super

ziemniak

Polecane posty

przemol87    187

@saszeta,ja tez jak ty licze na to ze biedzie susza.

 

@limusine ja mysle ze błaszki,wroblew itp nie zwiekszą areału bo nie maja jak,tam od lat nasadzen jest na maksa a pietrowo sie nie da :D

 

ja zwiekszam z 13 na 15 ha nie dlatego ze ziemniak drogi ale powiekszyłem gospodarstwo...

Edytowano przez przemol87

Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

limusine sadze 1 ar pasuje taka odpowiedż , a jak chcesz wiedzieć ile sadzę to idz na księdza wtedy ci w konfesjonale powiem , tak w skrócie to napewno wiecej jak ty sadzę i pawelec.Wiem że was to boli , no ale cóż takie życie........do wszystkiego trzeba dojść samemu a wam pozostaje sprzedawać na giełdach za parę groszy.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

lepiej susza. Każdemu coś tam urośnie.

mnie tam nie interesuje ile zonk sadzi

Ja powiększam z prawie 7 na 13. Ale u mnie w okolicy ziemniaków raczej mało (rolników też). Ziemniaki z kalisza albo wrocławia przywożą. I dlatego ja zwiększam bo wiem że to sprzedam zimą

 

Powódz lepsza. Bo bardziej sprawiedliwa bo pola nie osuszysz a jak jest susza to nawodnić możesz :D i tu jest ten plus dla tych co mają studnie ja takowej nie posiadam więc wole powódz :P

 

@Przemol mówie Ci że jeszcze teraz oziminy orali i sadzili na tym ziemniaka :D doje*ane max ziemniaka.

@Zonk a skad ty mozesz wiedziec czy sadzisz wiecej czy mniej niż ja i pawelec? może jeszcze razem wzięci :D ? Wydaje mi sie że nie musze sadzic tyle co ty, zeby miec tyle samo ton kartofli. tylko mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ja podlać mogę :) . A susza bardziej sprawiedliwa bo każdy na chleb zarobi a przy powodzi jedni zarobią sporo a drudzy płaczą.

Popatrzcie na tematy związane z ziemniakiem z poprzednich lat nawet na innych forach. W tym okresie wszyscy płaczą że duże nasadzenia. Ja też nastawiam się na tylko ziemniaka dlatego tyle sadzę. Po to będzie robiona przechowalnia i pod to maszyny kupuję czy robię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limusine    9

Może poczekaj do jesieni z budowa przechowalni, bo jak zobaczysz cene to Ci sie kopać nie bedzie chciało :D hhehe oby nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

ale jak przyjdą śniegi i mrozy jak przez 2 ostatnie lata to z przechowalni szybciej sprzedam. U siebie to zauważyłem że wtedy ludzie dzwonią o ziemniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Moim zdaniem teraz cena będzie bardzo niska za ziemniaka , bo mase ludzi się rzuciło z myślą że cena będzie taka jak w tym roku........a to błąd.Ja sadze 6 ha więcej bo dostałem dzierżawe.Ale już takiej ceny jak w tym roku była to raczej nie dożyjemy , takiej ceny za ziemniaka jeszcze nigdy nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34

Powódz lepsza. Bo bardziej sprawiedliwa bo pola nie osuszysz a jak jest susza to nawodnić możesz :D i tu jest ten plus dla tych co mają studnie ja takowej nie posiadam więc wole powódz :P

 

Jesteście poje..ni pisząc że powódż jest potrzebna- oby cie nie dotknęła bo szybko zmienisz zdanie i nie pisz głupot człowieku a niskie ceny są przez zachłannych co sadzą bez litości całe pole :wacko:


Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

W tym roku ma być susza tak zapowiadał górol :blink: , więc powodzi nie będzie :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasx21    165

Co ty zonk za przeproszeniem pieprzysz nie dalej jak w 2006r ziemniaki były jeszcze droższe niż w tym roku. Jak zacząłem czytać twoje posty to sobie pomyślałem że jakiś 15 letni dzieciak sie produkuje na forum jakie było moje zdziwienie jak zajrzałem na twój profil, 32 lata a pojęcia o handlu pyrkami za grosz. Aha jak tak będziesz jeżdził z tymi swoimi ziemniakami po tych barach i restauracjach to prędzej w jakiś alkocholizm wpadniesz niż coś na nich zarobisz a jak się tak opuszczasz z ceną to znaczy że albo się nie szanujesz jako producent albo masz najgorsze badziewie i żeby cokolwiek sprzedać to musisz się puszczać.

Pozdrowienia dla wszystkich handlujących ziemniakami, ja osobiście liczę i jak na razie wszystko na to wskazuję że będzie susza więc cena nie powinna być zła, żeby tylko ze wschodem się nie pochamrali o tupolewa to i tam powinno się sporo sprzedać.


Kupie trzeci korpus do pługa rabewerk specht

Kupie pług 3 skibowy rabewerk lub krone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

w 2007 w marcu ziemniak na targpiaście był po 1,2. Teraz jest niby od złotówki ale samo badziewie. Co będzie to będzie. Nie ma co płakać bo jak ktoś ma posadzić to raczej się nie rozmyśli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andzin    20

No właśnie przez ostatnie 5 albo6 lat cena jest dobra raz tylko było bardzo tanio po 20gr. Więc myślę że i teraz nie będzie źle, że jak będą po40 czy 50gr to by już się połaciło. Dla mnie by pasowało, oczywiście i większa też może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

limusine sadze 1 ar pasuje taka odpowiedż , a jak chcesz wiedzieć ile sadzę to idz na księdza wtedy ci w konfesjonale powiem , tak w skrócie to napewno wiecej jak ty sadzę i pawelec.Wiem że was to boli , no ale cóż takie życie........do wszystkiego trzeba dojść samemu a wam pozostaje sprzedawać na giełdach za parę groszy.

 

chłopaku, śledzę Twoje poczynania na tym forum z wielkim zainteresowaniem, bo naprawde zjawiskowe rzeczy wypisujesz :)

- gdzies pisales ze vineta to nowsza odmiana satiny..... hmm, ciekawe :)

- pozniej ze nie slyszales o kontrolach piorinu i ze wg ciebie mozna sprzedawac niekwalifikowane sadzeniaki wg obowiazujacych przepisow. NIe mowie ze tego nikt nie robi, ale mam na mysli samą nieswiadomosc...

- teraz ze podobno sprzedaję na giełdzie za grosze. Otóż w ubiegłym sezonie nie sprzedaliśmy nic poniżej 0,9zł/kg. Jesli cena spada jak w poprzednich latach to nie sprzedajemy. Mam juz ugruntowaną pozycje i napewno dam sobie rade kiedy przyjdzie gorszy rok.

 

nie musisz odpowiadac ile masz ha.

te bzdury powyzej mowią mi duzo wiecej :)

 

pozdrawiam!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuba1993    8

Jej, aż miło poczytac.

Ja dopiero zaczynam przygodę z rolnictwem, ale jak nie jestem czegoś pewien to po prostu nie pisze i idioty z siebie nie robię, posłuchaj się mnie zonk28, chociaż tacy jak Ty wiedzą przecież lepiej.

 

Pozdrawiam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
saszeta    164

No właśnie przez ostatnie 5 albo6 lat cena jest dobra raz tylko było bardzo tanio po 20gr. Więc myślę że i teraz nie będzie źle, że jak będą po40 czy 50gr to by już się połaciło. Dla mnie by pasowało, oczywiście i większa też może być.

lepiej jak zawsze by była 40-50 groszy niż raz 20 a za rok 1,20. A tak to są wahania bo więcej sadzi bo jest cena a zaraz ceny nie ma bo jest więcej nasadzone. Błędne koło. Ale w naszym zawodzie to taka loteria ;[ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bolid20    98

Ja w tym roku sadzę tylko trochę więcej. Ale zobaczycie, że ziemniaka wcale nie będzie więcej bo Ci co nie sadzili albo sadzili małe ilości (1 - 2ha) to jak teraz zwiększą uprawy o kilka ha to nie będzie ich stać pokryć kosztów aby uzyskać odpowiedni plon. Jak wiemy w tym roku koszt uprawy 1ha ziemniaka jest ogromny i oscyluje w granicach 6000tys. Więc ja doszedłem do wniosku, że lepiej zasadzić mniej a dobrze i zgodnie z techniką.


-----

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Pawelec pokaż mi to gdzie pisałem że vineta to nowsza odmiana satiny? chetnie to zobacze.A chłopaku to do tatulka sobie mów oki? Zdziwił byś się ile można dostać za ziemniaka po barach i resteuracjach nie mówie o szpitalach , za 90 groszy to bym się napewno nie "babrał" tak jak ty.Powodzonka.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

w szpitalach są przetargi :lol: więc trafi się jakiś napaleniec i poszło w pi..., więc ceny szałowej nie ma, wiem po sobie (czytaj Ojcu)

bar restauracja jak da 10gr więcej za kg to dobrze, no może jak im na miejsce przywieziesz to wtedy kilka gr jeszcze dorzucą także nie pisz cały czas tego samego jak to na szpitalach barach i restauracjach można zarobić bo oni chcą jak najtaniej kupić, poza tym co ty myślisz że tylko ty masz takich odbiorców

Tak jak pawelec mowi od szpitali, supermarketów i innych tego typu odbiorców to z daleka bo na prawde dużo można stracić.

czasami stracić czasami zyskać, dlatego my do szpitali najczęściej zaczynamy w styczniu sprzedawać jak się komory otwiera bo jakością ziemniaka wygrywamy i można zaoferować wyższą cenę, supermerkety to jak najdalej ;[

lepiej susza. Każdemu coś tam urośnie.

Też wolę suszę bo nikomu domów nie zniszczy a ci którzy się w pyrach specjalizują mają sprzęt do podlewania lepszy gorszy ale jest, my w koncu po 20 latach deszczownice kupujemy na ten sezon :D

wk***ia cena sadzeniaka w centrali Vineta 2600zł tona zamawialiśmy 3 razy jeździliśmy dzwoniliśmy i cały czas sprzedają swoim a ludzie biorą po 50-100kg. Sadzeniaki Vinety mamy w tym roku ze Słowacji z hodowli kwalifikowanej za 2200 z transportem i ładne równiutkie o odpowiedniej średnicy a nie w polskiej centrali jadalne jako sadzeniak

 

Pawelec ja na giełdzie nie sprzedaje bo za 22 zł za 15 kg to smiech na sali

Skoro dla ciebie zonk 1,45zł za kg to mało to pewnie masz za***iste koszty produkcji :lol:


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

Ta jasne i pewnie jeszcze z jakiejś piwnicy albo kopca :lol: i to pewnie 1,6zł to do szpitala a 1,8 do restauracji gdzie właściciel liczy każdą złotówkę :D

Ale mi humor na spanie poprawiłeś :P


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Oki to aby ci humor poprawić to sprzedaje po 5 zł za kg :rolleyes: teraz lepiej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61

to się pochwal jak przechowujesz ;) oraz jaką masz technologię uprawy

Ojca jest w temacie czy talerzówką można zastąpić orkę i w tematach o ziemniakach


Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zonk28    1

Łukaszku ja nie mam czasu tu pisać ksiązki o sposobie przechowywania a mam taki jak wiekszość z nas czyli moim zdaniem dobrą metodą przechowywania ziemniaków są budynki adaptowane i specjalistyczne przechowalnie w tym celu budowane i urządzane. A jakie to chyba nie musze Ci tłumaczyć . U nas brone talerzową kazdy praktycznie stosuje ale nie po to by orać ale po to by użyznić rolę ,pokładać to można brona talerzową ale głęboką orke to nie sądzę , u mnie w mych stronach bynajmniej takie coś nie experymentuje ,a do orki to mam pługi jak kazdy.Co do technologi uprawy to za dużo pisania........pozatym to nie ten dział , w innym dziale opisywałem.

Edytowano przez zonk28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz1987    61
Co do technologi uprawy to za dużo pisania........pozatym to nie ten dział , w innym dziale opisywałem.

hmmm nie ten dział, przecież to dział okopowe :blink: gdzie to opisałeś produkcja zwierzęca :lol: , wszyscy wyrabiają się w kilku zdaniach tylko ty nie możesz, ciekawe

U nas brone talerzową kazdy praktycznie stosuje ale nie po to by orać ale po to by użyznić rolę ,pokładać to można brona talerzową ale głęboką orke to nie sądzę , u mnie w mych stronach bynajmniej takie coś nie experymentuje ,a do orki to mam pługi jak kazdy.

Jak ty jesteś rzeczywiście taki ogarnięty jak na forum to nie wiem, jak ty żyjesz :-) napisałem technologię uprawy

Ojca jest w temacie czy talerzówką można zastąpić orkę i w tematach o ziemniakach a nie że stosujemy bezrokową metodę uprawy ;/

Łukaszku ja nie mam czasu tu pisać ksiązki o sposobie przechowywania a mam taki jak wiekszość z nas czyli moim zdaniem dobrą metodą przechowywania ziemniaków są budynki adaptowane i specjalistyczne przechowalnie w tym celu budowane i urządzane. A jakie to chyba nie musze Ci tłumaczyć

Zdrobniale to tylko Moja może do mnie mówić ;[ a nie ktoś kto sensownie na pytania nie potrafi odpowiedzieć

Jak masz adoptowane budynki to pochwal się jaki masz system izolacji chodzi mi o rodzaj czy płyta czy pianka a także jaki gatunek/oznaczenie, a w przypadku komór a stałej atmosferze jaki masz jej skład oraz jak rozwiązałeś problem parowania ziemniaków w pierwszym okresie przechowywania

 

A może nie wiesz jaka jes obsada na ha, jakie masz redliny itp :lol:

Tajfin to pewna i sprawdzona odmiana.Ale pamiętaj nie sadz ziemniaka więcej jak 3 razy.

Mój odnośnik Źródło

Weź sie chłopie nie ośmieszaj :blink: po to wprowadzili kontrole aby zlikwidować część paskudnych chorób dlatego nie wolno sadzić ziemniaka po ziemniakach a ty że 10 razy już nie urośnie tylko 3, pogadaj z ekologiem i krzysio85 oni dadzą ci sposób że 20 razy urośnie jak bakterie będziesz lał

 

Aha jest taka zakładka "znajdź moją zawartość" nie opisałeś technologii uprawy zapewne nie wiesz jak

Dobra lecę do roboty bo późno

Edytowano przez Lukasz1987

Nienawidzę Naszej Klasy, Fotki i Grona, strony dla osób szukających przyjaciół wśród ludzi, których nie znają

Nie będę dyskutował z idiotami, sprowadzą Mnie do swojego poziomu wykończą doświadczeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelec    89

Pawelec pokaż mi to gdzie pisałem że vineta to nowsza odmiana satiny? chetnie to zobacze.

 

już się robi! :)

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/638-jaka-odmiana-ziemniaka/page__st__140__p__580819#entry580819

"Moim zdsaniem najsmaczniejszy ziemniak to Satina i Vineta.......Satina to nowsza odmiana Vinety , niesamowicie plenna.W tym roku zasadziłem 70 arów i wykopałem prawie 30 ton..."

 

nie polemizuję już z Tobą bo gadasz bzdury. a ja już niestety tak jakoś mam, że nieświadomie wyczuwam i obnażam niewiedzę niewiedzących. :)

narciarz!


SPRZEDAM 2szt. wentylatorów osuszających do ziemniaków. info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez elektrotech
      stosowałem Sencor,Dancor...ale jakos nie bardzo jestem zadowolony..
      co stosujecie????
    • Przez mszk8
      Czy ktoś z was uprawia ziemniaki przemysłowe (skrobiowe)? Na jakich ziemiach najlepiej one plonują, jaka jest cena "materiału siewnego" i cena podczas zdawania do zakładu, jaki plon da się uzyskać z ha itp.,czyli tak jak w opisie tematu "wszystko o nim"
       
      Pozdrawiam mszk8
    • Przez goodkat
      Witam wszystkich:) nie zauważyłem tematu typowo pod ziemniaki bardzo wczesne, a ich uprawa jest bardzo ciekawa. Proszę o dzielenie się swoimi spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji.
       
      Osobiście sadzę kilka arów, wiec wiedzy za dużej nie mam;)
    • Przez adaskupodkarpacie
      Witam, może mi ktoś doradzić, jaka odmiana ziemniaka jest najbardziej wydajna ??  ??? : :'( :-
    • Przez martin_3512
      Witam. Mam pytanie czy ktoś kiedyś się spotkał z tym aby kopać czosnek kombajnem Bolko? Jest to uprawa testowa i zastanawiam się nad zbiorem czy Bolko by go nie obtłukł. Mam już pewien plan jak odpowiednio przerobić kombajn i jak spowolnić taśmy aby nie uszkodzić czosnku. Czy myślę w dobrym kierunku? Czy ktoś to stosował? Proszę o poradę
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj