Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Ursus C-330 4x4

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
263 odpowiedzi na ten temat

#1 Mateusz Macura

Mateusz Macura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 09:23

W miejscowości Łętownia w woj małopolskim spotkałem Ursusa C-330 4x4.
Przedni dyfer pochodzi od "Uaza", wał wychodzący ze skrzyni biegów pochodzi od "dużego Fiata". W chwili obecnej cena takiego napędu wynosi ok. 5 tyś. zł.
Rozmawiałem z właścicielem tej maszyny i mówi, że w górach przedni napęd w "30" jest niezastąpiony.
Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek Dodany obrazek
  • 0

Reklama

• Reklama
  •  

#2 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4419 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 09:38

5 tys naped do 330??Jak tak to nawet nie drogo..Przydatny napewno jest.Zastanawia mnie czy jest tam jakas blokada machanizmu..Wogue nie jeździłęm ciągnikiem z napędem..Więc nie wiem jak to jest z tą blokadą.Gdyby w fabryce Ursusa były produkowane 330 z napędem...Pewnie miałbym 330 4*4
  • 0

#3 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9334 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 10:53

ciekawe jak jest teraz ze zwrotnością, czy można by założyć tura (oś wytrzyma????)
Jaki to za rozmiar kuł? bo to chyba nie są 6.00-16 (takie jak w kosie, kosiarce konnej)
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#4 samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • 5991306
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 23 sierpień 2007 - 10:59

wątpie żeby przód był zsynchronizowany z tyłem. można wyłączyć napęd??
wg mnie trzydziestka jest za słaba do przodniego napędu.
  • 0

#5 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4419 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 11:01

@samo czego uwazasz ze 330 jest za slaba do przodniego napędu...??Przeciez w polu zrobi więcej z napędem niz bez
  • 0

#6 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9334 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 11:09

może i słaby ciągnik ale jak wpadniesz przodem w jakieś mokre miejsce na polu to bez napędu możesz nie wyjechać sam a tak to załączasz napęd i wyjeżdżasz. Już kilka razy tak siadłem, gdybym miał napęd to bym sam wyjechał. Jak kopałem piasek to sama trzydziestka nie mogła wyjechać z dołu bo przednie koła siadały w piasku a tył był lekki (pomimo dociążenia). Do wyjeżdżania używałem 3512 i linki. Ja jeździłem ciapkiem a tata ferdkiem mnie wyciągał. Wolałem tak niż bym miał szpadlem kopać :P . jak bym miał napęnd to bez problemu bym wyjechał.
  • 0
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym,
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny. :D

#7 tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4419 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 11:11

A ciekawo jak sie kręci kierownicą w tej 330..Czy nie wymagane jest wspomaganie..
  • 0

#8 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9334 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 11:19

jak sie nasmaruje i nie jeździ bez powietrza to będzie się lekko kręcić. Ja mam w ciapku mam po 4,5 atmosfery w przednich kołach :P
  • 0

#9 kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 12:36

mi osobiście się bardzo podoba ten napęd w 30 :P tylko ten ktoś kto to robił to mógł lepiej ze sobą połączyć bo nie wyglada mi to na zbyt solidne
  • 0

#10 samo

samo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 421 postów
  • 5991306
  • Zainteresowania:konie i jeżdziectwo

Napisany 23 sierpień 2007 - 12:39

może i słaby ciągnik ale jak wpadniesz przodem w jakieś mokre miejsce na polu to bez napędu możesz nie wyjechać sam a tak to załączasz napęd i wyjeżdżasz. Już kilka razy tak siadłem, gdybym miał napęd to bym sam wyjechał. Jak kopałem piasek to sama trzydziestka nie mogła wyjechać z dołu bo przednie koła siadały w piasku a tył był lekki (pomimo dociążenia). Do wyjeżdżania używałem 3512 i linki. Ja jeździłem ciapkiem a tata ferdkiem mnie wyciągał. Wolałem tak niż bym miał szpadlem kopać :P . jak bym miał napęnd to bez problemu bym wyjechał.

zgadzam się w 100% ale ciapek to zawsze ciapek. rozumiem 360 to już można przodek dołożyć
  • 0

#11 Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów
  • 8242973

Napisany 23 sierpień 2007 - 12:43

No C-330 nawet fajnie wygląda, ciekawe jak się sprawuje w polu i transporcie ??? Ale mojim zdaniem C-330 jest trochę słaby jak do przedniego napędu.
  • 0

#12 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9334 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 14:02

są ciągniki o mocy 15 km z napędem 4x4. Napęd przydał by sie do bronowania a dokładnie do zawracania. Nie ściągało by przednich kół.
  • 0

#13 Mateusz Macura

Mateusz Macura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 16:02

Nie wiem czy można by założyć TURa, co do rozmiaru kół to są 16, tylko nie wiem jak szerokie.
Napęd można wyłączyć, właściciel ciągnika pracował już nią w lesie i "30" świetnie się sprawowała.
Podobno, że kręci się lekko-założony jest układ kierowniczy od U C-360.
Co do solidności, skoro "30" pracuje w lesie i napęd wytrzymuje to chyba musi być solidny.
C-330 4x4 w polu sprawuje się bardzo dobrze-dodam, że pracuje w górach.
Do transportu też się nadaję, szczególnie że do tej "30" właściciel ma jeszcze przyczepę z napędem na oś przekazywanym przez WOM.
  • 0

#14 Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 16:12

Przedni napęd i napęd do przyczepy a po czym wy jeździcie po wodzie? Mam c330 i wiem z doświadczenia że z wozem konnym wjedzie wszędzie na bagnie w lesie i pójdzie tam gdzie 914 utopi się na amen, ostatnio wałowałem łąke po podsiewie i szła jak burza ugrzęzłem z 10 razy ale odpinam wał i sama wyskoczy (czego nie da się powiedziec o mf 255), napewno napęd przydał by się ale tylko w takich sytuacjach, w polu i tak uciągu na te 30 km nie brakuje, a znajomi którzy mają zetory 5245 żadko używają przodu w polu bo tylko więcej pali a w ekstremalnych warunkach się dusi.
Jeśli ktoś pracuje ciapkiem w lesie napęd się przyda ale nigdzie poza tym. A na marginesie podobno stronami bardzo popularny jest T25 z przodem może ktoś coś na ten temat?
  • 0

#15 Gumis32

Gumis32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:?

Napisany 23 sierpień 2007 - 16:19

A nie wiecie chłopaki ile może kosztować napęd do C-360?? Przydałby się :P
  • 0

#16 Nitram92

Nitram92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 100 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 16:23

A nie wiecie chłopaki ile może kosztować napęd do C-360?? Przydałby się :P

Urzytkownik zetor6340 podal gdzies nr telefonu do firmy ktora to robi, cos kolo 7 tysiecy to kosztowalo z wszystkim
  • 0

#17 andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • 9334 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 16:36

A na marginesie podobno stronami bardzo popularny jest T25 z przodem może ktoś coś na ten temat?

T25 z przodem to T30. Były produkawane seryjnie(nie wiem w jakiej ilości)
  • 0

#18 Gumis32

Gumis32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 16:38

Urzytkownik zetor6340 podal gdzies nr telefonu do firmy ktora to robi, cos kolo 7 tysiecy to kosztowalo z wszystkim

Dzięki coś będziemy myśleć nad napędem 4x4 w C-360 :P
  • 0

#19 Mateusz Macura

Mateusz Macura

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 16:50

Mój wujek ma przedni napęd w C-360, ta przyjemność kosztowała go coś około 7tyś zł. Napęd ma z firmy z Łętowni, numer telefonu do tej firmy (018) 2773064.
  • 0

Google

• Reklama google
  •  

#20 Gumis32

Gumis32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 23 sierpień 2007 - 16:52

A znacie może stronkę tej firmy??
Może jakiś pośrednik jest na podkarpaciu??
  • 0