Skocz do zawartości
Brykacz

Manometr

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Brykacz    2

Więc kupiłem sobie ten manometr http://allegro.pl/manometr-glicerynowy-250-bar-i4476752228.html i muszę do niego dokupić przejściówkę ale nie wiem jaką, dobiorą to w sklepie?

Potrzebny mi jest aby zmierzyć ciśnienie wychodzące z pompy bo dałem jedną podkładkę pod zawór przeciążeniowy i nie wiem czy jeszcze dać dlatego chcę zmierzyć ciśnienie żeby w razie czego nie przedobrzyć.

Gdzie wpiąć ten manometr?

romek6340    203

Spokojnie dobiorą coś w sklepie. Najlepiej to idź od razu gdzie zakuwają węże hydrauliczne i ci wszystko zrobią co potrzeba. Ciśnienie możesz mierzyć na szybkozłączkach.

Wiadomość z agroFakt.pl

romek6340    203

Gniazdach hydrauliki zewnętrznej. Możesz też się wpiąć do tego rozdzielacza pod siedzeniem. Jedno wyjście powinno być wolne ale gniazda to lepszy pomysł bo bardziej uniwersalny ten manometr będzie.

Sadek    449

Manometr wpinasz w złącze wywrotu jeżeli masz złącze euro to potrzebna tylko taka końcówka : http://allegro.pl/sz...4549496588.html

a jeżeli stary typ : http://allegro.pl/sz...4558406807.html + http://allegro.pl/zlacze-hydrauliczne-zlaczka-ab-m12x1-5-m18x1-5-i4537456393.html

(tylko w odwrotnej konfiguracji).

Poprawiłem

Edytowano przez Sadek

asharot    177

Trochę kiepski kupiłeś ten manometr bo jest z gwintem 1/4",mniej zabawy było by z gwintem M12.

Teraz musisz kupić takie rzeczy:

-KLIK

-KLIK

asharot    177

Ciekawe jak chcesz tą redukcję tam wkręcić jak tam jest śruba nyplowa?

Gumeczka jest do napełniania manometru gliceryną.

Brykacz    2

śruba nyplowa jest tak chyba po to aby leciał olej do przewodu a jak się usunie przewód i wkręci redukcje to co będzie źle?

Sadek    449

Gumeczka jest do napełniania manometru gliceryną.

Manometr to już jest z gliceryną, gdzieś kiedyś czytałem że ten "cypek" trzeba ściąć po zamontowaniu manometru.

Brykacz    2

Właśnie, koło tej gumeczki są narysowane też nożyczki jak obcinają tą gumeczkę i coś po angielsku

Sadek    449

Jak masz gdzieś niedaleko Grene lub inny sklep z hydrauliką to tam coś dopasujesz.

wlamaj1    34

Romek6340 dobrze Ci radzi - poszukaj zakładu gdzie zakuwają węże hydrauliczne, idź tam z tym manometrem i ze szybkozłączem i Ci wszystko dopasują. Ewentualnie jakiś sklep z hydrauliką siłową. Nie kupuj wysyłkowo bo taniej Cię nie wyjdzie a na dobrą sprawę nie wiadomo co Ci przyślą. Ja w zakładzie gdzie zakuwają węże hydrauliczne połączyłem taki manometr jak Twój z trójnikiem w prasie JD550 (gwinty dość nietypowe) i kosztowało mnie to 50 PLN. Może nie tak tanio (chociaż drogo też pewnie nie bo zapłaciłem za końcówkę do manometru 20 PLN i zakucie węża z końcówkami 30 PLN) ale w krótkim czasie i w jednym miejscu...

Sadek    449

Odbiegnę od tematu.

Poszedłem do sklepu co zakuwają węże po przewód do cyklopa 80 cm długości i gość zaśpiewał 52 zł , zaś w lokalnym sklepie za ww. wąż zapłaciłem 22 zł.

Brykacz    2

Blisko mnie jest sklep "Gałązka" to zobacze tam

Ten tekst:

compensation or

anti-condensate

plug-cut off

after installation

A czy gdy podepnę manometr przy rozdzielaczy na błotniku to nie zafałszuje wyniku? Czy może gdzieś bliżej go dać?

Sadek    449

Nic nie obcinaj jeżeli manometr ma służyć do pomiarów "ruchomych".

Przy opryskiwaczu już kilka lat mam nie obciętą końcówkę i jest OK (jak coś to zrobić już dziurę igłą).

Brykacz    2

A czy gdy podepnę manometr przy rozdzielaczy na błotniku to nie zafałszuje wyniku? Czy może gdzieś bliżej go dać?

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez Dosieg
      Witam formułowiczów!
      Otoż był już podobny temat, lecz chcę go wznowić i zadać ponownie to samo pytanie. 
      Mam Ursusa 3512 już tyle lat i niestety, ale jego moc już mi nie wystarcza i pomyślałem tak o zamianie silnika też z rodziny Perkinsa, coś z modelu 5312/14 lub 5714. Słyszałem, że mocowania są takie same a tył wzrokowo wygląda identycznie jak w 3512 tyle co na kołach jest wyższy. Ten zmodyfikowany ciągnik pracował by z belarką do kręcenia rocznie ok 700bel i w paszowozie 10m3 z przekładnią dwu biegowo, dodatkowo jeszcze to co jest w stanie zrobić 3512, rotacyjną, kultywator, talerzówka itp.
      Główne moje pytanie brzmi, czy to wytrzyma tak dużą moc bo niemalże 80km w ostateczności. No ten most, cały środek i skrzynia biegów jest identyczna. Wydaje mi się, że taniej jest właśnie z zamianą silnika niż kupować całkowity 53 bądź 5714
      W miarę doświadczenia i nabytej wiedzy, proszę o odpowiedź! 
    • Przez Podol000
      Panowie, jakiej długości i grubości siłownik muszę zastosować, aby przerobić tura z linki na siłownik?
    • Przez kiro67
      Witam, zastanawiam się nad zamontowaniem w swoim ttaktorze-Ursus c328 wspomagania elektrycznego. Widziałem na Youtube filmiki z takimi modyfikacjami w c330, gdzie ludzie wstawiali do ciągników wspomaganie elektryczne z scenica II. W związku z tym mam kilka pytań:
      -Czy w c328 również będzie można takie coś zamontować?
      -Czy będzie trzeba przyciąć zbironik paliwa? A może też coś innego?
      -Czy będzie z tym dużo zabawy? Czy komuś z Was udało się tego dokonać właśnie w c328?
      -Od jakiego samochodu najlepiej wykorzystać wspomaganie-scenic II czy może jakieś inne?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i rady.
      Pozdrawiam serdecznie!
    • Przez Damian71311
      Moja mała modyfikacja  

• Przez Chochlik
      Witam, posiadam C-330, jakiś czas temu pękło mi łaczenie skrzyni z silnkiem więc kupiłem skrzynie od c-328 ale ona nie posiada wyjścia na licznik obrotów. Posytanowiłem że przewierce się przez skrzynię i wyprowadzę linkę ale okazało się że jest ona za krótka, może ktoś wie od czego mogę dopasować inną linkę albo podpowiedzieć inne rozwiązanie.