Skocz do zawartości

Reklama

Wszystko o sprzęgle w Zetorze

wysprzeglik pompka 72xx Zetor 7745 - Nisko bierze spr sprzęgło pedał sprzęgło hydrauliczne skrzynia zgrzytanie

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
344 odpowiedzi na ten temat

#261 zetorekpomocy

zetorekpomocy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:23

witam serdecznie
mam problem ze sprzęgłem w zetorze 5211. wymienione zostały pompka, wysprzęglik oraz przewód je łączący. było również regulowane na łopatkach jak również odpowietrzone. problem polega na tym że gdy chce włączyć bieg to strasznie zgrzyta dopiero po jakims czasie wchodzi bez problemu i gdy podczas jazdy wciśnie się sprzęgło to ciągnik zatrzyma sie dopiero po kilku sekundach (ok 5-10 sekund różnie).Płyn był również  wymieniany. Już nie wiem co robić.
pomocy

#262 Mrmagyster

Mrmagyster

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • 31350782
  • Zainteresowania:Motoryzacja, Mechanizacja rolnictwa, elektronika, kulturystyka, fizyka, kowalstwo

Napisany 27 marzec 2012 - 20:30

Sądząc po podanych przez ciebie obiawach Tarcze  sprzęgła poszły się pier... ( są do wymiany)... Podobne obiawy miałem z tym że w c 330 i były to tarcze, które okazało się były odwrotnie założone;)

Edytowany przez Mrmagyster, 27 marzec 2012 - 20:31.

welcome :D

#263 ptaszyna

ptaszyna

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 716 postów

Napisany 27 marzec 2012 - 20:38

Czy napewno dobrze wyregulowłeś na łopatkach miałem podobnie i okazało się że były nierówno, sprawdz też luz na pompce czy tłoczek cofa się do końca i trzpień powinien mieć luz.

#264 zetorekpomocy

zetorekpomocy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 28 marzec 2012 - 19:49

ok dzieki za podpowiedzi sprawdze i dam znac

#265 sadam1302

sadam1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • 3474468

Napisany 14 kwiecień 2012 - 19:51

witam
tutaj rozpoczyna sie mija historia
http://www.agrofoto....220#entry806235
i ten problem został rozwiązany bo z tatą rozpołowiliśmy zetora i okazało sie że popychacz sprzęgła jezdnego jakimś cudem spadł i nie popychał tej tulejki co jest na niej łożysko tylko samo łożysko w skutek czego łożysko mało sie nie rozleciało. zostały wymienione łapki od sprzęgła jezdnego nowa tylejka i łożysko jezdne oraz łożysko od womu i nowe łapki . dzisiaj wyjechałem na uprawe i sprzegło działa ale słabo żeby dobrze wysprzęglało trzeba wciskac do podłogi pedał i i tak w większości przypadku to nie pomaga ponieważ biegi charczą . do tego doszlismy że sprzęgło jest za głąboki łapki zostały ustawione tak jak w instrukcji napraw . Nie mam zielonego pojęcia już co zrobic prosze o pomoc

#266 danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6452 postów
  • 12937955

Napisany 14 kwiecień 2012 - 20:18

Połączyłem twój temat z tym. Edytowałem twój link i odnosi się do postu na 12 stronie tego tematu :) Gdybyś od razu w temacie napisał co jest problemem to połączył bym go już dawno.

#267 sadam1302

sadam1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • 3474468

Napisany 14 kwiecień 2012 - 20:33

sory nie popatrzyłem dobrze

#268 danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6452 postów
  • 12937955

Napisany 14 kwiecień 2012 - 20:42

Ok. Nic się nie stało tylko jak na przyszłość będziesz zakładał temat to w tytule napisz w czym problem bo nawet jeśli napiszesz tak jak było "problem w Zetorze 7011" to mniej osób udzieli ci pomocy niż jeśli w temacie będzie zawarta informacja czego on dotyczy :)

#269 KOSTEK12

KOSTEK12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 154 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 09:23

Witam,u mnie jest tak przetoczone koło zamachowe i docisk,założona nowa tarcza I-go stopnia i żeby łapki prawidłowo ustawić nakrętki regulacyjne trzeba było wkręcić do końca czy tak powinno być i jak później(po nieznacznym zużyciu tarczy) to doregulować?Dzięki i pozdrawiam.

#270 Radekk

Radekk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 430 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 11:03

Jeżeli łapki nie opierają o obudowę sprzęgła to jeszcze może tak być. Dlatego zawsze jak przetaczamy koło zamachowe wymieniamy docisk na nowy,wtedy zyskujemy regulację.Warto też wymienić łapki jak są zjechane.

Miałem taki przypadek ale przy c 360 że po wymianie tarcz docisku łapek ,nie dało się wyregulować sprzęgła wg książkowych wymiarów nakrętki były dociągnięte do oporu co powodowało dociskanie sprzęgła i poślizg tarczy. Dopiero wymiana kapeluszy na zetorowskie pod łapkami dało się wyregulować sprzęgło.Jeżeli nie ma innej możliwości musimy wyregulować po swojemu aby na rozłączonym sprzęgle łapki miały troche luzu i nie ściskały sprzęgła.
Dodaję rysunek poglądowy  Dodany obrazek

Edytowany przez Radekk, 16 kwiecień 2012 - 22:07.

Jeśli podoba Ci się co napisałem, lub pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

#271 sadam1302

sadam1302

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów
  • 3474468

Napisany 27 kwiecień 2012 - 21:05

siemka . wie ktoś może gdzie ustawia sie docisk sprzęgła w 7211??

#272 Roman71

Roman71

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 5 postów

Napisany 03 lipiec 2012 - 21:04

Witam,
Mam problem ze sprzęgłem w zetorze 5340 wszystkie biegi wchodzą bez problemu dopóki sie nie rozgrzeje, po rozgrzaniu nie można wkleszczyć biegu (po prost zgrzytają). Wysprzęglik i pąpe wymieniłem i nadal dzieje się to samo. Małe łożysko w wale korbowym jest dobre, łapki I i II stopnia są wyregulowane dobrze i nie wiem czy jest taka możliwość żeby tarcz dotykała obudową tam gdzie są frezy do śrub którymi jest przykręcone koło zamachowe i po rozgrzaniu tak jakby na polowych biegach ciągła czy też puchnie tarcz. Co by to mogło być?
Proszę o radę!

#273 karollle1

karollle1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 25 wrzesień 2012 - 21:58

Witam wszystkich na forum. nie jestem pewien czy w dobrym miejscu zadaje pytanie, jeśli nie to proszę o przeniesienie.mianowicie mam zetora 5211 i wczoraj przestało działać sprzęgło wom! linka podćiągnięta na max i ostatnim razem działało bez zarzutu.sprawdzałem pancerz linki jest ok.mam pytanie czy sprzęgło wom ma osobną tarcze? i jeśli tak to czy da się bez rozpoławiania ciągnika sprawdzić jej zużycie? a jeśli tarcza jest jedna to dodam że sprzęgło było robione 2lata temu. ciągnik z 1985r od nowośći w jednych rękach 3850mth od nowości ze sprzęgłem wom nie było problemu. bardzo prosze o pomoc, bo w okolicy o dobrego mechanika trudno. z góry dziękuje i pozdrawiam

#274 alex3234

alex3234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 27 październik 2012 - 09:15

Witam,
Panowie potrzebuję pilnej pomocy!!!
Więc tak, zapowietrzyło mi sie sprzęgło w zetorze 7211 niestety pech chciał że podczas odpowietrzania śrubka, za pomocą której odpowietrzamy urwała mi się tak, że teraz nie ma innej możliwośći jej wykręcenia jak tylko ją rozwiercić, i tu nasuwa się moję pytanie.
Czy są jeszcze jakiekolwiek inne możliwości odpowietrzenia sprzęgła w zetorku?

#275 romek6340

romek6340

Zetor Team

• V.I.P.
  • 902 postów
  • 10788631
  • Zainteresowania:Lotnictwo, motoryzacja, sport
    a rolnictwo jako hobby ;)

Napisany 27 październik 2012 - 15:15

Wydaje mi się, że inaczej nie odpowietrzysz. A nie masz jakiś "wykrętaków" aby je wkręcić i wykręcić resztę odpowietrznika? Wtedy mógłbyś odpowietrzyć i dobrać jakiś odpowietrznik, a jak nie to chociaż jakąś śrubę wkręcić "na sztywno"
Zapraszam ludzi z moich stron do polubienia i udostępniania strony mojej OSP :) ps. Innych też
https://www.facebook...6888409?fref=ts
Sprzedam pług do śniegu do U4514.
Zetor Team  => http://www.agrofoto....w/page__st__320

#276 alex3234

alex3234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 28 październik 2012 - 15:59

Niestety, w tym jest cały problem że nie posiadam czegoś takiego.
a przy pompie nie ma jakiegoś odpowietrznika, czy np jak zdejmę, odkręcę jakiś przewód nie da rady żeby się odpowierzyło?

#277 alex3234

alex3234

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 listopad 2012 - 19:18

Panowie a jak dokładnie nazywa się ta pompa która jest niżej nie przy pedale sprzęgła w zetorze 7211 tylko pod kabiną , chce kupić nową, a może ktoś się orietuję w jakim sklepie internetowym?

#278 seweryn20

seweryn20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4781 postów
  • 11353504

Napisany 01 listopad 2012 - 19:53

http://sklep.techrol...search//filter/

Tak się to nazywa.
KPK Kumurun Team

#279 lepo

lepo

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 22 listopad 2012 - 19:30

Mam następujący problem: przy włączaniu biegu muszę parę razy nacisnąć na sprzęgło, bo za pierwszym wciśnięciem zgrzyta coś, także jak chcę bieg wyłączyć to muszę parę razy nacisnąć bo po pierwszym wciśnięciu traktor jedzie dalej.
Płyn nie ubywa i sprzęgło jest dobrze podciągnięty
  • 0

AgroFoto

• Reklama AgroFoto
    •  

#280 rolnik16

rolnik16

Nowicjusz

• Members
    • Pip
    • 15 postów

Napisany 29 grudzień 2012 - 10:40