Share walkol

walkol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja rolnictwa, dobra muzyka,internet 24h

Napisany 10 kwiecień 2011 - 10:58

ziemniak [quote name='limusine' timestamp='1302424251' post='701705']
Powódz lepsza. Bo bardziej sprawiedliwa bo pola nie osuszysz a jak jest susza to nawodnić możesz :D i tu jest ten plus dla tych co mają studnie ja takowej nie posiadam więc wole powódz :P

Jesteście poje..ni pisząc że powódż jest potrzebna- oby cie nie dotknęła bo szybko zmienisz zdanie i nie pisz głupot człowieku a niskie ceny są przez zachłannych co sadzą bez litości całe pole :wacko:
Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

#34 Share zonk28

zonk28

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 11:03

ziemniak W tym roku ma być susza tak zapowiadał górol :blink: , więc powodzi nie będzie :lol:

#35 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1115 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 10 kwiecień 2011 - 11:09

ziemniak Co ty zonk za przeproszeniem pieprzysz nie dalej jak w 2006r ziemniaki były jeszcze droższe niż w tym roku. Jak zacząłem czytać twoje posty to sobie pomyślałem że jakiś 15 letni dzieciak sie produkuje na forum jakie było moje zdziwienie jak zajrzałem na twój profil, 32 lata a pojęcia o handlu pyrkami za grosz. Aha jak tak będziesz jeżdził z tymi swoimi ziemniakami po tych barach i restauracjach to prędzej w jakiś alkocholizm wpadniesz niż coś na nich zarobisz a jak się tak opuszczasz z ceną to znaczy że albo się nie szanujesz jako producent albo masz najgorsze badziewie i żeby cokolwiek sprzedać to musisz się puszczać.
Pozdrowienia dla wszystkich handlujących ziemniakami, ja osobiście liczę i jak na razie wszystko na to wskazuję że będzie susza więc cena nie powinna być zła, żeby tylko ze wschodem się nie pochamrali o tupolewa to i tam powinno się sporo sprzedać.

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#36 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 11:11

ziemniak w 2007 w marcu ziemniak na targpiaście był po 1,2. Teraz jest niby od złotówki ale samo badziewie. Co będzie to będzie. Nie ma co płakać bo jak ktoś ma posadzić to raczej się nie rozmyśli

#37 Share andzin

andzin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 409 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 11:19

ziemniak No właśnie przez ostatnie 5 albo6 lat cena jest dobra raz tylko było bardzo tanio po 20gr. Więc myślę że i teraz nie będzie źle, że jak będą po40 czy 50gr to by już się połaciło. Dla mnie by pasowało, oczywiście i większa też może być.

#38 Share pawelec

pawelec

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1681 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 12:11

ziemniak

limusine sadze 1 ar pasuje taka odpowiedż , a jak chcesz wiedzieć ile sadzę to idz na księdza wtedy ci w konfesjonale powiem , tak w skrócie to napewno wiecej jak ty sadzę i pawelec.Wiem że was to boli , no ale cóż takie życie........do wszystkiego trzeba dojść samemu a wam pozostaje sprzedawać na giełdach za parę groszy.

chłopaku, śledzę Twoje poczynania na tym forum z wielkim zainteresowaniem, bo naprawde zjawiskowe rzeczy wypisujesz :)
- gdzies pisales ze vineta to nowsza odmiana satiny..... hmm, ciekawe :)
- pozniej ze nie slyszales o kontrolach piorinu i ze wg ciebie mozna sprzedawac niekwalifikowane sadzeniaki wg obowiazujacych przepisow. NIe mowie ze tego nikt nie robi, ale mam na mysli samą nieswiadomosc...
- teraz ze podobno sprzedaję na giełdzie za grosze. Otóż w ubiegłym sezonie nie sprzedaliśmy nic poniżej 0,9zł/kg. Jesli cena spada jak w poprzednich latach to nie sprzedajemy. Mam juz ugruntowaną pozycje i napewno dam sobie rade kiedy przyjdzie gorszy rok.

nie musisz odpowiadac ile masz ha.
te bzdury powyzej mowią mi duzo wiecej :)

pozdrawiam!
SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

#39 Share Kuba1993

Kuba1993

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 314 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, ogrodnictwo, motoryzacja

Napisany 10 kwiecień 2011 - 13:01

ziemniak Jej, aż miło poczytac.
Ja dopiero zaczynam przygodę z rolnictwem, ale jak nie jestem czegoś pewien to po prostu nie pisze i idioty z siebie nie robię, posłuchaj się mnie zonk28, chociaż tacy jak Ty wiedzą przecież lepiej.

Pozdrawiam :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share saszeta

saszeta

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2591 postów

Napisany 10 kwiecień 2011 - 14:31

ziemniak

No właśnie przez ostatnie 5 albo6 lat cena jest dobra raz tylko było bardzo tanio po 20gr. Więc myślę że i teraz nie będzie źle, że jak będą po40 czy 50gr to by już się połaciło. Dla mnie by pasowało, oczywiście i większa też może być.

lepiej jak zawsze by była 40-50 groszy niż raz 20 a za rok 1,20. A tak to są wahania bo więcej sadzi bo jest cena a zaraz ceny nie ma bo jest więcej nasadzone. Błędne koło. Ale w naszym zawodzie to taka loteria ;[ .