Mateusz Macura

Ursus C-330 4x4

Polecane posty

DJBOMBA12    12
DJBOMBA jeszcze raz ci przypominam-pisz sensowne posty :angry:

oki ale i tak jest mała!!!


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DJBOMBA12    12
No to po co piszesz takie pierdoły...!!!! :P

nikt sie na zartach niezna :):) :angry:


W Celu Podania Numeru GG Pisać na PW...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

spokój bo będzie ban !!!!

 

T-25 były robione w wersji 4x4 ale pod nazwo T- 30. silnik trochę mocniejszy był w wersji 4x4. Znajomy ze szkoły taki ma.

One są nawet nadal produkowane pod nazwo Ślązak. jest wersja 2x4 i 4x4.

Była wersja również T-40 4x4 (nie wiem czy również 2x4)


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

ale czy ciapek da rade z napedem?

chyba mocy mu zabraknie?

tak samo w t-25 - malo mocy, chociaz w ciezkim terenie by sie przydalo bo zdaza sie ze kola w miejscu sie kreca a przod by sie przydal.

ale czy jest sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Ja kiedyś jak kupowałem Bizona to spotkałem się z T25 z przednim napędem pewnie dorabianym a ruski ma przecież jeszcze mniej mocy od c330 można by było spróbować założyć ale żeby traktor wytrzymał

Są produkowane i były importowane takie władimirce, może inaczej były oznakowane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
ale czy ciapek da rade z napedem?

chyba mocy mu zabraknie?

tak samo w t-25 - malo mocy, chociaz w ciezkim terenie by sie przydalo bo zdaza sie ze kola w miejscu sie kreca a przod by sie przydal.

ale czy jest sens

Zależy do czego komu ten ciapek jest potrzebny, ale znajomego zetrek 3 cyl z napędem w polu to tylko naped zwiększa spalanie i nic wiecej się nie dzieje bo jak jest bardzo mokro to poprostu się dusi ale są inne prace gdzie się przyda, samo to że durzekoła z przpdu to darni na mokrej łące nie drze przy nawrotach no i przy zgrabiarce itp się przyda na wiosne do rozsiewacza napewno się przyda no i jak ktoś pracuje w lesie to już chyba nie trzeba tłumachyc ciapek po lesie i najgorszym bagnie idzie jak pies sam wiem z doświadczenia że c330 na zwykłych łysych oponach jeździ tam gdzie sam mf 255 stojąc zgaszony zapada się samoistnie po osie. jak to pracownicy leśni opowiadają żadną 914 nie wjedzie tam gdzie ciapek chicaż bez napędu śmiga no a jak by miał napęd to chyba pusty po wodzie by jeździł :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2
spokój bo będzie ban !!!!

 

T-25 były robione w wersji 4x4 ale pod nazwo T- 30. silnik trochę mocniejszy był w wersji 4x4. Znajomy ze szkoły taki ma.

One są nawet nadal produkowane pod nazwo Ślązak. jest wersja 2x4 i 4x4.

Była wersja również T-40 4x4 (nie wiem czy również 2x4)

Wiem bo znajomy ma Władymira z 1999roku z poprzednim napędem oryginalnym ale prawie wcale go nie używa

Masz może jakieś foto tej wersji T40??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Godlech912    1

Bardzo tanio ten napęd wyszedł! Do 912 kosztuje ok. 12 tysięcy ale ten w c330 to nie to samo co w 914!!! No i masa samego traktora to już inna bajka! Z napędem na pewno sobie będzie lepiej radził ale myślę, że c330 jest do tego za lekki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

niestety nie mam fot tego ciągnika :P ale poszukaj w google a znajdziesz.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarolek19    0
a ja zas nysle ze napend w c330 to fajna sprawa naprzyklad przy orce by sie przydal

 

 

w sumie przy orce mógłby sie przydać ale w końcu ile koni ma C-330???

a jeszcze jedno o ile KM jest mocniejsza z przednim napędem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13

Ile KM mocniejsza? Raczej słabsza, opory na przekładniach przedniego napędu zabierają troche mocy która z silnika trafia na koła.

 

Uciąg zwykłej C330 na ściernisku wynosi około 800 kG i do trzeciego biegu włącznie jest w stanie tracić trakcje (przynajmniej teoretycznie ;)). Także napęd 4x4 w orce czy podorywce uzasadniony jest tylko na trzech pierwszych biegach w celu zmniejszenia poślizgu, no i oczywiście w ciężkich warunkach terenowych :D Dołożenie napędzanej przedniej osi w trzydziestce zwiększy uciąg na ściernisku gdzieś o ok. 400 kG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roborolnik    5

dobrze piszesz mirasek

tak jest zawsze z napedem na cztery kola ze zabiera moc i jednoczesnie wzrosnie waga ciagnika oraz koszt uzytkowania bo dodatkowe elementy napewno beda sie zuzywaly no i spalanie wieksze

 

do twojej wypowiedzi dodalbym ze dobrze zadbany ciapek na sciernisku tez traci trakcje na czwartym biegu i na tym biegu wykonuje wiekszosc prac, zadko korzystam z trojki chyba ze ciapek traci przyczepnosc lub kopie sie na czworce wtedy tylko uzywam nizszych biegow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

Wystarczy ze zalozmy na scirenisku wykonujac orke zaczyna sie "gzrebac" zalaczajac blokade juz poczujemy straty mocy, a co dopiero przedni naped ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
Ile KM mocniejsza? Raczej słabsza, opory na przekładniach przedniego napędu zabierają troche mocy która z silnika trafia na koła.

 

Uciąg zwykłej C330 na ściernisku wynosi około 800 kG i do trzeciego biegu włącznie jest w stanie tracić trakcje (przynajmniej teoretycznie :D). Także napęd 4x4 w orce czy podorywce uzasadniony jest tylko na trzech pierwszych biegach w celu zmniejszenia poślizgu, no i oczywiście w ciężkich warunkach terenowych :D Dołożenie napędzanej przedniej osi w trzydziestce zwiększy uciąg na ściernisku gdzieś o ok. 400 kG

 

Dobrze gada ;)

Co do straty mocy to racją jest że na włączonej blokadzie ma ciężej :D W górę idzie lepiej bo ma lepszą trakcję ale i trzeba schodzić bieg niżej :) Choć ja ciapkiem pod wielkie góry zawsze dawałem radę wyjechać.Czasem było ciężko bo się ślizgał ale nigdy nie ugrzązłem :D Myślę że do takich maszyn z jakim pracuje 330 (bo moc jej na takie pozwala) to napęd jest na prawdę zbędny :D On jest za lekki i tak się będzie ślizgał na 2 koła a jak dać 4x4 to na 4 :D

 

Co innego do tura.Jeśli ktoś ma przy 330 tura i ma kasę to chyba warto pobawić się w napęd,niż kupować inny ciągnik do tura :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirasek    13
On jest za lekki i tak się będzie ślizgał na 2 koła a jak dać 4x4 to na 4 ;)

Tyle że w przypadku przykładowego ścierniska (nie mówie o glinie czy mokrym torfie) z napędem na tył może sie ślizgać nawet na czwórce jak stwierdził kolega, a z 4x4 przy swojej mocy dopiero po wbiciu dwójki czy jedynki może stracić trakcje. Inna sprawa czy starczy mu mocy do uciągu narzędzia na trójce bez poślizgu :D

 

Maksymalna siła uciągu zależy głównie od masy przypadającej na oś napędową (pomijam rozmiar opon, bieżnik i warunki podłoża), w przypadku ciągnika z napędem na tył jest to jakieś 50-75% całkowitej masy, w przypadku traktora 4x4 jest to cała jego masa co zwiększa możliwości osiągnięcia większego uciągu o analogicznie 25-50%. Przy ciężkiej pracy na niskich biegach gdzie siła na kołach może znacznie przekraczać możliwe wartości uciągu (poślizg) napęd 4x4 jest bardzo pomocny, przy pracach polowych także, jednak żeby dobrze wykorzystać ten dostępny uciąg trzeba mieć troche więcej rumaków pod maską niż ma C330 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal88    13

c-330 4x4 to bardzo prosty wniosek: Jesli lubimy sie odrozniac i mamy na to kase to dlaczego nie, ale jesli chcemy dobrze wykorzystac moc i w miare lagodnie eksloatowac ciapka to wystarczy "zdrowy" silnik i oponki z dobrym "karbem" (najlepiej radjalne) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

@rafał88 zgadzam się z Tobą w 110 % ;), jeżeli ktoś ma kase to można sie pobawić ale jeżeli nie to wystarczy dobry silnik i opony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateusz2006
      Witam, mam pytanie mianowicie posiadam rozsiewacz amazone ZA-V 2200 z 2018 r. Do tego pory rozsiewacz chodził z nowej generacji ciągnikiem z systemem isobus, a teraz mam potrzebę zapięcia go do zetora 12245, ale z rozsiewacza wychodzi tylko kabel z wtyką do isobusa i nie wiem jak to zespolić z zetorem, dodam że oprócz komputera do isobusa, posiadam też komputer do rozsiewacza amatron 3. Proszę o jakieś wskazówki.
    • Przez wisnia83
      Cześć forum. Właśnie dołożyłem sprężarkę powietrza do swojego masseya 675. Działa elegancko i jeżeli kogoś interesuje to zapraszam do filmiku na yt tam jest opisane jak i z czym. 
       
    • Przez adam098
      Witam jak podłączyć tura bezpośrednio do rozdzielacza pod siedzeniem a gdzie dać wolny spływ ?

    • Przez farmerzpowołania
      Witam,
      Czy ktoś z Państwa robił zawracacz kołowy do swojego ciągnika?
      Ja chciałbym taki zrobić, poterzebuję inspiracji i trochę podpowiedzi jak taki zawracacz wykonać.
    • Przez szymonkombajnmassey
      witam, zasialem na probe 10ar kukurydzy, zeby nie męczyć kombajnu zebralem same kolby na przyczepke, posiadam kombajn massey ferguson 86, i czy musze zakladac jakies blachy na cepy i zmieniac klepisko? (ziarna spokojnie przechodza przez klepisko)(mam sita dolne do kukurydzy)
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj